Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 14883 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (9), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wybory, kadencja, olewajstwo

 

 

Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Wybory, kadencja, olewajstwo"

 

 

 
"Prezydium Sejmu zdecydowało, że najbliższe posiedzenie Sejmu zostanie przerwane w środę i wznowione po wyborach".

 

O ile można przystać na to, aby po wyborze prezydenta,  jeszcze przez jakiś czas funkcję pełnił poprzednik, to analogia w przypadku sejmu jest oczywistym (oj przepraszam, nie dla każdego, to nieoczywistym) zamachem na demokrację. Wynika to z tego, że prezydent jest władzą wykonawczą, natomiast sejm ustawodawczą. Prezydent zawiedziony wyborem następcy niewiele może napsuć, natomiast sejm może wpłynąć na możliwości działania sejmu następnej kadencji. Mieliśmy już konflikt oparty na dacie zakończenia kadencji sejmu. Ten z powoływaniem sędziów. Wtedy z wyprzedeniem decydowano o tym, o czym można by decydować do końca kadencji, ale jeszcze nie w momencie podejmowania decyzji. Teraz, to już całkowity odlot. Takie zatrzymanie dla opozycji - obradujemy po wyborach, w starym składzie, i to w ramach obecnego posiedzenia sejmu.

 

Jest to większy występek przeciwko demokracji i zasadom przyzwoitości, niż jakiekolwiek manipulacje z niedopuszczeniem egzotycznych list wyborczych. A nie ma głośnego oburzenia ludu. Dlaczego? Jakie są przesłanki, aby stary sejm, w przypadku zwycięstwa opozycji, stanowił prawo ograniczające działalność następcom? Nawet, jeśli następcy będą mieli możliwość, aby je odkręcić! A gdyby przegrana, ustępująca partia miała większość konstytucyjną, to dopiero mógłby być cyrk. Jak to w Polsce.

 

Może odpowiedź daje to, że tylko ja jestem przeciwnikiem opresyjnego regulaminu witryny neon24.

interesariusz.neon24.pl/post/150524,quo-vadis-panie-opara

Sądząc z odzewu, pozostali autorzy "ruki po szwam". Oj, przepraszam, przecież tu prawie same rusofoby. Jak to się mówi po polsku?

 

i

KOMENTARZE

 • ocena 1 tylko potwiedza to
  co napisałem o społeczeństwie w ogóle, i tym witryny.
 • bez znaczenia
  przełożenie obrad Sejmu na okres po wyborach mieści się w granicach określonych w regulaminie Sejmu i nie ma to większego znaczenia, chyba ,że dla Z. Ziobry nad odwołaniem którego miano głosować ale i tak by go nie odwołano, a wynika to z układu sił w Sejmie.
 • Zakonnica na pasach
  Przyjmując język prognozy z wyborów prezydenckich 2015, marszałek Terlecki właśnie zaprosił zakonnicę do przejścia przez pasy.

  Co to będzie, co to będzie ...
 • @Płk Kufel 14:02:43
  tak, wiem, Polacy akceptują prawie każdy przewał, no chyba, że wojewoda chce być lepszy, to co innego.

  Może kombinacja nie zostanie wykorzystana, ale przygotowanie na wszelki wypadek jest.

  Powtarzam, od dnia wyborów do dnia pierwszego posiedzenia sejmu, winno być bezsejmie, z wyjątkiem awaryjnej obecności marszałka na okoliczność utraty prezydenta.

  Nie powinno być tak, że jeśli pomiędzy dniem wyborów, a dniem rozpoczęcia następnej kadencji sejmu, upływa kadencja sędziego, to wybiera go na zapas poprzednia kadencja, a nie następna.
 • wszyscy w sieci zgadują, co może wywinąć PiS
  również spekulują, co mogły wykręcić inne partie w przeszłości, np. taka platforma po wygranej PiS.

  PiS prześcignął w arnogancji pamiętnego mistrza Falandysza.

  Ale neonowcy mają inne problemy na głowie, co innego ich obrusza.
 • @Andrzej Madej 17:40:47
  wątpię, aby z tej uwagi ktokolwiek odczytał, z którą stroną Pan sympatyzuje, a z której żartuje.

  Sądząc po lekceważeniu tej sprawy, nie będzie ona miała żadnego przełożenia na wyniki wyborów. Nie jest to przejechanie ciężarnej zakonnicy na pasach, tylko poważny problem ustrojowy.

  Ale społeczeństwo jest, jakie jest.
 • @interesariusz z PL 19:46:40
  Jeszcze nie podjęto decyzji.
  Jest zaskoczenie i wyczekiwanie.

  Myślę, że przyjęcie decyzji o przełożeniu posiedzenia Sejmu na czas po 13.10.2019 spowoduje znaczący spadek zaufania wyborców dla PiS a w konsekwencji znacząca utratę głosów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031