Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 15737 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis mamono

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta wkręcona w notki reklama tak mnie wkurza

 

 

że na neon zaglądam jedynie po trzech piwach, bez tego rozluźnienia się nie da.

 

 

KOMENTARZE

 • ta jedna gwiazdka to dla mnie, czy dla reklamy
  są pewne granice przyzwoitości w pstrzeniu strony głownej reklamami.

  Tu są najwyraźniej przekroczone, moim zdaniem, reklama nie może się tak wtapiać w treść.
 • @
  dr Opada deklaruje że mamona jest tak cienka, że właściwie dokłada do interesu. Uważam że to możliwe, bo jakieś poważne błędy doprowadziły do sytuacji, że portal ten ma niewielką liczbę, a na dodatek stałych czytelników (których nie przybywa). Prawdopodobnie zawinił błąd w sztuce, polegający na robieniu czystki swego czasu przez administrację. Poszlaka w postaci bodaj 600 głosów w ankiecie.

  Ludzie unikają miejsc gdzie za pomocą cenzury profiluje się portal, pod kółko różańcowe, a tu zdaje się swego czasu coś takiego było. Ciężko teraz odbudować zaufanie piszących i zainteresowanie czytających.
 • @Oracz 00:20:24
  Polityka redakcyjna w sensie promocji zagadnień, oraz literackiego poziomu tekstów, to jedno.

  Wygląd witryny to drugie.

  Uczciwość względem użytkowników, to trzecie.

  Reklama, przeciwko której protestuje podstępnie udaje notkę. Właściciel, lub radakcja chce podstępem wymusić klikalność w reklamy. To jest nieuczciwe.
 • @Oracz 00:20:24
  Czystka nie ma nic do rzeczy. Wartościowi autorzy sami odeszli.

  Ale nie na tym polega popularność witryny.

  Należy przypomieć, iż nigdy nie zdecydowano, dla kogo ma być ta witryna.

  No więc, jeśli się tego nie wie, to trzeba założyć youtube, a nie udawać, że to huffingtonpost.
 • @interesariusz z PL 00:57:44
  Mnie się żadna nie wyświetla. Głównie z tego powodu że za wyświetlanie reklam płaci ten u którego są wyświetlane, wyjaśniam:

  Reklamy to oprócz tego że przeszkadzają w odczytywaniu treści, przesłaniają je, to częstokroć pożerają moc procesora(ów), te animowane w technologii flash i te wyświetlające wideo - ruchome obrazy, filmy. Te drugie pożerają transfer danych internetowych.
  Reklamy potrafią denerwować, j/w, lub obrzydzać, demoralizować, dekoncentrować a za wszystko to płaci zdenerwowany nimi, obrzydzany, demoralizowany. Wiec mam uruchomione mechanizmy blokujące te niechciane treści pożerajace energie, podgrzewające urządzenie, skracające czas pracy i w dłuższej perspektywie skracające żywotność sprzętu.

  Teoretycznie dla p.Opara mógłbym zrobić wyjątek, ale dlaczego miałbym to robić, to nie mam pojęcia. Zresztą stało się to w moim przypadku technicznie niemożliwe z racji wykorzystywanego oprogramowania. Serwisy reklamowe nie tylko powodują przeniesienie kosztów reklamy na ofiarę tych reklam, ale mogą gromadzić szereg wrażliwych danych, a ja cenię sobie prywatność i.. wystawiam równie prędko rachunek jak rekiny biznesu. Musiałbym przy każdym wejściu na ten portal, gmerać przy ustawieniu softu, ba, zmieniać przeglądarkę na inną, gdyż duckduckgo ochraniając moją prywatność odcina serwisy śledzące (FB) i reklamowo-śledzące (google i kilka innych).
 • @Oracz 08:16:55
  Muszę jednak przyznać, że reklamy na tym portalu do nachalnych nie należą, bo nic nie przesłaniają, nie zawierają sekwencji wideo, wiec nie zużywają ani za dużo transferu, ani za dużo energii z baterii, czy sieci. Kto p.Opara chce pomóc w utrzymaniu portalu, ten niech reklam nie blokuje!

  Jedyny problem w doborze treści reklam, ale to już problem oddania doboru reklam pośrednikom. Oni decydują jakie treści pojawią się, to już odrębne zagadnienie.
 • @Oracz 10:03:33
  Wpisując się w tą witrynę, zgadzaliśmy się na reklamy zarówno na stronie głównej, jak i na stronie wyświetlającej notkę,

  nie interesuje mnie treść reklam, ich dobór. Wielki brat mnie śledzi i dobiera reklamy dla mnie, przy czym robi to głupio, bowiem zazwyczaj wyświetla to, czego szukałem i co kupiłem, czyli jak kupiłem szczoteczkę do zębów, to ciągle proponuje mi inne. Nie wiem, czy to jest skuteczne, w moim przypadku nie, bowiem nie kolekcjonuję szczoteczek do zębów.

  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg

  Irytuje mnie takie wstawianie reklam, aby były nieodróżnialne od treści, i takie właśnie zdjęcie z ekranu przedstawiłem. Reklama udaje notkę na temat 3WŚ, i czytelnicy automatycznie na nią klikają, myśląc, że otwierają notkę. Mało kto przygląda się szczegółom.

  Wyobraźmy sobie, że trakcie filmu fabularnego, dajmy na to Ogniem i mieczem, scena pogaduszek w knajpie jest przerywana reklamą piwa z tymi samymi aktorami, w tych samych strojach, bez żadnego uprzedzenia.

  Czy mogłoby to być tolerowane.
 • @Oracz 08:16:55
  NIe znam się na blokowaniu reklam, ponadto, programiści potrafią wykryć, czy ich reklamy są blokowane, w związku z tym nie ma się pełnego dostępu do tych treści, które są "zasłaniane", bądź obwarowane obejrzeniem reklamy.

  Największym problemem jest wykopywanie kryptowalut, i w swoim czasie strony neonu działały tak wolno, że ktoś to z pewnością robił, albo właściciel, albo raklamodawcy.

  Oczywiście, jeśli zamieścisz niżej poradnik w tej sprawie, dla windy, to może ktoś z tego skorzysta.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031