Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Na uchu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

ci, co kręcą lody, mają niezłe chody

 

 

 Interesariusz

Quo vadis Vox populi

Wojna o nasze dusze

 

 

 

 
" To już koniec świata, jaki znamy

-

ci, co kręcą lody, mają niezłe chody "

 

 Majówka, wszyscy na rowerkach, w maseczkach, a jakże, ale tylko, jak jadą. Dla pełni szczęścia odpoczynek. Gdzie? Lodziarnia na wybrzeżu. lizanko i ... a co z maseczkami? Trzymać w łapce? ymmm Wygodnie zrobić z nich kolczyki. Panie na prawym uszku, faceci na lewym. Filutki. Impra na stojaka jak z kieliszkami szampana. Wreszcie można pogwarzyć, a może i skosztować cudzego loda, wspólne jedzenie to okazja do bliskich kontaktów. Chmara ludzi chucha sobie w twarz. A gdzie policja? Helikopter lata nad parkiem, strasząc ptaki.

Tak jak się spodziewałem. Nakaz noszenia maseczek zawsze i wszędzie sprawi, że ludzie zaczną lekceważyć niebezpieczeństwo. Skoro nakazu nie da się 
wypełnić  co do joty, no to olewamy. Maseczki nosimy, najlepiej na brodzie. Sprzedaż żywności w knajpach ograniczono, tylko na wynos, no to na stacji benzynowej, w żabce, pod lodziarnią, sporo matek z dziećmi, z maskami na kierownicach rowerków. Przecież jedzą! W masce się nie da! A frajerzy w maskach muszą czekać, aż dziatwa się nasyci. Wszystko zgodnie z prawem, Gorące parówy są przecież na wynos. A że wciska się je w organizm na miejscu, między innymi klientami, to co? Przecież mus ;-)

Nie ma co się dziwić. W prześwietnym państwie, w którym Rada Ministrów nie potrafi sformułować rozporządzenia w sposób zrozumiały, dlaczego szarzy obywatele mają kumać, o co władzy chodzi? Z drugiej strony, jak się robi w szwabskiej firmie, to się ma. Stać, aby kupić hot doga w żabce dzieciom. A wirus? Pewnie mają go ci w maskach, bo przecież nie my, parówkożercy. My w korporacji robimy,i niczego się nie boimy.

Do tej pory były rozchwytywane maseczki skuteczne. Przeciwbakteryjne. Teraz są antypolicyjne. Po co zsuwać na brodę, skoro można założyć pic. Może i ma to sens gospodarczy, bo co potrafią uszyć te wszystkie uruchomione na hura szwalnie? Antybakteryjne maseczki wychodzą spod sztancy, pewnie po groszu sztuka. Za to ręcznie szyta na świrusowy karnawał musi być w cenie. Skoro znowu trzeba udawać przed władzą, idziemy na całość. Będzie zabawa jak kiedyś z opornikami. Przecież to demokracja. W demokracji decyduje pospólstwo.

O sensie maseczek pisałem w poprzednich notkach. Ostatnia uwaga tu:

interesariusz.neon24.pl/post/154633,jednorazowe-to-jednorazowe#comment_1661264


Naukawcy z Seulu zawzięli się za celowane badania antyświrowej skuteczności maseczek. Metodologia znakomita. Kazali chorym kaszleć na szalki, w maseczce bawełnianej, chirurgicznej i bez maseczki. I co im wyszło? W każdym przypadku szalki były zaplute świrusem. W różnym stopniu, w zależności od maseczki, ale to szczegół. Noszenie maseczki przez kaszlącego chorego prawie nic nie daje. Przy okazji jeszcze się okazało, że więcej wirusów jest po zewnętrznej stronie maseczki kaszlącego. Tego naukawcy jasno wytłumaczyć nie umieją.

Zgodnie z rozsądkiem, najbardziej zarażają chorzy tuż przed wystąpieniem objawów, w ostatnich dwu dniach inkubacji choroby. Potem zdolność zarażania innych systematycznie maleje. Trudno się zarazić od chorego po tygodniu. Trzymajmy się z dala od ludzi towarzyskich, którzy jeszcze są "zdrowi".

W stanach doszli do wniosku, że zarażonych jest już jakieś 4% populacji. Przeszli COVID-19 bezobjawowo. Nie jest źle. Z drugiej strony, śmiertelność grypy jest poniżej promila, a COVID-19? ------  W Chinach 6% !

 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • Podany odsyłacz nie działa, jak należy
  powtarzam uwagę:

  @Repsol 21:24:51
  O maskach pisałem już nie raz,

  wielkość wirusa ma się nijak do zagęszczenia włókien.

  Maseczki nie filtrują drobinek jak sitka, bo wtedy od razu by się zatkały,

  odległości między włóknami są w porównaniu z wirusem olbrzymie, a filtracja polega na tym, że wirusy się do włókien przyklejają.

  I tak na marginesie. Za najbardziej przenikliwą drobinkę jest uznawana taka 0,3 um (300 nanometrów). Wirusy są mniejsze, SARS-CoV-2 ma do 140 nanometrów, a więc jest przez maski lepiej wychwytywany, niż owe drobinki, dla których maski są atestowane.
  nadużycie link skomentuj usuń
  interesariusz z PL 17.04.2020 23:00:41
 • Rząd zamierza zrekompensować straty branży turystycznej
  te straty, to nie straty, tylko utracone zarobki,

  z czego ?

  są tacy, co się cieszą, że branża turystyczna pada. Cały kraj w potworkach a la Gołębiewski. Wszędzie nowobogacki syf i zasieki. Może jeszcze jakieś piękne, urocze miejsca wśród przyrody się uchowają. Może jeszcze turyści w dawnym stylu, co to nie raczą się mrożonym szampanem na betonowej plaży, znajdą coś dla siebie.
 • notatka z frontu, 2020-04-19
  Bieżąca śmiertelność na świecie nadal trzyma się na poziomie 21%.

  Z państw o istotnej liczbie obywateli najgorzej jest w Belgii. Tam śmiertelność dla populacji wynosi 0,5 promila.

  co to oznacza? W przeliczeniu na Polskę 19 000 zgonów.
 • @interesariusz z PL 12:25:53
  ps.

  bieżąca śmiertelność w Polsce zmalała do 25%. Biorąc pod uwagę tendencję i liczbę ciężkich przypadków, znacznie zmaleje poniżej światowej.
 • Maseczki są silnie toksyczne
  http://pospoliteruszenie.org/Toksyczne%20maseczki.html
 • @władek 12:46:28
  o szkodliwości ciągłego noszenia maseczek, pisałem,

  jednakże tezy polecanego felietoniku są mocno naciągane.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031