Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Opatentować

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

rozmowę "na szpiega"

 

 

 Interesariusz

Quo vadis Vox populi

Wojna o nasze dusze

 


 
"To już koniec świata, jaki znamy

-

 Opatentować rozmowę "na szpiega" "

 

 


Naukawcy spostrzegli, że podczas mówienia eksportuje się w przestrzeń znacznie więcej aerozolu skażonego świrusem niż podczas oddychania. Nic zaskakującego, otwarte usta i znacznie szybszy wydech, ponadto świrusy wylatują poziomo, zamiast w dół. Niemniej jednak naukawe osiągnięcie jest,  i takiż wniosek:  -  nie rozmawiać. Niekumaci nawet zaraz podchwycą:  to co, zamiast maseczki wystarczy milczeć?

A ja, to może wystarczy rozmawiać "na szpiega". No wiecie, dwu facetów w pobliżu, niestojących twarzą w twarz, tylko wspólnie podziwiających obraz, gadających nie do siebie, tylko do obrazu, aby nikt nie podejrzewał, że mają kontakt ze sobą. Zwykła rzecz. Ale przecież w stanach możliwa do opatentowania. Czemu nie. Sposób rozmawiania pozwalający uniknąć zarażenia drogą kropelkową. No może ograniczający. Wszystko w naturze ogranicza, a nie uniemożliwia, bo zdarzyć się przecież może wszystko.

Prezydenta Trumpa wyśmiano, gdy publicznie zaproponował, aby opracować zastrzyk, który by zabijał świrusa. Wcześniej wyklęty w Polsce Jerzy Zięba, powtarzając za innymi, proponował "zastrzyki" z witaminy C i wody utlenionej, właśnie w tym celu. Prezydent równocześnie napomknął o zabijaniu wirusa światłem, też go wyśmiano, bo światło "nie przenika do płuc". A tu proszę. Parę dni przed wpadką Trumpa spółka medyczna Aytu BioScience z Kolorado ogłosiła 20 kwietnia, że podpisała kontrakt na wyłączność  z amerykańskim szpitalem Cedars-Sinai Medical Center in Los Angeles dotyczący przeprowadzenia testów terapii promieniowaniem UV. Terapia polega na wprowadzeniu za pomocą cewnika przez niewielki otwór w tchawicy specjalnego nadajnika promieni UV opartego na "technologii Healight". I już. Mamy światełko w płucach, które zabija te wstrętne harcujące tam patogeny. Owa technologia Healight korzysta z zastrzeżonej metody podawania przerywanego promieniowania ultrafioletowego (UV) za pomocą urządzenia dotchawiczego.

A u nas? Żeby chociaż, skoro milczenie albo rozmowa "na szpiega" nie zwalnia z noszenia maseczki, może dopuściliby przyłbice zamiast maseczek? Gdzie tam. Nowa gwiazda TV-sieciowa, prof. Simon, wyraźnie powiedział, że leki przeciwwirusowe podają dopiero w stanach krytycznych, przy rozwiniętym zapaleniu płuc. Aby były skuteczne, pożądane jest ich wcześniejsze podanie, zanim choroba się rozwinie. Ale tego im zrobić nie wolno. NIE WOLNO.

 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • @
  Właśnie gdzieś przeczytałem, że wycofuje się leki antyastmatyczne z aptek.
  One mogłyby być stosowane przeciwko koronawirusowi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:15:24
  Tak było na początku z maseczkami, publicznie wyśmiano potrzebę ich stosowania, a po kryjomu opróżniano z nich rynek, aby dostarczyć szpitalom.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:15:24
  "gdzieś przeczytałem, że wycofuje się leki antyastmatyczne z aptek"

  Nie wiem co Pan czytał, ale ja czytałem że w niektórych krajach ograniczono sprzedaż leków wykupywanych masowo z powodu paniki, aby były dostępne dla chorych, w tym przypadku na astmę.
 • Nieoczekiwanie notka trafiła na czołówkę
  i zaraz doczekała się ocen, zrównoważonych, jedni pała, inni piątka. Ciekawe, czy notka, czy autor, budzi takie kontrowersje?
 • Coraz więcej domowych zawałów, cichych, przeżytych lub kończących życie
  Od czasu komercjalizacji pogotowia, tak tak, komercjalizacji, a i prywatyzacji, ludzie straszeni opłatą za nieuzasadnione wezwanie karetki próbują przetrzymać ból w klatce piersiowej.

  Taraz dodatkowo obawiają się świrusa, i statystyka wyraźnie pokazuje mniej wezwań do tego typu spraw. Ludzie kryją się po domach, na ulicę nie wolno wychodzić, osoby chore cierpią na ostracyzm, to i nikt karetki nie wzywa. Inna sprawa, że ogólnie dostępnych jest ich mniej.

  Ilu ludzi realnie pozbawionych pomocy medycznej zejdzie? Czy nie należy tych umierających po domach zawałowców doliczyć jako zeszłych może nie na, ale z powodu świrusa?
 • Jednym z powikłań COVID-19 są
  zatory w mózgu i innych naczyniach krwionośnych. Zator mózgowy powoduje udar - śmierć obszaru w mózgu z powodu niedotlenienia.

  Dlatego we Włoszech zaczęto chorym podawać heparynę.

  Nagły udar mózgu zdarza się również u młodych pacjentów, którzy nie mieli wcześniej innych chorób i przebywali w domu z łagodnymi objawami COVID-19.

  Stąd wniosek, jeśli masz jakieś przeziębienie, to na wszelki wypadek bierz leki przeciwzakrzepowe jakie masz pod ręką.
 • Najlepiej "naturalizować" faceta na babę
  ponieważ mężczyźni częściej niż kobiety chorują na COVID-19, to w USA testują nową metodę walki z koronawirusem, podają facetom żeński hormon płciowy - estrogen.

  W stanach wolno. A u nas? U nas niezarejestrowany lek przeciwirusowy wolno podać dopiero, gdy pacjent jest w stanie agonalnym (patrz notka).
 • Ubliżanie świrusowi od grypy nie przystoi
  49-letnia lekarka z Nowego Jorku, Dr Lorna Breen, po napatrzeniu się na umierających na "grypę" popełniła samobójstwo (26 kwietnia).


  https://ichef.bbci.co.uk/news/976/cpsprodpb/8713/production/_111997543_screenshot2020-04-27at10.00.23pm.png

  O stracie poinformował jej ojciec dr Philip Breen w rozmowie z "New York Times". Śp. Dr Lorna Breen była dyrektorem medycznym na oddziale ratunkowym w szpitalu New York-Presbyterian Allen Hospital na Manhattanie. Ojciec lekarki powiedział, że "próbowała wykonywać swoją pracę i to ją zabiło". Jego córka nie miała wcześniej stwierdzonych chorób psychicznych. A jednak popełniła samobójstwo, mimo, że sama przeszła zakażenie świrusem, chorując w izolacji około półtora tygodnia, po czym wróciła do pracy, ale szpital odesłał ją ponownie do domu. Ojciec lekarki wspominał, że jego córka opowiadała o druzgocących scenach ze szpitala, do którego trafiali zakażeni koronawirusem. W czasie ostatniej rozmowy kobieta zachowywała się inaczej niż zwykle. Opowiadała o pacjentach umierających na COVID-19, niejednokrotnie jeszcze w karetkach.

  "Upewnij się, że jest chwalona jak bohaterka, bo nią była. Jest ofiarę tego wirusa tak samo jak każdy inny, kto umarł"

  New York-Presbyterian Allen Hospital: "Dr Breen jest bohaterką, która wprowadziła najwyższe ideały medycyny na wymagającą linię frontu oddziału ratunkowego".

  No cóż, nawet ci, którzy trochę pokaszleli, i wyszli cało, też sobie kpią z tej nowej "grypy".
 • Produkujesz się
  a tu wielu jest pewna, że koronawirusa nie ma, że to spisek aby ludzi stłamsić i zaczipować.
 • @interesariusz z PL 18:30:53
  W nawiązaniu do powyższego przypominam, o czym już pisałem. U niektórych chorych następuje piorunujące zaostrzenie skąpoobjawowej choroby. Piorunujące. Ludzie umierają w karetkach, albo na ulicy zdąrzając po jakąś pomoc. Nawet jak się trafi na OIOM, to można tylko pożegnać się ze światem. Wymiana spojrzeń pomiędzy lekarzami a umierającym. Podłączenie do respiratora przynosi ulgę, ale często przyspiesza zgon.
 • Polak potrafi nosić maseczkę
  Wyszło na to, że ściema, którą posługiwał się minister, tj. aby nie nosić maseczek, bo nieumiejętne posługiwanie się nimi przyniesie więcej szkody, niż pożytku, jednak się sprawdza.

  Maseczki nie da się nosić cały czas na ulicy. Po prostu, nikt nie może się opanować, aby nie gmerać przy maseczce, nie spuszczać jej poniżej nosa, albo wręcz na brodę. Oddychać się chce. Zwłaszcza jak się biegnie, albo jedzie rowerem. Wtedy przynajmniej trzeba uwolnić nos, i rozsiewać aerozol.

  Jazda rowerem powinna być dozwolona jedynie na jezdni, pomiędzy autami, a nie pomiędzy ludźmi.

  Ale maseczki są obowiązkowe, i to cały czas. Trzeba chodzić z zapasem. Cóż, branża handlowo-maseczkowa nie może być stratna.
 • @lorenco 18:39:21
  o ila dobrze pamiętam, to wspominałeś o tym, że widziałeś jak to się umiera na świrusa.
 • @interesariusz z PL 18:47:13
  Tak. Z powodu koronawirusa.
 • Odnalazłem rachunek na maseczki z końca stycznia 2020
  maseczki produkowane we Wrocławiu, czterowarstwowe, bfe >95%,

  płaciłem po 22 gr sztuka.
 • @autor
  Ostatnio czytałem chyba na Interi,że naukowcy doszli do wniosku,ze świrus bardzo nie lubi nikotyny i rzadko atakuje palaczy papierosów.Ta notka szybko zniknęła.Czyżby obawiali się dużego wzrostu palaczy?
 • @matterhorn 20:21:55
  Jedyne doniesienia, jakie znam, to popalanie przez niedzielnych palaczy, zaciąganie się dymem pobudza odkaszliwanie, i w ten sposób pomaga.
 • @matterhorn 20:21:55
  Były artykuły w bardziej poważnych mediach naukowych, że Francuzi badają teraz na pacjentach paski z nikotyną, czy pomagają czy nie.
 • @interesariusz z PL 20:46:01
  Najlepsze lekarstwo jak na ten czas stosują kraje takie jak Indie, kraje Am. Połud. (minus Brazylia), Afryka: kopa w dupę i pejczem czy kijem i siedź w domu a jak nie, to potrafi policja czy służby anty wirusologiczne opryskać środkami dezynfekującymi delikwentów jak zarażone badyle ziemniaków czy pomidorów stonką czy zarazą ziemniaczaną:)
  A i efekt jest, nieduże przyrosty zachorowań.
  U nas tego nie potrzeba czynić, jesteśmy inteligentnym narodem, wiele przetrwaliśmy dzięki swym przeżyciom w historii, o których nam opowiadają nasi ojcowie czy dziadowie a nie IPN.
  Teraz też przetrwamy tę wojnę z niewidzialnym a upierdliwym.
  I ci, co nam zazdroszczą zza oceanu czy innych Anglosasów, że potrafimy jednak zebrać się w sobie tu na dole i szanować siebie i życie swoje i bliskich nam ludzi, niech zajmą się swoimi sprawami tam gdzie żyją.
  A ci, którzy tu walczą politycznie w Polsce by się wstydzili.
  Rząd jak i 90% państw wykonuje zalecenia WHO. Nic więcej. To nie jakaś zasługa czy z drugiej strony przestępstwo.
  Natomiast jakieś siły nawet podczas epidemii potrafią myśleć tylko o swoich pośladkach; z punktu widzenia wyborcy żadnych wyborów być nie powinno i tyle.
  Trzeba się zająć epidemią i gospodarką a nie pierdołami.
 • inte+lorenco
  Widzę, że dwóch starych zomowców znowu na fali. Pamiętam te dni gdy wy dwaj goniliście i pałowaliście bogu ducha winnych ludzi. Dzisiaj robili byście to samo za brak maseczki lub inną pierdołę. Oj marzą wam się stare dobre czasy ,oj marzą. Czy " uprzejmie donoszę" rozpoczyna wasz poranek? czy zostawiacie sobie tę przyjemność na wieczór.
  Dam wam dobrą radę : ubierajcie po dwie maski na ryj i czopek w d..ę podobno 100% skuteczność antycovid dla debili.
 • @lorenco 21:42:10
  no tak, ale konstytucja, nigdy nie myślałem, że to powiem.

  Żyjemy w kraju, w którym nikt konstytucji nie rozumie, a treść jej nadają tzw. "konstytucjonaliści". W konstytucji maszałek sejmu może zastąpić prezydenta, tyle, że przypadek "końca kadencji" nie jest tam wymieniony.

  No więc wyobraź sobie, co zrobią totalniacy, jak kadencja prezydenta się skończy.

  Jeśli chodzi o totalniaków, to jest to ewenement. Oni uważają, że lepiej aby Polski wcale nie było, niż miałaby być rządzona przez pisowców.

  Nie uważam, abyśmy byli zdyscyplinowanym narodem. U mnie na ulicy, jak jest pogoda, siadają różni i popijają na słoneczku piwko. Nawet specjalnie nie mam do nich pretensji. Mijam ich w odległości metra, sam nosząc przepisową maseczkę.

  Ale wkurza mnie, gdy na chodniku mija mnie chmara pędzących rowerzystów. Ci to dopiero "plują" w powietrze. Powinien być absolutny zakaz jeżdżenia rowerem w pobliżu pieszych. Biegania też.

  Zwracam też uwagę, iż w Ameryce, w której lekarzowi nic nie wolno, jednak w dobie świrusa robi się różne eksperymenty (oznacza to, że lekarzom nic nie wolno, ale kapitałowi najmującemu lekarzy, już tak), natomiast u nas nic nie wolno. Mimo, że zdrowym można robić wlewy z witaminy C, to spróbuj zachorować na COVID-19 i zażądać w szpitalu takiego wlewu.

  Jakoś nie mogę odszukać tego wywiadu Simona, wspomnianego w notce, w której przepytywany przez redaktorów w telekonferencji wspomina, że lek przeciwwirusowy korzytnie byłoby podać odpowiednio wcześnie, ale on podaje dopiero za późno, bo tylko wtedy może.

  A redaktorzyny, zamiast pociągnąć tę kwestię dalej, pytają go o jakieś bzdety.
 • @d.jaś 22:03:35
  Tak, oczywiście.
 • @d.jaś 22:03:35
  Rzeczywiście Ty to jesteś dupa, zgodnie z podpisem,
  ujadasz bez sensu, i chamsko,
  następnym razem usunę takie uwagi.
 • @lorenco 19:03:14
  A widziałeś jak się umiera tygodniami na raka?
  A wiesz, że 300 osób dziennie umiera na raka?
  Podobno statystycznie 100% ludzi umiera i wszyscy na covida to gdzie ci na raka, zawałowcy, udarowcy, wypadkowcy i inni
 • @d.jaś 22:11:19
  nie pleć,
  w Polsce dziennie umiera ponad 1000 ludzi,
  COVID-19 to aż 4% zgonów,
  na grypę średnia liczba zgonów poniżej 0,1%
 • @d.jaś 22:11:19
  Umierasz na raka?
 • @interesariusz z PL 22:22:42
  On nie rozumie, że korona jest wyrokiem śmierci dla tych, co mają choroby towarzyszące. nawet młody z astmą może umrzeć.
 • @lorenco 21:42:10
  A nie mówiłem, że jesteś starym zomowcem.
  Wytłumacz może ubeku taką rzecz: mieszkam w miejscowości gdzie okolo 50% dorosłych pracuje za granicą głównie Austria i Niemcy a trochę Norwegia, Szwecja, Belgia, Włochy. Podobnie w sąsiednich miejscowościach. Wszyscy ci robole uciekli przed epidemią do domu i co?. I nic. Ani jednego przypadku, ani jednej śmierci. No cud jakiś. Ludzie zjechali z całego świata do domu i teraz staruszkowie powinni padać jak muchy w suce z zomowcami po akcji a tu nic. Na złość władzy starsi ludzie przestali nagle umierać. Zwykle mieliśmy cztery pogrzeby w miesiącu o tej porze a teraz mamy jeden. No cud kolejny.
  Pandemia jak cholera(cholera to była kiedyś epidemia, starsi dobrze ją pamiętają)
 • @d.jaś 22:37:29
  No to super, bardzo się cieszę!
  A te wyzwiska pod moim adresem to w jakim celu?
 • @d.jaś 22:03:35
  //Pamiętam te dni gdy wy dwaj goniliście i pałowaliście bogu ducha winnych ludzi.//

  Tak dobrze znasz interesariusza i lorenco i wiesz, że byli ZOMOwcami? Masz jakieś dowody to pokaż.
  A jak nie masz to zaraz dostaniesz pałą w łeb. I kopa w d.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:48
  Może mieszka w Chile czy Hondurasie a może w Panamie i dostał baty po dupie i piecze tyłek a partner wkurzony:)))
  Żart, z góry przepraszam:}
 • @lorenco 23:06:22
  Wiem gdzie mieszka ale to w sumie nie ma teraz większego znaczenia.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:12:22
  Dla mnie ma właśnie od tego czasu pieprzonej korony.
  Wyjechali do roboty, niechby tam siedzieli a nie jak trwoga to do Ojczyzny, bo było mało zachorowań a u innych siedzieć strach.
  Nikt tego nie ma odwagi powiedzieć: przywlekli zarazę.
  Nie mam pretensji do ludzi, którzy utknęli gdzieś tam na wakacjach, trzeba było ich przywieźć.
  Jednak ci co wyjechali za chlebem, jak wyjechali za chlebem, to niechby siedzieli tam nadal po co wyjechali.
 • Wsadzę to i tutaj, bo u RAM mam "bana": Odnośnie nadziei, ze "technika (5G oczywiście) wesprze medycynę,"
  to pozwolę sobie przypomnieć
  że

  JUŻ PONAD MIESIĄC TEMU PRZEWIDZIAŁEM, ŻE W USA BĘDZIE POMAD MILION ZAKAŻEŃ COVID-19. I około 50 tysięcy z tego powodu zgonów:

  https://zakop999pl.neon24.pl/post/154087,czy-w-usa-bedzie-ponad-milion-zakazen-covid-19

  Dzisiaj https://www.worldometers.info/coronavirus/ podaje

  USA - chorych na COVID-19 1,033,843 ; nowych zakażeń +23,487; liczba zgonow 59,110; (wczoraj) nowych zgonów +2,313

  DLACZEGO TAK ŁATWO - i to CYFROWO - przychodzi mi przewidywać PRZYSZŁOŚĆ ŚWIATA na "obraz i podobieństwo" USA?

  Za czasów Arystotelesa lekarze rozpoznawali choroby WĘCHEM (od biedy dało by sie to "zcyfryzować"). Ja w USA mieszkałem - i studiowałem - tylko trzy lata, na wiadomym UC Berkeley. I na podstawie tak zwanych ORGANOLEPTYCZNYCH (przekraczających możliwości "cyfryzacji" nawet przy 5 G technice) SPOSTRZEŻEŃ wydedukowałem, że w tym NOWYM ŚWIECIE jest realizowany nie tylko PLAN ZAGŁADY ("Holokaust") ROZUMNEJ LUDZKOŚCI, ale i wszelkich, bardziej złożonych niż JEDNOKOMÓRKOWCE, form życia na tej Planecie.

  Ta KABAŁA jest opisana w szczególe w książce obecnego doradcy naukowego prez. Trumpa, Davida Gelertnera "AMERYKANIZM (czyli TPD) - TO CZWARTA WIELKA RELIGIA ZACHODU".

  Specjalizującego się w "Computer Sciences" Gelertnera usiłował zabić w 1993 UNABOMBER, b. zdolny matematyk Ted Kaczynski - obaj się znali osobiście z ich czasów na UC Berkeley, na krótko przed moim tam przybyciem.

  Kaczyński (amerykański Polak) próbował zabić Gelertnera (amrykańskiego Żyda), gdyż "WĘCHEM" wyczuwał, że w COMPUTER SCIENCES tkwi projekt ANIHILACJI ROZUMNEJ LUDZKOŚCI i jej TRANSFORMACJĘ w RAKO-PODOBNĄ tkankę "ZEMBRIONALIZOWANYCH" społeczeństw.

  Dzisiaj tę próbę EMBRIONALIZACJI, nie tylko Polski, ale i Europy ZAMKNIĘCI w domach, w ORGANOLEPTYCZNEJ izolacji od innych ludzi, PRACOWICIE PRZERABIAMY, pod nadzorem "SZPITALNIKÓW" z WHO i Maltańskego Zakonu Krzyżowego.
 • x
  " bo światło "nie przenika do płuc". Po co tak to komplikować- cewniki- wystarczy bezpośrednio zrobić otwór i już przeniknie... 9mm w każdy dowolny punkt. Ja tych nałkawcuf nierozumie. inna sprawa, że trump się nie domyślił oco kaman... :/
 • Jakie to ma znaczenie
  dla Nowaka czy Kowalskiego - jaki ten ukoronowany świrus jest zjadliwy. Czy ten ukoronowany świrus w ogóle jest - czy go nie ma - czy to tylko nowy rodzaj grypy - albo zwykła grypa atakująca ludzi o określonej porze roku - niemal od zawsze?
  Jakie - no jakie to ma znaczenie - w okolicznościach, kiedy światowy, czarci pomiot prowadzi skoordynowana akcję przeciwko ludzkości?
  Choćby ukoronowany świrus był tylko pretekstem - być może tak właśnie jest - to i tak ludzkość nie jest w stanie nic zrobić. Nic! Światowy czarci pomiot potrafi tak ludzi napuścić na siebie, że sama sobie skoczy do gardeł - a czarci pomiot jak zwykle będzie potem tym dobrym wujkiem, który godzi.
  Wniosek?
  Ludzkość jest ubezwłasnowolniona przez czarci pomiot bez reszty - więc hucpa z ukoronowanym świrusem jest tylko namacalnym tego efektem. To nie świrus jest problemem dla ludzkości - tylko jej ubezwłasnowolnienie w wymiarze globalnym - przez czarci pomiot!
  Słowem - dzisiaj świrus - a jutro choćby lądowanie na Ziemi złowrogich kosmitów.
 • @lorenco 23:21:04
  I taki pogląd wygłaszałem, tam płacili podatki, a wrócili tu na służbę zdrowia opłacaną przez naszych emerytów.
 • @JimA 07:53:15
  z opisu wynika, jakby robili coś w rodzaju tracheotomii
 • @demonkracja 08:21:49
  I bez "czarciego pomiotu" ludzie są gotowi skoczyć na siebie z byle powodu. Ludzie to drapieżniki, i tylko lenistwo i dostatek jadła powodują, że żyją bez ostrej walki z innymi.
 • @lorenco 22:34:48 ---- choroby towarzyszące
  według statystyki amerykańskiej, owe choroby współtowarzyszące to: nadciśnienie tętnicze (56,6 proc.), otyłość (41,7 proc.) i cukrzyca (33,8 procent).

  No więc ja mam jedną, moja ma dwie. Z wymienionych. W rzeczywistości też mam kilka.

  I tak ma prawie każdy.

  Ale najistotniejsze są wady systemu odpornościowego, a konkretnie różnice w neutrofilowych sieciach zewnątrzkomórkowych.
 • Rosyjski ekspert: Wątpię, by nietoperze przyniosły pandemię
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/img/1232/84/12328490_0:0:2863:1549_1000x0_80_0_1_f5dc5de960741e97d06911e0ffa76726.jpg.webp
  Biolog, pracownik Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego (MGU), zajmujący się badaniem nietoperzy Siergiej Kruskop wyraził wątpliwość, że nowy koronawirus pochodzi właśnie od nich. Jego zdaniem nie mogły one wpłynąć na rozprzestrzenienie wirusa na świecie. „Związek tej infekcji z nietoperzami to praktycznie gwarantowany fejk, na pewno to nie one go przenoszą” powiedział ekspert w wywiadzie dla Sputnika. „Wiadomo, że wirus przenosi się z człowieka na człowieka bez pośredników. Zagrożenie ze strony nietoperzy istnieje w przypadku, jeśli tworzą duże skupiska. Na szczęście lub nieszczęście poza regionami górskimi takich skupisk nietoperzy praktycznie nie ma. Największe grupy nietoperzy można spotkać w umiarkowanych szerokościach geograficznych, być może jest w nich kilkadziesiąt osobników, być może sto czy sto pięćdziesiąt, ale to już rzadkość. Nigdy w życiu nie widziałem na własne oczy kolonii, liczącej sto nietoperzy” powiedział Kruskop. Jak podkreślił wirus podobny do tego, wywołującego COVID-19, wykrywano już u nietoperzy, nie udowodniono jednak, że są one identyczne. Wcześniej szefowa MSZ Australii Marise Payne powiedziała, że należy koniecznie zbadać przyczyny wybuchu pandemii koronawirusa. Przewodniczący Komisji Senatu USA ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych Ron Johnson poinformował natomiast, że organ rozpocznie zakrojone na szeroką skalę dochodzenie ws. przyczyn pojawienia się koronawirusa, a także roli Chin i Światowej Organizacji Zdrowia.
  Początki COVID-19
  Pod koniec grudnia chińskie władze poinformowały o epidemii zachorowań na zapalenie płuc nieznanego pochodzenia w Wuhan w prowincji Hubei. Patogenem tej choroby jest nowy typ koronawirusa, który Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) 11 lutego nazwała COVID-19. 11 marca WHO podczas konferencji prasowej podała, że epidemię koronawirusa należy już określać mianem pandemii. Według najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na świecie zarejestrowano już ponad 3 mln przypadków zarażenia tym wirusem, zmarło ponad 211 tys. osób.

  https://pl.sputniknews.com/nauka-i-tech/2020042912325021-rosyjski-ekspert-watpie-by-przyczyna-pandemii-byly-nietoperze-sputnik/
 • @kula Lis 69 14:45:40
  Ja niezmiennie powtarzam, dziękujmy, że nie siedzimy w okopach, tylko przed telewizorami,

  3WŚ trwa, i możemy obserwować, kto kogo jakim chwytem.....

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031