Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (41), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To już koniec świata, jaki znamy - Maseczek mi nie nosić!

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"To już koniec świata, jaki znamy - Maseczek mi nie nosić!"

 

 

 

Co myśli Azjata, gdy widzi na ulicy przechodnia w maseczce? Może ....

"o, jaki uprzejmy, daje znać, że nikogo nie chce zarazić".

Co myśli Polak, jak widzi innego w maseczce?

"Ale tchórzem podszyty, boi się zarazić".

Różnica kulturowa jak odbicie w lustrze.

WHO podobne do naszego rządu. Maseczki ludziom zdrowym nic nie dają. Nie zabezpieczają przed zarażeniem.

Naszemu rządowi trudno się dziwić. Ostatecznie Polska biedniejsza niż w czasach, gdy masło było szkodliwe. Tylko dlaczego takie zdanie ma też WHO?

Chińscy epidemiolodzy jasno wskazują, że obowiązek noszenia maseczek jest ważnym działaniem prewencyjnym. Utajonych, nierozpoznanych zarażonych jest kilkukrotnie więcej, niż tych, których zdiagnozowano jako nosicieli, przy czym często nie zdają sobie oni sprawy z tego, że ich oddech jest śmiertelny dla innych. Dlatego, każdy, nawet gdy wydaje się mu, że jest niedotknięty epidemią, winien nosić maseczkę, aby nie chuchać wirusem na innych.

Z pustego i Salomon nie naleje. Dlatego nasz rząd nic innego powiedzieć nie może. Maseczek nie starcza dla personelu medycznego, który przecież je używa, i to z całą pewnością nie w tym samym celu, co chirurdzy, tj, aby nie zakazić świrusem chorego na COVID-19. Nie, maseczki na nosach lekarzy działają w drugą stronę. Chronią lekarzy.

Wszystkie te mętne wskazania wynikają z braku maseczek dla wszystkich. Według obecnej wykładni ministra, ktoś opiekujący się chorym powinien jednak maseczkę zakładać, ktoś na ulicy, w obawie przed spotkaniem chorego, maseczki nie powinien zakładać, bo "są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody". Czyli tak, opiekun może, bo winien być przeszkolony, szary człowiek nie, bo nie ma pojęcia, jak używać maseczki. Skoro nie wie, nie umie, ubrać i zdjąć maseczki, to nie zaleca się powszechnego zakładania maseczek.

Prawdą jest, że najlepsze dostępne na rynku maseczki medyczne są ... antybakteryjne. Wirusy to jednak znacznie mniejsze drobinki. Najlepsza maseczka nie stanowi dla nich wystarczająco gęstego sitka. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że wirusy nie fruwają samotrzeć. Latają w kropelkach cieczy wydalanej wraz z oddechem. A kropelki są już większe.

Tak więc dobra maseczka (nie mówimy o tych szytych w domu z byle czego) może służyć nie tylko do zapobiegania obdarowaniu innych swoją florą i fauną, ale też i do odgrodzenia się od wydzielin obcych ludzi, do chronienia siebie. Jednak używając jej należy pamiętać, że owe wydzieliny osiadają nie tylko na maseczce, ale na całej naszej postaci. Ograniczenie się do noszenia maseczki nie jest rozwiązaniem. Włoski personel medyczny podobno zarażał się przy zdejmowaniu kombinezonów, ... ochronnych. To po co było je zakładać?

Czechy i Słowacja wprowadziły nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. W innych krajach jest obowiązek noszenia ich w sklepach. U nas, jak na razie, wprowadzono obowiązek zakładania rękawiczek, do sklepu, przy czym w TV poinformowali, że można użyć swoich! Czyli, przy braku kotroli, można przyjść do sklepu w rękawiczkach! Jak można było wpaść na tak absurdalną myśl? Polak potrafi.

 


ps. Maseczki, jak pisałem, podrożały w ciągu miesiąca 50-krotnie. Zakazano handlu nimi w sieci. No to można je nabyć u ulicznych sprzedawców. Ponieważ opakowanie to 500zł lub więcej, sprzedają je na sztuki. Teraz zapewne jest higieniczniej, a i dystrybucja trafiła pod strzechy.

 


  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

.

 

 Z nowym rokiem wszystkim życzę, aby naród mieszkający między Odrą a Bugiem się ucywilizował.

.

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

 "To już koniec świata, jaki znamy - spisek"

interesariusz.neon24.pl/post/154007,quo-vadis-vox-populi-40-wojna-o-nasze-dusze

"Doświadczenia medyczne na  Polakach"

interesariusz.neon24.pl/post/153500,quo-vadis-vox-populi-38-wojna-o-nasze-dusze

"Spełnione marzenie libertarian"

interesariusz.neon24.pl/post/153324,quo-vadis-vox-populi-37-wojna-o-nasze-dusze

"Karetka z licytacji"

interesariusz.neon24.pl/post/153194,quo-vadis-vox-populi-34-wojna-o-nasze-dusze

 

 "Już wiemy, po co nam Europa"

interesariusz.neon24.pl/post/153014,quo-vadis-vox-populi-32-wojna-o-nasze-dusze

"Czy aby na pewno zabijają nas zgodnie z procedurą?"

interesariusz.neon24.pl/post/152950,quo-vadis-vox-populi-31-wojna-o-nasze-dusze

"A prawa do życia brak"

interesariusz.neon24.pl/post/152925,quo-vadis-vox-populi-30-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • Powszechne i obowiązkowe noszenie
  namordników mamy jak w carskim banku.
  Przecież na ukoronowanym świrusie należy zarobić - a ponadto owe namordniki będą zniechęcać do wyjścia na dwór czy jak w krakowskim - na pole - a z jakichś względów o to chodzi okupantowi.
  Wniosek?
  Czarci pomiot bierze nas za przysłowiową mordę - dosłownie i z przytupem.
 • autor
  Z namordnikami jest problem, który może utrudnić wprowadzenie porządku.
  Mogą być takie stosowane, które utrudnią rozpoznanie twarzy, co wobec narastającej liczby niesubordynacji społecznych - będzie problemem dla policji.
  Przecież było zarządzenie zakazujące osłaniania twarzy (demonstracje, kibice).

  Proszę się pochylić nad problemem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:50:47
  Już przecież się pochyliłem, i to w aspekcie dużo ważniejszym, niż incydentalne wybryki przestęców

  i to pod pana notką "No i dopadł mnie skutkami ten koronawirus"

  a może ....
  cała ta epidemia to kara Al..... za zabronienie muzułmankom zasłaniania twarzy?

  Teraz już mogą zasłaniać !

  interesariusz z PL 01.04.2020 10:40:00


  Jak tam w ateickiej Francji z zakazem? Nie śledziłem.

  Natomiast jak widać po braku uwag, znowu poruszyłem temat, który nikogo nie obchodzi.
 • Rękawiczek także brak!!Maseczki ,szyte domowym sposobem można przed wyjściem nasączyć lekko jakimś roztworem spirytusowym.
  choćby Amolem/I pożyteczne i ciekawa inhalacja/.
  Niestety, ta sytuacja z "pandemią" pociąga za sobą wiele innych skutków.Społecznych,socjalnych,mocno stresogennych/co nie sprzyja odporności/.
  Wśród moich znajomych trwało kilka dni histeryczne poszukiwane czynnego dentysty, gdyż ich rodzinny zawiesił działalność.
  Moja sąsiadka samotna 80 letnia staruszka/córka za granicą/, zadzwoniła do mnie przerażona i tak zdenerwowana, że bałam się czy nie dostanie jakiejś zapaści czy zawału.
  Zepsuła jej się spłuczka WC, woda przelewała się górą i już pływała w łazience.Zakręciła wodę całkiem, podłoga założona mokrymi ręcznikami, i siedziała i płakała.
  Poszukiwanie przeze mnie hydraulika,zajęło w dużym mieście, kilka godzin.W końcu się mi udało znaleźć jednego przyszedł i naprawił.W sumie drobna rzecz , ale gdyby to robić samemu, to można przypadkiem coś urwać i dopiero byłby pasztet.
  W każdym razie, pani Teresa, całe popołudnie zażywała leki na nadciśnienie i uspokojenie.No ale w tym wieku, to już ponoć zgodnie ze światowym "tryndem"80 latkowie to już nieproduktywny balast i można położyć na nich krechę.
  Poziom stresu także u młodych ludzi, z powodu zamknięcia w 4 ścianach, utraty pracy czyli źródła dochodów,czy nagłej zmiany o 100% trybu życia, lękiem nie tylko przed koronawirusem, lecz przed innymi problemami zdrowotnymi i trudnym dostępem do służby zdrowia, może przynieść niepowetowane szkody społeczne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:50:47
  No to dodam, że Polska wróciła do normalności, przynajmniej w statystyce.

  Bieżąca śmiertelność na świrusa zmalała do 43%, liczba wyzdrowiałych doszlusowała do liczby zmarłych,

  za to na świecie bieżąca śmiertelność wzrosła do 20% !!!
 • @trojanka 09:18:48
  Wszyscy twierdzą, że maseczki nic nie dają. Ja twierdzę, że rękawiczki nic nie dają. O ile maseczkę jeszcze daje się zdjąć nie przenosząc świrusa na ciało, to rękawiczek bez pomocy drugiej osoby, nie, ewentualnie tylko w trakcie mycia rąk.

  Takie mam wyobrażenie o rękawiczkach, a im bardziej obcisłe, tym większy problem.

  Natomiast jeśli chodzi o sklepy, to jeśli już obowiązuje dyskusyjny nakaz używania rękawiczek (lepszy byłby nakaz zasłaniania twarzy), to powinien być nakaz ubierania tych rękawiczek przy wejściu do sklepu, rękawiczek sklepowych, czyli czystych.
 • zła, a i dobra wiadomość
  świrus znacznie lepiej się czuje w suchej i chłodnej pogodzie. Lepiej zaraża, i dłużej się utrzymuje.

  Wszyscy myśleliśmy, że fajnie, i stosunkowo bezpiecznie było spacerować podczas ostatnich słonecznych i chłodnych dni. Tymczasem świrusowi też było lepiej.

  Francesco Ficetola i Diego Rubolini z uniwersytetu w Mediolanie ustalili, że najlepsze warunki do szerzenia się koronawirusa to suche i zimne powietrze. Według nich epidemia rozwija się najszybciej w temperaturze około 5 stopni Celsjusza i przy niskim poziomie wilgotności.

  Dobra wiadomość, że jak przyjdzie słotny lipiec, to może epidemię powstrzyma.
 • @interesariusz z PL 09:26:14
  Wydaje się, ze jednak dają!Przecież każdy z nas nie wie do końca, czy nie jest już posiadaczem słynnego "wirusa", lub czy przechodzący obok w sklepie /mimo odległości /też nie załapał .
  Ja mam maseczki szyte przez znajomą tej właśnie sąsiadki, bardzo gęsty len podwójny.Wyprane, wyprasowane i zdezynfekowane już jako nowe.Przed wyjściem potraktowane amolem lub czymś podobnym.
  Co do rękawiczek, to grzebanie w jarzynach, poręcze wózka itp.Chociaż tu może się roznosić szybko.
  Jest metoda na zdejmowanie rękawiczek, pokazana w necie.
  Gorzej ze środkami dezynfekującymi lądującymi w ściekach, kanalizacji w końcu w rzekach. Masakra.. wybiją wszystko, ptaki,owady itp.
 • w bazie Guam
  stoi USS "Theodor Roosevelt", lotniskowiec, 5500 osób załogi, która zaraziła się świrusem. Dowódca twierdzi, że nie ma stanu wojny, i nie ma żadnej potrzeby, aby marynarze umierali. Żąda przeniesienia ich na ląd. Ale tego zrobić nie można, bowiem okręt wymaga stałej opieki. Wymyślono więc rotacyjną kwarantannę na lądzie części załogi.

  Jest to największe doświadczenie epidemiologiczne na świecie, jeśli chodzi o świrusa.

  Ciekawe, czy Amerykanie opublikują wszystkie cenne informacje dotyczące szerzenia się epidemi w środowisku paru tysięcy osób, oraz skuteczności metod leczniczych. Może potraktują wszystko jako tajemnicę wojskową.
 • Już już bliziutko szczepionki z Izraela.Big Pharma miliardy do kasy??
  https://www.jpost.com/health-science/israeli-scientists-active-component-of-coronavirus-vaccine-days-away-623228
 • @trojanka 10:06:15
  nie wiemy, czy pandemia nie była wywołana, a przynajmniej, czy skoro już się pojawiła, czy nie jest wykorzystywana do prowadzenia wojny biologiczno-ekonomicznej.

  Rozwój pandemi może więc być kotrolowany w celu osiągnięcia przyjętych celów gospodarczo-politycznych.
 • No i jak obejść zakazy żony:)))
  https://twitter.com/i/status/1243101630226206721
 • @interesariusz z PL 10:17:19
  Wygląda na to, że była celowo wywołana, i że na pewno chodzi i interesy władców marionetek.Nie cofną się przed niczym, jak tak dalej pójdzie to będą w swoich schronach żreć swoje dolary!!.Psychopaci już tak mają.
 • woda na antyklerykalny młyn
  Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) podaje przykład zarażenia 52-letniej kobiety poprzez zajęcie miejsca w kościele, które wcześniej w tym dniu zajmowało dwóch turystów. Owi turyści nie wykazywali żadnych symptomów, ale potem poczuli się gorzej, byli zainfekowani, ale jeszcze nieświadomi zarażenia.

  Pamiętać o tym korzystając z komunikacji miejskiej.
 • Przypuszczalnie w Polsce też będzie wprowadzony obowiązek noszenia maseszek
  ale nie trzeba się wypłukać z kasy kupując paczkę za 500zł, aby chodzić po ulicy.

  Do tego celu, aby nie zarażać innych, jak jest napisane w notce, w zupełności wystarczy maseczka uszyta w domu, wielokrotnego użytku. Można po użyciu sterylizować, moim zdaniem najlepiej w piekarniku.

  W Czechach można zasłaniać nod i usta byle czym. Zamiast maseczki kominiarka.
 • @interesariusz z PL 11:05:04
  Ale żeby uszyć to jednak potrzeba umiejętności. Oraz sprzętu
 • @Wican 11:14:51
  Polki potrafią.To proste, prostokąt , założony poziomo ze 3 razy, obszyty po bokach z założonym nausznikami z gumek recepturek, lub zwykłych gumek lub tasiemek.Można nawet drobniutkim ściegiem uszyć "w rękach", igłą.
  Najlepiej z gęstego lnu/ nawet 2 warstwy/,lub czego się da w domu znaleźć/podkoszulka,ściereczka lniana czy bawełniana/.Maseczka po uszyciu, wyprana powyżej 60 stopni, wyprasowana gorącym żelazkiem i przed wyjściem spryskana czymś / gorzała, Amol, propolis,nalewka z cytryńca lub aronii, i humor jest i dezynfekcja/.
  Pozdro..
 • @trojanka 11:25:13
  https://youtu.be/YI1lu4PsT_k

  https://youtu.be/08Noxum05bw
 • @Wican 11:14:51
  jedną sztukę? Igłę chyba każdy ma.

  Zasłanianie nosa (nie noda, jak mi wyszło) i ust można doprawdy doknać byle czym, Wystarczy opatrunke gazowy i plaster w taśmie.

  Powtarzam, takie maseczki są po to, aby można było się pokazać w "towarzystwie", bowiem nie chuchamy na innych.

  Do zabepieczania samego siebie potrzebna jest maseczka wysokiej klasy, i cały zestaw innych zabiegów związanych z używaniem rąk i użytkowaniem całego odzienia, oraz wielu zabiegów chigienicznych.

  Ciekawe, dlaczego są płyny do dezynfekcji rąk, a nie ma psikaczy do dezynfekcji nosa?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031