Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 15737 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (30), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A prawa do życia brak

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"A prawa do życia brak"

 

 

 
za to prawo ochrony dóbr osobistych, jak najbardziej. Sąd Najwyższy właśnie ocenia, czy prawo do życia w czystym środowisku jest dobrem osobistym człowieka. Nie tylko w teorii, jak "prawo do życia", ale w praktyce, co pozwoli skarżyć nie tylko dymiarzy, ale i Skarb Państwa o wielomilionowe odszkodowania.

"Aktywiści". To określenie nobilituje. Aktywiści z Rybnika zainicjowali stosowny proces, który w drugiej instancji zaowocował pytaniem prawnym do SN, z poparciem Rzecznika Praw Obywatelskich. Zagadnienie prawne to pytanie, czy prawo do życia w czystym środowisku jest dobrem osobistym, o które można 
walczyć przed sądem. Sąd Okręgowy wskazał przy tym na wydane w przeciągu ostatnich kilku miesięcy wyroki, w których sądy  uwzględniły pozwy obywateli w związku z życiem w smogu o odszkodowania od  Skarbu Państwa. Sic! Pierwsze zadośćuczynienia pozyskali przed sądem tacy aktywiści-celebryci jak aktor Jerzy Stuhr, reportażysta Mariusz Szczygieł i doradca finansowy Tomasz Sadlik. Wszyscy podupadli na zdrowiu.

Niejaki Piotr Siergiej z "Polskiego Alarmu Smogowego" liczy, że SN uzna prawo do czystego powietrza za dobro osobiste i zmotywuje władze do wymiany pieców ze starych na nowe z przymuszeniem opornych, którzy bronią się stwierdzeniem, iż nowe piece w ogóle nie będą dymić, bo nie będzie ich stać na opał. Instalacja nowych pieców nie będzie więc miała sensu, a likwidacja starych zamieni ich życie w anty-piekło. Przy okazji aktywistom przydadzą się 
pieniężne zadośćuczynienia z naszych podatków, i wzmogą ich aktywność, ku chwale ojczyzny. Będą mieli czym zalewać swoje wielkie SUWy.

Tak więc Prezes Gersdorf i jej kompani z Sądu Najwyższego wraz z doradcami z PO, SLD, PSL, i pociotków, będą nie tylko decydować czy zgodne z konstytucją jest 500+, emerytury kobiet od 60 roku życia, LGBT w szkole, wyprzedaż polskiej ziemi i lasów, likwidacja kopalń i zakładów przemysłu ciężkiego.

W Krakowie zakazano palenia węglem. I co? Co z powietrzem? Podobno normy nadal są wielokrotnie przekraczane, z wyjątkiem dni wietrznych. Mówią, że ten smok(g) się utrzymuje mimo zakazu, bo tak strasznie kurzą pod Krakowem, gdzie nadal wolno palić pod blachą. Tylko dlaczego najlepiej jest, jak nawiewa powietrze spod Krakowa?

Po wojnie odbudowywano miasta z "kanałami napowietrzającymi", tak, by wiatr hulał tam i z powrotem. Dzisiejsza pazerność zabudowała gęściutko każdą pędź ziemi, stąd ta przyjemna bezwietrzna cisza w śródmieściach. Dawniej ludzie palili cały rok w kuchniach węglowych, a w zimie w kotłowniach, a jakże, na węgiel i koks, które ogrzewały całe miasta. Obecnie osiedla mieszkaniowe, zakłady pracy i instytucje, ogrzewane są z ciepłowni lub gazem, a smog wzrasta.

A co mówi lud?

Czyste powietrze to będzie, jak Niemcy przejma nasze kopalnie i będą nam sprzedawać nasz węgiel jako swój.

Kiedyś były srogie zimy i ludzie siedzieli po izbach nie martwiąc się smrodem na zewnątrz. Obecnie nie ma zim, to ludzie wypełzają na dwór i wkurzają się, że sąsiad kurzy jak w zimie. No to wsiadają do swojego dieslowskiego szrota i się wyrównuje.

Odciąć ekologów od prądu elektrycznego, przecież z paliw kopalnych, transportu (zaopatrzenia w piwko), ciepła. Niech się grzeją ekologicznie na słonku.

Największy syf w dzielnicach willowych, gdy polactwo rozpala swoje kominki 'made in China' z użyciem styropianu i folii bąbelkowej z przesyłek kurierskich.

Stosowane powszechnie czujniki są czujnikami ZAWIESIN w powietrzu, jak jest mgła lub marznąca mgła, to wskazania odlatują w kosmos.

A może by tak po prostu obniżyć ceny amerykańskiego gazu, bo z tego ruskiego to tylko smok.

A Ja?

Ja bym pozwał biegaczy. Taki biegając po parku, zużywa dziesięć razy więcej tlenu niż emetyt na ławce.

.
 

Z nowym rokiem wszystkim życzę, aby naród mieszkający między Odrą a Bugiem się ucywilizował.

.

 

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

 "Wojna w Unii Europejskiej"

interesariusz.neon24.pl/post/152883,quo-vadis-vox-populi-29-wojna-o-nasze-dusze

"Hulaj dusza, władzy nie ma"

interesariusz.neon24.pl/post/152679,quo-vadis-vox-populi-27-wojna-o-nasze-dusze

 "Igrali, igrali, i się doigrali"

interesariusz.neon24.pl/post/152607,quo-vadis-vox-populi-26-wojna-o-nasze-dusze

"Gadu, gadu, ale nie po strachu"

interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze

"gorycz bezsilności"

interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze

"Śmierć z powietrza"

interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

"Putin stracił cierpliwość"

interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • co piszą inni ?
  Piekiełko w oparach absurdu. Likwidować piece, zagwarantować pierwszeństwo na pasach. Miliony aut będą hamowały bez potrzeby przed przejściami, gdy jakiś smyrfonowiec w kapturku uzyska sposobność wejścia na "third level" najnowszej edycji gry o tron, i zatrzyma się w pobliżu przejścia. Pył z klocków hamulcowych i opon użyźni powietrze, a potem smyrfonowiec będzie się rozkoszował ostrym zapachem z rury podczas przyspieszania. I tak co sto metrów, od przejścia, do przejścia. Państwo zarobi na akcyzie dwukrotnie więcej, to i więcej przejść będzie można założyć, więcej świateł zainstalować. Stada aut stojących, zamiast jechać, jawną oznaką postępu wojny o czyste powietrze.
 • Najbardziej szkodzi ekologiczne dziecko Greta
  Lata tam i z powrotem, odwiedzając w ramach krucjaty kolejne państwa. Aby nawracać na ekologię korzysta z samolotu, którego jeden lot wydziela więcej spalin niż piece wszystkich staruszków razem wzięte. Uwierzę w ekologię, kiedy Greta i jej mentorzy będą odwiedzali inne państwa rowerem.
 • Za komuny nie było samochodów.
  Nie było samolotów. Prawie nie było gazu. I jakoś się kręciło, mimo, że palono wędlem i drzewem wszędzie. Teraz już nie wolno palić węglem, nie wolno rozpalać ognisk, nie wolno grilować. Lada moment nie będzie można niczego przypalić w garnku. Za to można oglądać TV. Toksyczną dla umysłów, i toksyczną dla ciała, biorąc pod uwagę proces wytwarzania i utylizacji. Zamiast produktów spalania węgla mamy całkiem inne trucizny w powietrzu, ale one nam nie przeszkadzają, bo są postępowe.
 • W Polsce nie ma smogu!
  Więcej tutaj:
  http://pospoliteruszenie.org/smog%20w%20polsce.html
 • @interesariusz z PL 18:08:15
  Za komuny nie było także smug chemicznych pt. chemtrails. Sądzisz, że one nie cuchną? Dlaczego teraz są modne meble ogrodowe w kolorze szarym albo czarnym? Bo po jednym sezonie białe meble plastykowe robią się czarne po deszczach. Samoloty najczęściej latają w nocy. Jeśli widzisz księżyc i gwiazdy i czujesz swąd, dopiero wtedy możesz mieć pewność, że to swąd spalenizny, a nie chemikaliów, którymi jesteśmy opryskiwani.
 • @interesariusz
  5* za notkę i komentarze.
  Dodam, że naprawdę szkodliwe to są wyziewy z elektrociepłowni po przejściu przez filtry. Nanocząsteczki przenikają barierę płuca - krew do krwioobiegu i szkodzą dużo bardziej niż makrocząstki z domowych pieców, które są zatrzymywane przez system oddechowy człowieka.
 • @władek 19:40:18
  to raczej o zapalaniu wszystkiego od góry, jak świeczki.
 • @Lotna 19:46:39
  szkoda tylko, że niekt owych chemicznych śladów nie złapał.
 • @zadziwiony 21:04:05
  Na ten tamat, to chyba warto napisać naukawą notkę.
 • Wbrew...
  ---------------
  "Sąd Najwyższy właśnie ocenia, czy prawo do życia w czystym środowisku jest dobrem osobistym człowieka."
  ---------------
  Wbrew pozorom - w tym szaleństwie jest metoda. Otóż jest to przysłowiowa stopa włożona w drzwi - gdzie otworzy się drzwi do orzekania przez sądy w tych obszarach życia człowieka - w których absolutnie nie powinny one orzekać.
  Wniosek?
  Właśnie tzw. sady przejmują samowolnie i kompetencje boskie i diabelskie z obszarem myślenia abstrakcyjnego - włącznie.
 • @interesariusz z PL 18:08:15
  Tak kiedyś właściwie spalano tylko węgiel i drewno. Polaków też było więcej bo dobijaliśmy do 40 mln. Jest jednak parę ,,ale''. Kiedyś w jednym domu czy mieszkaniu w blokach mieszkało parę rodzin, teraz w dużym domu (obowiązkowo z kominkiem) mieszka dwójka dorosłych, bo dzieci będą jak się dorobią i zrobią karierę. Chyba nie muszę pisać ile przybyło dymiących kominów ? Po drugie za PRL Polska ,,stała węglem'' i nawet ci bardziej ubodzy palili węglem o wiele lepszej jakości niż dzisiaj. Biedota nie musiała palić w piecu plastikiem bo od pomocy społecznej dostawała kwit na węgiel (a nie na sprasowany szlam). Po trzecie technologie i materiały kiedyś wytwarzane były mniej skomplikowane, więc wymagały do wytworzenia mniej energii i mniej toksycznych substancji. Zresztą przestańcie się epatować tymi sprawami bo są nieistotne. Bawcie się, używajcie życia (tylko broń Boże nie produkujcie dzieci), pijcie itp. Nasz zegar życia już niedługo pokaże 12. Może (o ile) ci co przeżyją lepiej urządzą ten świat, chociaż wątpię bo bardziej destrukcyjnej, morderczej i zdemoralizowanej istoty na ziemi nie ma. Może i dobrze że natura wreszcie pozbędzie się nas jako sztucznego tworu.
 • @interesariusz z PL 18:04:17
  Po europie można łódką. Przed wojna na uniwerku w Wilnie istniał Klub Włóczęgów. Oni kajakami do Konstantynopola popłynęli. Kawałek nawet brzegiem Morza Czarnego. Niech Greta i jest nadzorcy tak samo robią.A nie samoloty, żarcie z plastików, itd.
 • @interesariusz z PL 22:06:53
  Serdecznie Ci współczuję.
 • @interesariusz z PL 18:04:17
  GRETYNIZM - śmiertelna choroba mas? | Joanna Teglund

  https://www.youtube.com/watch?v=wXX5gnO0k-E
  A „gretynizm” też będzie opatentowany? No popatrz jacy to „zaradni” rodzice - zarabiają na własnym dziecku kosztem jego normalnego rozwoju i nauki. Gdzie „przejęte losem dzieci” lewackie sądy szwedzkie, odbierające przy byle okazji normalnym rodzicom prawa do wychowywania ich własnych dzieci? Ale jaja ale jaja - jak zwykła mówić klasyk liberalizmu.
 • @interesariusz z PL 17:58:49
  Dr Jerzy Jaśkowski o tzw."epidemiach" m.in. koronawirusa jako elemencie polityki fałszywej flagi USA
  https://www.youtube.com/watch?v=_3V_Jje6FpE
 • @kula Lis 69 09:04:31
  Niestety, głosy rozsądku to głosy wołające na puszczy.
 • Auto-reklama
  https://interesariusz.neon24.pl/post/152950,quo-vadis-vox-populi-31-wojna-o-nasze-dusze

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031