Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Japończycy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

potrzebowali superkomputera,

 

 

s

-

Japończycy potrzebowali superkomputera,

 

 

aby "udowodnić" to, co dla każdego roztropka jest oczywiste: --- przyłbica nie powstrzymuje rozsiewania świrusa.

Superkomputer Instytutu Riken w Kobe podobno potrafi przeprowadzić do 415 kwadrylionów obliczeń na sekundę. Badania przeprowadził profesor Makoro Tsukobura i s-ka, symulując dystrybucję cząsteczek. Prawie 100% cząstek o średnicy mniejszej niż pięć mikrometrów przedostało się przez plastikową zasłonę. W przypadku cząstek o średnicy około 50 mikrometrów tylko 50%.

Wnioski są dla każdego oczywiste, przyłbica zapobiega przed pluciem bezpośrednio na rozmówcę, natomiast nie zapobiega rozprzestrzenianiu świrusa wokół osoby w przyłbicy.

Oznacza to, że przyłbica jest przydatna, jeśli spotkamy znajomego na ulicy, aby pogawędzić. Jeśli jesteśmy w sklepie, już mniej, a w windzie, wcale.

Podobnie jest z maseczkami. Co prawda są o niebo skuteczniejsze od przyłbic, ale wspólna wielogodzinna jazda w samochodzie w maseczkach nic nie daje, poza uniknięciem niezasłużonego mandatu. Nie raz o tym pisałem.

Ale politycy, jak i współobywatele mają to gdzieś. Im chodzi tylko o możliwość swobodnego spluwania w sklepie. Wolność i swoboda, nie dajmy się zniewolić.

 

.
 


 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 + przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031