Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 15822 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Co z tym PiSem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Otrzymałem listowne zaproszenie do przeczytania pomysłu na kampanię wyborczą PiS 

http://niepoprawni.pl/blog/2005/dwa-scenariusze-dla-prawa-i-sprawiedliwosci-przeczytaj


 które polecam jako zachętę do mędrkowania w sprawie dalszych losów demokracji w naszym kraju.

Przedstawiony tam nieszablonowy pomysł ma pewne wady, których na razie nie zdradzę, może później w komentarzu, natomiast umieszczę tu swoją dawną "oryginalną" opnię, iż przywódca partii nie powinien kandydować do sejmu.

Jak to ?

Ano takto. Premier, również ministrowie, nie powinni być wybierani spośród posłów. Jak ktoś kandyduje do władzy ustawodawczej, to niech nie ima się wykonawczej. Łatwiej wtedy o utworzenie rządu stworzonego z fachowców, a ponadto jakie to ryzyko dla przewódcy partii ? Mogą go nie wybrać. Grono wybierających będzie bardzo skromną reprezentacją partii, na dodatek, zweryfikowaną przez wyborców. Nigdy nie wiadomo, co zrobią, a jak nie wybiorą, to przywódca będzie mógł tylko usuwać z partii tych posłów, którzy nie realizują programu partii.

 

Wyobraźcie sobie, listy wyborcze PiSu bez J. Kaczyńskiego. To dopiero byłoby zaskoczenie.

KOMENTARZE

  • @autor
    Piękna bajka. Naprawdę. Wydaje mi się jednakowoż, że wystarczy przyznać się do kilku błędów. Wyjaśnić Polakom kilka kwestii z przeszłości. Jak to sie stało, że Janusz Kaczmarek został Ministrzem MSWiA? Kampania będzie wtedy o wiele tańsza i o niebo skuteczniejsza.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930