Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Epidemii ni ma

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

i ni będzie, chyba że

 

 

 

 Interesariusz

Quo vadis Vox populi

Wojna o nasze dusze

 


 
"To już koniec świata, jaki znamy

-

 Epidemii ni ma  i ni będzie"

 

 


Świat jest pełen łgarzy, tak pełen, że już nikt nie wie, co jest prawdą. Maseczki wszystkim szkodzą, z wyjątkiem chirurgów. Nikt znajomy nie umarł, to i epidemii nie ma, a świrus jest nieszkodliwy. A w ogóle, gdyby na nagrobkach wypisywać powód zgonu, to takich zmarłych na świrusa trzeba by ze świecą szukać, bez szansy na powodzenie. Przecież w Polsce dziennie umiera ponad 1000 osób, a tych na świrusa coś koło 10-ciu. Pewnie więcej umiera na zwykły katar lub ze śmiechu przy oglądaniu pisiowej propagandy.

Jakby tak spojrzeć wstecz, to podczas gehenny II Wojny Światowej zginęło ledwo 6 milionów polskich obywateli. Ledwo! Milion na rok wojny. Teraz umiera rocznie 400 tysięcy, w 1938 zmarło prawie 500 tysięcy. No więc jak? Niemcy tak się starali, a tu zabijali jedynie dwu na każdego mającego umrzeć w naturalny sposób! A przecież zabijali też tych, co i tak by umarli.

Takie rozumowanie proponują nam wszyscy ci, którzy powątpiewają w istnienie epidemii, zjadliwość świrusa i potrzebę ograniczenia kontaktów międzyludzkich celem unikania przekazywania sobie niewidzialnego mikroba. Odsądzają oni pozostałych od czci, wiary, patriotyzmu i rozsądku, przypisując im rolę "panikarzy", którzy wierzą w epidemię. Ci żyjący w ciągłym strachu wskazują na jednak optymistyczne dane, pokazujące wzrost efektywności opieki nad chorymi. W Polsce bieżąca przeżywalność zarażonych (tych, którym wykazano obecność świrusa) wzrosła do 85%, z 60% miesiąc temu. Na świecie też wzrasta. Obecnie wynosi 82%. W Chinach po opanowaniu epidemii sumarycznie wyniosła 94%. Czy to już kres możliwości medycyny? W Niemczech przeżywa 95% chorych.

Niedowiarki przekonują, że zarażonych jest dużo więcej, może nawet 10 razy tyle, co oficjalnie wykrytych. W związku z tym przeżywalność jest dużo większa, rzędu 99%. Nie biorą jednak pod uwagę tego, że jest znacznie więcej zgonów omylnie przypisanych innym chorobom, niż omylnie przypisanych świrusowi. Wynika to z dyrektyw wypełniania kart zgonów i praktyki badań na obecność SARS-CoV-2. W rezultacie w statystyce liczba zachorowań i zgonów na Covid-19 jest zaniżona, z wielu powodów, np. gdy odmawiano testów objawowym pacjentom z kontaktu lub kodowano choroby współistniejące jako wyjściową przyczynę śmierci. W rezultacie Polska jest w papierach zieloną wyspą na morzu epidemii. W Belgii zmarło na COVID-19 0,07% populacji, a w Polsce 0,002%, 35 razy mniej.

Ponieważ świrus jest obecny w odchodach, najtańszym sposobem wykrywania ognisk jest badanie ścieków. Ponadto badanie ścieków może przynieść wiele innych informacji o danej lokalnej populacji, od chorób po naganne przyzwyczajenia. No, ale w kraju powszechnej swobody taka inwigilacja do tej pory nie przechodzi.

Świrus przede wszystkim niszczy płuca. Spowodowane nim zapalenie prowadzi do wysięku w pęcherzykach płucnych, który powoduje duszność, bowiem część pęcherzyków przestaje funkcjonować. Duszność poprzedza kaszel i podwyższona temperatura. Po około 10 dniach choroby dochodzi do przesilenia, i choroba albo się cofa, albo następuje zespół ostrej niewydolności oddechowej (ARDS). Ale u tych, u których choroba się wycofała, nie następuje powrót do całkowitego zdrowia i wydolności, jak przed zarażeniem. Wydolność płuc ulega obniżeniu, co może nie być zauważone w zwykłym życiu, ponieważ płuca, jak i wiele innych narządów, są "zaprojektowane" z nadmiarem.

Według jankesów świrus wykorzystuje do wniknięcia w organizm, dwa białka, ACE2 - enzym konwertujący angiotensynę 2, i TMPRSS2 transbłonową proteazę seryny 2, które działają jak receptor. Na tej postawie stwierdzili, że w pierwszej kolejności kieruje swój atak na komórki płuc, nosa i jelita cienkiego. W płucach świrus "zaczepia" się dzięki pneumocytom typu II, które wyściełają pęcherzyki płucne, w nosie przez komórki wydzielnicze czara, które wytwarzają śluz. Z kolei w jelicie cienkim pojawia się dzięki enterocytom, które zapewniają wchłanianie kluczowych składników odżywczych. Wcześniejsze doniesienia podawały, iż obok płuc świrus szczególnie atakuje nerki, serce i nasieniowody.

Sekcje zwłok wykazują, iż wszyscy zmarli na świrusa mieli choroby współtowarzyszące. Nie ma w tym nic dziwnego, wszyscy zmarli na strzał w potylicę też mieli choroby współtowarzyszące. W wywiadzie opublikowanym w Berliner Zeitung główny patolog berlińskiej kliniki Charité David Horst potwierdził, że wszystkie przeanalizowane przez niego przypadki zgonów wskazywały na choroby towarzyszące, głównie choroby płuc, serca i krążenia. Wiele z tych osób miało nadwagę, co - jak podkreśla - w Niemczech dotyczy jednej trzeciej osób po 65. roku życia. Zatem - jak mówił - ryzyko dla tych osób jest "niesłychanie duże".

Podkreśla jednak, że o badanych przez niego pacjentach można jednoznacznie powiedzieć, że zmarli "z powodu" koronawirusa. "Wprawdzie zmarli mieli inne choroby, ale nie w takim stopniu, by były one zagrożeniem dla życia" - podkreślił Horst. Zaznaczył, że nie wolno stwarzać wrażenia, że koronawirus nie jest niebezpieczny.

Boris Johnson o chorobie i pobycie na OIOMie, "Trudno było uwierzyć, że w ciągu zaledwie kilku dni moje zdrowie pogorszyło się do tego stopnia. Pamiętam, że czułem się sfrustrowany. Nie mogłem zrozumieć, dlaczego mój stan się nie polepsza .... Złamałem nos, złamałem palec, złamałem nadgarstek, złamałem żebro. Złamałem prawie wszystko. Złamałem różne rzeczy, w niektórych przypadkach po kilka razy. Ale nigdy nie miałem nic tak poważnego jak to". Był wspomagany tlenem.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) udzieliła koncernowi farmaceutycznemu Gilead Sciences Inc. zezwolenia na awaryjne stosowanie eksperymentalnego leku przeciwwirusowego remdesivir w leczeniu pacjentów z COVID-19, oświadczając "Uzasadnione jest przypuszczenie, że remdesivir może być skuteczny przeciwko COVID-19 oraz że, ponieważ nie ma odpowiednich, zatwierdzonych lub dostępnych alternatywnych metod leczenia, znane i potencjalne korzyści z leczenia remdesivirem tej choroby przewyższają znane i potencjalne ryzyko związane ze stosowaniem leku".

Wstępny raport z badań, opublikowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w zeszłym tygodniu stwierdzał, że remdesivir nie poprawia stanu zdrowia pacjentów ani nie zmniejsza obecności patogenu w krwiobiegu.

Najlepszą formą walki z koronawirusem jest przede wszystkim unikanie miejsc, w których możemy się zarazić. Lekarze zachęcają też do częstego wietrzenia pomieszczeń, zdrowej diety i ruchu, które poprawią ogólną kondycję naszego organizmu. Nasz rząd jakby o tym nie wiedział, chociaż trochę się poprawił. Ja czekam na prostą zasadę, nie masz maski, nie możesz zbliżyć się do innej osoby na mniej niż 5 metrów.

Najważniejszą kwestią dla każdego jest jednak rozpoznanie u siebie choroby, odróżnienie jej od innych banalnych, zdarzających się co jakiś czas. Niewiele wiadomo na temat specyficznych objawów. Jednakże, drogi czytelniku, jeśli masz objawy jakiegoś przeziębienia, grypy, a jednocześnie straciłeś węch i nie wiesz, co jesz, albo na palcach stóp wystąpiły zaczerwienienia przypominające odmrożenia, szczególnie u dzieci, zastanów się nad sobą i podejmij decyzję. Ale przede wszystkim, powstrzymaj się od zarażania innych.

 

 

 

2020-05-04 uzupełnienie - zbiorcza odpowiedź na uwagi.

Pojawiła się w witrynie grupa "zatroskanych" gospodarką, "oburzonych" ograniczeniem ich swawoli oraz "wietrzących"nadchodzący zamordyzm, tak wielki, że ten słynny Orwellowski, to mały pikuś. Owi "buntownicy" przeciwko oficjalnym poglądom na pandemię wyśmiewają takich prostych ludzi jak ja, bojących się uduszenia. Tymczasem ja nie lubię takiego sposobu umierania. Zdecydowanie nie lubię.

Adevo zarzuca, iż statystyki są zawyżone, ponieważ badania wykrywają nie tylko SARS-CoV-2, ale i inne koronawirusy, stąd wynik pozytywny ma 4-krotnie więcej ludzi, niż jest chorych na COVID-19. Trudno jego zarzut wziąć za wiarygodny, mimo że rzeczywiście zdarzają się wyniki fałszywie pozytywne. Nie podaje ani źródła swojego sensacyjnego odkrycia, ani nawet tego, czy chodzi mu o badania genetyczne, czy serologiczne. No i ze znajomością arytmetyki coś nie tak, bowiem jeśli nawet wyników pozytywnych byłoby 4-krotnie więcej, niż rzeczywiście chorych, to łącznie z szacunkiem, że nieujawnionych zakażonych jest 10-krotnie więcej, i tak statystyki są zaniżone.

Nie mówiąc już o rozkładzie przypadków między owe 4 koronawirusy. Ale statystyki już nie będę wyjaśniał.

Nie udało mi się wyszukać oświadczenia Christiana Drostena o tym, że zaledwie 25% pozytywnych wyników badań na SARS-CoV-2 jest prawdziwych, natomiast natrafiłem na jego wyznanie, iż nie śpi po nocach ze względu na "paradoks zapobiegania", który polega na tym, że chorych nie ma, bo się chorobie zapobiega, a skoro ich nie ma, to może nie warto zapobiegać. Gdyby u nas epidemia rozwijała się jak w Belgii, to byłoby 35 razy więcej zmarłych, czyli nie 683, tylko prawie 24 tysiące. Najwyraźniej Adevo paradoksowi uległ, i święcie wierzy, że gdyby statystyki zachorowań i zgonów podzielić przez 4, to już wszystko byłoby w porządku.

lorenco obawia się, że statystyki zmarłych i zarażonych są zaniżane z powodów politycznych, tj zbliżających się wyborów, którym potrzebny jest pisiacki sukces w walce z epidemią, aby długoPiS się utrzymał. Podzielam pogląd, że każde życie jest najważniejsze, ale paraliż władzy, do którego zmierzają totalniacy, jest niebezpieczny nie tylko dla państwa, jako organizacji, ale i dla obywateli. A nadchodzą bardzo niespokojne czasy, przypominające wojnę, dla sprostania którym sprawna władza jest niezbędna.

Moje obsceniczne porównanie niemieckiego wojennego ludobójstwa do epidemii nie budzi sprzeciwu moralnego, tylko matematyczny? Co jest wątpliwego w przytoczonych liczbach? Przed wojną umierało prawie 500 tys. rocznie, Niemcy średnio zabijali 1000 tys. rocznie.

Nie napisałem, że popieram działania zapobiegawcze rządu w całej rozciągłości, raczej sugerowałem coś przeciwnego. Żyć pełnią życia, ale z dala od innych. Każdy winien myśleć o sobie jak o trędowatym.

Są tacy, którzy nie potrafią oszacować, jakby się zmieniły statystyki, gdyby w cudowny sposób można było wykryć wszystkich zarażonych. Na to nie poradzę. Nic również nie poradzę na definicję epidemii w prawie.

Maseczka stanowi uciążliwość, ale traktowanie obowiązku jej noszenia jako upokorzenia, nie mieści mi się w głowie. Ilekroć ja idę ulicą bez maseczki, a zdarza mi się, gdy nie udaję się do sklepu, to JA czuję się upokorzony, mijając osobę w maseczce. Dlatego ustępuję jej miejsca, stając z boku, lub schodząc na jezdnię, aby zachować od niej "bezpieczną" odległość. Niech nie odczuwa zagrożenia z mojej strony.

Nie raz pisałem, że obowiązek noszenia maseczek wszędzie, przynosi więcej szkody, niż pożytku. Tak jak w notce, nie zbliżajcie się do innych bez maseczki.

Ubliżanie tym innym od bezrefleksyjnych małpiatek, jest nie na miejscu. Bezrefleksyjni są ci, którzy już widząc paraliż państwa z winy totalnie opozycyjnego senatu, chcą ten paraliż pogłębić.

.

 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • Uczciwy i pomocny tekst dla niewolników i durni wierzących w propagandę
  Podobnymi faktami bombardują niemieckie media codziennie około 20 godzin na dobę.

  Nie mam już wątpliwości

  1. Covid-19 nie jest pandemią, statystki są 4 - krotnie zawyżane!
  Wynika to z testów wyłapujących na raz 4 różne szczepy korony m. in. korony wirusa kataru, przeziębienia i dalsze.

  2. Zawyżanie statystyk ma cel handlowy wywołanie akceptacji dla przyszłych szczepionek. To zmiękczanie przeciwnika.

  3. Skandalem jest masowe ograniczenie praw człowieka, przez kłamstwa o skuteczności masek.

  4. Zapasy mi się kończą. Idę jutro do sklepu. Sklepy pełne goryli, nie wpuszczają bez maski. Zobaczymy, czy uda mi się wejść bez maski. Jako kompromis chętnie bym ponosił poniższą maskę, lub tą od Ku Klux Klanu

  https://iddd.de/rys/ZamoraKL.jpg

  5. Uwaga!!! Nie widzę kandydatki lub kandydata na Prezydenta RP, mających w programie obronę Polaków przed przymusowym wszczepianiem trucizny z nanoczipem, jako szczepionki AntyCovid-19
 • gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo
  "Jak można nie nosić masek, to dla mnie brak szacunku. ... Nosisz maskę nie dla siebie. Nosisz maskę dla mnie. To oznaka szacunku dla innych ludzi"
 • epidemiolog Nikolaj Briko
  Receptory ACE2, do których najczęściej przyłącza się czynnik sprawczy, są obecne w komórkach dróg oddechowych, nerek, przełyku, pęcherza moczowego, jelita krętego, serca, ośrodkowego układu nerwowego. W związku z tym świrus infekować może wszelkie narządy i układy człowieka ponad 90 proc. chorych ma zapalenie płuc, zespół rozsianego wykrzepiania wewnątrznaczyniowego ma ponad 50 proc., ostre uszkodzenie nerek - około 15 proc., a uszkodzenie mięśnia sercowego - ponad 20 proc.
 • @adevo 01:10:05
  1 są wyniki fałszywie dodatnie, ale też w przypadku wielu zgonów osób zarażonych nie wykryto wirusa, bowiem nie robiono badań.

  Statystyki zarówno zarażonych, jak i zmarłych, są zaniżone, a nie zawyżone.

  2

  Oczywiste jest, że producenci szczepionek chcą zarobić. Stąd być może nadmierne restrykcje, propaganda, ale nie statystyki.

  3

  Kłamstwa są, ale o nieskuteczności masek, skandalem jest natomiast przymus ich noszenia, oraz ich ceny, 10 zł za maskę o koszcie zapewne grosza, tysiąckrotna przebitka, skandalem są nietrafione i mało skuteczne restrykcje dotyczące zachowania.

  4
  maska Ku Klux Klanu jest w porzo, jeszcze tylko trzeba zakleić otwory na oczy jakąś folią

  5

  Najwyraźniej brakuje Ci Pani Kopacz.
 • @interesariusz z PL 01:10:15
  "Jak można nie nosić masek, to dla mnie brak szacunku. ... Nosisz maskę nie dla siebie. Nosisz maskę dla mnie. To oznaka szacunku dla innych ludzi"
  -------------
  Coś w tym jest. Na takiego typa jak Cuomo nie zwracam uwagi. Ale Japse noszą od lat maski. Teraz wiem dlaczego.

  Niemieccy policjanci mieli 1 maja duży problem: jest w BRD zakaz maskowania się w demonstracjach i jest zalecenie używania masek w przestrzeni publicznej.

  Jak zwykle rozwiązali taką sprawę siłowo: trzeba się było ich posłuchać, gdy byli w dużej grupie: tak 20 na jednego.
 • @adevo 01:10:05
  "korony wirusa kataru, przeziębienia i dalsze." - rozpędź się człowieku i byle do przodu i walnij się zakutym łbem w mur!
  Do sklepu bez maski - ktoś sobie tego życzy, potencjalny morderco, ZOMBIE?
 • @adevo 01:28:16
  Już dawno żartowałem, że epidemia świrusa to zemsta Allaha za zakaz noszenia burek
 • profesor Yoko Tsukamoto z Uniwersytetu Medycznego Hokkaido,
  podkreśla, że czas kwarantanny nie powinien być taki sam dla wszystkich i w zależności od stanu pacjenta, konieczne może być jego wydłużenie.

  W Japonii lekarze ponownie wykryli koronawirusa u kobiety po dwóch tygodniach kwarantanny. Pierwszy test na koronawirusa był pozytywny. Objawy choroby minęły, Japonka spędziła dwa tygodnie w domu. Po zakończeniu kwarantanny stan jej zdrowia pogorszył się. Kobieta dostała gorączki. Ponownie zrobiła test na koronawirusa, który dał wynik pozytywny.
 • @interesariusz z PL 01:30:52
  Zapewne @adevo to ten z nich...
  https://twitter.com/RT_com/status/1256850983067561986
 • @interesariusz z PL 01:26:00
  Statystyki zmarłych i zarażonych są zaniżone. Tak podejrzewam. Ze względu na wybory. Może się mylę a może nie.
  Zadaniowcy tutaj i w ogóle w necie mają za zadanie bagatelizować zarazę aby tylko społeczeństwo głosowało oczywiście na wspaniałego Dudę, szybko, bo potem może być klapa!
  A mnie to koło tyłka lata, każde życie uratowane jest bardziej ważne, niż jakieś tam wybory długoPiSa.
 • @interesariusz z PL 01:26:00
  Ad 1 >są wyniki fałszywie dodatnie, ale też w przypadku wielu zgonów osób zarażonych nie wykryto wirusa, bowiem nie robiono badań.
  Statystyki zarówno zarażonych, jak i zmarłych, są zaniżone, a nie zawyżone.
  -----------------------------
  Testy trafiają w wirusa cztery razy częściej niż powinny. Do tego przyznał się ekspert Christian Drosten. To znaczy zawyżają wyniki! Testy WHO nie są wyczulone na szczególnego Corona wirusa powodującego Covid-19, tylko na cztery jego szczepy m.in na wirusy odpowiedzialne za zwykłe przeziebienia. Jest o wiele więcej chorych na przeziębienie i tych, którym cieknie śluz z nosa.

  Ad 5
  Ja faktycznie lubię to piękną kobietę :)
 • @lorenco 01:55:02
  >Statystyki zmarłych i zarażonych są zaniżone. Tak podejrzewam. Ze względu na wybory. Może się mylę a może nie.
  --------------
  Statystyki przynajmniej zarażonych są jak powyżej wytłumaczyłem wybitnie, przynajmniej czterokrotnie zawyżane. To efekt globalnej dezinformacji, głupoty ludzkiej oraz konieczności udokumentowania i wytłumaczenia stanów wyjątkowych.
  Apeluję o minimalne włączenie logiki tej jeszcze ze szkoły podstawowej. Wystarczy!
 • @adevo 02:12:35
  Logika mi mówi, że wybory muszą być i już! Tak powiedział naczelniik. Putin zrezygnował z parady 9 maja i referendum w sprawie konstytucji a u nas jeden bajzel. Zatem mogę podejrzewać, że Twoja wyższa logika jest błędna.
  Oj tak gdzieś to wygląda:
  https://www.rt.com/usa/487679-nypd-social-distancing-arrest-video/
 • @interesariusz z PL 01:19:32
  Tak, ta niebezpieczna choroba istnieje. Przekręt leży w powiększaniu jej liczb w mass mediach np. przez używanie danych żydowskiego instytutu Johns Hopkinsa, oraz diagnozowaniu post mortem.
 • @adevo 02:28:16
  Oprócz logiki, jest jeszcze kwestia doświadczalna. Musisz przeprowadzić doświadczenie i się zarazić. Poszukaj w pobliżu szpitala zakaźnego leczącego koronę i udaj się tam aby się zarazić na ochotnika.
  Opowiesz tam lekarzom, pielęgniarkom co zapier...ją dzień i noc, co o tym wszystkim sądzisz. O tym śluzie w nosie itd...
 • @lorenco 02:28:08
  >Zatem mogę podejrzewać, że Twoja wyższa logika jest błędna.
  ------------------
  Biedny Ty, ty podejrzewasz... :)

  >>--https://www.rt.com/usa/487679-nypd-social-distancing-arrest-video/
  Dlatego ja nie demonstruję. Kiedyś demonstrowałem, łatwo, przyjaźnie, bezpiecznie- to było w Szwecji.

  Teraz znowu okazuje się, że tylko w Szwecji ludzie mają rząd, który się troszczy o ich prawa i zdrowie.
  Dobranoc
 • @lorenco 02:37:03
  Dlaczego wykluczasz logikę? Przecież to nie takie trudne?
  Test jest pozytywny na 4 rodzaje korona wirusa. Obojętnie jakiego masz to on potwierdzi zakażenie. Jest przecież wielka szansa, że ci cieknie śluz z nosa. Przy teście na Corona wirusa, test potwierdzi zakażenie, będzie pozytywny. Czy to jest niezrozumiałe?

  Nie wiem, może dlatego, że nie jestem wykształcony pedagogicznie. Podejrzewam jednak inne przyczyny.
  Dobranoc
 • @adevo 02:39:04
  Taaa, rząd w Szwecji się troszczy...
 • @Autor
  "No więc jak? Niemcy tak się starali, a tu zabijali jedynie dwu na każdego mającego umrzeć w naturalny sposób! A przecież zabijali też tych, co i tak by umarli."

  Pokrętna matematyka. Niemcy zabili ok. 6 milionów Polaków, a tych, którzy umierali naturalnie, zastępowali nowo narodzeni (przecież w czasie wojny ludzie nie przestali się rodzić). Przyrost naturalny przed wojną chyba był nawet wyższy niż zerowy.

  Polska przed wojną liczyła 38 milionów mieszkańców, po wojnie 24 (o ile dobrze pamiętam).
 • @Autor
  "powstrzymaj się od zarażania innych."

  Ulżyj planecie, zutylizuj się sam. Jedyny sposób na nie zarażanie innych, to śmierć. Inaczej się "ni da". Choroby mają to do siebie, że były są i będą. Taki jest ten świat.

  Na coś trzeba umrzeć, a ci którzy boją się śmierci, z reguły boją się też życia. Takie niedorajdy życiowe.

  Proponuję obejrzeć ciekawy program nt. koronawirusa, niestety po rosyjsku (ale można włączyć tłumacza). Może to trochę otrzeźwi rewolucyjny zapał walki z koronawirusem niektórych świrusów... Oby.

  https://www.youtube.com/watch?v=zoHf34TJQV8&feature=emb_logo
 • autor
  dlaczego Pana dziwi , ze sa ludzie ktorzy mysla w troche inny sposob ?
  Np: porownuja jakosc i sile zastosowanych srodkow i skutki ich zastosowania - do koniec koncow sily tej "pandemi"
  Moze nie bede zbyt humanitarny ale 600 trupow w 2 miesiace w zestawieniu z ogromem strat gospodarczych i cierpieniem tysiecy ludzi wydaje sie byc troch dzialaniem nieludzkim
  Zakres ograniczenia swobod obywatelskich , sposob ich przeprowadzenia , przynajmniej w Polsce budzi moje watpliwosci
  Wierzac propagandzie kraje tak dotkniete jak Wlochy , Hiszpania , Rosja - byly by usprawiedliwione w zastosowaniu tak drastycznych srodkow
  Oczywiscie mozna napisac iz dzialania naszego rzadu ich zakres , szybkosc , zdecydowanie , jakosc , determinacja , poswiecenie , rola TVP , wszystkich slozb , na czele z Premierem , Prezydentem i Ministrem przyczynily sie do ograniczenia pandemi
  Mnie jeszcze zastanawia jedno dlaczego pomiedzy 13 marca br a 16 kwietnia br noszenie maseczek bylo nie modne ?
 • @adevo 02:03:05 - Przepiękne :-)
  "Testy trafiają w wirusa cztery razy częściej niż powinny. Do tego przyznał się ekspert Christian Drosten. To znaczy zawyżają wyniki! "

  Jak to miło czytać samokrytyką autora tych testów na koronawirusa, zgłoszonych do WHO jeszcze przed chińską epidemią :-DDD
 • A jak się miewa twój kumpel Oskar?
  Dwóch oszalałych, przerażonych dziadków, których łatwiej oszukać niż przekonać ich, że zostali oszukani!
  Ale wytrzymajcie jeszcze kilka miesięcy i pobiegnijcie świńskim truchtem do zaszczepienia się przeciwko "koronie", świat od was odpocznie!
 • Tylko logika
  "W Polsce bieżąca przeżywalność zarażonych (tych, którym wykazano obecność świrusa) wzrosła do 85%, z 60% miesiąc temu. Na świecie też wzrasta. Obecnie wynosi 82%. W Chinach po opanowaniu epidemii sumarycznie wyniosła 94%. Czy to już kres możliwości medycyny? W Niemczech przeżywa 95% chorych."
  ale...
  "w statystyce liczba zachorowań i zgonów na Covid-19 jest zaniżona".

  To co? Umiera co drugi zarażony?
 • Tylko logika
  "Sekcje zwłok wykazują, iż wszyscy zmarli na świrusa mieli choroby współtowarzyszące. Nie ma w tym nic dziwnego, wszyscy zmarli na strzał w potylicę też mieli choroby współtowarzyszące."

  Niekoniecznie
 • Tylko logika
  Do dzisiaj zmarło w Polsce na koronowirusa 678 osób na 38 mln mieszkańców. Zakładając, że "liczba zachorowań i zgonów na Covid-19 jest zaniżona, z wielu powodów" dwukrotnie, mamy ok. 1400 zmarłych na koronowirusa w ciągu dwóch miesięcy. Na 38 milionowy naród. Jaki to procent?

  No, ale:
  "Epidemia (z gr. επιδημία: επι: epi „na”, δήμος: demos „ludzie”) – występowanie w określonym czasie i na określonym terenie przypadków zachorowań lub innych zjawisk związanych ze zdrowiem w liczbie większej niż oczekiwana[1]. Epidemie o niewielkiej liczbie przypadków zachorowań ograniczone do określonego obszaru i czasu określa się terminem ognisko epidemiczne[potrzebny przypis].
  Obecnie termin „epidemia” jest coraz częściej używany w literaturze naukowej również na oznaczenie epizoocji[2].
  W polskim prawie administracyjnym stosowana jest definicja legalna epidemii choroby zakaźnej, którą sformułowano w następujący sposób: „wystąpienie na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących”[3]. W języku potocznym wyraz „epidemia” funkcjonuje często jako synonim masowych zachorowań wywołanych chorobami zakaźnymi." {za Wikipedią]

  Odnośnik [3] "wystąpienie zakażeń lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących" dotyczy:
  Ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych i ludzi (Dz.U. z 2019 r. poz. 1239).

  Wystarczy zatem, że pojawi się "zakażenie" "dotychczas niewystępujące"! Tymczasem wirusy mutują. Co rok będziemy mieli epidemię wskutek poprawki, wprowadzonej w ustawie?
 • "gubernator..."
  -----------
  "gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo
  "Jak można nie nosić masek, to dla mnie brak szacunku. ... Nosisz maskę nie dla siebie. Nosisz maskę dla mnie. To oznaka szacunku dla innych ludzi""
  ------------
  Typowe odwracanie kota ogonem.
  nakaz noszenie namordnika to upokorzenie - czy ten typ z NY czerpie z upokarzania ludzi - satysfakcję. Czy jego ojcem nie jest czasami Kaduk?
  Wniosek?
  Jeżeli ten obleśny typ widzi kogoś bez maski - niech się do niego nie zbliża z szacunku dla niego. Z szacunku!
 • @PiotrZW 08:51:19
  ------------
  "Sekcje zwłok wykazują, iż wszyscy zmarli na świrusa mieli choroby współtowarzyszące. Nie ma w tym nic dziwnego, wszyscy zmarli na strzał w potylicę też mieli choroby współtowarzyszące."

  Niekoniecznie"
  -------------
  Jednak mieli te choroby współtowarzyszące - bo w tym wypadku tym prawdziwym, groźnym wirusem - tą chorobą współtowarzyszącą - był funkcjonariusz NKWD strzelający w potylicę w oparach smoły i siarki.
  Wniosek?
  Już Jezusa Chrystusa przybiła do krzyża choroba współtowarzysząca - co to ludzkości towarzyszy od czasu szlabanu na Raj - dla Adama i Ewy.
  Obecnie - to właśnie choroba współtowarzysząca powoduje np. gorszące i prowokacyjne marsze sodomitów po ulicach miast i ta sama choroba pałuje tych - państwową policją - co nie chcą pod swoim nosem reaktywowania Sodomy i Gomory.
 • @interesariusz z PL 01:10:15
  //"Jak można nie nosić masek, to dla mnie brak szacunku. ... Nosisz maskę nie dla siebie. Nosisz maskę dla mnie. To oznaka szacunku dla innych ludzi"//

  Przykład wyjątkowo bezczelnego GASLIGHTNINGu.
  Typowego dla zdegenerowanych kryminalistów ubranych w humanizm i poszanowanie "Praw Człowieków" do bezkarnych geszeftów.

  Powinno się strzelać do takiego ścierwa. Bez ostrzeżenia.
 • Maski powinny być utylizowane jako odpad medyczny.
  Poza tym często wymieniane, bo zbierają z otoczenia nie tylko koronawirusy ale i inne wirusy, grzyby i pleśnie. Te witane przez Morawieckiego na lotnisku nie mają żadnego atestu, a w wielu krajach stwierdzono, że są szkodliwe.
  Wirus chętnie przedostaje się przez śluzówki oczu. To jak mamy się skutecznie bronić, to powinniśmy zasłaniać również oczy.
  W mojej ocenie noszenie maski to wyraz poddaństwa, bo jak możemy zagrażać innym stosując dystans. Ponadto te drobinki nieożywione są w powietrzu, którym oddychamy. Maski mają podstawowy cel (prócz poddaństwa reżimom) :separację ludzi, ogląd innego człowieka jako zagrożenia, likwidację relacji międzyludzkich. W dalszej perspektywie planuje się pozamykanie ludzi w 4 ścianach, praca zdalna, całkowita kontrola reżimu nad osobą. Reżimowe władze same drżą ze strachu przed oburzeniem ludzi, dlatego niczym powoli gotowaną żabę ten strach przenoszą na wolnych ludzi. Jak dotąd im się to udaje, bo ludzie biegają niczym małpiatki pocąc się pod maskami. Małpiatka to raczej nie człowiek. Taką można zaszczepić, zabić bez wyrzutów sumienia.
  Ciekawe, że te same małpiatki od lat widziały kłamstwa i manipulacje medialne, tym razem bezrefleksyjnie uwierzyły mediom, bo chodzi o życie. A już Jezus mówił o tych, którzy chcą zachować swoje życie i je stracą. Tak więc branie udziału w tym przedstawieniu tylko przyśpieszy utratę życia małpiatek i całe utrudzenia związane z pozbawianiem się tlenu na nic.
 • @wercia 11:07:14
  ps. pandemia koronawirusa jest, ale nazywa się pandemią strachu.
 • @Kmieć 10:00:47
  Popieram.
 • @władek 08:10:54
  może przerażonych, ale dlaczego oszalałych.

  Twoja uwaga dowodzi, że za nic masz życie innych, i nie powstrzymasz się od swawolenia tylko dlatego, że inni mogą od tego zginąć.

  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg

  ta uwaga pokazała mi bezsens polemiki z tak napastliwymi osobnikami.

  Zamiast odpowiadać na poszczególne uwagi, odpowiem zbiorczo w notce.
 • @adam54 07:15:31
  >Jak to miło czytać samokrytyką autora tych testów na koronawirusa, zgłoszonych do WHO jeszcze przed chińską epidemią :-DDD
  ------------------------
  Tak dopiero od końca kwietnia testują w Niemczech masowo tzw. testem na Sars CoV2, który reaguje tylko na jednego wirusa.

  Cały ekspotencjalny wzrost był przedstawiany przez instytut Hopkinsa na podstawie niedokładnych testów na wiązkę wirusów Sars! Właśnie zauważyłem od maja nie ma na stronie WHO polecanych testów. Znikły!!

  Pandemia została medialnie wymyślona. Mądry epidemiolog Dr. Wodarg : gdyby nie było testu poleconego przez WHO to byśmy nawet tej choroby nie zauważyli. Ten test to jak strzelanie śrutem do kaczek
  Miłego
 • Minister Szumowski o łagodzeniu restrykcji
  względem działalności kosmetyczek, fryzjerów - nie ma takiej metody technicznej, medycznej, jeśli ktoś pracuje blisko twarzy drugiej osoby i jest chory, żeby go nie zaraził. Żadna maseczka, osłona tutaj nie pomoże"
 • Minister Szumowski ocenia, że
  wskaźnik R (reprodukcji wirusa) w Polsce nadal jest niewiele powyżej 1, czyli mamy nadal wolny trend wzrostowy.
 • Iście amerykański obłęd zdradził Minister obrony USA Mark Esper
  stwierdzając, że "Rosja i Chiny wykorzystują" obecną pandemię koronawirusa, by "realizować swoje interesy" i mieć wpływ na Włochy.

  Rosja dostarczyła pomoc medyczną Włochom, ale potem starała się wykorzystać ją, by zasiać niezgodę między Rzymem, a jego sojusznikami poprzez kampanię dezinformacji.

  Stany Zjednoczone mają nadzieję, że pomoc Moskwy dla Włoch była przydatna i ufają, że włoskie SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO pozostaną w gotowości tak długo, jak rosyjski kontyngent pozostanie na terytorium Włoch.
 • @interesariusz z PL 15:39:36
  "stwierdzając, że "Rosja i Chiny wykorzystują" obecną pandemię koronawirusa, by "realizować swoje interesy" i mieć wpływ na Włochy."

  Trzeba gdzieś skierować niezadowolenie ludności. I może uda się Chiny oskubać.
 • dr David Nabarro z WHO
  "Szczepionka na SARS-CoV-2 może w ogóle nie powstać. Świat powinien przygotować się na to, że koronawirus stanie się dla nas stałym zagrożeniem"
 • @Kmieć 10:00:47
  To nie jest gaslighting, a szantaż moralny, stosowany dzień w dzień przez żydowskie media na całym świecie. Albo się podporządkujesz choćby najbardziej idiotycznym nakazom, albo jesteś w najlepszym przypadku samolubem, w najgorszym mordercą. Bush też tak mówił po 9-11 - albo jesteś z nami ( i idziesz na wojnę przeciwko Afganistanowi i Irakowi), albo jesteś wrogiem USA i sympatyzujesz z terrorystami.

  Interesariusz stwierdził na innym blogu, że nawoływanie do powrotu do normalności jest jednoznaczne z nawoływaniem do mordowania starców. Za dużo tv, stąd takie wzorce.
 • prof. Krzysztof Simon
  "Jesteśmy krajem w dalszym ciągu z małym testowaniem, ludzi wysyła się na kwarantannę i się ich nie testuje, więc my dokładnie nie wiemy, ile osób jest zakażonych. Jeśli przyjmą państwo, że jedna piąta jest jawna klinicznie, o niej wiemy i ją testujemy, to cztery piąte zakażonych chodzi gdzieś między nami, ale nie ma testu. Czyli nie mamy w Polsce 12 tys. zakażonych, tylko jakieś 40-50 tys."

  "wykonaliśmy tylko tyle testów, że jesteśmy na dnie tabelki krajów europejskich i nie tylko europejskich, jesteśmy trochę powyżej krajów afrykańskich"


  "Kroi się nam tragedia w ciągu kilku, kilkunastu dni, ponieważ we wszystkich DPS-ach dochodzi do zakażeń. Ale głównie przeniesionych przez pacjentów niezdiagnozowanych albo przez personel, który nie był diagnozowany. Więc bardzo się dziwię Sejmowi, że odrzucił tak słuszną poprawkę" (Sejm odrzucił propozycję, by pracownicy medyczni obowiązkowo, raz w tygodniu, w celach prewencyjnych, przechodzili testy na obecność koronawirusa)
 • Są tacy, którzy twierdzą, że testy PCR są niewiarygodne
  nie tylko dlatego, że polegają na wzmocnieniu - namnażaniu materiału genetycznego, czyli test nie bada próbki, tylko hodowlę, ale też i dlatego, że nie wyszukuje się całego wirusa, tylko jego fragmenty. Ludzkie komórki na skutek stresu, toksyn i chorób wydzielają tzw. egzosomy, które można jakoby pomylić z fragmentami wirusa.

  Postępowanie prowadzi w pułapkę, bowiem im więcej stresu, izolacji, tym więcej egzosomów. Jest to przyczyna, dla której coraz więcej ludzi ma rzekomego wirusa, tak twierdzą krytycy.

  Fragment prawdy można znaleść tylko w tym, że badnia PCR wykrywają określone fragmenty wirusów, specyficzne dla SARS-CoV-2, które nie występuje w znanych wirusach, typu wirus grypy, ale mogą występować w nieznanych. Być może przypadki bezobjawowe to właśnie zakażenia nieznanymi wirusami,

  o czym już dawniej pisałem.
 • @Lotna 16:38:58
  Widzę, że niepolskojęzyczna uwaga przykuła twoją.

  Twoje podsumowanie mojej wypowiedzi okłamuje czytelników.
 • @wercia 11:07:14
  Nie wiem gdzie mieszkasz, bo tu jest tylu z zagranicy co to ciągle nas w Polsce pouczają.
  Jeśli żyjesz w Polsce, może swoje uwagi napisz do Sanepidu, do małpiatek.
 • @wercia 11:08:53
  Do lekarzy, pielęgniarzy - małpiatek na oddziałach zakaźnych też napisz. Po ciul noszą kombinezony ochronne, ci to dopiero muszą się męczyć! Nie mają wewnątrz klimatyzacji!
 • @Lotna 16:38:58
  Jak to było? Przypomnę: nie należało nosić maseczek zdrowym, tak to nam objawiano. Maski mieli nosić ludzie chorzy. Zatem zarażeni nie nosili bo się bali, że inny będą ich prześladować, czyli totalna głupota lub celowość w takim działaniu bo zarażony a bez większych objawów chadzał sobie po ulicy.
  Naukowcy na całym świecie głowią się nad tym wirusem, a skoro go nie ma?
  Lotna to wie, zatem pisać do naukowców i ich uświadomić!
 • @lorenco 17:10:51
  Nie rżnij głupa. Tego wymaga charakter ich pracy. Może ubierzesz się za kominiarza jak ci Szumowski nakaże i będziesz latał w całym obstalunku po mieście.
 • Widzę jednak światełko w tunelu.
  Jeszcze tydzień temu czułabym się niezręcznie wśród małpiatek wrogo na mnie spozierających jako na zagrożenie życia. Dzisiaj po drodze zaszłam do marketu, oczywiście bez maski. Nie dość, że nie założyłam przez zapomnienie wiszących przy wejściu rękawic, to sprzedawczyni, młoda ładna dziewczyna na mój widok ściągnęła maskę pod brodę. Zauważyłam, że ma czerwone, dziwne kropki na twarzy. Kobieta stojąca za mną też to zrobiła. Ja oczywiście stosowałam dystans do niepełnoletniej dzziewczynki ufarbowanej na różowo stojącej przede mną. Za mną dystansu nie stosowano.
 • @interesariusz z PL 16:59:56
  >Interesariusz stwierdził na innym blogu, że nawoływanie do powrotu do normalności jest jednoznaczne z nawoływaniem do mordowania starców. Za dużo tv, stąd takie wzorce.
  ------------------
  Teraz jestem ciekawy na Twoją następną notkę.
  Zanosi się, że ci majtki spadną.
 • @wercia 18:04:42
  Hulaj Wercia, piekła nie ma!
  W Indiach zostałabyś obita batami.
 • @lorenco 18:07:33
  Odczep się ode mnie marny człecze. Jak prawda w oczy kole to prymitywne odzywki. Co z nich wynika merytorycznie?
 • @wercia 18:17:13
  A może ubierz się za strażaka i ganiaj po mieście. Mentalność tkwi w głowie i wyraża się na zewnątrz Mam nadzieję, że szczepionek ci nie zabraknie, nie martw się na zapas.
 • @wercia 18:21:56
  To było do tego dziwacznego, przestraszonego Lorenzo.
  Panie uchroń nas przed takimi osobami.
 • @wercia 18:17:13
  To kochaniutka, że Indie mając 1,353 miliarda ludności (Polska 38 mln) są daleko za Polską w zakażeniach i zgonach. Zatem batożenie zdaje się być dobrą metodą... oj przydałoby się u nas w Polsce. A jak takie piękne, młode, zdrowe płaczą jak dostanie kijem po dupie...Ty pewno byś suknię rozerwała i pierś nadstawiła aby bronić swej wolności, ponieważ Ty wiesz, że 217 krajach na świecie nie ma epidemii a wszystko zmyślił to sobie Putin ze Trumpem pod wpływem Gatesa:)
 • @wercia 18:25:23
  Jesteś "blondynką"?
  Dziś obchodzone jest święto strażaka, tzn, nieobchodzone bo nie ma czasu na świętowanie.
  Droga towarzyszko, wirus jest i ludzie umierają jak muchy.
  Boję się o każdego człowieka, o "blondynkę" też. Taki jestem tchórz.
 • Lorenzo
  jesteś głupszy niż przepisy przewidują, ale tę krótką wymianę zdań uważam za wartość. W ten bowiem sposób poznaje się ludzi.
 • @lorenco 18:36:09
  nie chcialem tego pisac ale mnie zmusiles
  befehl ist befehl - to moze skrajny przyklad , ale wiekszosc tu piszacych z taba ma jakies watpliwosci , ktore niestety nie sa rozwiewane przez Rzadzacych . Wypowiedz Szumowskiego na temat okresu noszenia maseczek , w zasadzie wiazaca go(okres ) z dostepnoscia szczepionki , co oznacza wedlug ciebie ?
  nie chce sie zaszczepic to :
  bede chodzil napietnowany w maseczce bo jak mnie ujawnisz to mnie ....
  nie kupie zywnosci bez zaswiadczenia o szczepieniu
  nie znajde pracy jak wyzej
  nie i nie jeszcze wiele rzeczy ,
  My staramy sie tobie wytlumaczyc , ze jak najbardziej trzeba stosowac sie do przepisow . Ale trzeba miec do nich zaufanie
  to moje zdanie , mozesz miec jakiekilwiek chcesz
  Nie chce na ten temat dyskutowac
  Nie jest moim zamiarem przekonywanie ciebi do czegokolwiek
 • @wercia 19:22:35
  Właśnie dowiedziałem się że zmarła moja mama z powodu korona wirusa wczoraj wzięli ją do szpitala miała 60 lat tylko. Jestem wściekły i rozżalony jak bym cię wercia dopadł w tej chwili i innych tutaj to bym rozerwał.
  lorenko ma rację, jesteście blondynkami to dodatkowy ból! Nienawidzę was cholerne trole, pewnie któryś z was zaraził moją mamę! Nienawidzę!
 • @ramzan 20:17:12
  odchramol się ode mnie zasrańcu. Na koronawirusa się nie umiera. To wprawdzie łatwo rozprzestrzeniający się wirus ale łagodniejszy od wirusów grypy. Bez wyrazów wspólczucia dla leminga.
 • @rowszan 19:44:44
  Służę Społeczeństwu i w tej chwili polityka mnie nie interesuje.
  Co mnie tylko interesuje to to, żeby wybory zostały przełożone.
  Są to mało ważne wybory, prezydent ma śladową władzę, zatem można się wstrzymać.
  Albo jest epidemia albo jej nie ma.
  Trzeba się zdecydować. Wywody na temat korony kończą się u mnie: noś maseczkę w miejscach gdzie jest dużo ludzi. Tyle.
 • @lorenco 20:33:58
  koncowka jak najbardziej ok
  ale poczatek , zdecyduj sie albo cie interesuje albo nie ( chyba troche ?):))))))))
 • @rowszan 20:44:53
  Interesuje mnie to tylko z tego względu aby się nie odbyły wybory bo potem kłopoty mogą być większe.
  A tak w ogóle, dopiero pisałeś, że Ci matka zmarła a teraz jakiś wesoły jesteś.
 • @lorenco 20:50:45
  pomyliles nicki - rowszan to ja a ramzan to ?????
 • @rowszan 20:56:55
  Oj, przepraszam Ciebie i @ramzan.
  Myślałem, że Ty sobie kpisz, najpierw piszesz to a potem inne.
  Współczuję @ramzan, nie wszyscy tu są bezdusznymi cwaniakami.
 • @ramzan 20:17:12
  Trzymaj się!
 • @ramzan 20:17:12
  A wiesz kto wymyślił dowcipy o głupich blondynkach? Ano żydzi. Ty też to ta rasa? Ciekawe tylko, że wszystkie blondynki w telewizorni to umalowane Żydówki.
 • Testy na koronawirusa wycofane.
  Dały wynik dodatni u kozy: https://www.youtube.com/watch?v=xJEYdYnYQK4
 • @lorenco 20:50:45
  Nie podzielam twojego zdania,

  jeśli wybory się nie odbędą, to dopiero będą kłopoty,

  nasz zidiociały system prawny jest taki, że bez ustanku trzeba nowelizować ustawy,

  a sejm będzie zablokowany, można ich rozpuścić do domów
 • @rowszan 20:56:55
  trudno, skoro wybrałeś sobie taki pseudonim, który wygląda jak losowo wygenerowany tekst.
 • Mówiąc oględnie, powyższa pyskówka specjalnie mi nie odpowiada
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  ale nie będę nic kasował,

  szkoda jeno, że nikt nie wdał się w merytoryczną polemikę z notką (z jednym wyjątkiem).
 • @interesariusz z PL 16:59:56
  Teraz to faktycznie jest gaslighting z twojej strony, bo można sobie zobaczyć twoją wypowiedź na blogu u Arianka, o ile jej oczywiście nie usunąłeś.
 • @Lotna 22:38:46
  Prosiłbym Cię o nieużywanie słów, których nie rozumiem, w szczególności obcojęzycznych.

  Skoro Ci ta jakaś moja wypowiedź doskwiera, trzeba było ją tu przytoczyć.
 • @lorenco 17:24:41
  Naukowcy też to wiedzą, nie trzeba do nich pisać, no chyba że zostali przekupieni.
  Lekarze i pielęgniarki noszą maseczki, żeby nie napluli chorym na ranę, np. w czasie operacji i zdejmują je natychmiast po, a nie po to, aby kogoś chronić przed wirusami. Żaden lekarz nie chodzi godzinami po mieście w masce, w którą pluje, poci się i która utrudnia mu oddychanie.
  Poprzez noszenie maski osłabiasz utlenienie organizmu i swoją odporność, co nikomu w niczym nie pomaga. Poza tym pokazujesz do jakiego stopnia masz wyprany mózg.
 • Autor
  1*
  Jak w wielu kwestiach jesteś dość rozsądny (jak już mówiłem) to... jak widać nie chroni to przed kompleksami.
  Polemizować nie mam czasu. W zamian daję filmy:
  https://youtu.be/7Z0nCsJUdZQ
  https://youtu.be/-blPU76R6_k?list=PLCVpAAZailg8PcUvY0u-MmRrsViXTH_ST
  Polecam Ci się nieco bardziej rozejrzeć (zamiast skupiać na własnym pępku)... Człowieku - łącz fakty!
 • @Lotna 22:44:40
  Oczywiście mam wyprany mózg. Zaraz pójdę i się zbuntuję aby udowodnić Lotnej, że nie mam wypranego mózgu.
  Ot tak: na Twoje rozkazy kury srają a koguty marsza grają!
  A tak na poważnie: w Polsce jest prawo i tego trzeba przestrzegać.
  W swoim kraju możesz zapewne nie przestrzegać.
 • dyrektor Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Andrea Ammon
  Polska jest jednym z czterech państw UE, gdzie nie słabnie pandemia koronawirusa. W zdecydowanej większości krajów UE pandemia jest w odwrocie. Ale nie w Polsce, Rumunii, Szwecji i Wielkiej Brytanii
 • @lorenco 23:06:37
  Ty się znasz na prawie jak pies na gwiazdach.
 • @wercia 23:33:11
  Niezła z Ciebie zołza. Opanuj się - wirus atakuje też tych co mają nerwice.
  Bo nerwica to dalej powoli droga do poważnych chorób. Zatem wyluzuj Wercia/Lotna.
 • @lorenco 00:03:50
  Zdaje się, że nerwicę natręctw koronawirusowych masz Ty. Ja staram się Ciebie różnymi sposobami sprowadzić na ziemię (bezpłatnie) a wzamian otrzymuję przezwisko"zołza"
 • @interesariusz z PL 23:06:49
  >(ECDC) Andrea Ammon
  Polska jest jednym z czterech państw UE, gdzie nie słabnie pandemia koronawirusa. W zdecydowanej większości krajów UE pandemia jest w odwrocie. Ale nie w Polsce, Rumunii, Szwecji i Wielkiej Brytanii
  -------------------------------
  Każdy może sam ocenić. Na rysunku Polska do 5 maja.
  Wg mojej percepcji to szczyty są od 19 kwietnia coraz mniejsze.
  Jej twierdzenie więc nie dotyczy Polski.
  Na wykresie Rumunii widać przesilenie od 11 kwietnia, w UK ilość przypadków nie spada, w Szwecji zauważam pierwszą tendencję spadkową.

  (puknięcie w rysunek powiększa)

  Polska
  https://iddd.de/rys/PL3maja.png

  Szwecja
  https://iddd.de/rys/Sv3maja.png
 • @interesariusz z PL 22:42:54
  Proszę uprzejmie:

  @interesariusz z PL 17:23:42
  „Po 65 roku życia kula w łeb.”
  „To właśnie podstępnie sugeruje autor notki, tyle tylko, że się wstydzi strzelać w tył głowy. Woli użyć mikroba. A że śmierć bynajmniej nie będzie bezbolesna, to już koszt jego wstydu.”

  Trzeba przyznać, że jest to dość podła insynuacja z Twojej strony. W najlepszym wypadku tzw. nadinterpretacja. Autor nie sugeruje, tylko wykazuje, komu najbardziej wirus zagraża, co jest oczywistą oczywistością, bo zawsze na grypę najwięcej umiera osób starszych, no chyba, że młode osoby są przeciwko niej zaszczepione, tak jak to było podczas hiszpańskiej grypy.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Lotna 04.05.2020 00:11:10

  Usatysfakcjonowany?

  Gaslighting to manipulowanie kimś poprzez wmawianie, że nie wydarzyło się coś, co się wydarzyło, albo odwrotnie. Innymi słowy, robienie z kogoś wariata.
 • @lorenco 23:06:37
  No jasne, prawo jest święte. Szkoda, że nie ma tu miarki, on by ci zrobił referat na temat głupich i niesprawiedliwych praw.

  Jeśli wprowadzą prawo, że każdy, kto ukończył 40 rok życia ma w tydzień później skoczyć ze skały, to skoczysz?
 • @lorenco 00:03:50
  Sam wyluzuj, bo zołzę masz pewnie w domu i dlatego jesteś taki kwaśny, w czym, jako żywo, przypominasz Wojtasa.
 • @wercia 00:20:17
  „Ja staram się Ciebie różnymi sposobami sprowadzić na ziemię (bezpłatnie)”

  :)))

  Daj spokój, szkoda nerwów, głową betonu nie przebijesz. ;)
 • @Franek Ganek 23:06:13
  Daruj sobie, skoro na polemikę nie masz czasu.

  A w ogóle to wiesz, co to jest kompleks?
 • @adevo 00:55:01
  no to jesteś optymistą pod względem oceny możliwości "każdego",

  tendecja malejąca na powyższych diagramach jest trudno doszczegalna.

  Podejrzewam, że czynnikiem determinującym ocenę jest pochodna z liczby chorych.
 • @Lotna 05:10:38 ??????
  Rozumiem, że zasób słów języka polskiego ograniczony, dlatego trzeba się posługiwać łamanym polskim/angielszczyzną

  ponadto nie podajesz, skąd pochodzi cytat,
  zajmijmy się więc tym, co mamy

  "
  Interesariusz stwierdził na innym blogu, że nawoływanie do powrotu do normalności jest jednoznaczne z nawoływaniem do mordowania starców."
  ----------------------------------------------------
  „Po 65 roku życia kula w łeb.”
  „To właśnie podstępnie sugeruje autor notki, tyle tylko, że się wstydzi strzelać w tył głowy. Woli użyć mikroba. A że śmierć bynajmniej nie będzie bezbolesna, to już koszt jego wstydu.”


  Jak można wywnioskować, owa "normalność" to nic innego jak zwiększone ryzyko zarażania ludzi starych śmiertelnym dla nich świrusem.

  No więc dla mnie nie jest to normalność.
 • Minus 5
  Daje 1 tylko dlatego że nie można minusować. Takich bredni dawno nie czytałem. O braku logiki nawet nie wspomnę.
 • @interesariusz z PL 07:58:05
  //A w ogóle to wiesz, co to jest kompleks?//

  Po prostu patrzę na coś i widzę jakie jest... Tu na Ciebie.

  //Daruj sobie, skoro na polemikę nie masz czasu.//

  Na PW nie piszę. Sobie daruję... a nawet Tobie. Ale nie bierzesz dość świadomie.
 • @interesariusz z PL 07:58:05
  I jakby nie było to polemizuję... Z Twoją inteligencją. Choć dobór faktów rzeczywiście może być mylący a nawet sprawiać wrażenie ich niedostatku czy braku.
 • @Rolnik67 09:55:00
  to może uzasadnij jeszcze ten brak logiki ;-)
 • @Franek Ganek 09:55:10
  w wolnej chwili nawet włączyłem jeden z filmików, takiego nudziarstwa nie zdzierżę.

  Jakbyś wiedział, co to test kompleks, w znaczeniu potocznym, albo psychologicznym, to byś mnie o niego nie posądzał.

  Czy innych rzeczy też nie potrafisz rozpoznać?

  Może to Ty masz jakiś kompleks, dlatego reagujesz tak emocjonalnie.
 • @Franek Ganek 09:58:13
  Jeśli nie polemizujesz ze mną, tylko z moją inteligencją, to ja się z tego dyskursu wyłączam.
 • @interesariusz z PL 10:07:42
  Aha... Pewnie według Ciebie Twoja inteligencja nie ma z Tobą nic wspólnego... No cóż - w pewnym sensie, którego zapewne nie pojmujesz.

  Nie pytałeś co to kompleks tylko czy wiem, ale Ci powiem.
  Kompleks to błędny pogląd w jakiejś kwestii, raczej nieuświadomiony choć może być tylko jeszcze nierozwiązany, nieprzepracowany (choć to też w pewnym sensie nieuświadomienie). Kompleks wpływa na cały pogląd człowieka - na życie i świat, zaciemniając, fałszując jego obraz.
  Tak pokrótce, nie posiłkując się literaturą.
 • @interesariusz z PL 10:06:31
  Aha... Nie sądzę bym zareagował emocjonalnie. To znaczy moim zamiarem było co najwyżej wzbudzenie emocji w Tobie w celu poruszenia Ciebie, czego wynikiem miało być wytworzenie impulsu do szerszego zainteresowania i przemyśleń.
 • wyjaśniła się spraw ze śmiertelnością w Belgii
  tylko połowa przypadków śmiertelnych miała potwierdzone zakażenie świrusem.

  Tak więc belgijską statystykę zgonów trzeba podzielić przez 2.
 • @interesariusz z PL 10:06:31
  //w wolnej chwili nawet włączyłem jeden z filmików, takiego nudziarstwa nie zdzierżę.//
  To włącz sobie Little Big'a od lorenki i wracaj do podliczania statystyk... z rządowych danych ;-)))
 • @interesariusz z PL 10:06:31
  Pamiętaj też o robieniach przerw na Cartoon Network... ;-))) Bo się spocisz intelektualnie.
 • @interesariusz z PL 12:50:28
  Cholerny nudziarz... Ani razu nie widziałem by się zająknął na tematy duchowe, filozoficzne czy choć psychologiczne w pojęciu szerszym niż mędrca szkiełko i oko.
  Pieprzony egoista... Tylko o własną przestarzałą dupę się martwi... Zasrany biorobot, zombie...
  W oczach widzę wasze postępy w głupocie... Durniejecie z dnia na dzień.
 • @ramzan 20:17:12
  Kondolencje ale przy okazji rada. Lecz się... ale psychiatrycznie!
 • @interesariusz z PL 22:42:54
  Może od razu po hebrajsku do ciebie PiSać?
 • @Rolnik67 13:46:33
  a jak Ci się udało ów hebrajski połączć ze mną?
 • @Franek Ganek 12:43:57
  Czyli nie wiesz, co to jest kompleks, nic dziwnego, że widzisz go we mnie.
 • @interesariusz z PL 22:28:52
  jeszcze mam prawo wyboru :)))))
 • @rowszan 14:12:28
  '-)
 • @interesariusz z PL 13:57:16
  O, Yarpen Zirgin się sklonował... "Czyli nie wiesz..."

  Matole - oto Twój kompleks:
  //I dobrze. Jak dotąd wszyscy tolerowali gnębienie mniejszości, teraz ci wszyscy też dostaną w d.pę
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL 04.05.2020 16:19:03 //
  https://cygnus.neon24.pl/post/155042,etyka-neon-u#comment_1669075

  Głupcze - nie jesteś swoim ciałem! A myślisz, że jesteś i to Twój wielki kompleks. Nie masz najmniejszego pojęcia o naturze rzeczywistości.
  Myślisz, że życie się kończy na pożarciu Twojej marnej, rozdygotanej dupy przez robaki?
 • @interesariusz z PL 13:57:16
  Co oni wam zombiaki robią z tymi łbami, że łykacie byle algorytm jak pelikany płotki?
 • @interesariusz z PL 13:57:16
  Proszę przedstawić swoją definicję kompleksu to jak pod wieczór znajdę czas to Cię rozgniotę, jak pędraka... Swoimi słowami - nic mi tu nie wklejaj.
 • @
  https://www.youtube.com/watch?v=JfbpAp-XMmw
 • @Franek Ganek 15:33:18
  w dalszym ciągu udowadniasz, że nie wiesz, co to jest kompleks.
 • @interesariusz z PL 17:24:20
  :-))) Dobrze... już dobrze... Nie wiem... :-)))
  Dlatego Ciebie pytam - po raz drugi :-)

  Ty, co oni was na ksero produkują?
  Buhahaha!!!
 • @Franek Ganek 17:50:06
  Przejawem kompleksu jest ograniczenie mentalne albo obawa przed podjęciem jakiegoś działania wynikające z nieuświadamianego sobie uwarunkowania, wpływającego na emocję albo przeczucie (intuicję), tym samym na decyzje i zachowanie.

  Aby mówić, że ktoś ma kompleks, musi występwać łącznie:
  blokada przed podjęciem czegoś (opinii, działania),
  emocjonalna reakcja w przypadku "trafienia w uwarunkowanie".

  Nie w każdym kompleksie uwarunkowanie jest podobne do przedmiotu blokady.

  Aby uzasadnić kompleks, który rzekomo mam, na podstawie mojej notki i dialogu w sieci, musiałbyś udowodnić, iż nie mogę swobodnie dyskutować bez uprzedzeń na jakiś konkretny temat. Wykrycie przez sieć uwarunkowania jest prawie niemożliwe, bowiem reakcja emocjonalna przejawia się głównie w mowie ciała.
 • prof. Jochen Reiser z Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Rush
  Wysoki poziom białka zwanego suPAR u pacjentów cierpiących na COVID-19 może predysponować do ciężkiej niewydolności oddechowej.

  Wyniki pokazują, że im wyższy poziom suPAR w osoczu krwi, tym gorsza sytuacja w płucach pacjentów.

  Badając jego poziom wraz z badaniem na obecność świrusa można decydować, kogo można odesłać do domu, a kto trafi na OIOM.
 • dyrektor Instytutu Wirusologii na Uniwersytecie w Bonn Hendrik Streeck
  Badając populację w miejscowości Gangelt, ogniska SARS-CoV-2 wyznaczył śmiertelność wśród zarażonych na 0,36%

  Jeśliby tę danę aproksymować na teren Polski, to w Polsce jest około 200 tys zarażonych, a nie jak twierdzi Szumowski, tylko 20 do 30 tysięcy.
 • @interesariusz z PL 19:52:42
  //Nie w każdym kompleksie uwarunkowanie jest podobne do przedmiotu blokady.//
  To poszerz bo uważam, że jest "podobne"...
  W ogóle przedstaw różnicę w stosunku do mojej definicji.

  A udowadniać Ci nie mam czasu teraz wertując Twoje wypowiedzi w kontekście... Choć i pod tym artykułem by się coś znalazło... Jak uparcie chcesz to wykaż dlaczego Jacek Sokal zanudza. Choć samo wygłaszanie takich opinii bez uzasadnienia można uznać za oznakę kompleksów.

  //Wykrycie przez sieć uwarunkowania jest prawie niemożliwe, bowiem reakcja emocjonalna przejawia się głównie w mowie ciała.//

  Aha... Czy to dlatego skierowałeś do mnie słowa cyt.: "Może to Ty masz jakiś kompleks, dlatego reagujesz tak emocjonalnie."

  I co teraz powiesz - to nie oznaka kompleksu z Twojej strony a... zawodna pamięć, roztargnienie... Coś innego?

  I oczywiście to nieprawdziwy wniosek:
  //Aby mówić, że ktoś ma kompleks, musi występwać łącznie:
  blokada przed podjęciem czegoś (opinii, działania),
  emocjonalna reakcja w przypadku "trafienia w uwarunkowanie". //

  Chyba, że wrócisz i zdefiniujesz pojęcie "emocjonalny". Może jakoś Cię wybronimy wtedy...
  Chyba, że Ty też masz głosy w głowie, obrazy, odczucia... Też twierdzisz, że mnie znasz, wiesz o mnie wszystko?
 • @Franek Ganek 23:02:50
  Sam poruszyłeś sprawę "kompleksu u mnie", Ty się tłumacz.

  Przy okazji, reakcja z powodu blokady, taka czy inna, wyrażająca emocję, czy intelekt, jest czymś innym od reakcji na trafienie w uwarunkowanie (niektórzy medycy nazwają to jądrem kompleksu).

  Racz to rozważyć.
 • @Franek Ganek 23:02:50
  Jeśli Jacek Sokal to ten z pierwszego filmiku, to jego niemrawa, rozwlekła narracja jest nie do zniesienia, przynajmniej dla mnie.
 • @interesariusz z PL 19:52:42
  "Przejawem kompleksu jest ograniczenie mentalne albo obawa przed podjęciem jakiegoś działania wynikające z nieuświadamianego sobie uwarunkowania, wpływającego na emocję albo przeczucie (intuicję), tym samym na decyzje i zachowanie."

  Kompleks może tak się wyrażać, albo i odwrotnie naprzykład nadaktywnością albo działaniami nieadekwatnymi. Ale czym jest kompleks?

  Jest to nieintegrowana część jaźni. Zwykle nieświadoma dla osoby na to cierpiącą, chociaż może być jaskrawo widoczna dla otoczenia.

  Podam częsty przykład, ktoś może mieć poczucie małej wartości, rozwinięte w dzieciństwie (przez obojetnych albo karzących rodziców), życiowe porażki itp.

  Rodzi to potrzebę kompensacji, zaspokajaną przez wygórowane fantazje na własny temat, lub poniżanie innych, albo jedno i drugie.

  Psychoterapia w takim przypadku polegą na dość bolesnym wydobyciu kompleksu na powierzchnię, na rozwinięciu realistycznego samoobrazu i znalezieniu właściwej drogi rozwijania rzeczywistych uzdolnień.
 • @Pedant 10:11:04
  Niestety, ale psychoterapia jest pomocna tylko w tym wypadku, moim zdaniem rzadko występującym, gdy owe uwarunkowanie będące zaczynem kompleksu, jest rzeczywiście nieuświadamiane i jego wydobycie do świadomości powoduje destrukcję kompleksu.

  Jest to sytuacja książkowa, na której wielu porobiło profesury i sławę, ale dotycząca małego odsetka "czubków".

  U większości ludzi, tak jak i u samobójców, jedynym sposobem wydobycia się z kompleksu, jest stworzenie takich warunków życia, w których nie odgrywa on roli.

  Nadaktywność, paradoksalnie, nie jest czymś odwrotnym od ogólnego stwierdzenia "obawa przed podjęciem jakiegoś działania", co łatwo sobie wyobrazić, że pewne osoby boją się w towarzystwie zamilknąć.

  No i dla mnie od zawsze była wątpliwa owa potrzeba kompensacji. Przypuszczalnie wynika to z tego, że pod lupę są brani ci zakompleksieni, którzy kompensację realizują.
 • @interesariusz z PL 11:12:41
  "Jest to sytuacja książkowa, na której wielu porobiło profesury i sławę, ale dotycząca małego odsetka "czubków"."

  Nie znam statystyk. Mógłby Pan je podać?
 • @Pedant 11:14:04
  ? jakich statystyk ?

  Trudno mi sięgać do pamięci, ale odkąd pamiętam, teoria Freuda wydawała mi się naciągana już w dzieciństwie, a potem wszystkie inne, z którymi musiałem się stykać z racji obcowania z "branżystami".

  Sam, i większość moich znajomych, nie jesteśmy podatni na psychoterapię, choć kompleksy bez wątpienia mamy. Jesteśmy świadomi swoich ułomności, które przeszkadzają nam w życiu i osiągnięciu sukcesu. Jesteśmy również świadomi, że trud ewentualnego zniwelowania ułomności jest zbyt duży, jak również jesteśmy świadomi nonsensu kompencaji polegającej na ucieczce w marzenia albo na "wpędzaniu innych w kompleksy".
 • @interesariusz z PL 11:33:10
  Tytułem uzupełnienia, bo może się wydawać, że pierwsza teza dotyczy tylko obiektywnie istniejących ułomności.

  Otóż nie, to, czy ułomności są realne, czy urojone, ma się nijak do tego, czy są sobie uświadamiane.
 • @interesariusz z PL 09:40:30
  //jest nie do zniesienia, przynajmniej dla mnie.//

  Już lepiej...
  I tyle bo nie mam czasu na uświadamianie tych, którzy tego nie chcą.

  //Racz to rozważyć.// - rozważylibyśMY, gdybyś się trzymał ściślej poruszanych zagadnień. A tak rozmawiasz na odczep się. Może zresztą ja też trochę (bo mam inne obowiązki aktualnie).

  Nie masz pojęcia o pełni (świadomości).

  //Otóż nie, to, czy ułomności są realne, czy urojone, ma się nijak do tego, czy są sobie uświadamiane.//
  interesariusz z PL 06.05.2020 11:50:39

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031