Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Gangsterka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

czy dyskryminacja po europejsku?

 

 

 

 

         interesariusz         
Quo vadis Vox populi

   Wojna o nasze dusze   

 
 
To już koniec świata, jaki znamy

-

Gangsterka, czy dyskryminacja po europejsku?

 

 


TSUE uznał, iż państwa członkowskie UE mogą wprowadzić system uzyskiwania zezwoleń na krótkoterminowe wynajmowanie prywatnych mieszkań w celu ograniczenia podaży tego rodzaju usług. Uzasadnił to tym, że przeciwdziałanie problemowi niedoboru mieszkań na wynajem długoterminowy stanowi nadrzędną przesłankę wynikającą z interesu ogólnego, który uzasadnia wprowadzenie ograniczenia w świadczeniu usługi najmu krótkoterminowego.

Co to oznacza? Z dwóch właścicieli połówek bliźniaka jeden uzyska pozwolenie na krótkoterminowy wynajem dla turystów, drugi nie, będzie musiał oferować swoją połowę studentom, albo Ukraińcom, za znacznie mniejszą stawkę. Tak! Polska była jednym z państw usilnie popierających takie rozwiązanie. Dlatego wspomniałem Ukraińców.

Nie tylko ogranicza się prawa właścicieli mieszkań, przerzucając na nich obowiązki państwa w zakresie polityki mieszkaniowej dążącej do zapewnienia wszystkim obywatelom przysłowiowego dachu nad głową, co w sposób drastyczny prowadzono w zniszczonej powojennej Polsce, gdy urzędowo dogęszczano lokale, ale tworzy się prawo czysto łapówkarskie, jak z pozwoleniami na handel wódką. Jak nie posmarujesz, nie pożyjesz. O tym właśnie zdecydowali hipokryci z TSUE, w togach.

Wyrok ustanawia gangsterskie co do zasady prawa, podobne do tych, że można pić piwo przy restauracyjnym stoliczku na trotuarze, a obok już nie. Hotelarze ucinają konkurencję ze strony mieszkańców, skłonnych udostępnić swoje lokale innym ludziom w potrzebie, na przykład tym, którzy nigdy do Paryża by się nie wybrali, gdyby musieli zapłacić stawkę hotelową.

TSUE, który sprzeciwia się dyskryminacji ludzi na podstawie etnicznej, religijnej, seksualnej, itd. jest za dyskryminacją na podstawie urzędniczego widzimisię! Sic! Tak to jest, dokładnie, nawet w tej sprawie. Otóż odmowa udzielenia pozwolenia na najem krótkoterminowy nie może dyskryminować właścicieli mieszkań z powodu wyznania, itd....

Co to z kolei oznacza? Wszyscy właściciele należący do mniejszości pozwolenia uzyskają, ich dyskryminować nie wolno. Odmówić będzie można tylko normalnym, heteroseksualnym Polakom.


 


 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 + przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • Pewnie Autorowi chodziło
  o "dogęszczanie" , ale problem oczywiście słusznie dostrzeżony i upubliczniony.
  Czy tylko ja mam wrażenie , że zamordyzm unijnych i światowych "establish-mentów" znacznie przyspieszył i zagęszczają zniewalające nas przepisy?
 • @witas 12:06:49
  pewnie tak, widomy znak, jak stukanie w klawisze niszczy wyczucie ortografii, ciekawy problem psychologiczny, czy dotyczy ludzi w każdym wieku?
 • Jeden aspekt nie określa problemu
  .
  Istotnie chodzi o pewien poważny problem wielu społeczeństw. Ośrodki, które są chętnie nawiedzane przez turystów i innych pielgrzymów mają istotnie problem, że nieruchomości mieszkalne są wyłączane z długookresowego rynku mieszkaniowego i zamieniane w niby-hotele.

  Następstwo jest, że w wielu takich ośrodkach brakuje mieszkań na wynajem długoterminowy, przy czym czynsz długoterminowy poważnie skoczył do góry. Te problemy mają wszelkie wielkie miasta jak n.p. Berlin czy Paryż, ale także Mallorca, gdzie masowo wykupuje się mieszkania i zamienia je w niby-hotele dla turystów. Ludność miejscowa jest wypychana z rynku mieszkaniowego.

  Naturalnie administracja takich celów turystycznych jest nawet zobowiązana zadbać o to, aby ograniczyć dziki wzrost mieszkań niby-hotelów, budowa nowych mieszkań, nawet jeśli administracja czy inwestorzy tego by chcieli, nawet pomijając zniszczenia środowiska przez to spowodowane, wymaga wiele czasu, to nie tylko budowa domów ale także budowa kolektorów ścieków, okrytych sławą w Warszawie, całej infrastruktury energetycznej i zanieczyszczeń, komunikacji, handlu, zdrowia i.t.d. Wymagających wiele czasu. Z drugiej strony, tylko mała zmiana prądów turystów, jak choćby w efekcie dobrze zorganizowanej ostatnio plandemii, prowadzi do nadmiaru resursów bez sensu zaangażowanych w mieszkania, jak choćby aktualnie na Mallorce.

  Każdy kraj UE otrzymał więc możliwość wywierania wpływu na opisane zjawiska, naturalnie każdy kraj, region czy gmina/miasto może to wykorzystać sensownie, lub nie, jak autor opisuje. Znając stosunki korupcyjne w Polsce wychodzi on z założenia, być może słusznego, że takie prawo UE przyczyni się do rozkwitu korupcji, sitwa jest rodzajem korupcji. Z drugiej strony jest istotnie tak, że mniejszość ma daleko więcej praw niż ludność zasiedziała, to bierze się prożydowskiego charakteru UE, która używa określenia „mniejszość” z myślą o grupach żydowskich, z których wiele, jak każda gmina, są po prostu koordynatorami przestępstw lub grupami przestępczymi, jak też ignorowanego często faktu, że UE jest spsobem podboju krajów dotąd uważających się za suwerenne.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

  Degeneracja i korupcja administracji i społeczeństwa w Polsce ma ścisły związek z obcowaniem ze wspomnianymi wyżej grupami koczującymi w naszym kraju i innych krajach.

  - https://www.youtube.com/watch?v=2JlqE5UYsa8

  Wielu postępuje według zasady: „Skora ta mniejszość kradnie to i ja muszę, jak chcę przeżyć, jak też wypić i zakąsić.”, co nie jest przejawem chrześcijańskiej miłości bliźniego, za to jest bliżej zasad talmudu. Naturalnie Polacy nie są w stanie konkurować w przestępczości z tą mniejszością, mającą w zbrodni doświadczenie przeszło dwóch tysiącleci.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Każde prawo może być użyte lub nadużyte, trzeba to przyjąć do wiadomości. Tym bardziej, że interpretacji prawa dokonuje organizacja państwa, z reguły PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/#PPZ

  Naturalnie wszelkie eksponowanie praw jakiejś grupy jest źródłem nierówności i dyskryminacji, tzn. jest zaprzeczeniem deklarowanego celu zrównania praw.
 • Nie wiem czy jest sens komentować wynaturzenia tzw. urzędasów z ujni
  ale może by kiedyś jakiś w miarę rozgarnięty ojroposeł z Polski, przypominał w zależności od kontekstu wyjątkowe postępki krajów "demokratycznych i postępowych" np. Belgii.

  "Adam Tycner: Gdyby ktoś zapytał nas o największych zbrodniarzy w historii ludzkości, wymienilibyśmy pewnie Hitlera, Stalina, Pol Pota czy Mao Tse-tunga. Chyba nikt nie wspomniałby o belgijskim królu Leopoldzie.

  Adam Hochschild: Tak, historia zapomniała o zbrodniach Leopolda, choć mam nadzieję, że moja książka trochę zmieniła ten stan rzeczy. Jeśli spojrzymy na liczbę ofiar, to belgijski król powinien zająć wysokie miejsce w rankingu największych zbrodniarzy w dziejach. Muszę jednak przyznać, że zanim rozpocząłem pracę nad „Duchem króla Leopolda”, sam nie wiedziałem absolutnie nic na temat tego, co wydarzyło się pod koniec XIX w. w Kongu. Chciałem napisać książkę na zupełnie inny temat i w trakcie zbierania informacji natknąłem się gdzieś przypadkowo na krótką informację, że pod koniec XIX w. i na początku XX w. w Kongu zginęło 8 mln ludzi. W pierwszej chwili myślałem, że to błąd drukarski. Później zdziwiłem się jeszcze bardziej, gdy odkryłem, że w pierwszej dekadzie XX w. kampania na rzecz zakończenia terroru w Kongu była gigantyczną międzynarodową akcją na rzecz praw człowieka."

  https://dorzeczy.pl/historia/32668/Krol-Belgii-Leopold-II-wymordowal-8-mln-ludzi-w-prywatnym-panstwie.html

  O szwabskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim czy portugalskim "ludzkim podejściem" do skolonizowanych narodów nie wspomnę !
 • @provincjał 15:58:37
  Dlatego ja uważam, że mieszkańcy Konga winni mieć nieograniczony dostęp do Belgii, mieszkańcy Libii do Włoch, Maroka do Hiszpanii, czy Algierii do Francji. Tymczasem wszystkie te kraje wprowadziły restrykcje i trzymają przybyszów z dawnych kolonii w obozach.

  Włosi powinni odpowiadać również z tytułu bombardować Libii prowadzonych z Włoskiego terytorium. Jak również wypłacić odszkodowania Serbom, za to samo.
 • @interesariusz z PL 16:53:38
  Popieram takie stanowisko.
  Trochę mi ciężko ze względu na znajomych i krewnych mieszkających w wymienionych państwach którym przecież życzę wszystkiego najlepszego ale kierując się zwykłą sprawiedliwością powinno być tak jak piszesz.
  Sposób w jaki rozwiązuje się pewne sprawy to granda wołająca o pomstę do nieba.Wystarczy stwierdzić:/dane wywiadowcze, które dostaliśmy były błędne / https://polskatimes.pl/tony-blair-przepraszam-za-bledy-popelnione-podczas-wojny-w-iraku-dane-wywiadowcze-byly-bledne/ar/9027453

  Można skrzyknąć zgraję bandytów,wtargnąć do kraju będącego członkiem ONZ,spowodować nie dające się obliczyć straty materialne,przyczynić się do śmierci,kalectwa,nędzy milionów ludzi,zdestabilizować sytuację na dwu kontynentach a na zakończenie powiedzieć "mieliśmy błędne dane".
  Tak jakby to była komputerowa gra albo coś jeszcze bardziej bagatelnego.
  Żelazne nerwy musi mieć nasz pan bóg bo któż poza nim ścierpiałby taką niesprawiedliwość.
 • Najwięksi zbrodniarze w historii ludzkości
  .
  @provincjał 15:58:37

  "Gdyby ktoś zapytał nas o największych zbrodniarzy w historii ludzkości, wymienilibyśmy pewnie Hitlera, Stalina, Pol Pota czy Mao Tse-tunga."

  NIE.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  są też inne poglądy, rozważmy taki "Przykład kata"

  - http://wrzodakz.neon24.pl/post/131652,polityczni-zbrodniarze#comment_1305977

  i śmieją się nam w oczy: „My możemy na waszych oczach popełnić największą nawet zbrodnię i wy durnie nie jesteście nawet w stanie tego dostrzec !” n.p.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2020/04/12/jak-dokonac-internowania-pol-miliarda-ludzi

  a my z wściekłością uganiamy się za ich katami nie mając odwagi podnieść nawet wzrok na prawdziwych zbrodniarzy.
 • "Gangsterka, czy dyskryminacja po europejsku?"
  ----------------
  To totalitaryzm, który zdobył doświadczenie panem, toważyszem Hitlerem, towazyszem Leninem a potem Stalinem.
  Wniosek?
  Ten totalitaryzm nie jest dla samego totalitaryzmu. Pod jego kloszem - odczłowieczy się ludzkość i wykasuje się z Ziemi miliardy ludzi stworzonych przez Boga.
 • @Laznik 15:41:49
  gratuluję merytorycznej uwagi, rzadko się zdarza,

  jednakże ja jestem przeciwny leczenia krzywdy krzywdą, lekarstwo winno zwalczać źródło problemu, a nie mnożyć krzywdy, równocześnie budujący system korupcyjny.

  Zło nie polega na tym, że Żydzi, Niemcy, Ukraińcy, czy też polscy kamienicznicy mogą wynajmować mieszkania w trybie hotelowym, zamiast lokatorskim, zło polega na tym, że ich kapitał może konkurować na tak strategicznym rynku, jak rynek mieszkaniowy. Obojętnie w jakim trybie, i tak chwycą niezamożnych miejscowych za gardło.
 • @interesariusz z PL 19:03:24
  Rozwiązanie jest proste.
  Wystarczy obłożyć podatkiem drugie i kolejne mieszkanie by "zniknąć" komercyjnych kamieniczników.
  Wyższy podatek dla wynajmu krótkoterminowego a niższy dla długoterminowego..
  Podatek oczywiście od m2 a nie od zysków...(nie promujemy "optymalizacji podatkowej).
  Natychmiast mieszkania wrócą na rynek wtórny i będą do dyspozycji ludzi.
  Kamienicznicy są jak rak płuc odbierają narodowi stopniowe coraz więcej tlenu (mieszkań).

  Państwo powinno promować własność na podstawowym poziomie potrzeb (jakaś norma).. powyżej powinien być podatek np katastralny.
 • @Oscar 07:48:23
  Proste, słuszne i sprawiedliwe rozwiązania nie są w smak gangsterce.

  Nie wiem, czy rozwiązanie podatkowe jest najwłaściwsze, ale podatek z progiem, jak w ostatnim zdaniu, jest dla mnie do przyjęcia.

  Zróżnicowanie podatku od charakteru wynajmu wydaje mi się sianiem zbędnego zamętu.
 • Co zrobić z wściekłym psem ?
  .
  @interesariusz z PL 19:03:24

  „jednakże ja jestem przeciwny leczenia krzywdy krzywdą ”
  ale
  „kapitał może konkurować na tak strategicznym rynku … i tak chwycą niezamożnych miejscowych za gardło. ”

  Co zrobić z tym wściekłym psem ? Można spróbować mu wytłumaczyć, że jesteśmy „ przeciwni leczenia krzywdy krzywdą”, ale czy da nam wyjaśnić do końca i przedtem nie „chwyci nas za gardło” ?

  Najlepiej, kiedy działanie jest dostosowane do warunków, ale najpierw musimy realistycznie spojrzeć na to, że mamy do czynienia z wściekłym psem, który zaraża nas wścieklizną i to od wieków.

  Nie łudźmy się zbytnio, operacja „Pandemia” wskazuje, że tym razem chodzi o przeżycie lub śmierć. „Szczepionka” eutanazji jest ponoć dopiero przygotowywana, sądzę jednak, że jest ona od dawna gotowa, chodzi jedynie o stworzenie klimatu dobrowolnej eutanazji, ale media, administracja i organy przemocy pracują nad tym. Do dyspozycji stoją całe oddziały szturmowe z ich kapralami w rodzaju Billa Gatesa, Zukerbergera, Brina i Pagea, Ellisona, Maska i tylu innych, jeśli wymienić jedynie tych z USA, pomijając przy tym nie mniej ważnych podobnych z ChRL i innych ośrodków.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031