Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 14883 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (13), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Połamania rąk, skręcania karku

 

 

Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Połamania rąk, skręcania karku"

 

 

 
Temat i zdjęcie zaczerpnięte z interii. Droga rowerowa. Biegnie nasypem, można się z niego stoczyć, to i zastosowano barierki, obustronne. Takie same stosują u nas na Śląsku, nawet gdy te ścieżki rowerowe biegną po płaskim. Po co? No więc po to, aby pijany rowerzysta, gdy się zatoczy i "rzuci go" na barierkę, zaczepił kierownicą o słupek i dalej już nie pojechał. Tak myślę, bo innego racjonalnego wytłumaczenia dla takich barierek nie ma.

 

Co wypisuje lud sieciowy? Ano, słupki za gęsto, barierki szpecą krajobraz. W zasadzie, jak się zmieni kolor na zielony, to będzie git.

 

Mnie ciarki przechodzą, ze strachu, jak sobie wyobrażam jazdę taką rowerową ścieżką. I ze złości. Przecież można by zrobić barierki bez słupków, tj. postawić słupki przynajmniej ze 20 cm "za" barierą z poziomych rur, zamocowaną do słupków na wysięgnikach, i wtedy rowerzysta, którego "rzuci" na barierkę, po prostu by się po poziomej rurze poślizgał bez szkody, a może i bez upadku. Tymczasem nie przychodzi to do głowy  ani projektantom, ani właścicielowi-zarządcy, ani krytykującym.

 

Dlaczego? No to jak wymagać rozsądku od rządzących, skoro naród w takiej kondycji umysłowej?

 

,i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • @
  A po kiego grzyba budować trasy dla pijanych rowerzystów?
  Taniej byłoby ich w innych miejscach utylizować.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:57:59
  Jak mniemam, żart, iż rowerowe ścieżki są budowane tylko dla pijanych, ma zastąpić wyrażenie rzeczywistej oceny owej budowli.

  A szkoda.

  Takie rozwiązania powinny być zaskarżalne, jako narażanie ludzi na niebezpieczeństwo.

  Rowy śmierci kopane wzdłuż dróg, również. I inne idiotyczne rozwiązania drogowe. We Wrocławiu są np. takie rozwiązania, że wielu ludzi wpada pod tramwaj.

  Wiem, wiem, pamiętam, tego całującego wszystkie tramwaje w podzięce, że któryś mu teściową rozjechał. Ale przecież tramy nie służą do wyzwalania się od teściowych.
 • @interesariusz z PL 11:06:03
  Znajomy królika handluje barierkami . No jak można się sprzeciwić . Kasa czyni cuda .Salut .5* :)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031