Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Protestuję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

przeciwko bzdetom na pudle

Po raz kolejny, mimo protestów, na pudle (trójczłonowa pozycja na górze strony głównej) znajdują się notki z treściami nie do przyjęcia, których autorzy blokukują adwersarzy.

Redakcja ma prawo do formowania polityki witryny, w zależności od celów, jakie przed sobą stawia. Ta polityka podlega ocenie zarówno autorów, jak i czytelników. Gdy staje się nie do przyjęcia, pierwsi przestają publikować, drudzy czytać.

Redakcja decyduje o rozmieszczeniu notek, rozsiewając je po miejscach bardziej i mniej zauważalnych (klikalnych). To w jakimś stopniu decyduje o tym, co jest czytane. Jest to narzędzie indoktrynacji czytelników, redakcja dobiera im treści, które przed innymi winni poznać. To narzędzie może być ograniczone do jakiś akceptowalnych rozmiarów, lub ustanawiać praktyczną wyłączność na rozpowszechnianie konkretnych poglądów.

O tym, czy treści umieszczane na pudle, a więc z założenia najbardziej poczytne, zasługują na promocję, czy może są społecznie szkodliwe, można dyskutować.

Ale z zasady, na pudle nie powinny być umieszczane kontrowersyjne treści, których autorzy blokują adwersarzy. Jest to nieuczciwe wobec społeczności witryny, jak również społeczeństwa, któremu blokuje się podjęcie polemiki.

KOMENTARZE

 • Że bzdety? To jest bardzo niekoleżeńskie z pańskiej strony...
  Możliwość blokowania jest zaletą portalu, tak uważam.
  Jedyną polityką portalu jest promowanie jak najlepszych tekstów.
  Na pewno nikogo nie indoktrynuję i chociaż nie liczę na pańskie zrozumienie to informuję, że ponad 80% tekstów to w żadnym razie nie są poglądami mi bliskimi.
  Przypuszczam, że pozostali admini kierują się podobnymi pobudkami przy promowaniu tekstów.

  To tyle w temacie pańskiego protestu.

  Pozdrawiam
 • dopiero po napisaniu dostrzegłem uwagę Pana Opary
  @interesariusz z PL 10:24:14
  Szanowny Panie,

  Na 1 Strony Głównej (jak Pan mówi na pudło) - zawsze wstawiane były artykuły (notki) - które miały ciekawą treść i mogły pobudzić dyskusję.
  Bez względu na poglądy polityczne, czy też pozycję, stanowisko autora.

  Takie były, są i będą - zasady funkcjonnowania i administracji portalu Neon24.pl - przynajmniej dopóki Neon24 bedzie funkcjonował pod moim nadzorem.

  Neon24.pl - to Forum Polaków -
  Dyskusji możliwej dla wszystkich Polaków, bez względu na ich poglądy i przekonania.

  Pozdrawiam
  nadużycie link skomentuj
  Ryszard Opara 23.09.2020 03:38:33

  Pan Opara najwyraźniej błędnie postrzega dynamikę wędrówki notek przez stronę główną oraz dynamikę dyskusji w witrynie.

  W tym modelu, który pochwala, witryna staje się tubą, z promowanymi notkami do których treści nie można się odnieść w sposób skuteczny, bowiem ani nie można wpisać uwagi pod notką, ani nie można zapewnić, że ewentualna notka polemiczna zostanie zauważona.

  "polemiczna notka zauważona" to ta, która została przeczytana przez czytelników notki krytykowanej.
 • @Astra - Anna Słupianek 12:21:51
  Czy Pani jest w stanie pojąć czyjeś stanowisko w całości, nie wycinając jego połowy i polemizując z tak ograniczonym poglądem ?

  To, co Pani robi, jest nieuczciwe.
 • Nie korzystamy z informacji ilu kto ma zablokowanych
  komentatorów, choć działanie iż nie promuję tekstów tych, którzy blokują dyskusję pod nimi jest po mojej myśli, bardzo nie lubię takich ludzi.

  Moją zasadą promowania tekstów jest ocena czy tekst może wzbudzić polemikę, dyskusję, czy niesie jakąś nową wiedzę. Nie wpływają na to poglądy autora, często po wypromowaniu tekstu piszę pod nim komentarz krytyczny, jeśli uważam, że na taki komentarz poglądy autora zasługują.

  Moim celem jest wzbudzanie Polaków do dyskusji, gdyż tylko w ten sposób możemy na ciekawe pomysły wpaść. Ostatnią rzeczą jaką bym chciał widzieć, to model "Trybuna Ludu", gdzie z mediów płynie jedyna słuszna myśl przesłana przez centralę, co niestety dziś panuje w opanowanych przez PiS mediach publicznych, co wspaniale pokazała afera PR 3, gdzie kierownictwo sms wskazywało dziennikarzom, co wolno a co nie wolno, gdyż nie jest to po linii jedynej słusznej partii.
 • @Zawisza Niebieski 13:11:19
  zgadzając się z poglądami redaktora jednocześnie nie zgadzam się na to, aby przy istniejących ograniczeniach funkcjonalnych witryny, oraz praktyce promocji, umieszczać na pudle notki autorów blokujących adwersarzy.

  Można postawić na inne rozwiązanie, notka krytyczna jest promowana w ten sam sposób, co notka krytykowana.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031