Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Podpisuję się obiema

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jarosław Kaczyński:

 

 

 

         interesariusz         
Quo vadis Vox populi

   Wojna o nasze dusze   

 
 
To już koniec świata, jaki znamy

-

Podpisuję się obiema pod tezą Jarosława

 

 
"Bo rzeczywiście w Polsce jest problem z praworządnością, ale głównym źródłem tego stanu rzeczy są wyroki sądów contra legem. Naszym obowiązkiem jest doprowadzenie do tego, by te naruszające prawo wyroki były szybko uchylane, a wydający je sędziowie pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej, a w konsekwencji usuwani z zawodu. I tylko taka zdecydowana postawa wobec tej niszczącej państwo patologii może przynieść efekty, w perspektywie kilku lat wyeliminować to, co krzywdzi tak wielu obywateli"


 


 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 + przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • Prawo czy sprawiedliwość?
  ... "wyroki sądów contra legem" po polsku znaczy "wyroki sądów przeciw prawu"...

  Ale prawo bywa złe i niesprawiedliwe, nawet zbrodnicze. Zatem czym powinny kierować się dobre sądy w pierwszej kolejności, prawem czy sprawiedliwością? Tylko sprawiedliwością i dobrym, sprawiedliwym prawem, a prawo złe powinny odrzucać.

  A jaka jest kolejność sprawiedliwości i prawa w nazwie pewnej partii politycznej?
 • A konkretnie
  jakie wyroki miał na myśli kaczelnik?
 • Pobożne życzenia.
  Bo jeden z 2 systemów może pracować.

  Kiedy prawnie działa system destrukcji, to system konstrukcji stoi i się przygląda rozbiorowi.
 • @RuchOporu2020 15:00:27
  Doskonały komentarz.

  Chciałoby się rzec: ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni. Przykładów zbrodniczego prawa mamy za rządów PiSu, choć nie tylko PiSu, aż nadto.
 • @RuchOporu2020 15:00:27
  Przyznaję rację w kwestii nazwy PiSu,
  sam kiedyś im to wytykałem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:07:31
  Ty to zawsze musisz sprowadzić do parteru '-)
 • @goodness 15:19:19
  "prawnie", czy "sprawnie" ?
 • @Lotna 15:48:28
  Przykładów mamy nie tylko "za PiSu", z przewagą "nie za".

  Zbrodnicze prawo zaczęło wchodzić wraz z powołaniem 3RP przez CIA, wiem coś o tym. Kiedyś próbowałem obronić dyplom w ameryckim uniwerku pisząc o tym wprowadzanym przez CIA prawie dotyczącym prywatyzacji.
 • @interesariusz z PL 16:09:11
  Czemu do "parteru"?
  Pytam się tylko jakie wyroki miał na myśli kaczelnik bo z notki nie wynika.

  Ja może piszę za długie notki ale Ty z pewnością za krótkie :)
 • @interesariusz z PL 16:09:49
  "prawnie", czy "sprawnie" ?

  Tak i tak.

  Kiedy prawnie działa system destrukcji, to system konstrukcji sprawnie stoi i się patrzy jak ciele na malowane wrota.
 • @RuchOporu2020 15:00:27
  "Ale prawo bywa złe i niesprawiedliwe, nawet zbrodnicze."

  Ogólnie rzecz ujmując, Polska ma całkiem niezłe prawo. Problem jednak polega na tym, że nie jest respektowane, a prym w tym wiodą niestety sądy.

  Jak wczytuję się w konstytucję i ustawy, to są całkiem całkiem. Potem wydaje się na ich podstawie rozporządzenia i tutaj za zwyczaj zaczynają się schody. Jednak rozporządzenia, jako akty prawne niższego rzędu w stosunku do ustaw, gdy są z nimi niezgodne, to są nieważne z mocy prawa (w tym zakresie, w którym są niezgodne). I tę nieważność powinny orzekać sądy, ale najczęściej tego nie robią, a jeszcze dokładają swoje grzechy i grzeszki... W rezultacie mamy koślawe sądownictwo. Dla społeczeństwa, zamiast tarczę, stanowiące problem, a nierzadko wręcz przysłowiowy kamień u szyi...

  Bo prawo jest dla słabych, nie dla silnych. Silni mają pozaprawne środki, żeby postawić na swoim, słabych chroni jedynie prawo. Praktyka polska dowodzi, że prawo jest dla silnych i jeszcze wzmacnia tę grupę w stosunku do słabszych. A to już jest patologia stanowiąca zaprzeczenie idei państwa i prawa.
 • @rumpelsiltskin 17:51:19
  I tak, i nie. Polska złodziejstwem stoi, tak było przy tworzeniu PRLu, i tak było przy tworzeniu 3RP.

  Sądownictwo, nie tylko w Polsce, uzurpuje sobie prawa ustawodawcy poprzez zbyt daleko idące interpretacje prawa. Te interpretacje czasem obracają przepisy prawa w swoje przeciwieństwo.

  Ale poszczególni sędziowie są niezawiśli. Nie muszą wcale interpretować prawa, mogą nie dbając o prawo i logikę ferować wyroki według widzimisię, uzasadniając w sposób absurdalny.

  Nie raz cytowałem wyroki, których nawet w kinie nie było, jak np. nakaz podwójnej zapłaty, osobno na podstawie kosztorysu, osobno na podstawie faktury, czy nakaz zapłaty za fakturę wystawioną na inną osobę za usługę, za którą owa osoba zapłaciła.

  W Polsce słaby, uczciwy obywatel nie ma szans. Musi wszystko przełknąć, aby minimalizować straty.
 • @interesariusz z PL 18:05:14
  "Ale poszczególni sędziowie są niezawiśli."

  Szkoda, że są niezawiśli od przepisów prawa i zdrowego rozsądku... To jest jednak mit ta niezawisłość, w Polsce sędziowie są zawiśli od swojej korporacji, która może z nimi zrobić, co chce. Dlatego tak broni się SN i KRS, bo te instytucje trzymają całe sądownictwo w szachu. Oczywiście, jest to patologia, że wpływ na sądy ma korporacja, a nie ustawodawca...

  Jakie są wyroki, proszę mi nie mówić, bo mam całkiem pokaźny ich zbiorek i praktycznie w każdym są "perełki" dyskwalifikujące sądy. No i co? Mogę sobie z nich zupę nagotować, bo nikogo to nie interesuje i nic z tym nie można zrobić. Próbuję skarżyć jeden z nich do TK, ale "piruety", jakie wyczynia TK, żeby obywatel mógł się poskarżyć do niby dostępnej każdemu instancji, to temat na osobną opowieść...
 • @rumpelsiltskin 19:09:46
  potrzebny jest ruch obywatelski, który walczyłby z "korporacją" poprzez ich ośmieszanie, nie trzeba nic komentować, tylko drukować wyroki, poindeksowane wg nonsensów.

  Nie podoba mi się też prawo, które dostęp do kasacji uzależnia od kwoty sporu, to tylko dla bogatych.
 • @interesariusz z PL
  Amigo nie zalecam chwalić J.K , gamoń zamiast mówić o banderopitekach krzyczy jak na Majdanie . https://fakty.interia.pl/polska/news-jaroslaw-kaczynski-to-nasz-obowiazek-jako-polakow,nId,4713499 Zamiast o historii ten kretyn ich kocha . Salute 5*. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Repsol 21:41:29
  Też nie podobał mi się jego występ na majdanie,
  ale to jedyny polityk z którym można pogadać na poważnie, pozostali to ciecie.
 • @interesariusz z PL 21:53:23
  https://s10.tvp.pl/images2/0/8/e/uid_08ead2cf36cc050bb4ba94733c6f2f311512825813841_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg Ja mam dosyć JP.Morgan Ty Amigo widocznie lubisz taką nutkę . Prawda ?. Salute Amigo 5* .
 • @Repsol 22:16:59
  Zdaje się, że tylko ja oceniałem tego po lewej jako bankstera, który dorabiał się na wdowach i sierotach, bo taką politykę miał bank, w którym pracował, "utajniał" informację o kontach nieboszczyków.

  Dopiero PiS to niedawno zmienił.
 • @interesariusz z PL 22:28:50
  Wszystkie banki to robią począwszy od banków szwajcarskich.
  Kasa zmarłych o ile nie zgłoszą się spadkobiercy po zawiłym i drogim procesie sądowym pozostaje na kontach w banku a banki tym się nie chwalą.
  Konta martwe po iluś tam latach przechodzą na stan ..hmm banku ? jak ? w jakim trybie prawnym ? Moim zdaniem raczej przechodzą do kieszeni bankowców prywatnie..

  Tu jest chyba systemowa luka prawna.. bo pieniądze te powinny zasilać skarb państwa..
  To kolejny powód dla którego bankowość powinna być znacjonalizowana.
 • @Oscar 07:56:06
  pierwszy powód to lichwa która powinna być ucywilizowana i podporządkowana interesom Narodu (i nie mam tu na myśli "narodu wybranego").
 • @interesariusz z PL 20:05:46
  Ale kombinujesz bajkami.
  potrzebny jest ruch obywatelski, który walczyłby z "korporacją" poprzez ich ośmieszanie, nie trzeba nic komentować, tylko drukować wyroki, poindeksowane wg nonsensów.

  Moim zdaniem, lepiej uruchomić system równowagi władzy.
  Bez równowagi nawet waleczny ruch obywatelski wyląduje w malinach.
 • @goodness 17:40:41
  ale jak?
 • @interesariusz z PL 19:53:07
  Należy połączyć w konstytucji art 4. z art 10.to otrzymamy czwór podział władzy w prawdziwej naturalnej równowadze. Z trójpodziałem władzy połączą się przedstawiciele ludu.

  Tak jak w siłowaniu na rękę, będzie ciężko, dla przedstawicieli ludu z przegranej pozycji dojść do punktu równowagi, aby później zwyciężyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031