Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 15822 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

robi się ciekawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dodano przycisk "zachowaj artykuł". Każda nowa funkcja powinna cieszyć, rozwija się nam ten nE. Co prawda w kolejce czeka wiele bardziej pożądanych funkcji, no, ale niech tam właścicielowi będzie.

No więc co daje to rozwiązanie? Wobec niemożności zapamiętania strony w przeglądarce właściciel doszedł do wniosku, że nie ma to jak zapis w wdzięcznym formacie pdf. Nawet nie będę wnikał, czy w zastrzeżonym. Równocześnie krew mnie zalewa, że nazwa tego pliku nie odzwierciedla autora i nazwy artykułu, tylko jakiś numer. Zapewne po to, aby było łatwiej go odnależć po latach. Z pewnością zostaniemy zaopatrzeni w katalog owych zarchiwizowanych plików, i będzie gites.

Jakoś nie zauważyłem komentarzy w tych zachowanych artykułach. Czy to mój komp źle skonfigurowany, czy też po prostu komentarze objęła cenzura?

A pro po konfiguracji. Dawne temu zgłaszałem, że ie w wXP w standardowej konfiguracji nie potrafi zapamiętać stron nE. Też szkoda mi czasu, aby dochodzić, czy mu brakuje któregoś z ozdobników, czy też są inne, bardziej zamierzone przyczyny. Ascetyczny przy nE salon404 nie jest tak nieprzyjazny i nie broni się przed zapamiętywaniem stron. Pewnie dlatego, że wszystkie są już po cenzurze redakcji. nE proponuje zamiast cenzury trudności techniczne.

Czyli mamy numerowane pliki pdf, bez komentarzy, zamiast możliwości używania przycisku zapisz w przeglądarce.

KOMENTARZE

 • ja bym chciała jeszcze
  żeby można było powiększać wklejone zdjęcia, mapy itp :D
 • @Wędrowny Grajek
  Otworzenie w nowym oknie nie wystarczy?
 • @Grzegorz Rossa.
  hmm ale mnie się tylko pojawia "kopiuj obrazek"
 • @Wędrowny Grajek
  A w który obrazek Pani kliknęła? Jeżeli w pierwszy, to nic się nie dzieje, bo to jest tzw. "zdjęcie wprowadzające". Ono jest dodawane przez oprogramowanie nE. Bloger nie ma nad nim kontroli. Niech Pani kliknie w drugi obrazek.
 • Autorze
  Funkcjonalność rzeczywiście jak fajna tak ułomna. Zapisywanie pod nazwą taką jak w linku do posta byłoby najbardziej OK. Format może być dowolny. PDF użyto chyba po to, by otwierać bez uciekania się do Worda czy innego edytora. Denerwujące są jedynie te widoczne znaki tabulacji.

  Brak komentarzy jest oczywisty. Przynajmniej dla mnie.

  Pozdrawiam
 • @Milton Ha
  22:52

  Mówiąc po polsku, to nowa funkcja jest niefunkcjonalna, ponieważ korzystanie z niej jest czasochłonne i wyniki nieprzyjazne.


  Format wcale nie jest obojętny, bowiem decyduje zarówno o użyteczności jak i funkcjonalności tej funkcji.

  Teoretycznie pdf powinien być dobry do drukowania, ale to tylko teoretycznie, bo znam wiele osób, które nie potrafiły sobie tak skonfigurować sterowników drukarek, aby drukowały.

  W pdf wypuszczają od lat wszyscy ci, którzy chcą utrudnić korzystnie z treści, przede wszystkim w sensie kopiowania, ale też i czytania, bo czytniki pdf to kobyły.

  A brak komentarzy dla mnie nie jest oczywisty, mogłby się zaczynać od nowej strony, tak więc nie wadziłyby, gdyby ktoś chciał wydrukować tylko artykuł. Wiele dyskusji jest ciekawszych od artykułów.
 • Interesariuszu
  Zachowaj artykuł będzier posiadało dwie opcje:
  1. z komentarzami
  2. bez komentarzy

  Poczekaj na kolejne kroczki zanim ocenisz. Tych funkcjonalnosci jeszcze będzie bardzo wiele. Nie od razu Kraków...
 • @Łażący Łazarz
  23:22

  Zauważ, proszę, że ja wcale nie krytykuję wszystkiego, co podleci, nie, w zasadzie wycofałem się z pisania o nE. Wszystkie niegotowe notatki poszły do kosza.

  No ale ta sprawa jest po prostu wkurzająca, narobiono się, i nie uniknięto błędów, jakich można było uniknąć gdyby się skonsultowano, lub choćby pomyślano.

  Stąd ta "szydercza" notatka, po prostu nie bardzo się wytrzymuje.

  Powiedz, w jakim celu ta funkcja zapisywania ma być używana ? Aby zapisać, wiadomo, tylko po co zapisać ?

  Jak odpowiesz, to się trochę rozjaśni.
 • @interesariusz
  Uwierz, że twoje uwagi bardzo mi pomagają. Często trafnie wyłapujesz niedoróbki. Tu tteż twoje spostrzeżenie z numerem w tytule jest istotne. Natomiast pamietaj, że jesteśmy w fazie testów (beta) i że każda nowa funkcjonalnosć to zapowiedź czegoś większego.
 • @interesariusz
  "W pdf wypuszczają od lat wszyscy ci, którzy chcą utrudnić korzystnie z treści, przede wszystkim w sensie kopiowania, ale też i czytania, bo czytniki pdf to kobyły."

  Foxit reader jest leciutkim i w wersji podstawowej darmowym czytnikiem PDF dla Windows.

  PDF można przeczytać na każdej platformie. Mogą z niego korzystać tacy jak ja, osoby niechcące płacić haraczu monopoliście M$, użytkownicy Linuxa, MacOS, xBSD, etc.
 • @Łażący Łazarz
  Popieram prośbę Interesariusza o czytelny tytuł pliku, najlepiej jasno skorelowany z archiwum Ekranu.
  Jak szybko rosną archiwa? Czy nie warto byłoby pomyśleć o "obłokowym" zabezpieczeniu się przed najgorszym wstawiając segmenty archiwów do bittorrenta?
 • @kpharck
  Foxit reader nie odtwarza poprawnie wszystkich plików,

  czyli nie działa

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930