Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
717 postów 15822 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Elitaryzm Nowego Ekranu, czyli fochy poczytnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 

Jeden dzionek odpuszczenia sobie obecności w sieci i przegapiona rewolucja. Okazuje się, że pazerność wielkich pisarzy na honorowe miejsca jest co najmniej tak wielka jak pazerność burżuazji na kasę. Takie odniosłem wrażenie z ostatnich kilku notatek Seawolf’a iMilton Ha’a. (Prawda, jak w języku polskim można wdzięcznie odmieniać ich pseudonimy.) Przewodnikiem jest podobno Seawolf, który zauważa, iż „nowy tekst spada z SG w ciagu 20 minut, po czym nie ma zadnej szansy by ktos sie dowiedzial o jego istnieniu, jesli admin nie wrzuci go na SG”, co jest nieprawdą, ponieważ pojawia się cyklicznie. W związku z tym Seawolf wpadł na pomysł zamieszczania w celach zwiększenia swojej poczytności notek reklamowych, informujących o notatkach prawdziwych, z treścią.  Śladem przodownika podążył Milton Ha, któremu na plus należy zaliczyć notatkę merytoryczną o SG nE. Ciekawe, jakoś obaj Panowie nie za bardzo angażowali się w dyskusję w gorącym temacie „nowy ekran”, a teraz podnoszą larum.

Żebym nie był źle zrozumiany. Lubię obu autorów, mają lekkie pióra, i niechby sobie wisieli na honorowych miejscach SG ile tam sobie chcą. Niech sobie by i wisiał wspominany gdzieś w uwagach FYM, który też pisze gładko, tyle że w jego przypadku, gdyby było inaczej, to dla mnie żadna strata. Odkąd ten znakomity, acz przemądrzały i nieodporny na krytykę autor zablokował mnie na s404, NIE CZYTAM GO. Jedyny wyjątek od zasady robię dla Ściosa, też mnie zablokował z tego powodu, że pozwoliłem w zdaniu wychwalającym śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dołożyć przytyk, że w sprawie tarczy antyrakietowej świadomie kłamał = uprawiał politykę.

Ale dlaczego równocześnie pisarskie znakomitości wpadają w histerię i nie życzą sobie, aby obok nich wisiały na SG szaraczki ? Jeśli byłoby tak, jak może i jest, tylko te tajemnice ŁŁ, jedna szpalta dla wszystkich, jedna dla znakomitości i jedna dla nowości, czyli też wszystkich, to mnie taki podział zadowala. Nie muszę wisieć na środku. No, ale jeśli z braku uznania przez autorytety mam się nie pojawiać wcale, to po co mam w ogóle pisać? Pozostaje tylko komentowanie u „autorytetów”, dopóki człeka nie zablokują. Tak też robiłem na s404, jakieś mizerne wpisy pojawiły się tylko jako prowokacje zwalczające jakieś ogólne zaślepienie.

Oczywiście wolałbym, aby nad jedynką wisiały powiadomienia, np. pojawiające się komentarze, w ramce, tak aby reszta strony dawała się przewijać, ale to są rozważania na czasy, gdy ŁŁ dopuści do jakiejkolwiek prawdziwej dyskusji.

Milton Ha napisał „Otóż uważam, przy całym szacunku dla pomysłodawców i właścicieli NE oraz dla ich niezbywalnego praw do dopuszczania na swoim forum tego co chcą i w taki sposób jak chcą, że nie od rzeczy byłoby jednak wysłuchać opinii autorów, zweryfikować je i się do nich odnieść”

Otóż się z nim nie zgadzam. Prawa właścicieli nE są jak najbardziej zbywalne, i mi się wydawało, że zostaną zbyte na rzecz społeczności. Oczywiście niektóre, jak np. sposób promocji autorów w nE, bo prawo dopuszczania do forum w docelowym zamierzeniu miało być zbyte na rzecz publiki. Witryna miała być otwarta. I jest to jedyny powód, dla którego zaangażowałem się przedsięwzięcie, marnując na nie część swojego życia. Tak, tych godzin spędzonych w witrynie nikt mi nie zwróci !

Do tej pory, jeśli pisałem o nE, to tylko na temat złośliwości twórców. Tak, są takie niedociągnięcia techniczne nE które irytują, i których mogłoby wcale nie być, mimo, że hula podobno tylko 50% planowanych funkcji. Jedną z nich jest to, do czego dopuszczono w kwestii obrazków. Zarówno jeśli chodzi o wcielenia (zobacz -» Apel ….), jak i obrazki w ogólności ( -» Jak można ….). W tej ostatniej sprawie to nawet zacząłem rozmyślać nad czytaniem nE z wyłączoną grafiką. Ale właściciel nE nie ma żadnego szacunku ani dla takich jak ja, nieznoszących zniekształceń obrazu, ani do śp. Biskupa, skoro uważa, że karykatura zmarłego nie przeszkadza.

 

 

KOMENTARZE

 • Poprawiałem 5 razy
  "iMilton" na "i Milton", nie przyjęło !
 • Próżność niektórych blogerów
  i ich akolitów jest często nieproporcjonalna do jakości tekstów.
  Pawizm...
 • Rodzinne zdjęcie Polaków
  No jak pan sam widzi, ta "elitka" nie jest w niczym lepsza w swych postawach od tych "elitek" ze szklanego ekranu. I jak z takimi niepoważnymi ludźmi można cokolwiek sensownego budować we własnym kraju?

  Kali ukraść krowę jest OK, ukraść krowę Kalemu - to dopiero podłość !!!
  - ot, cała beznadziejna Polska na pana załączonym obrazku, drogi Interesariuszu ;-)
 • Interesariuszu
  To miłe, że mnie wspominasz w tak zacnym towarzystwie Seawolfa (gdzież mi do niego) czy FYM'a (gdzież mi do jego skrajnych poglądów). Jednak moje przekonanie o niezbywalności tzw. "widzimisię" red.nacza. i właścicieli NE jest niezachwiane i osobiście nie liczyłbym na to, że kiedykolwiek NE na tyle się "uspołeczni", że sprzeda się po kawałku chętnym, w tym w pierwszej kolejności, autorom. Tym bardziej nie liczę na to, że sprzeda się im proporcjonalnie do jakichkolwiek zasług, poczytności czy klikalności, bo wtedy paru trolli mogłoby całkiem dobry interes zrobić.
  Zgadzam się jednak, że NE należy zmieniać. W interesie czytelników i autorów i w dialogu z autorami i czytelnikami. I tylko tyle postulowałem w swoich postach (ciekawa kontaminacja postulatów w postach).
  W przeciwieństwie do Ciebie, ja się zaangażowałem nie licząc na nic, tym bardziej mi schlebia, że ktoś mnie zauważył, choćby i krytycznie.
  Liczę jednak, że dalej będziemy się czytać i nasze posty wzajemnie komentować, nie licząc na specjalne ukłony i wdzięczność ze strony ŁŁ i właścicieli.

  Pozdrawiam
 • ??
  "Oczywiście wolałbym, aby nad jedynką wisiały powiadomienia, np. pojawiające się komentarze, w ramce, tak aby reszta strony dawała się przewijać, ale to są rozważania na czasy, gdy ŁŁ dopuści do jakiejkolwiek prawdziwej dyskusji."

  1. Nie za bardzo rozumiem to rozwiązanie.
  2. Przecież bez przerwy dyskutuję
 • @interesariusz
  Ja miałbym to skomentować?
  A niby jak?
  iMilton to chyba jakiś inny Milton. Zapewne nie jest to też HaMilton. Może czas przejrzeć swój edytor tekstów w tezaurusie i poprawić?

  Pozdrawiam
 • @horsefish
  Tyle sią Łazarzowi zwaliło na głowę, że go trochę przygniotło,jak rozumiem.
  Wiem coś o tym, robiłem wdrożenia wielkich projektów zawodowo. Nie ma czasu na przebieranie nogami a trzeba biegać w te i we w te z szybkością sprintera i zręcznością gazeli. Na końcu i tak biegacza jakiś szef opier..eli.

  Pozdrawiam
 • @Łażący Łazarz
  12:24

  Ależ rozumiesz, przecież umieściłeś suwaczek, który jest NIEFUNKCJONALNY, o czym pisałem.

  A więc wyboraź sobie, że na górze strony, w małych okienkach, coś jakby wielkości zdjęcia nagłówkowego szpalty, przewijają się same nagłówki treści, wolno, w miarę pojawiania się nowej. I te okienka mają suwaczki, aby można było się cofnąć do poprzednich pozycji.

  I te okienka stoją cały czas, niezależnie od tego, jak przewiniemy całą stronę,

  obecnie, jak przewijamy stronę w dół, zdjęcie jedynki niknie, wyobraź sobie, że tam ciągle jest.

  Ale oczywiście nie warto marnować obszaru na ekranie, ekranie czytelnika, na zdjęcie jedynki. Nie każdy ma wirtualny ekran i sobie z tym nie poradzi. Ale na okienka powiadomień warto.

  Inna sprawą jest to, jakie powiadomienia są warte tych okienek, powiedzmy 3 czy 4. Moim zdaniem np. odpowiedzi na moje komentarze, czy też notki. Dzięki temu strona będzie miała UŻYTECZNOŚĆ właściwą dla komunikatorów. Silna rzecz.

  A czy ty dyskutujesz, no nie za bardzo. Pomyśl, co pomyślą czytelnicy widząc co Cię zainteresowało z całej mojej notatki?

  Jeśli nawet nE będzie najlepszy, to czemu wielu ma myśleć o założeniu własnych witryn, a ci co już prowadzą własne zapiski, czemu nie mają chęci wkomponować ich w nE ??????

  Chyba coś nie tak jest z koncepcją prawną nE, nie wspominając już o regulaminie.

  Autorzy nie mający własnych witryn są jak chopi pańszczyźniani, z tą drobną różnicą, że mogą sobie przechodzić od Pana, do Pana, badając, który z nich bardziej nimi poniewiera.
 • @horsefish
  12:41

  "Dlaczego ten obrazek jest taki wydłużony w poprzek?"

  Bo ŁŁ to się podoba, zobacz "
  Jak można sobie robić karykaturę z biskupa, i to śp. biskupa
  "
 • dodatek techniczno rynkowy
  interesariusz 12:46 @Łażący Łazarz

  Ach, przyszło mi do głowy, że może nie wiesz

  Wirtualny ekran, zwany też "Pan and scan virtual desktop", był stworzony w linuksie i windows 95, i jest wkomponowany w specyfikację normy VGA. Od tej pory wszystkie karty graficzne go wspierają.

  W windows 98 został wycięty w wyniku "układu" z producentami monitorów, na szkodę użytkowników, którzy od tej pory musieli kupować większe monitory, i to najlepiej dwa. I to jest prawdziwy terroryzm, a nie jacyś tam Talibowie.

  W w2k i wXP został dopuszczony i niektórzy producenci kart/kości graficznych umieścili jego namiastkę w swoich sterownikach. Dzięki niemu ja mogę się posługiwać twoim suwaczkiem na laktoczku.

  Ale w windows 7 już takich możliwości nie ma, o ile mi wiadomo, i o tym należy pamiętać. Twórcy stron powinni pamiętać.

  Oczywiście, ja wolałbym, aby znów wrócić do windows 95. Opera kiedyś się reklamowała, że chodzi również pod tym starym systemem. Może warto kupić starego laktoczka, starego, aby miał starą kartę gragiczną, wrzucić nań nową operę, i spróbować.

  To by był dopiero ruch niepokornych, wszyscy na w95 i operze. Jakby tak było nas dostatecznie dużo ...., chyba się rozmarzyłem.
 • @interesariusz
  Przeczytałem.

  Faktycznie, w porównaniu z twoim tekstem jest ta moja notka "atakiem personalnym".

  Niedziela jest, zajrzyj zatem do Ewangelii - Łk 6,39-42.
 • @Nathanel
  Przeczytałem. Masz rację. To przystoi tylko kurom, kogutom już mniej. :-)
 • Interesariuszu
  Trktując serio wiele z Twoich uwag pracujemy nad poprawą layautu
 • @Nathanel
  100% racji
 • @Synergie
  Czy jakieś poczytne blogerki (tu, czy gdzie indziej) dobijały się o miejsce na SG?
 • @Łażący Łazarz
  Nie przypuzczałam,że jesteś małostkowy. FYM zablokował Cię na salonie więc jak rozumiem, nie zależy Ci by tu pisał bo go nie czytasz, dobrze zrozumiałam?
  Fym świetnie pisze i ma bardzo duże grono czytelników a przecież klikalność to wyznacznik powodzenia NE. Uważam,że to duży błąd, zrażasz sobie dobrego blogera i w tych okolicznościach przyrody, wątpię przyjdą tu inni na których czekamy.
  Myślałam,że jesteś profesjonalistą.
 • @laleczka --- O FYMie i blokadach
  Nie uważam, że jestem małostkowy. Nie dlatego czytam w sieci, że jest tu lepsza informacja niż na papierze, tylko dlatego, że można tu nawiązać kontakt z autorem. W związku z tym nie czytam autorów, którzy mnie zablokowali. I tak te same informacje znajdę gdzie indziej.

  Ponadto napisałem, że czytam Ściosa pomimo, że mnie zablokował. No, ale on jest dostatecznie wielki, aby go czytać na papierze, zresztą przecież to robi.

  Nie mam nic przeciwko temu, żeby FYM sobie tutaj pisał. Tu go nawet przeczytałem, bo nie zablował mnie w nE. Widocznie nie zdążył. Owszem, świetnie pisze, ale sama forma to nie wszystko. Z nim nie sposób nie polemizować.

  Dobrze, że nie uważasz mnie za "profesjonalistę", nie znoszę tego określenia i kojarzy mi się z obelgą w kierunku Dam wiadomej profesji, czy też proweniencji.
 • @grazss
  "Czy jakieś poczytne blogerki (tu, czy gdzie indziej) dobijały się o miejsce na SG?"

  Na tym etapie rozwoju, to NE powinno zależeć na jak najlepszych blogerach na SG i dobijać się, aby oni tu chcieli publikować.

  Jak sobie pójdą to nie oni, ale Ekran straci.
 • @laleczka
  To tekst interesariusza.

  Fotografia ŁŁ jest myląca i niestosowna, bo pewnie więcej osób pomyśli, że to on się w takim tonie wypowiada o blogerach, których zapraszał do współpracy.
 • @Traube
  Nie wiem, co sobie inni pomyślą,

  ale od tej notatki jest to mój emblemat do tekstów pisanych o Nowym Ekranie.

  Zdjęcie ŁŁ jest wystarczająco rozciągnięte, aby nie uchodziło za zdjęcie, ponadto jest on ojcem Ekranu, czyli tego, co trzyma w łapkach.

  Moim zdaniem jak najbardziej pasuje, a ponadto ma przypominać Łażącemu, że pochwalił zrobienie karykatury ze zdjęcia zmarłego biskupa. To jego programiści niefrasobliwie robią takie prześmieszki i On to pochwala, a ja ganię.
 • @Traube
  :) ale gapa jestem :) dzięki
 • Odpowiadam histerycznie ;-)))))
  Hej, odpowiedzialem u siebie:

  http://seawolf.nowyekran.pl/
 • @Traube
  "Na tym etapie rozwoju, to NE powinno zależeć na jak najlepszych blogerach na SG i dobijać się, aby oni tu chcieli publikować."

  Tak z czystej ciekawości...
  A skąd wiadomo kto się zalicza do "tych najlepszych"?
  Jest jakaś lista przebojów, ranking? abo co?
 • @SpiritoLibero
  jest, ale ciebie nie ma na liście.
 • @laleczka
  Jest? A gdzie?
  Zdradź tę słodka tajemnicę :D)))))))))
 • @interesariusz: suwaczek, który jest NIEFUNKCJONALNY
  Zaobserwowałem, że jak strona wczytuje się wolno, to najpierw pojawia się normalny, a dopiero później zmienia się w niefunkcjonalny.
 • Wiedziałem że będzie jazda stała z SG od samego początku, to jakieś przekleństwo takich portali
  Może jednak ranking oceny blogerów przez czytelników byłby pomocny? Np dostałbym status miejsca powiedzmy 50 czy może wyżej i odpowiedni przydział czasu na SG, nawet nie chcę z wrodzonej nieśmiałości :) jedynek (byłem na nich ze dwa razy) wystarczy mi skromniejsze miejsce byle wysoko i DŁUŻEJ, kilkanaście godzin to jest to! A dobry tekst powinien wisieć 2-3 dni minimum żeby wszyscy zajrzeli co dużo czytają.

  Dobre i WAŻNE tekst są szybko (o ile w ogóle się pojawią na SG) spychane przez może i sprawne felietony, ale o pierdołach. Niedobrze. Płodni blogerzy spychają nas którzy mają po kilka, kilkanaście notek pisanych co kilka dni... do piwnic NE. To nie jest dobre i sprawiedliwe. Niech ilość nie decyduje, ale proporcjonalne pokazywanie wszystkich piszących i JAKOŚĆ oczywiście.

  NE musi znaleźć złoty środek, pomysł na to. Każdy chce być czytany i komentowany, a do piwnicy z poziomu wyszukiwarki mało kto trafi. Trzeba konkursów na teksty dnia, tygodnia, miesiąca, oraz rankingu w sensie MERYTORYCZNOŚCI, a nie klikalności, popularności.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku, z celebrytami ani Pan ani ja nie wygramy. Trzeba by na jakiś kurs pisania chyba iść :D)))))

  Ale swoją drogą jak mam ok. 60 wejść na notkę w ciągu 24 godzin to się zastanawiam gdzie się błąkają te grube tysiące wchodzących na nE...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930