Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (8), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Krasnoludom do sztambucha [~Jarkowki do sztambucha]

 

 

Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Krasnoludom do sztambucha"

"Jarkowi do sztambucha"

 

 

 
 


W Lublinie odbyła się konwencja wyborcza PiS pod hasłem "Dobry czas dla Polski". Jarosław Kaczyński przedstawił paryjny "system wartości", dążenie do "polskiej wersji państwa dobrobytu", oraz kiełbasę wyborczą: wzrost płacy minimalnej do 4 tys. zł ... na koniec przyszłej kadencji sejmu, podwójną trzynastą emeryturę i równe dopłaty dla rolników.

We wspominkach, inni obecni, była premier, B. Szydło przypominała, iż "musimy przywrócić sens słowom 'godność' i 'służba'", a obecny premier, M. Morawiecki, że "nie ma Polski 'A', nie ma Polski 'B', Polska jest jedna".

Notka miała być notką polemiczną w stosunku do wypowiedzi Prezesa, ale biorąc pod uwagę, co tu się w witrynie dzieje, jakie notki się ukazują, i jak są komentowane, zdecydowałem się na eksperyment. Notka zawiera niemalże tylko słowa Prezesa, a uwagi, dotyczące tego, co Pan Prezes nie dopowiedział, może zostaną wstawione później. Taka żywa notka.Prezes: "Pozwólcie państwo, że najpierw powiem kilka słów w ogromnym skrócie o podstawach tego naszego systemu wartości - jest on skonstruowany wokół tego, co wszyscy, jak sądzę, traktujemy jako najważniejsze - wokół przyrodzonej godności człowieka, godności człowieka i jego życia, bo człowiek, żeby być godny, musi żyć i ta ochrona życia jest przez nas traktowana bardzo szeroko". " To jest ochrona przed różnego rodzaju opresjami, także ze strony własnego państwa. Ale to jest także ochrona przed eutanazją, przed aborcją na życzenie, przed całą tą ideologią, która dzisiaj wartość ludzkiego życia podważa".

Ochrona godności życia, to zapewnienie dobrobytu, a nie tylko dobrostanu  osobników, o których rzekomo państwo się troszczy, rzekomo, bowiem nie dba się nawet o dobrostan "ludzkich zwierząt". To, do jakiej zapaści i deprawacji doprowadzono służbę zdrowia, to zbrodnia, nie miejsza, niż budowanie obozów zagłady. O ile z zapaści można względnie szybko wyjść przy pomocy dużej kasy, to do wyjścia z deprawacji, odbudowy misji służby zdrowia, trzeba co najmniej jednego pokolenia wychowanego w innych wartościach. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że skromne pieniądze wkładane w służbę zdrowia są marnowane przez buców na stanowisku ministra zdrowia i dyrektorów szpitali. Właśnie oni sprawiają, że szpitale zabijają ludzi, zamiast ich leczyć. Nawet, gdy lekarze z pewnym zaangażowaniem starają się ratować życie, to drobne zaniedbania organizacyjne, którym winny jest właśnie minister i dyrektorzy szpitali, niweczą ich wysiłki.

"Solidarność to nie tylko wolność, to także gotowość służenia innym, gotowość niesienia pomocy w potrzebie, w zagrożeniu, to solidarność między ludźmi, w rodzinach, między rodzinami, między grupami społecznymi - to jest spoiwo wspólnoty i dlatego tak bardzo ją cenimy i dlatego, że wpisała się ta nazwa, to słowo, tak pięknie w naszą historię i w historię wolności na całym świecie, ale także dlatego, że bez tego nie ma wspólnoty".

"Równość traktujemy jako równość praw, brak przywilejów, jako równość możliwości, równość szans. Nie przeczymy oczywiście naturalnym różnicom między ludźmi, różnicom talentów i możliwości, które wynikają z cech indywidualnych - cenimy te talenty, cenimy przedsiębiorczość, ale naszym dążeniem, dążeniem w życiu społecznym, jest właśnie dążenie do zwiększania poziomu równości i to uzyskujemy".

[sprawiedliwość] "to jest mechanizm życia społecznego, który zapewnia równość, wolność i solidarność". "Taki mechanizm życia społecznego to mechanizm, który tworzy sprawiedliwość i to jest nasz cel. My chcemy sprawiedliwości, my chcemy Polski sprawiedliwej, ale chcemy także sprawiedliwego świata, chcemy, by zasady sprawiedliwości obowiązywały także w relacjach międzynarodowych".[człowiek jest istotą społeczną, która żyje wśród innych i tworzy wspólnoty] "dwie z nich uważamy za fundamentalne, najważniejsze". "Pierwsza z nich to rodzina, o której była już tutaj mowa. Tak, rodzinę uważamy za komórkę społeczną o zupełnie fundamentalnym znaczeniu dla ciągłości pokoleń, dla przekazywania kultury cywilizacji, dla trwałości większych wspólnot" "rodzinę widzimy tak, jak tutaj, jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci". "To jest rodzina". "rodzina tak rozumiana jest atakowana, atakowane są naturalne różnice między ludźmi, między kobietami a mężczyznami". "Oczywiście między kobietami, a mężczyznami - chce to bardzo mocno podkreślić - musi być pełna równość. To mówię z całą mocą"  "W miażdżącej większości przypadków ludzie rodzą się kobietami lub mężczyznami i niech tak zostanie"

"Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej, Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości" "poza nim, poza może jakimiś bardzo niewielkimi partykularnie funkcjonującymi systemami, mamy tyko nihilizm". "Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest - jeszcze raz to powtarzam - nihilizm. I ten nihilizm my odrzucamy, bo nihilizm niczego nie buduje, nihilizm wszystko niszczy"

"Pamiętamy także o komplikacjach życia społecznego, narodowego, międzynarodowego i dlatego cenimy także wartości heroiczne. Wiemy, że funkcjonariusze służb mundurowych, żołnierze, a także wielu innych musi w pewnych sytuacjach narażać swoje życie i zdarza się, że je traci. Szanujemy to, w najwyższym stopniu szanujemy". [Bez tych heroicznych wartości, nie mogłaby być realizowana inna wartość - wolność].

"Człowiek, by być godny, musi być wolny, musi być wolny i to na dwa sposoby. Musi być wolny od różnego rodzaju niepotrzebnych zakazów, opresji, ale także musi mieć prawo do innej wolności - wolności do działania, do uczestnictwa, do współdecydowania". "ta wolność jest w dziejach Polski niezwykle ważna". "Można powiedzieć, że ona konstruowała nasze dzieje, ta właśnie wolność pozytywna. Oczywiście obok tej drugiej. Ta wolność była kiedyś przypisana tylko jednej grupie społecznej, jednemu stanowi. Potem w długim skomplikowanym procesie to się zmieniało, rozszerzało". "Nie ma czasu, by ten proces opisać, ale wydaje się, że mogę zaryzykować twierdzenie, że finałem tego procesu, wielkim, wspaniałym finałem była nasza 'Solidarność', największy ruch społeczny w dziejach świata, wielki ruch wolnościowy, który ostatecznie ukształtował nasz naród, który uczynił go narodem wolnym i równym, chociaż do wolności musieliśmy jeszcze iść" "tej wolności trzeba bronić".

"Europejskość to jest wielka kultura i cywilizacja oparta o chrześcijaństwo, grecką filozofię i prawo rzymskie. I my w tej europejskości od wielu wieków coraz mocniej uczestniczymy, jesteśmy pełnoprawnymi Europejczykami, także w sensie kulturowym, w każdym sensie" "Europa jest bogata różnorodnością, jest bogata tym, że składa się z wielu narodów, odmiennych, o różnych kulturach". "Jednym z tych narodów, dużych narodów, jest naród polski. I nie ma żadnych racjonalnych powodów, żeby przeciwstawiać europejskość polskości. Polskość jest po prostu jedną z wersji, jednym z wariantów europejskości i to szczególnie związaną z wolnością" - powiedział prezes PiS. [ wolność jest dziś w świecie i w Europie kwestionowana pod różnymi hasłami. "W gruncie rzeczy chodzi o to, żeby wolność ograniczyć, albo zgoła wyeliminować. Chociaż hasła są szczytne, to cel jest paskudny i my go odrzucamy, zdecydowanie. Polska pozostanie wyspą wolności".


"Władza sądownicza jest niezawisła i powoływana na różne sposoby, po to, by zabezpieczyć jej neutralność. Neutralność wobec wszystkich obywateli" [neutralność to w pełni równe traktowanie obywateli]. "Władza sądowa ma wykonywać ustawy, w tym tą najważniejszą, zasadniczą. Wszystkie inne muszą być z nią zgodne, ale ustalenie tej zgodności musi być z kolei zgodne z odpowiednią procedurą". "Proponowany przez niektórych ustrój - oni tego słowa nie używają, ale trzeba go użyć - ustrój trybunalski, w istocie władza sądów, z demokracją nie ma nic wspólnego". "najlepiej służy oligarchii".

Niestety, nic nie powiedział o granicach niezawisłości sędziów, o tym, czy sądy muszą przestrzegać zdobyczy nauk ścisłych, np. praw logiki. Niezawisłość sędziowska doprowadziła do takiej deprawacji, że sądy wydają wyroki bez znajomości akt, bez znajomości sprawy, bez zastosowania elementarnej wiedzy i logiki, co prowadzi nie tylko do wyroków niesprawiedliwych, ale i wręcz absurdalnych.


"Naród potrzebuje państwa. Oczywiście są narody, które państwa nie mają, ale duże narody europejskie mają swoje państwo, także średnie narody. My przez dłuższy czas, przez 123 lata tego państwa nie mieliśmy i dlatego cenimy je niezwykle wysoko" "Ale nie tylko ta strata, nie tylko te straszne 50 lat od 1939 do 1989 r., z tym, że ten najstraszniejszy okres to były lata 1939-1945, a później był okres bardzo zły, a później po 1956 r. już znacznie, znacznie łagodniejszy, ale nie byliśmy wolni. To wszystko oczywiście wiąże nas mocno z ideą suwerennego państwa". "Ale my musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że państwo jest niezastąpioną instytucją bezpieczeństwa, tego najszerzej rozumianego bezpieczeństwa wobec zewnętrznych wrogów, bezpieczeństwa indywidualnego, bezpieczeństwa szeroko rozumianego społecznego, bezpieczeństwa własności, bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym. To jest proszę państwa instytucja pod tym względem niezastąpiona". "Państwo jest potrzebne, ale państwo jest potrzebne także dlatego, że tylko ono może być terenem, może być - można powiedzieć - sferą wolności w tych obydwu rozumieniach: i tej wolności od i wolności do, także tej wolności uczestnictwa, może być demokratyczne. Tylko państwo narodowe może być demokratyczne, może być demokracją, a my chcemy demokracji i to jest nasza kolejna wartość". "My jesteśmy przeciwieństwem postkomunizmu"

[poprzednia władza] "czyniła z władzy, z życia społecznego widowisko, za którym toczyło się prawdziwe życie, które kosztowało Polaków setki miliardów złotych". "Kosztowało stracone lata rozwoju, kosztowali różnego rodzaju decyzje, podejmowane tylko po to, żeby ktoś został dużym misiem - to cytat z rozmów, które zostały nagrane w pewnej restauracji". "Tak ten system wyglądał, tak wyglądał późny postkomunizm, który jeszcze przy końcu swego istnienia gwałtownie skręcił na lewo, w stronę obyczajowego lewactwa. To była jego ostatnia faza. Okazało się, że przegrali (...). Przyszły nowe rządy" "Jeżeli chodzi o ten późny postkomunizm i te jego specyficzne, ale jednak powierzchowne cechy, to my jesteśmy jego przeciwieństwem pod każdym względem. Tamta władza była zaprzeczeniem zasady pro publico bono. My jesteśmy realizatorami tej zasady". "Musimy uchylić możliwość powrotu niedemokratycznego i antyrozwojowego systemu. (...) Tamten system nie może wrócić".

"Co musimy zrobić? Musimy przede wszystkim kontynuować politykę, której fundamentem jest wiarygodność. Musimy dotrzymywać słowa, bo jest podstawą realnej demokracji. Tam, gdzie nie ma wiarygodności, gdzie się różne rzeczy opowiada, a później tego nie robi, tam akt wyboru nic nie znaczy, jest fikcją, pustą procedurą". "I to najbardziej umacnia nas, umacnia siły dobrej zmiany, jednocześnie osłabia tamtych"  "Ale musimy także czynić inne rzeczy, podjąć inne przedsięwzięcia".


"Na koniec 2020 roku - czyli za kilkanaście miesięcy - minimalna pensja będzie wynosiła 3 tys. zł. (...). Na koniec 2023 roku minimalna pensja będzie wynosiła 4 tys. zł" [ w roku 2021 ogromna większość emerytów otrzyma dwie trzynastki]. "Wreszcie rolnicy otrzymają w końcu pełne dopłaty do hektara, na pełnym europejskim poziomie"

A więc wzrost płac na poziomie 50 - 100%, natomiast wzrost emerytur na poziomie 8% (+ rewaloryzacja), a jaka będzie inflacja? Szczególnie w usługach medycznych? To jest program eutanazji ludzi starych.

Ciekawe, co na temat dopłat zdecyduje UE? A może planują 5 tys + dla rolników?.

"Musimy postawić na wzrost dochodów" [budowa polskiej wersji państwa dobrobytu] "Jeżeli ktoś wie coś więcej na temat tego pojęcia, to wie także, że ono było stosowane, nie w stosunku do pewnego stanu odnoszącego się do poziomu życia ludzi, a w stosunku do pewnej struktury polityczno-społecznej i redystrybucyjnej w państwie". "dobrobyt zupełnie realny". "My musimy w tej kadencji i daj Boże w następnych - jeżeli społeczeństwo nas poprze - postawić przede wszystkim na wzrost płac i wzrost dochodów społeczeństwa". "musi, tak jak poprzednio, być powodowany zarówno przez politykę gospodarczą, obniżającą bezrobocie, tworzącą rynek pracownika" "musi być wspierany także poprzez decyzje o charakterze państwowym".


[poprzednie rządy PO-PSL traktowały państwo jako] "zespół instytucji niezależnych od siebie i w gruncie rzeczy niezależnych także od społeczeństwa". "ogromne możliwości różnego rodzaju korupcji, ale także tej korupcji rozdawniczej". "swoistą prywatyzacją państwa i jego funkcji". "Ten klientyzm uprawiany z niezwykła intensywnością został podporządkowany personalnym oczekiwaniom premiera, to dziś jest zupełnie oczywiste i to było wyjątkowo wręcz dla Polski szkodliwe". "Wreszcie były pewne cechy związane z osobistymi cechami samego przywódcy, tzn. z cechami Donalda Tuska, ta władza to była w niemałej mierze po prostu zabawa. To była zabawa we władzę, zabawa w rządzenie - dobre wina, cygara, jak to oni mówili, 'haratanie w gałę', to wszystko bardzo miło robić, tyle tyko, że do tego trzeba jeszcze umieć dobrze rządzić, a to jest to, czego oni kompletnie nie potrafili".

"Ten system był trwały i jednocześnie coraz bardziej się ukorzeniał, uzyskiwał coraz mocniejsze podstawy poprzez tworzenie ludzi najbardziej bogatych, miliarderów o ogromnych możliwościach, poprzez wejście kapitału zewnętrznego, który był powiązany z tym systemem, korzystał z różnych możliwości, które ten system daje, poprzez związki elit tego systemu z różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi, co dawało z resztą charakterystyczną cechę tzn. pełną nieodporność na zewnętrzne wpływy".

"Po upadku komunizmu w Polsce wprowadzono instytucje demokratyczne i zdjęto wszelkie ograniczenia wolności obywatelskiej, wprowadzono pewne gwarancje tych wolności, nie zawsze skuteczne, ale jednak istniejące i stworzono podstawy funkcjonowania rynku" "oba zabiegi były pod wieloma względami ułomne, ale były".
"Zaniechano dwóch dalszych operacji, które były niezbędne, żeby rzeczywiście w Polsce budować prawdziwą gospodarkę rynkową i prawdziwą demokrację tzn. nie zbudowano nowego aparatu państwowego i nie zbudowano nowej hierarchii społecznej".

[afera Rywina]. "Ona wyniknęła z konfliktu wewnątrz tego systemu, ale go rozszczelniła, ukazała społeczeństwu znaczną część kulis tego systemu i doprowadziła do szoku, do oburzenia, do repulsji, do skandalu, do oczekiwania, że ten system się zmieni".

"Postulat IV Rzeczypospolitej, który myśmy też stawiali, a który był formułowany przez niektórych nawet na początku lat 90., był wtedy przedstawiany przez ludzi, którzy dzisiaj są po tamtej stronie. Wydawało się, że jest szansa na zmianę. Wydawało się, że ten system się rzeczywiście nie utrzyma".

"szklane sufity" "dotyczą ludzi bardzo przedsiębiorczych, którzy dzisiaj wiele zdziałali, ale natrafili na pewne bariery, które nie mają nic wspólnego z jakimiś obiektywnymi prawami ekonomicznymi, czy innymi względami społecznymi". "Otóż musimy te sufity skruszyć, tylko wtedy będziemy mogli pójść do przodu, tylko wtedy ogromny potencjał naszego narodu będzie mógł być wykorzystany".

"Ja bardzo dawno interesuję się polityką, nie chce się przechwalać, ale to już na pewno przeszło 60 lat (...), różne rzeczy widziałem i czytałem". "Cieszę się, że tutaj jest państwa tak dużo, ale tak dużo i jeszcze dużo więcej musi być w pracy, codziennej pracy w tej kampanii. Tylko wtedy zwyciężymy i zmienimy Polskę jeszcze bardziej, niż dotychczas". "Zwyciężymy, ale pracą".


i

KOMENTARZE

 • Twoja działalność w tej witrynie to wieczne plucie na starocie. Może zajmij się pulciem w przód, a nie w tył.
  Przez litość nie zająłem się twoją enuncjacją, która dowodzi, że jesteś zdrajcą narodu polskiego, i popierasz zdradę. Wymordował być chętnie wszystkich tych, którzy nie podzielają twoich poglądów i nie są chętni, aby podporządkować się mafii, która twoim zdaniem ma nimi zarządzać i wykorzystywać. Osobę, która wskazywała naszym wrogom obiekty do zbombardowania nazywasz słusznie oficerem NATO, szpiegiem naszego wroga, co dowodzi, że masz świadomość jego zdrady i współdziałania z wrogiem, a jednak kreujesz go na bohatera. Podły, obmierzły zdrajca, i tyle.

  Przez zupełny przypadek zajrzałem na twoją notkę, nie zauważając autora, a potem nie mogłem się powstrzymać, aby zdrajcy nie napiętnować.

  Mam nadzieję, że drugi raz to już się nie zdarzy.


  Jak Bóg Kubie tak........
  Masz 1.
 • Twoja działalność w tej witrynie to wieczne plucie na starocie. Może zajmij się pulciem w przód, a nie w tył.
  Przez litość nie zająłem się twoją enuncjacją, która dowodzi, że jesteś zdrajcą narodu polskiego, i popierasz zdradę. Wymordował być chętnie wszystkich tych, którzy nie podzielają twoich poglądów i nie są chętni, aby podporządkować się mafii, która twoim zdaniem ma nimi zarządzać i wykorzystywać.
  Podły, obmierzły zdrajca, i tyle.

  Przez zupełny przypadek zajrzałem na twoją notkę, nie zauważając autora, a potem nie mogłem się powstrzymać, aby zdrajcy nie napiętnować.

  Mam nadzieję, że drugi raz to już się nie zdarzy.


  Jak Bóg Kubie tak........
  Masz 1.
 • @Tezeusz 09:39:33 --- do czytelników
  Powyższa uwaga jest moją uwagą pod notką Tezeusza z tezą "Ryszard Kukliński to niewątpliwie nasz narodowy bohater."

  Nie czytam ani notek, ani uwag Tezeusza, chyba że przez przypadkową nieuwagę, co się właśnie dzisiaj zdarzyło. Najwyraźniej wstałem lewą nogą.
 • @interesariusz z PL 09:55:50
  Brawo za przyznanie się do swoich słów - o to mi chodziło ! ZAORANE !
 • Pojawienie się dwu notek serii Vox populi
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  nie świadczy o tym, że pozostaję autorem piszącym na neonie24, tak jak przedtem, przez prawie 10 lat.

  Moje zastrzeżenia do administracji witryny pozostają w mocy
  https://interesariusz.neon24.pl/post/150524,quo-vadis-panie-opara
  a więc, zgodnie z zapowiedziami, bardzo ograniczyłem czas poświęcany życiu witryny.

  Nie opłaca się publikować na niej niczego, w co się włożyło pracę, chyba, że wcześniej zostało opublikowane gdzieś indziej.

  Natomiast biorąc pod uwagę towarzystwo, które obecnie wodzi tu rej, nie ukaże się seria notek 999, byłoby to jak brukanie świętości w łajnie.

  Notka
  https://interesariusz.neon24.pl/post/149462,quo-vadis-24-6-2019r-999-wojna-o-nasze-dusze
  pozostanie notką ostatnią, przynajmniej do czasu, aż towarzystwo nie odchamieje.
 • @Tezeusz 09:39:33
  Tezeusz ty plujesz najczęściej na czasy II wojny światowej .. to dopiero jest staroć..

  Napisz coś konstruktywnego na dzisiaj i na jutro..
  Rozumiem ...IPN nie ma takich materiałów...tam sami "historycy" skrajnie selektywni i wybiórczy..
 • @Oscar 18:37:05
  I zaorałeś gościa :-)
  Brawo!
 • @ neonowcy
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  Symptomatyczne, że przemówienie głównego polityka kraju nie jest komentowane, w innych witrynach ludzie się tym interesują, a neonowcy nie. Czyżby nie mieli nic do powiedzenia?

  Miałem nadzieję, że notkę uzupełnię uwagami czytelników. Jaki jest efekt po paru godzinach, widać wyżej.

  do tej chwili 62 odsłony.

  Idę tam, gdzie się coś dzieje.

  A już chciałem wstawić dodatkowe uwagi do tez JK.
 • @interesariusz z PL 19:43:30
  Jak widać, dalej nie ma żadnych uwag, 80 odsłon,

  kapmpania wyborcza trwa, wybory zdecydują, czy i w jakiej formie Polska będzie nadal istnieć.

  Neonowców to nie interesuje, jak również administracji witryny. Co w tej chwili bryluje na jedynce ?

  A jesli rury zapasowej do warszawskiej ”Czajki” "Ni MA"?
  Oborniki Śląskie – miasto bez lipy
  JEDWABNE HISTORIA PRAWDZIWA

  O dziwo, jedynie jedna notka historyczna, zazwyczaj jest więcej. Dalej protest przeciwko przebudowie ulicy z wycinką drzew, oraz dywagacje, czy kolektor zapasowy do oczyszczalni ścieków w wawie jest "prawdziwy".

  PO CO JEST TA WITRYNA ?????????????????????????
  Miało być forum, ludzi interesuje to, co się z Polską stanie, co rozgrywają rządzący, a co opozycja, na kogo głosować, ale zainteresowania ludzi nie mają żadnego przełożenia na to, co się dzieje w witrynie Neon24 - Forum Polaków.

  Brawo administracja !!!!!!!!!!!!!!!!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031