Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11566 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Znany ekonomista Pana Opary

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Panie Opara, czy godzi się używać takich tanich prymitywnych chwytów, polegających na wywodzeniu racji z fałszu? Aby wzbudzić powszechną odrazę do nazwy „socjalizm”,

równie  dobrze mógłby Pan stwierdzić, że socjalista to taki osobnik, co wysysa po nocy krew pannom, tyle, że również rozminął by się Pan z prawdą.

 

Chciałbym przede wszystkim Panu uświadomić, że w pańskiej opowiastce 

(//ryszard.opara.nowyekran.net/post/65377,polska-socjalizm-teraz-i-jutro)

profesor oblał klasę z zemsty, tak, z zemsty, i to z powodu przekonań politycznych. Skrycie lansuje więc Pan  prześladowanie za przekonania polityczne, na co od dawna w żadnym cywilizowanym kraju nikt się nie ważył. 

 Po drugie, w akcie zemsty Pan profesor wcale nie ukarał uczniów socjalizmem. Najwyraźniej, mimo że był „znanym ekonomistą” (wiemy, co mamy sądzić o polskich znanych ekonomistach), nie miał pojęcia, co to jest socjalizm. Otóż Panie Opara, socjalizm to jest system liberalny (nie do uwierzenia, prawda), który nie pozwala eliminować z życia systemowo słabszych ludzi (biorąc pod uwagę obecnych wykluczonych, to na pewno obecnie w Polsce nie mamy socjalizmu), proponując wszystkim „dobrowolcom” co najmniej minimum egzystencji, lub  w przypadku  większej  zamożności systemu, minimum socjalne. Jeśliby wrócić do pańskiego przykładu ze stopniami w klasie, to wszyscy, którzy podjęli wysiłek rozwiązania testu, nieudany wysiłek, dostawaliby 3. Ci, co test rozwiązali, w zależności od jakości rozwiązania dostawaliby 4 i 5, a 2 dostawaliby tylko Ci, co oddali puste kartki, lub odpowiedzi nie na temat. A jak wyglądałby w tej klasie kapitalizm? W skrajnej absurdalnej postaci, do jakiej obecnie zmierza globalizm, ten co pierwszy oddałby rozwiązany test, dostałby 5, a wszyscy pozostali 2. A potem już kolejne testy byłyby zbędne, bo 5-ka byłaby zastrzeżona dla 5-kowicza z poprzedniej klasówki, a reszta znowu 2-ki.

Nie będę tutaj snuć, tak jak pański znany ekonomista, rozważań do czego doprowadziłyby powyższe sposoby oceniania. Dla mnie wyśmiewany przez Pana socjalizm przypomina Boskie miłosierdzie, dzięki któremu wszyscy mają prawo do życia. Pan lansuje zgoła inny system, w którym cwani mają prawo strzyc słabszych, analogicznie jak w ubiegłych wiekach mogli robić to silni i przebiegli zbóje, kiedy fizyczna siła była cnotą.

Twierdzi Pan, że „Nikt nie może podjąć takiej uchwały (nawet sejm, czy Prezydent/Mąż Stanu) aby zamienić ludzi biednych - nagle na bogatych, tylko poprzez zabranie dóbr bogatym.”. Oczywiście, ów fragment „nagle na bogatych” to drugi grzyb w barszczu. W istocie chodzi Panu o zabieranie bogatym, na rzecz biednych, a nie o to, że owi biedni mają dostać aż tyle, żeby stać się bogaczami.

Zastanówmy się, z czego bierze się bogactwo tych, którym owo „socjalistyczne” państwo zabiera. Na przykład z dochodów z własności ziemi, na której muszą pracować ci, co jej nie mają. Każda własność ziemi pochodzi z rabunku, a w Pana ulubionym kraju, tj. Australii, z rabunku połączonego z eksterminacją poprzednich właścicieli. Posiadanie ziemi to w zasadzie posiadanie monopolu. Czy są możliwe inne. Oczywiście, co prawda zakazane, ale wszelkie trusty, kliki, mafie, inne zmowy, wprowadzają pewne preferencje dla bogacących się ludzi, bogacących się w istocie kosztem tych, co do mafii nie należą, np. z powodu przekonań moralnych lub religijnych. Czy naprawdę jest Pan za całkowitą ochroną majątku ludzi, których dochody pochodzą z wątpliwych moralnie źródeł? A może chodzi Panu o tych, co to się wzbogacili na produktach własnego umysłu ? Pobiegł taki jako pierwszy do urzędu patentowego i zastrzegł, że jak swędzi ucho, to można się podrapać. Wybulił kasę na cyrograf i ma prawo strzyżenia wszystkich tych frajerów, którym podrapanie się po uchu wydawało się zupełnie naturalne i możliwe bez uiszczania opłat licencyjnych.

Przyznaje się Pan, że w PRL ukończył Pan studia medyczne, po części ufundowane przez tych obecnie zbędnych byłych pracowników PGRów. Czy jak już „ większość swojego dorosłego życia, spędziłem w Australii/USA. Tam uczyłem się życia, zdobyłem doświadczenie w medycynie, interesach.” pomyślał Pan o tym, że może wypadałoby zwrócić tym biedakom to, co wyłożyli na pańskie studia ? Zresztą wyłożyli w poczuciu lojalności, licząc na wdzięczność, że będzie Pan ich leczył, a nie Australijczyków. A Pan po prostu zdradził, opuszczając ich wtedy, gdy mógł Pan coś w zamian dać. To trochę tak, jakby uciec przed świadczeniem na rzecz rodziców, którzy odmawiając sobie różnych przyjemności, Pana wychowali, a potem z racji starości przestali być samowystarczalni.

Zmienić Rzeczywistość to wielka sprawa – ale czy jest z kim, dla kogo i po co???”,to Pan nie wie ? Jeśli nie ma Pan wizji urządzenia świata, to po co ta mowa ? Jeśli nie ma Pan już innych pomysłów, to może stworzyć przedsiębiorstwo, które zatrudni tych wszystkich bezrobotnych, których obecna władza chce wywłaszczyć z mieszkań, na które zapracowali w czasie tej obrzydliwej komuny. Podobno na interesach to się Pan zna. A żyjemy w czasach gorszych niż za Drzymały.

 

 

KOMENTARZE

 • @rerak 16:11:19
  skoro polemika zbędna, to po co się wpisywałeś ?

  niech te twoje mądrości świadczą o Tobie.
 • @Autor
  "...pomyślał Pan o tym, że może wypadałoby zwrócić tym biedakom to, co wyłożyli na pańskie studia ?"

  A pomyślał pan, że rodzice pana Opary również łożyli na jego studia a potem jeszcze kilkadziesiąt lat na studia innych ludzi? Po tułaczce pan Opara wrócił i stworzył portal gdzie taki socyalista jak interesariusz może Go bezkarnie pomawiać. Zajmuje się również działalnością charytatywną vide Magdziakowie i pewnie jeszcze wiele dobrego może zrobić. Ale socyaliści jak interesariusz, nikander, Wawro i inni woleliby ograbić pana Oparę na wstępie a potem obłożyć Go jeszcze domiarami za bogactwo.
  Jak to ujął pan Opara w "Piątce Opary" bogactwo nie powstaje przez podział i rozdawnictwo.
 • ALE BREDNIE ...
  Ale ty bredzisz człowieku ...

  1. Gdy zagwarantujesz ludziom minimum socjalne "za nic", to bądź pewny, że:
  - będzie PRZYBYWAŁO biedaków
  - będziesz musiał coraz więcej na nich wydawać
  - nie będą widzieli NAJMNIEJSZEGO powodu, aby okazywać państwu wdzięczność za zasiłki (jeszcze SPLUNĄ na twój widok, jak się o sekundę spóźnisz z wypłatą)
  - ZDEMORALIZUJESZ dzieci tych zasiłkowiczów i spowodujesz nieomalże GENETYCZNO-KULTUROWE tradycje brania zasiłków. W pewnych środowiskach praca stanie się tematem tabu i nikt nie będzie pracował. Za to będą to ludzie coraz bardziej niebezpieczni i olewający system

  Trzeba być KOMPLETNIE CHORYM UMYSŁOWO DEBILEM, żeby brnąć w system, który już Lenin po 2 latach działania uznał za niewydolny ...

  2. Osoba wyjeżdżająca z tego BAGNA jakim był PRL nie ma obowiązku "zwracać kosztów nauki" z prostego powodu: państwo te koszty pokrywało z grabieży między innymi rodziny takiego studenta.

  3. Obecny system to własnie JEST SOCJALIZM !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JASNE !!!???

  A to, o czym RO pisał to nie opis obecnego systemu tylko obraz PRZYSZŁOŚCI, a więc systemu WOLNORYNKOWEGO, w którym normalny człowiek PŁACI ZA SIEBIE ...

  4. A teraz - WON NA MARSA !!!!
 • To jest straszne, jeszcze tacy ignoraci bezczelnie próbują polemizowac
  zamiast wrócić do przerzucania gnoju do czego się nadają,bo żebyś nawet du--ę miodem posmarował to i tak gó--em czuć będzie.
 • @Ultima Thule 18:09:20
  przecież to nie jest prawda, mało jest takich, co będą chcieli żyć na socjalu, zamiast żyć lepiej pracując, ponadto, wielu będzie chciało pracować, bo tylko pracując można o czymś decydować, na socjalu jest się nikim.

  Osoba wyjeżdżająca z PRL nie ma obowiązku zwracać kosztów nauki, ale gdyby była moralna, sama na to by wpadła, wszak wyjechała do krajów, gdzie za naukę się płaci.

  Obecny system nie jest socjalizmem, bo ludzie umierają bez zasiłków, ale zgadzam się, że jest biurokratyczną dyktaturą.

  W systemie wolnorynkowym ludzie się nawzajem niszczą jak ludożercy w dżungli, ja takiego systemu nie chcę, bo nie zamierzam nikogo wykończyć, aby samemu mieć lepiej.

  Na marsa to może Ty spróbuj.
 • @korwinista 17:27:14
  Niestety, na studia Pana Opary łożyli i jego rodzice, i ci "robole" z PGRów, których ja wcale nie uważam za gorszych od rodziców Pana Opary.

  Pan Opara zbijał (usiłował zbić) majątek w Polsce, i to na prywatyzacji. Nie jest święty.

  Jeśli Pan Opara zajmuje się działalnością charytatywną, podobnie jak Kluska, to może z myślą odkupienia starych grzeszków.

  Jakie ma Pan Kluska grzeszki na sumieniu, to wystarczy przeczytać prospekt emisyjny Optimusa.

  Wcale nie chcemy Pana Opary ograbić. Nawet dawaliśmy mu za friko rady, jak usprawnić tę jego witrynę, z których tylko po części skorzystał. Został więc obdarowany "własnością intelektualną", której jesteś zapewne zagorzałym zwolennikiem.

  My wcale tu nie musimy pisać. Nie jesteśmy Panu Oparze nic winni.
 • @interesariusz z PL 19:17:43
  Cytuję - #Osoba wyjeżdżająca z PRL nie ma obowiązku zwracać kosztów nauki, ale gdyby była moralna, sama na to by wpadła, wszak wyjechała do krajów, gdzie za naukę się płaci.#

  Ponadto, ponieważ tam gdzie wyjechała, biją murzynów, powinna (gdyby była moralna i domyślna) jechać do Afryki wiercić studnie artezyjskie.

  PS. A poza tym, w domu wszyscy zdrowi?
 • @nonscolar 19:31:57
  jak pseudonim wskazuje, Pan nie kształcił się na nasz koszt, a więc można Panu wybaczyć nietrafną analogię.

  Jakoś prości ludzie mają znacznie większe poczucie zobowiązań zaciągniętych wobec innych. Jedynie inteligenciki uważają, że swój status zawdzięczają wyłącznie sobie, i że mogą bez zahamowań okpić innych.
 • @interesariusz z PL 19:24:09
  Nie wyjeżdżaj mi z robolami bo nie używam takich wyrażeń. To co pan Opara był komuś winien dziś to spłaca więc wypominanie jest nie na miejscu. Co jest złego w zbijaniu majątku na prywatyzacji? Gdyby cię było stać to nie kupiłbyś jakiegoś prywatyzowanego dobra??? Przecież wtedy mógłbyś pomóc nikanderowi w stworzeniu jego klastra czy spółki właścicielsko-pracowniczej czy całego systemu SGR. System Grabieżczo-Rozbójniczy hahaha.

  Chcesz popluć na pana Kluskę to napisz o co chodzi albo zamknij twarz. Tam gdzie ty i tobie podobni widzicie "grzeszki" najczęściej chodzi o NORMALNE działania wolnorynkowe. Nie będę się domyślał o co ci chodzi.
 • @korwinista 20:05:28
  Ty pochwalasz wolny rynek, a ja nie. Tak samo nie pochwalam wojny.
  http://interesariusz.nowyekran.pl/post/65473,znany-ekonomista-pana-opary#comment_511470
 • @autor - Jestem za powołaniem regulatora rynku bogactwa
  Wszelkie ideologie służą racjonalizacji grabieży.

  "Różnice w stanie posiadania ludzi na świecie są porażające. Pół procenta najbogatszych dysponuje 35 procentami światowego bogactwa. Kolejne 43 procent światowych zasobów leży w rękach 7,5 procent populacji, głównie mieszkańców Ameryki Północnej, Europy i kilku krajów Azji. 70 procent najbiedniejszych ma do dyspozycji tylko 4,2 procenta światowych zasobów. "

  Jestem za powołaniem regulatora rynku bogactwa: nie może 0,5% ludzi posiadać 35% światowego bogactwa.

  http://platine.pl/to-oni-maja-w-rekach-30-proc-swiatowego-bogactwa-0-765612.html

  2012
  Wartość majątku lidera: 69 miliardów dolarów
  Liczba miliarderów: 1226 osób
  Łączny majątek miliarderów: 4,6 bln USD
 • @Prezydent RzBiK 20:59:48
  regulatory od dawna są znane, tyle, że "demokracja" nie chce ich wprowadzić. Widać jest sterowana przez bogactwo.

  Mi ostatnio się marzy, aby podatek od gruntu był progresywny w zależności od ogrodzonej powierzchni. Zaczynają mnie drażnić te wszystkie osiedla za zasiekami. Kiedyś nikt nie chciał mieszkać w obozie, teraz świnie siedzą w środku.
 • @interesariusz z PL 19:17:43
  1. Widzisz, ilu ludzi (głównie imigrantów) żyje na socjalu we Francji, Niemczech, Szwecji, Holandii itp. ?

  to już jest CHORE ...

  2. Podaj przykład transakcji WOLNORYNKOWEJ "wyniszczającej" ludzi ...

  3. Mars to planeta przygotowana dla zwolenników keyensizmu, socjalizmu, komunizmu i społecznej gospodarki rynkowej, aby w takich laboratoryjnych warunkach pokazali nam "jak się trzyma kandelabr" ...
 • @interesariusz z PL 19:24:09
  1. Winni złodziejskiej prywatyzacji nie są ci, którzy kupują prywatyzowane firmy, lecz ci, którzy je wyprzedają poniżej wartości. To nie do inwestorów pretensje, że kupują, lecz do polityków-decydentów ...

  2. Trzeba było nie dawać rad, jeżeli uważasz je za tak cenne ...

  3. Masz racje - nie jesteście nic winni ... ani nikt wam NIE JEST NIC WINNY ...
 • @korwinista 20:05:28
  SGR = System Grabieżczo-Rozbójniczy
  SGR = System Grabieżczo-Rozbójniczy
  SGR = System Grabieżczo-Rozbójniczy
  SGR = System Grabieżczo-Rozbójniczy


  DOBRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  BARDZO DOBRE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @interesariusz z PL 22:48:14
  Wprowadziłem się do mieszkania w nowo wybudowanym bloku na starym osiedlu, gdzie nie było płotków.

  Przez trzy lata - wszystkie trawniczki zasrane przez psy, budynek non stop pomazany farbami (murale), śmietnik rano rozbebeszony po całej okolicy, w nocy młódź w disco polo i piwem pod oknami, z piwnic niewiele ginęło, ale kłopot bo trzeba dzień stracić na naprawę.

  Po trzech latach wszyscy mieli dosyć.

  Robimy ogrodzenie.

  Rok walki z Panią architekt - bo wyznawczyni podobno "otwartych przyjaznych ludziom osiedli".

  Sprawa na ostrzu noża (prawie do sądu), bo prawa autorskie do koncepcji i potrzebny podpis architekta.

  Spotkanie u Pani architekt w domu.

  Po półgodzinnym waleniu głowa w mur, przerwa.

  Wychodzę na papierosa na balkon.

  I co widzę?

  Budynek w którym mieszka Pani architekt ogrodzony z trzech stron jak twierdza.

  Na pytanie, "nie stara się Pani o rozebranie tego ogrodzenia?", słyszę w odpowiedzi:

  Bo wie Pan - #tutaj wszystkie trawniczki wiecznie zasrane przez psy, budynek non stop pomazany farbami (murale), śmietnik rano rozbebeszony po całej okolicy, w nocy młódź w disco polo i piwem pod oknami, do piwnic co chwila włamanie#.

  Wystarczył krótki i dosadny komentarz i na projekcie ogrodzenia Pani architekt złożyła podpis.

  -------------------------------------
  Jaki z tego morał mój drogi interesariuszu?

  To nie świnie siedzą w środku. Świnie łażą na zewnątrz.
  Oczywiście oprócz świń na zewnątrz chodzą także normalni ludzie.

  Pytanie

  Czy na pewno nie jesteś jedną z tych łażących na zewnątrz świń?
  Przyjrzyj się sobie uważnie w lustrze.
 • @Ultima Thule 23:54:11
  Bez wątpienia chore jest, jeśli magistrowie, lub niewykwalifikowani, żyją na socjalu. Pytanie tylko dlaczego ? Masz odpowiedź, ale nie taką z rękawa korwinisty, że im się nie chce pracować. Zauważ, że wielu więźniów pracuje, a przecież są na socjalu.

  A co to jest "transakcja wolnorynkowa" ? Twoje rozumienie jest przecież inne. Dla zachęty powiem tak, jeśli nie ma socjału, to na pewno nie ma wolnego rynku, a jeśli socjał jest, to o niemożliwości wolnego rynku decyduje jeszcze mnóstwo innych ograniczeń.

  Ach, dla ułatwienia zapytam - czy na Allegro są zawierane transakcje wolnorynkowe ?
 • @nonscolar 00:20:55
  Jak rozumiem, to ci normalni na zewnątrz to ci, którzy na chwilę wybiegli z zasieków.

  Może nie powinniście w ogóle budować się na starym osiedlu. Postawiliście sobie obiekt kolonialny na cudzym terenie, być może wbrew woli tamtejszych mieszkańców, i uważacie, że to w porządku. I tak jak amerykanie, postanowiliście nawrócić tubylców na swój styl życia. Przecież ci miejscowi to barbarzyńcy, jak dla krzyżaków poganie. Takie przymuszanie wolnych ludzi do życia jak im zagracie mogłoby się skończyć agresją, ale widać świnie były cywilizowane i nie zaatakowały.
 • @Ultima Thule 00:02:27
  No cóż, ja jestem z tej epoki, w której karano zarówno złodzieja, jak i pasera, Ty, zwolennik wolnego rynku, jesteś za bezkarnością paserów.

  Moim zdaniem, taka polityka wspomaga złodziei.

  -------------------
  Rady zostały udzielone wraz z formułą darowizny. Ale tym razem twoja postawa mi się podoba. Sam bym chętnie zawołał do sądzących się o naruszenie patentów właścicieli, że przecież nie musieli swoich pomysłów ujawniać i zastrzegać, ktoś inny z pewnością wymyśliłby to samo i nie opatentował.
 • @interesariusz z PL 07:38:53
  Dla więźniów możliwość wyjścia poza mury lub zarobienie dodatkowych pieniędzy to KONKRETNA KORZYŚĆ. Relacje miedzy więźniami są dość skomplikowane (hierarchia !!!) i posiadanie możliwości zakupu w kantynie papierosów lub innych rzeczy ma swoje znaczenie. Oni tam mają swój świat i swoją "walutę", przy pomocy której się rozliczają.

  Tak więc nie idą pracować "z nudów", lecz z konieczności !!!

  Źle też rozumiesz istotą "transakcji wolnorynkowej".

  Według ciebie sytuacja, gdy nie mam jedzenia i jestem głodny, to jestem w sytuacji PRZYMUSOWEJ i w związku z tym nie dokonuję transakcji dobrowolnie.

  Otóż jest to argument, który (niestety, muszę tutaj użyć to słowo) wypowiedzieć może jedynie DEBIL ...

  Dlaczego ?
  Otóż dosłownie KAŻDA transakcja wynika z tego, że jesteśmy pod jakimś przymusem !!!! Ten przymus ma tylko różny odcień i siłę, ale jest ZAWSZE !!! Bo przecież inaczej byśmy danej transakcji nie dokonywali !!!

  Czy chłopak idący na spotkanie z dziewczyna i kupujący jej różę jest w sytuacji przymusowej czy nie ? Jakie znaczenie ma ta róża dla RESZTY JEGO ŻYCIA ? Czy nie jest tak, że być może zadecyduje ona o SENSIE JEGO ŻYCIA ? A z drugiej strony to tylko jakiś kwiatek za 5 zł ...

  Otóż błędem jest podejście zakładające, że skoro jesteśmy "przymuszani" przez życie, to mamy być z tego powodu CHRONIENI przez państwo przed skutkami tego "przymusu" ...

  Jest to tzw. "przymus naturalny", z którym wszyscy żyjemy.

  Ale jest inny rodzaj przymusu: przymus ZADEKRETOWANY i to z nim wolnorynkowcy walczą !!!

  Słynna różnica między wolnością "OD" i wolnością "DO"

  - wolność "OD" to wolność od narzucania nam przez inne osoby, jak mamy żyć, jest to wolność w pojęciu WOLNORYNKOWYM
  - wolność "DO" oznacza postawę ROSZCZENIOWĄ i jest to typowe, lewackie GÓWNO IDEOLOGICZNE, które polega na DOMAGANIU SIĘ, aby państwo dało za darmo edukację, zdrowie i powszechne szczęście. I tego rodzaju "wolności" wolnorynkowcy są ZACIEKŁYMI WROGAMI !!!

  A wracając do transakcji wolnorynkowych, to są one wolnorynkowe, gdy żadna ze stron nie jest do nich przymuszana przez PRZEPISY, a nie przez ŻYCIE !!!!

  Przymus życiowy jest zgodny z ideą Wolnego Rynku, przymus związany z przepisami jest niezgodny z Wolnym Rynkiem.

  Są oczywiście sytuacje, gdy nawet wolnorynkowcy godzą się na przymus prawny (np. bezpieczeństwo) i to odróżnia nas od ANARCHISTÓW, z którymi większość (ale to są DEBILE) nas myli ...

  Otóż Wolny Rynek to NIE JEST ANARCHIA !!!

  Wolny Rynek to WOLNOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!

  Wolny Rynek to "wolność OD", a nie "wolność DO" ...
 • @Ultima Thule 12:01:53
  Pozostaje Ci życzyć, abyś za drobną usługę wyciągnięcia np. z rozbitego samochodu zapłacił 1 000 000 000 000 000 000 ze zobowiązaniem, że spłacać będą potomkowie. No albo w nim zgnił. Wtedy zrozumiesz te swoje wolności.
 • @interesariusz z PL 07:45:17
  Blok na starym pyrlowskim osiedlu - żadne luksusy.

  Odnośnie, cytuję - #I tak jak amerykanie, postanowiliście nawrócić tubylców na swój styl życia.#.

  Masz rację.

  Rzeczywiście chcieliśmy by zrozumieli, że pies niekoniecznie musi srać na trawniczku pod blokiem i że psie gówna na chodniku to nie tylko brak kultury, ale także konieczność zeskrobywania tego z butów co jakiś czas, że napisami HWDP, Legia ku....a, itepe, itd niekoniecznie muszą być ozdabiane ściany, że po 22 (zwłaszcza latem) człowiek chce odpocząć, a nie wysłuchiwać rżeń podpitych małolatów.

  Rzeczywiście chamskie i burżuazyjne oczekiwania z naszej strony. Za takie przymuszanie powinno się od razu linczować.

  PS. Mam nadzieję, że kiedyś (jak będziesz starszy) inni także Tobie urządzą pod oknami taką "wolność".
 • @nonscolar 14:48:35
  przypominam, napisałeś, że to nie oni do Was, tylko Wy sprowadziliście się do nich,

  a więc jak się trafi między wrony ....
 • @interesariusz z PL 14:33:00
  BREDZISZ !!!!!!!!!!!!!!!

  To mechanizmy Wolnego Rynku powodują, że ludzie wybierają taki rząd, który wymusi funkcjonowanie służb, które będą w stanie reagować w razie wypadku BEZ TARGOWANIA SIĘ O CENĘ !!! Bo to "targowanie" oczywiście ma miejsce, ale dokonuje się w zupełnie innym miejscu i czasie !!!

  Pisząc więc takie bzdury jedynie udowadniasz, że nie masz zielonego pojęcia, o czym piszesz, nie rozumiesz mechanizmów rynkowych (działających JEDNAKOWO W KAŻDYM USTROJU !!!), nie rozumiesz ISTOTY "ludzkiego działania" ...

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031