Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 15739 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (21), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin stracił cierpliwość

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Putin stracił cierpliwość"

 

 

 
Ostatnia wypowiedź Putina dotycząca polskiej polityki pielęgnacji pamięci historycznej
, świadczy o tym, że Putin stracił cierpliwość do polskich władz i elit.Na spotkaniu z przywódcami państw WNP Putin posunął się do wyciągania na światło dzienne nawet incydentalnych wybryków polskich oficjeli. Powszechne oburzenie wywołało zacytowanie wypowiedzi  ambasadora Polski w Niemczech, Józefa Lipskiego, z jego raportu do ministra spraw zagranicznych Polski, Józefa Becka,  z dnia 20 września 1938 roku, w którym to ambasador omawia propozycję Adolfa Hitlera wysłania Żydów z krajów europejskich do Afryki. Ówczesny ambasador Polski w Niemczech propozycję poparł słowami: „Jeśli do tego dojdzie, jeśli zostanie to zaaprobowane, postawimy mu piękny pomnik w Warszawie”.

Putin nie zachował się jak polityk, stracił opanowanie, co potwierdził epitetami pod adresem polskiego ambasadora na kolejnym spotkaniu --- "Swołocz, antysemicka świnia".

Nieustanne ujadanie, odsądzanie od czci i wiary poległych żołnierzy, którzy podobno przynieśli zniewolenie, a nie wyzwolenie, zrównywanie zbrodni niemieckich nazistów ze zbrodniami komunistycznymi, prowadzenie wojny gospodarczej z Rosją, i podjudzanie innych państw, aby czyniły podobnie, udostępnienie swojego terytorium dla celów amerykańskiej napaści na Rosję, i inna pomoc w zaciąganiu pętli wokół Rosji, przyniosły efekty. Putin przestał dbać o nastawienie większości Polaków do Rosjan, o społeczną ocenę wyników II WŚ, jakże różną od oceny naszych politykierów. Zdjął rękawiczki, i w mordę jeża. Nie mamy już potencjalnego sojusznika w niczym, pomnego powojennej wspólnej historii. Zamiast pomóc przeciwko ustawie 447 i budowie polin, mamy wroga, który będzie chciał nas wdeptać w ziemię. W każdy możliwy sposób.

Yankee, yankee go home to Poland, to save Poland. We pay 447.

A nasze władze mamią nas manną z nieba, czyli niemieckimi reparacjami wojennymi. Tym samym, równocześnie cały czas nie tylko podgryzając Rosję, ale i spiskując przeciwko niej, przygotowują podwaliny pod nowy pakt "Ribbentrop-Mołotow", łudząc się, że jak przyjdzie co do czego, dobrzy jankies ich uratują, jak kiedyś brytole ugościli rząd londyński. A MY?. My będziemy mieszkać na przyszłym poligonie.

 Co na to naród? Ano wybrał. Tak wybrał, aby nikt nie mógł rządzić. Brak władzy, to nasza polska specjalność, nasza wolność. Cenimy bezzębną władzę, której każdy odgraźć się może. Pat we władzy ustawodawczej nas cieszy. Świetnie, że pisuary już nie mogą wprowadzić nawet rewaloryzacji cen wódki, która zdaniem światłej opozycji ma w Polsce relatywnie tanieć. Byle prywaciarz może widować ceny, nie zgłaszamy sprzeciwu, ale nasz rząd? NIE! Nie po to mamy rząd, aby nami rządził. Jesteśmy przecież samorządni. Tak się nam we łbach pokiełbasiło.

No to jak myślicie? Wyzwolimy się spod mafi sędziowskiej? Będą w Polsce sprawiedliwe sądy? Czy może już niedługo żaden Polak nie wygra w sądzie z zagraniczną firmą, banderowcem, Żydem?

 

Zastanówcie się przy noworocznym toaście.

Ja wszystkim życzę ucywilizowania narodu mieszkającego między Odrą a Bugiem.

.

 
 

i

interesariusz.neon24.pl/

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 

Poprzednia notki:

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • @Autor
  Putin się starzeje i wyłazi z niego to, co w każdym ruskim siedzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:28:51
  jasne, kiedyś z Hitlera też się podśmiewaliśmy, i co nieco starciliśmy.

  Teraz też nie oddamy nawet guzika. Mocarni jesteśmy i możemy wszystkich mieć w tyle, droczyć się, ujadać, i kąsać.

  W 2020 roku skończy się polski sen pensjonarki. Tak to wygląda. Koniec baraszkowania, życie to nie je bajka.
 • @interesariusz z PL 12:36:04
  Pożyjemy, zobaczymy
 • Autor
  Osobiście uważam, że wspomnienie słów Lipskiego to genialne posunięcie Putina, trudno nawet utyskiwać że to kłamstwo,co stwierdził Mateuszek, skoro czarno na białym można udowodnić, że takie słowa padły. Kwestia antysemityzmu - to kwestia oceny, w obecnej Polsce antysemita jest oczywiście świnią, dziwi więc skowyt "elit" w tej kwestii zamiast powszechnej aprobaty i potępienia. W innym państwie może jednak się okazać, że bycie antysemitą jest objawem patriotyzmu, no ale w takim państwie w poczcie królów nie było by raczej Kazimierza zwanego przez żydowskich historyków Wielkim.
  Co do przyczyn II wojny światowej, myślę że powszechnie nieznana jest wiedza kto w tej wojnie walczył, o co walczył i kto tą wojnę wygrał. I jakoś im dalej od tej wojny tym barwy na fałszywych flagach coraz bardziej intensywne. I nawet ci którzy uczestniczyli w tych wydarzeniach sprawiają wrażenie coraz bardziej zagubionych. A bez tej wiedzy trudno mówić o przyczynach. Można by stwierdzić, że przyczyną II w. św. były litewskie aspiracje do polskiego Wilna albowiem w pierwszym punkcie (a więc poniekąd najważniejszym) tajnego protokołu ta kwestia jest rozstrzygnięta. Jest to prawda tak samo dobra jak każde inne kłamstwo na ten temat. Zdecydowanie jednak promowanie całkowitego braku odpowiedzialności za jej wybuch przez sanacyjne władze II RP mija się z prawdą.
  Czy więc Putin w tej kwestii powiedział prawdę ? Nie powiedział ! Ale jest to tylko adekwatna odpowiedź na historyczne kłamstwa formuowane od lat przez III RP ustami jej najwyższych przedstawicieli. A że Putin dobrze trafił świadczy o tym powszechny skowyt jaki się podniósł po jego wypowiedzi.
  I tylko głupiec może mu zarzucić , że skłamał.
 • Trudny orzech do zgryzienia
  W Europie cyfrowo otwartych granic, prowadzenie narodowych polityk historycznych będzie rodziło coraz więcej napięć. Choćby dla potrzeb wewnętrznych konfrontacji.
  Zamiana tej obecnie głównej zasady poznawania rodowodu politycznego na kulturę pamięci, wymaga przejścia systemu edukacji z administracyjnego rozwoju wiedzy na solidarny rozwój wiedzy. Polska, jako dziedziczka Rzeczpospolitej wielu narodów, mogłaby zostać przewodnikiem takiego procesu.
  Oby.

  Alternatywami są albo fizyczna konfrontacja albo niewola poprawności politycznej.
 • @Drab61 15:38:47
  Nie ma w tym nic genialnego. Putin chwycił sę medialnie nośnego wydarzenia bez znaczenia historycznego, które należy klasyfikować w kategoriach wybryku, a nie twierdzenia mającego wpływ na przebieg wydarzeń.

  Użył jockera, a nie asa, może asów już nie ma, ale przecież to jest dyskusja z oszołomami, którzy wybielają czasy okupacji niemieckiej porównując je do życia w PRLu. Normalni ludzie na takich pojebów nie zwrociliby w ogóle uwagi, ale oni są u władzy i mają tubę, przez którą owe głupoty wykrzykują.

  Coś trzeba zrobić. Przygotowania do 3WŚ pędzą, zarówno w zbrojeniach, jak i rozmieszczeniach wojsk, jak i w sferze medialnej.

  Jak Putin przemawiał na serio, nikt go nie słuchał. Stracił nerwy i odegrał się krotochwilą na zajadle szczekającym kundelku bez honoru i poczucia przyzwoitości - Polsce. Gasił swoje emocje, rozbudzając inne. Nie było to ani polityczne, ani przemyślane. Ale umacnia grunt pod 447. Następnym krokiem będzie pomówienie, iż polskie władze udzieliły cichego poparcia ostatecznemu rozwiązaniu kwestii żydowskiej. A że byli tacy, co ich ratowali. To w Polsce zawsze było normalne, jedni w tą, drudzy w zaparte.

  Putin obiecał felietonik na temat polskiego udziału w rozdmuchaniu wojny. Zobaczymy, jak rozłoży w nim akcenty.
 • Putin tylko odegrał to - co
  mu kazano odegrać - i tyle.
  Wniosek?
  Putinem próbuje się na świecie zniechęcić ewentualnych obrońców sierot po Polsce - gdy będzie im się im tutaj - ściągać skarpetki.
 • @Andrzej Madej 16:36:59
  Kiedyś komputeryzowano narodową działalność, potem informatyzowano, teraz nas cyfrują. W języku polskim kojarzy się to z szyfrowaniem.

  I w istocie owe dyskretne kodowanie informacji do tego doprowadzi. Jedni będą mieli możliwości czytania (deszyfracji), inni nie.

  Frazeologiczny skrót "cyfrowe otwarcie granic" nie wydaje mi się na miejscu (nie przystoi), na dodatek jest koncepcyjnie błędny, bowiem nie ma znaczenia rodzaj nośnika, na jakim informacja przekracza granice, jeno fakt, jak dużo jej przepływa.

  Do czego odnieść "tej"?

  Nie widzę przewagi jakiegoś "solidarnego rozwoju wiedzy" nad "administracyjny rozwój wiedzy". Terminy niejasne, przy czym pierwszy nasuwa podejrzenie, iż tylko dlatego jest solidarny, że słówko jest modne. Rozwój wiedzy można nazywać na różne sposoby, ja bym najchętniej widział jawny, inni konsyliacyjny. Tylko co te wszystkie przymiotniki mają definiować?

  Jedno jest pewne. Większość Polaków nie kuma terminu "Rzeczpospolita Polska"
 • @demonkracja 18:55:11
  Owszem, Putinowi puściły nerwy i mu powieka nie drgnie, jak będą zidiociałym Polakom ściągać skarpetki, te, w których puścił ich Wałęsa.
 • @interesariusz z PL 19:13:41
  " Kiedyś komputeryzowano narodową działalność, potem informatyzowano, teraz nas cyfrują. "

  Z "cyfryzacją" nie chodzi mi o techniczne aspekty wspólnoty, tylko o dynamikę i zakres relacji międzyludzkich. To większa zmiana dla gospodarowania, dla polityki, jak po Gutenbergu.

  Dla gospodarki opartej na wiedzy ma znaczenie jaki procent jej przyrostu odbywa się na zasadzie rozwoju administrowanego przez służby państwa, jaki rozwoju odpłatnego a jaki na zasadzie wymiany solidarnej (dobroczynnej, darmowej). Jeszcze trudno to liczyć. Jeszcze.

  Nie wiem czy większość Polaków nie kuma terminu "Rzeczpospolita Polska". Może.
  Ale wiem, że bez tego terminu będziemy tylko prywislańskim krajem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:28:51
  Czy Putin powiedział nieprawdę?
 • @Andrzej Madej 20:04:42
  Ja zgaduję, dlaczego pisze Pan "cyfryzacja", tylko dlaczego mam zgadywać?

  Dlaczego wymianę dobroczynną nazywa Pan solidarną? Przecież są to zupełnie różne działalności!

  Proszę się zastanowić. Pan jest nieustannie źle rozumiany, ponieważ używa Pan słów "z pewną nonszalancją".

  Ja nie kumałem tego terminu. Cały czas myślałem, że mój kraj to Polska.
 • @Drab61 15:38:47
  Ty już wystąpiłeś o obywatelstwo u putina???
 • @zibi 22:05:11
  Jak widzę, zignorowałeś moje życzenia noworoczne, abyś się ucywilizował.
 • Dyskutują, kto rozpętał 2 wojnę światową
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  znaczenie ważniejsze jest pytanie, kto rozpęta 3-cią,

  wszystko wskazuje na to, że Polska.

  Niektórzy twierdzą, że hybrydową 3 wojnę światową Polska już rozpętała.
 • @interesariusz z PL 20:57:37
  Konkretną sytuację kolizji polityk historycznych widzę w szerszej perspektywie procesów zachodzących w kulturze. W krótkim komentarzu użyłem pojęć wyjaśnianych w innych swoich tekstach.

  Może ponowię ich opis w kontekście pojęcia "Rzeczpospolita".

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031