Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Nachalna prowokacja:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nawalny przemówił

 

 

 

         interesariusz         
Quo vadis Vox populi

   Wojna o nasze dusze   

 
 
To już koniec świata, jaki znamy

-

Nachalna prowokacja: Nawalny przemówił

 

 


dziękuje i oskarża. Po jego wypowiedzi pomawianie przez Merkel władz Rosji o otrucie "opozycjonisty" już nie wygląda na proste wykorzystanie przypadkowego incydentu złego samopoczucia Nawalnego do celów politycznych. W słowach Nawalnego incydent wygląda na rzeczywisty, dobrze zaplanowany zamach, który się nie udał dzięki pomocy "nieznanych, dobrych ludzi", spontanicznie "udzielających pomocy człowiekowi w potrzebie".

Nawalny im wszystkim dziękuje. Zarówno załodze samolotu, pasażerom, jak i sanitariuszom i lekarzom w Omsku.

Według Nawalnego zamach był dobrze przygotowany, bowiem objawy pojawiły się w pół godziny po starcie, co miało uniemożliwić pomoc medyczną z powodu kontynuowania rejsu, przy czym dodaje dramatyzmu swojej opowieści w słowach "i będę kontynuował swoją podróż w czarnym plastikowym worku w ostatnim rzędzie foteli". Zamiary zamachowców zostały pokrzyżowane przez "szczęśliwe zbiegi okoliczności" i "precyzyjne działania nieznanych dobrych ludzi".

Zamachowcy nie dali jednak za wygraną, w pięć minut po poproszeniu o możliwość wylądowania w Omsku zadzwonili na lotnisko z informacją o podłożonej bombie. Mimo to piloci wylądowali, a pracownicy służb medycznych lotniska i karetki reanimacyjnej "nie wygłaszali kłamstw na temat cukrzycy" [jako przyczyny] tylko od razu postawili diagnozę [podejrzenie] otrucia i podali mu atropinę. A potem było jeszcze bardziej dramatycznie, ale Nawalny postanowił wieść swoją opowieść w odcinkach.


 


 

  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 + przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

KOMENTARZE

 • Wbrew temu co mówi Analny
  akcja (zamach?) nie były przygotowane dobrze.Jeśli był to zamach (co wątpliwe) to cechuje go chaotyczność i amatorszczyzna.Rzeczywistość pokazuje że ofiara i świadkowie nawet nie uzgodnili wspólnej wersji przebiegu zdarzeń co daje o sobie znać w formie grubych wpadek i konieczności wycofywania się z tego czy innego "faktu".
  Nowalny upomina się o odzież choć miesiąc wcześniej jego sekretarka w wywiadzie prasowym mówi że odzież jak również przedmioty Nowalnego zostały ( w asyście kamer) zwrócone żonie w Omskim szpitalu.
  W dodatku sam Nowalny jak gdyby nigdy nic fotografuje się w obuwiu którego zwrotu będzie się domagał.

  po prawej Nowalny w Tomsku (kilkanaście godzin przed "otruciem" po lewej Nowalny na balkonie berlińskiej kliniki
  https://ic.pics.livejournal.com/arctus/61667372/1197740/1197740_original.jpg


  po prawej Nowalny na schodach pożarowych berlińskiej kliniki po lewej w Tomsku przed zamachem

  https://ic.pics.livejournal.com/arctus/61667372/1197261/1197261_original.jpg

  Z tego dość jasno wynika że kiedy Nowalny fotografował się w berlińskiej klinice (lub jej otoczeniu) jeszcze nie wiedział że będzie zmuszony upominać o zwrot odzieży.Gdyby wiedział obułby inne kapcie.

  Sekretarka Nowalnego Kira Jarmysz komentuje i pokazuje kwitowanie odbiory odzieży Nowalnego 20.sierpień 2020

  https://ic.pics.livejournal.com/arctus/61667372/1197844/1197844_original.jpg
 • Kim jest Maria Piewczich?
  Bodaj w tym jednym nie ma różnicy między polskim a rosyjskim odbiorą,albowiem o tym kim jest Maria Piewczich nie wie nikt ( poza małym gronem osób które zawodowo zajmują się tajemniczymi osobami)
  Osoba to pojawia się w "sprawie Nowalnego" nagle i choć nikt o niej wcześniej nie słyszał,ani też jej nazwisko nie figuruje w żadnych dokumentach fundacji Nowalnego,to okazało się że właśnie pani Piewczich jest dla owej fundacji postacią pierwszoplanową.
  Niewiele o tej pani wiadomo.Jedyne co wiadomo to że: nie lubi się fotografować,nie bywa,nie ma konta w żadnej z sieci społecznościowy.
  Wiadomo też że:onegdaj była uczestniczką jakiś amerykańskich przedsięwzięć dotyczących "pokoju i dobru ludzkości",wiadomo że ma obywatelstwo Wielkiej Brytanii,wiadomo że jest właścicielką sieci księgarń w kilku europejskich stolicach,wiadomo że jej ojciec jest współwłaścicielem firmy która na terytorium Rosji prowadzi laboratoria biologiczne.
  Wiadomo też że Nowalny (łamiąc sądowy nakaz o nie wyjeździe z Moskwy) udał się do Tomska właśnie po to aby spotkać się z Piewczich.
  Jak sugerują ludzie z gatunku "dobrze poinformowanych" spotkanie dotyczy finansów fundacji Nowalnego.Nowalny ma kłopoty z prawem,przegrał kilka ważnych procesów i musi zapłacić kolosalne odszkodowanie,przed nim kilka kolejnych procesów w tym o pranie pieniędzy.Pani Piewczich pofatygowała się do Tomska prawdopodobnie po to przekazać Nowalnemu jakieś ważne polecenia tyczące jego dalszej działalności.
  Maria Piewczich udziela wywiadu w którym przyznaje się do tego że to ona wywiozła z tomskiego hotelu butelkę ze śladami nowiczoka.I że wywiozła ją na pokładzie samolotu który przyleciał z Niemiec po umierającego Nowalnego.Nieomal w jednej chwili renomowane laboratoria odnajdują ślady nowiczoka na butelce.
  Ale w ślad za wyznaniami Piewczich w ramach "pomocy prawnej" postępują zapytania strony rosyjskiej o:
  -normy według których załoga niemieckiego samolotu zabrała na pokład Marię Perczich.Ta sama załoga powołując się na surowy regulamin odmówiła żonie Nowalnego wejścia na pokład.
  -powód dla którego niemiecki samolot zatrzymał się w Omsku na całe 10 godzin tłumacząc że załogo musi odpocząć.Skoro pełnił funkcję "medycznego ambulansu" odpowiednio liczna aby przepisy BHP nie spowolniły akcji ratunkowej.
  Było też pytanie o to czy teraz kiedy już wiadomo że Maria Perczich przewoziła na pokładzie niemieckiego samolotu broń masowego rażenia względem załogi i samolotu podjęto jakieś kroki neutralizujące skutki kontaktu z upiorną trucizną.
  Powyższe pytania (ale i inne okoliczności*) spowodowały że z medialnej przestrzeni zniknęły informacje o zabójczej butelce
  https://www.rbc.ru/society/18/09/2020/5f64d7ac9a7947171feb3a91
  https://www.kommersant.ru/doc/4499887
  https://www.youtube.com/watch?v=9d4UrMyKOZA
  https://www.youtube.com/watch?v=N_5qZqMsFNY

  * o innych okolicznościach napiszę w następnym komentarzu
 • @ikulalibal 12:26:20
  W zamachu/prowokacji nie uczestniczyli wszyscy ludzie. Grupa spiskowców jest zazwyczaj nieliczna, może to być nawet jeden człowiek.

  Ocena jest całkowicie różna, w zależności od tego, czy to był zamach (Nawalny miał zginąć), czy prowokacja (Nawalny miał przeżyć).

  W przypadku zamachu wszystko mógł zorganizować jeden człowiek, tj. otruć i zatelefonować na lotnisko, o ile miał informatora w samolocie, lub nasłuch komunikacji radiowej.
 • @ikulalibal 13:41:36
  wszyscy oczekujemy niecierpliwie, zwłaszcza, że inne sprawy też nas pochłaniają.
 • @interesariusz z PL 14:05:37
  A jeśli mamy do czynienia z taką unikalną sytuacją że miały miejsce wszystkie trzy wersje naraz:naturalne zachwianie zdrowia wykorzystane do przeprwadzenia zamachu poprzez otrucie w celu politycznej prowokacji?
  Upodobanie Nowalnego nie są tajemnicą:chla i ćpa ile wlezie.Wie o tym całej jego otoczenie a zwłaszcza Maria Perczich.
  Podczas pobytu w Tomsku pił jak szewc.W ostatnim dniu Maria Perczich podaje Nowalnemu pewną dawkę insuliny której zdobycie nie jest dla niej (córki właściciela laboratoriów biologicznych),wielką fatygą.
  Jak wtajemniczonym wiadomo stosownie podana insulina pełni rolę silnej trucizny.Opisał to pewien lekarz w książce "Murder by insulin" na podstawie odkryć mordercy który tę nowatorską metodę wymyślił,opracował a nawet klinicznie wypróbował na swoich pacjentach. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2075584/
  Sprawa jest prosta;trzeba podać ofierze określoną dawkę insuliny w stosownym jej "biochemicznym stanie", na przykład takim jaki jest charakterystyczny dla kaca.
  Tak więc będąca (bo to przecież aż nazbyt widoczne) agentką brytyjskich specsłużb,mająca łatwy dostęp do insuliny i rozkaz skasowania Nowalnego Maria Perczich, podje substancję Nowalnemu i czeka na reakcje.Nie zna precyzyjnego czasu w którym nastąpi zgon ale wie że im później Nowalny otrzyma medyczną pomoc tym lepiej.Kiedy jakimś sposobem dowiaduje się że samolot ze zdychającym Nowalnym zawraca i będzie lądował w Omsku (osobiście lub nie) anonimowo informuje lotnisko w Omsku o fakcie zaminowania i groźbie detonacji.
  https://www.znak.com/2020-08-26/v_omske_zasekretili_informaciyu_o_vozmozhnoy_evakuacii_aeroporta_v_den_chp_s_navalnym
  Melduje przełożonym o sytuacji.W tym czasie za Nowalnego biorą się omscy lekarze;już pierwsze analizy wykazują że nie jest "konwencjonalnie" otruty ale jego zdrowie faktycznie jest silnie zachwiane z nieustalonego powodu.
  Prawdopodobnie w tym czasie przełożeni Perczich wpadają na pomysł wykorzystania tej afery do politycznej prowokacji więc poprzez wpływy w światowych mediach podnoszą sprawę konieczności wywiezienia Nowalnego z Rosji na zagraniczne leczenie.Czynnik zwłoki i oczekiwania na śmierć Nowalnego ciągle ma znacznie bo niemiecki samolot który niby to przybył na ratunek całe 10 godzin zwlekał z dostarczeniem chorego do niemieckiej kliniki .10 godzin!!! w sytuacji kiedy ponoć liczył się każdy kwadrans.
 • Autor !
  On tylko mówi co mu kazano, a podziękowania są sprawą rutynową w takich przypadkach. Dla większości śledzących jego losy, jest to prymitywna prowokacja - podobna do tej ze "Skripalami". Dlaczego zaistniała nie trzeba chyba powtarzać, gdyż wielu blogerów i komentatorów o tym pisało. Zastanawia tylko zachowanie "Makreli", lecz to już inny temat.
 • @ikulalibal 14:59:45
  Oj tam.
  Obie wersje: zamachowa i prowokacyjna w opisanym przypadku wymagały odczekania.
  Stąd owe słynne zwlekanie z transportem. Jeszcze by badania wykazały resztki metabolitów domniemanego nowiczoka lub co gorsza czegoś innego. Na przykład aldehyd octowy który zmienia się w kwas octowy.
  A to by oznaczało nie novitschocka ale giga katzenjamnera.

  Oprócz omawianej wyżej insuliny żeby zabić wystarczy przedawkowanie aspiryny.
  Jak? Skacowany "męczennik" zażywa podwójną, popija setą. Zasypia na ok. pół godziny, znów straszliwy ból i tak dalej.
  Na drugi dzień znaleziony z objawami wylewu.
  O ile jeszcze żywy.
  I przepis na "nowiczoka" made in Poland- wystarczy że ktoś ma dostęp do kapsułek zaszywanych odwykowcom.
  Potem tylko podrzucić ich zawartość przepitemu figuranowi.
 • Prowokacja z Nawalnym to afera na zamówienie.
  Problemem jest NS2 ..i brakowało już argumentów prawnych..
  a nie chciano jeszcze sięgnąć do bezpośredniej dywersji (wysadzenie jakiejś ważnej części instalacji... do czego pewnie przyzna się ISIS lub Ukraina..(zrobią fachowcy z zachodu).
  więc teraz jesteśmy na etapie Nawalnego i krzyku w mediach.
  Jak się ta prowokacja wypali ... a już się wypala sądząc po komentarzach,
  nastąpią kolejne kroki.

  Pamiętacie tego co to najadł się Polonu ?
  To kopia tamtej akcji..
  Tak oszczędny zachód wykorzystuje dla swoich celów niepotrzebnych, spalonych, skompromitowanych swoich agentów.
  To tylko gra pionkami na globalnej szachownicy.
 • @Oscar 17:33:28
  ..warto dopowiedzieć domyślną puentę..
  warto by wiedzieć kto tymi pionkami po stronie zachodu gra...
  struktura pewnie jest taka ..od dołu..

  figuranci ..czyli figurki na szachownicy i ich otoczenie
  animatorzy bezpośredni w postaci służb specjalnych (specjaliści)
  szefostwo służb specjalnych...
  i tu nie wiadomo.. kto zleca ogólnie takie akcje..
  nie sądzę żeby rządy bo to też tylko marionetki czyli figury na szachownicy..
  ...zachodzi pytanie kto tam na zachodzie jest "Prezesem" ?
  może grupą trzymającą władzę i zasoby tego świata ?

  Bez decyzji, zlecenia z tego poziomu nikt takich akcji nie uruchamia.
  nawet najwyżej postawiona na zachodzie marionetka to tylko marionetka...a tam rządzi jakiś "Prezes" lub grupa Prezesów" i to oni trzymają władzę ..cała reszta to tylko ich narzędzia, zasoby.
 • "Nachalna prowokacja:"
  -------------
  Jeżeli Nawalny - to wszystko wokół nachalne.
  Niech mi nikt nie mówi, że w Rosji nie ma seryjnych samobójców. Polska malutki kraik a takich ma w bród!
  Wniosek?
  Tylko dzieci diabła lub ich pupili - nie ima się seryjny samobójca - więc wszystko jasne - aż do bólu.
 • @Oscar 17:40:58
  Osobiście uważam że bohater całej afery jest tak naprawdę na żołdzie Kremla.
  I doskonale gra rolę dyżurnego opozycjonisty.
  Ma dyskredytować przeciwników cara i ośmieszać ich.
  Pokazywać również jak głupie i nieporadne są służby państw zachodnich.
  Gdyby był choćby w jednej czwartej opozycjonistą... nigdy byśmy o nim nie usłyszeli.
  Miałby wypadek w pracy czy inny udar.
  Bez żadnych nowiczoków.
  Podejrzewam też, że zachodnie specsłużby już dawno przejrzały to i świadomie biorą udział w takiej gierce.
  Po co?
  Choćby aby wykazać sens własnego istnienia.
 • @demonkracja 18:23:37
  No, raz się zgadzamy.
  Znaczy sukces Nawalonego:)))
 • @brian 18:28:11
  //że bohater całej afery jest tak naprawdę na żołdzie Kremla.//

  Ale przecież nic takiego jak "Kreml" nie istnieje i nigdy nie istniało.Wymyślono je dla niezaawansowanych.
  Zaś ździebko zorientowani wiedzą że symbolem rozmaitych (bywa że sprzecznych) trendów władzy są "kremlowskie wieże".
  Więc powinien pan stwierdzić:"że bohater całej afery jest tak naprawdę na żołdzie jednej z kremlowskich wież"
  Wtedy ja zapytam:"której"?
 • @ikulalibal 14:59:45
  tak, trochę mało danych, jest to koncepcja nieudanego zamachu wykorzystanego później do prowokacji.
 • @Playset 15:15:13
  Zachowanie Makreli jest zdumiewające, aż dziw, że Rosja zachowała się tak stoicko.
 • @brian 15:58:29
  tego nie rozumiem, to by znaczyło, że rosyjskie badania też nie są wiarygodne, w aferze zaczyna się domniemywać zbyt wielu aktorów.
 • @Oscar 17:33:28
  Zapomniałem rozwiązanie zagadki polonu, może przypomnisz ? :-)
 • @Oscar 17:40:58
  Podzielam to uzasadnione podejrzenie, być może milionerzy i masoni.
 • @ikulalibal 18:56:18
  dobre z tymi wieżami. ;-)
 • @interesariusz z PL 19:09:58
  Kociolek duzy. Wielu diablow miesza.
  A co do rosyjskich badan...
  Oj, osiagniecia maja.
  Co zajumaja.
 • @interesariusz z PL
  No to ciekawe ?. Wynika że mosad nie dał rady dzięki " załodze samolotu, pasażerom, jak i sanitariuszom i lekarzom w Omsku. ". Salute 5* :)))))
 • @brian 19:31:31
  No tak to też zajumali . Kosmitom ?. https://www.youtube.com/watch?v=qLV1Ao9QkpE :)))))
 • @interesariusz z PL 19:09:58
  /tego nie rozumiem, to by znaczyło, że rosyjskie badania też nie są wiarygodne,//

  Jakie badania pan ma na myśli?
  Dobrze jest uporządkować przebieg wydarzeń:
  20 sierpnia Nowalny zostaje przyjęty do szpitala w Omsku,a już za dwa dni bo 22 sierpnia zostaje wywieziony do Berlina.
  W ciągu niespełna 24 godzin lekarze z Omska zdążyli przeprowadzić badania wykluczające otrucie.Następnie już w obecności niemieckich lekarzy został pobrany materiał biologiczny i na jego podstawie już po wywiezieniu Nowalnego prowadzono dalsze badani których wynik prowadził ku poważnym podejrzeniom o pancreatitis czyli zapalenie trzustki.
  Pomimo medialnego szumu do dnia dzisiejszego "strona niemiecka" nie przedstawiła ani jednego wyniku badań medycznych.
  Zaś materiał biologiczny pobrany w Omsku od Nowalnego,dobrze zabezpieczony czeka na badania porównawcze.
  Kalendarium wydarzeń przedstawione jest w kilku językach świata (choć najdokładniej w j.rosyjskim)

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5_%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%8F_%D0%9D%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE
 • @brian 19:31:31
  //Oj, osiagniecia maja.
  Co zajumaja.//

  Gdyby nie Ruscy,Chińczycy i Hindusi to Krzemową Dolinę trzeba byłoby zamknąć lub przerobić na lunapark.
  Samych ruskich programistów jest tam (w Krzemowej Dolinie) coś około 10.000.

  PS
  a przecież Krzemowa Dolina leży w Ruskiej Kalifornii
  https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_Ross,_California
 • @ikulalibal 21:05:15
  "Samych ruskich programistów jest tam (w Krzemowej Dolinie) coś około 10.000".
  Jak to z upodobaniem piszesz, "koniokrady" biorą co najlepsze, jak swoje.
  Ciekawe, czy mój ulubiony bochater na Złotej Vimanie zobaczył tabliczkę:made in china, made in united states czy sdjełano w rassiji:)))
  Zanim przetrzeźwiał.
 • @ikulalibal 21:05:15
  Zobacz co kurłie syny wyprawiają , jeżeli to można zrobić z funkcjonariuszem państwowym , to co można teraz zrobić z szarym człowiekiem ?. Temat na oddzielną analizę , ale podaję . https://www.sztucznainteligencja.org.pl/mlot-na-silowikow/ Salute . Ps : Z Covidem 19 nie potrafią sobie poradzić ? . Warto pomyśleć kto za tym stoi.
 • @brian 21:14:30
  Dobrze jesteś wytresowany . Salute :))) https://www.youtube.com/watch?v=FAJIrnphTFg&feature=emb_logo
 • @Repsol 21:20:04
  Już tam zaraz "sztuczna inteligencja" po prostu amerykańska bezpieka przekazująca dane ukraińskiej bezpiece.
  Już dziś zostało to przeze mnie zasygnalizowane:
  // na podobną akcję nie mogą sobie pozwolić "zwykli blogerzy" nawet ci wykazujący sie dużą informatyczną smykałką.Łatwo się zetem domyśleć za pośrednictwem kogo zdobywa się sekretne dane.(...)
  To są metody ukraińskiej bezpieki która od kilku lat za pomocą słynnego portalu mirotvorec upublicznia dane personalne osób uznanych za wrogów Ukrainy.Część z wymienionych tam osób wkrótce po publikacji ich danych stała się ofiarami bandyckich napaści.

  https://alfax-2020.neon24.pl/post/157854,cichanovskaya-na-bialorusi-pilnie-potrzebuje-nowiczoka#comment_1721532 //

  oraz //Służby specjalne USA będą wyczesywać i przekazywać ukraińskiej bezpiece wszystkich niepokornych internautów.Na razie tych korzystających z sieci vk.
  https://vz.ru/world/2020/9/26/1062322.html //
  w tym samym temacie
 • @ikulalibal 21:35:49
  Salute Amigo . Dupy ich rozbolały drugiej upa-dliny nie będzie . Boże miej w opiece Prezydenta A.Łukaszenkę . https://www.youtube.com/watch?v=veoDiwwDVME Ave .
 • @ikulalibal 20:32:48
  Jeśliby rosyjskie badania wykluczające otrucie były wiarygodne, to nie byłoby potrzeby odczekania, jak to komentator określił.

  Z drugiej strony pojęcia nie mam, jak się zapewnia wiarygodność próbek?
 • @interesariusz z PL 22:26:05
  //Jeśliby rosyjskie badania wykluczające otrucie były wiarygodne, to nie byłoby potrzeby odczekania, jak to komentator określił.//

  Wykluczyły i głównie z tego powodu nie ma podstawy prawnej do otwarcia dochodzenie w sprawie "otrucia Nowalnego" do czego nawołują zachodni politycy i publicyści.
  Nie rozumiem o jakiej "potrzebie odczekania" mówisz.

  //pojęcia nie mam, jak się zapewnia wiarygodność próbek?//

  Ja również ale polegam na tym co mówią specjaliści czyli medycy a oni mówią że istnieją metody takiego zaznaczenia próbki że niemożliwością są wszelkie manipulacje które nie byłyby natychmiast zidentyfikowane.Ów pobrany materiał po rosyjsku nazywa się образцы co po polsku tlumaczy się jak "wzorce" "odbitki" https://www.babla.ru/%D1%80%D1%83%D1%81%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%86%D1%8B
  Czyli jak rozumiem są one (próbki) rodzajem wzorca z którym będzie się porównywać inne analizy tego samego pacjenta.Próbki zostały pobrane za wiedzą i przy obecności niemieckich lekarzy.
  Właśnie z tego tytułu jak na razie ani berlińscy ani szwedzcy ani inni lekarze nie pokazali żadnej analizy Nowalnego.
  Ale nawet gdyby medycy o tym nie mówili nie należy sądzić że omscy lekarze są idiotami którzy wydali Nowalnego jak walizkę i nie zadbali o to aby nagle w jego organizmie nie znalazło się to czego wcześniej nie bylo.
 • Syjonistyczny Zachód chyba przekombinował - (?)
  I co, i Nawalny wróci teraz do Rosji, żeby otruli go ostatecznie -?
 • @brian 15:58:29
  Bardzo komplikujesz. Są substancje które wywołują śmierć że żaden patolog nie uzna za zabójstwo bo po paru godzinach nie zostawiają żadnego śladu.
  A tak na marginesie to co to za substancja bojowa której cały zachód bał się bardziej niż bomby atomowej, po której można się wyleczyć. Z tego co kiedyś o nowiczoku pisali, to każdy kontakt (każdy możliwy sposób) to wyrok śmierci. Więc albo ten nowiczok jest tak szkodliwy jak amerykański dezodorant, albo przygłupie służby robią świat w konia.
 • @marek500 09:57:48
  // A tak na marginesie to co to za substancja bojowa której cały zachód bał się bardziej niż bomby atomowej, po której można się wyleczyć. //

  Prawda że to dziwna niekonsekwencja?
  Nowiczok opracowany był jako alternatywa broni atomowej.I z pewnego punktu widzenia był lepszy od bomby atomowej.Nie burzył,nie palił,nie wywoływał radiacji.Niszczył wyłącznie siłę żywą.Po użyciu ładunku z nowiczokiem wystarczyło poczekać a następnie usunąć trupy.Miasto wraz ze swą infrastrukturą pozostawało nietknięte.
  Nowiczok był odpowiedzią na amerykańską bombę neutronową która ponoć czyniła to samo co nowiczok i o której nieustannie opowiadała Wolna Europa https://pl.wikipedia.org/wiki/Bomba_neutronowa

  // albo przygłupie służby robią świat w konia.//

  Robią wykorzystując:
  a) pewność że leniwy odbiorca nie zweryfikuje medialnych informacji
  b) obiektywne,na przykład wynikające z nieznajomości języka trudności w dotarciu do informacji

  I tak:
  przedstawiany w mediach jako "wynalazca nowiczoka" Wił Mirzajanow nie miał z nowiczokiem niczego wspólnego.Nie należał do grupy opracowującej formułę nowego gazu.Wił Mirzajanow pracował w ochronie instytutu.Jest specjalistą od chromatografii i przy pomocy owych urządzeń czuwał nad chemicznym bezpieczeństwem instytutu.
  Prawdziwym wynalazcą a dokładniej członkiem ekipy wynalazczej jest Leonid Rink https://iz.ru/1062968/2020-09-20/rink-otvetil-izvinivshemusia-pered-navalnym-sozdateliu-novichka który na bieżąco komentuje przebieg "otrucia Nowalnego"

  https://www.google.com/search?q=%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4+%D0%A0%D0%B8%D0%BD%D0%BA&client=firefox-b-d&sxsrf=ALeKk03Rr3RAAqa1bfzmq2LjXl8rIA_NTA:1601197488615&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=2ahUKEwjNmZi8_YjsAhUZAhAIHUAqBAYQ_AUoA3oECAsQBQ&biw=1366&bih=654
 • @brian 18:28:11
  Której frakcji władzy? Ty ulegasz złudzeniu, ze rządzi Putin lub mityczny Kreml?
 • @interesariusz z PL 14:05:37
  "Ocena jest całkowicie różna, w zależności od tego, czy to był zamach (Nawalny miał zginąć), czy prowokacja (Nawalny miał przeżyć)."

  Jeśli była użyta jakaś toksyna, to miała następujące właściwości:

  1 Można ją łatwo, bezpiecznie i niepostrzeżenie zaaplikować wybranej osobie.
  2 Z dogodnym opóźnieniem wywołuje śpiączkę.
  3 Nie zostawia śladów.
  4 Po kilku dniach ofiara się wybudza i wraca do zdrowia.
 • @ikulalibal 11:15:07
  Tzw. nowiczok (nie wie czy to nazwa właściwa czy tylko medialna) w założeniu jest bronią masowego rażenia.A czegoś takiego nie używa sie do zabicia jednej osoby. Łatwiej byloby dostarczyć Nawalnemu jakąś trefną wódę lub skazony narkotyk
 • @ikulalibal 22:58:06
  o odczekaniu mówił jeden z dyskutantów,

  możliwe jest zapieczętowanie serii próbek, ale wtedy każde badanie niszczy pieczęcie.

  pozostaje pytanie o zabezpieczenie trwania w niezmienionym składzie.
 • Jedno jest pewne !!!!!!!!!!!!
  Nawalny się wylansował / został wylansowany,
  jego pozycja polityczna się zmieniła.
 • @Wican 12:02:57
  //Tzw. nowiczok (nie wie czy to nazwa właściwa czy tylko medialna) w założeniu jest bronią masowego rażenia.A //

  Jest a właściwie był,syntetyzowany jako broń masowego rażenia i jeśli wierzyć jednemu z jego wynalazców był pod względem toksyczności najsilniej działającą substancją jaka kiedykolwiek pojawiła się na świecie.
  Nazwa jest oczywiście medialna.Łatwa do zapamiętania i kojarząca sie z Rosją.Naprawdę nazwa gazu składał się z kombinacji liter i cyfr mało że trudnych do zapamiętania to jeszcze nic nie mówiących przeciętnemu zjadaczowi medialnych kąsków.

  //Łatwiej byloby dostarczyć Nawalnemu jakąś trefną wódę lub skazony narkotyk//

  Albo pozyskiwaną z owoców morza saxitoxine która w odpowiednim stężeniu jest bardzo silną trucizną wykrywalną tylko w ciągu kilku pierwszych (2-3) godzin po zgonie.Ale kto by wykonywał tak pośpieszne analizy skoro saxitoxina tak doskonale symuluje zawał mięśnia sercowego.
 • @interesariusz z PL 12:09:36
  //możliwe jest zapieczętowanie serii próbek, ale wtedy każde badanie niszczy pieczęcie.//

  Myślę że to nie chodzi o zabezpieczenie pojemników z a raczej wprowadzenie do samych materiałów jakiś markerów czy coś w tym rodzaju.

  //
  pozostaje pytanie o zabezpieczenie trwania w niezmienionym składzie//

  Z odpowiedzią na to pytanie to my nie damy sobie sami rady.Tu trzeba komentarza specjalisty laboranta czy kogoś w tym rodzaju.
  Ja znam odpowiedzi lekarzy specjalistów którzy pytani (w związku z Nowalnym) czy można zabezpieczyć materiał biologiczny tak aby nikt nie miał wątpliwości,odpowiadali:oczywiście że można.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031