Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11577 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Dość tej cenzury na nE !!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy spotkało kogoś z Was coś takiego – komentujecie pod czyjąś notką, ktoś inny Wam odpowiada komentarzem, a autor notki tę odpowiedź, do was, a nie do siebie, usuwa ?

Specyfika dyskusji polega na tym, że polemiki często nie dotyczą tez autora, a są swobodną wymianą myśli na tematy pokrewne. Wynika to z niedostatków technicznych nE, którego funkcje są wzorowane na innych propagandowych witrynach. Niektórzy autorzy nie tolerują takich swobodnych dyskusji pod swoimi notkami, no i usuwają, często bardzo wybiórczo, według własnego widzimisię.

Skoro nE nie potrafi, nie chce, nie może, usprawnić witryny poprzez dodanie odpowiednich funkcji służących dyskusji, to je nie mam nic przeciwko temu, aby odpowiedzi na moje komentarze przychodziły do mnie również pocztą wewnętrzną. Czyli, wpisany komentarz pojawiałby się jak dotąd, pod notką, a jego kopia wędrowałaby też wewnętrzną pocztą. W takim wypadku usunięcie komentarza przez autora notki nie zapobiegłoby wymianie myśli pomiędzy dyskutantami – pocztą wewnętrzną wypowiedź by zawsze dotarła.

 

KOMENTARZE

 • @interesariusz z PL
  Wolną wolą poszczególnych blogerów jest pozostawianie, kasowanie komentarzy nie dotyczących bezpośrednio danego postu.

  Przesyłanie dodatkowo komentarzy na PW to niepotrzebny ruch, i zarazem zaśmiecanie swojej skrzynki odbiorczej, w przypadku gdy ktoś ma kilka tysięcy napisanych komentarzy mogłoby to oznaczać kilka czy kilkanaście tysięcy wiadomości przesłanych na PW.
 • Pluszak ma rację.
  .
 • @circ 15:08:54
  w czym ma rację ?

  Ja nie jestem zwolennikiem pozwolenia, aby komentarze można było kasować wedle gustu. chociaż, każdy powienien mieć możliwość publikowania notek, pod którymi w ogóle nie wolno komentować.

  Ale nie o tym jest notka. Notka jest o tym, że ktoś odpowiada na mój komentarz, i ta odpowiedź do mnie nie dociera.

  a odnośnie pluszowej blokady skrzynki - odpowiedzi jest znacznie mniej, niż komentarzy, wszystkie zniosę w MOJEJ skrzynce pocztowej, Ty nie zniesiesz, to takiej opcji nie uruchomisz.

  Jak widzę, circ, i Ty, pluszak, jesteście jak pies ogrodnika, sami nie jecie kapusty, to i innym nie tylko uniemożliwicie, a jeszcze ich wyśmiejecie.
 • @ Autor
  - to nie jest cenzura na nE !!! Tytuł wprowadza w błąd i zostanie w sieci.
  - bardzo często temat notki rozbijany jest lub zmieniany na wygodny dla
  dyskutantów. Ja to nazywam wrogim przejęciem.
  - to nie jest " specyfika dyskusji " lecz niedostatek kultury jeżeli "of topic"
  nie jest poprzedzony przeprosinami.
  ergo : Pluszak ma rację.
 • @circ 15:08:54 PS
  pytanie, czy twoja dezaprobata dla pomysłu nie bierze się stąd, że uwielbiasz kasować i blokować.

  Odkąd mnie zablokowałaś, przestałem czytać twoje notki, być może ze stratą dla siebie, ale trudno. Mam zasady.
 • @cyborg59 15:47:16
  różnimy się zasadniczo co do natury forum i zasad społecznej dyskusji.

  Rolą cenzury jest wycinanie, a więc to jest cenzura. To, że jej wykonywaie jest rozproszone (redakcji i autorzy), nie ma znaczenia.

  no i proponuję nie poslugiwać się terminami (of topic to sobie używaj w angolii), których zdajesz się nie rozumieć.

  a co do "wrogich przejęć", to po pierwsze, dotyczyć mogą tylko dyskusji, a nie notki, a po drugie kiedyś proponowane przeze mnie środki techniczne, aby temu zaradzić w konstruktywny, niecenzorski, sposób, zostały przez Was i ŁŁ olane, tak jak i dzisiejszy mój prostet przeciwko niszczeniu KIEROWANEJ DO MNIE korespondencji.
 • @Łażący Łazarz 16:18:50
  czy Ty przeczytałeś moją notkę, czy komentarze?

  poboczna myśl w mojej notce brzmiała tak
  "są swobodną wymianą myśli na tematy pokrewne. "
  a więc nie wyjeżdżaj mi tu z szelkami.

  Po drugie, to jest twoje zadnie, że autor ma prawo cenzurować dyskusję pod swoją notką. Moim zdaniem nie powinien mieć tej możliwości. Ja z niej nie korzystam, ale korzystam z prawa do moderacji, czyli zabierania głosu nie tylko celem odpowiedzi adwersarzom, ale i aktywnego wpływu na przebieg dyskusji.

  Jak pamiętasz, kiedyś postulowałem, aby autor mógł zabronić komentowania pod daną notką, i że autorzy, którzy systematycznie tak robią, byli specjalnie oznaczeni, podobnie jak ci, którzy w ogóle nie odpowiadają na komentarze.

  Ja protestuję przeciwko temu, aby autor mógł niszczyć odpowiedzi na moje uwagi w taki sposób, że ja nie mam pojęcia o tym, że ta odpowiedź padła. Odpowiedź do mnie jest bardziej własnością jej autora i moją, niż własnością autora notki, pod którą padła.

  Czemu Ty chcesz się upodobnić do służb specjalnych w tym niszczeniu swobody przepływu informacji ?

  Nie chcecie posyłać pocztą wszystkich, to posyłajcie chociaż te kasowane.

  O każdą duperelę trzeba się wykłócać jak z Tuskiem. brrr.

  W takim razie trzeba będzie nE wymśleć jakiś test lojalności, lojalności względem idei, którą rzekomo chołubi, lojalności wobec czytelników, i społeczeństwa.
 • @Zgreed66 16:52:15
  czy Ty umiesz czytać ze zrozmieniem,

  no to jak poczta zgubi list do Ciebie, którego treści nie znasz, wsadzi se go w swoje zapiski.
 • „a mnie się marzy kurna chata”
  W jednym przyznaję rację autorowi, że brakuje tu szybkiej możliwości powrotu do dyskusji.
  Owszem, mogę sobie sprawdzić, gdzie zabrałam ‘głos’ w ‘moich komentarzach’ i wrócić do swojej wypowiedzi, jednak by sprawdzić, czy ktoś mi odpowiedział, zapytał, popierał, polemizował? Itp., to czasami droga przez dziesiątki/setki innych komentarzy.
  Owszem, można przy okazji poznać inne zdania, jednak dyskusja zamiera, kiedy nie mamy czasu aż tak poznawać wszystkich komentarzy.

  Zupełnie nie znam się na programowaniu, jednak wyobrażam sobie, że skoro mam po prawej stronie wykaz moich postów i moich komentarzy, to może udałoby się programistom dołączyć do tego trzecią kolumnę pt.: „Odpowiedzi na moje komentarze”?
  Wtedy szybko wrócę do dyskusji na innym blogu, niż mój lub oznaczony, jako obserwowany.
  Zapewne zniknęłyby te odpowiedzi, tak jak wszystkie kasowane, gdyby gospodarz bloga, na którym dyskutujemy, je usunął, (ale może jest na to jakaś rada?, czyli wspomniane PW), jednak większość dyskusji miałaby większe szanse się rozwijać?
 • @InaMina 17:39:57
  szkoda, że tylko w jednym,

  czyli popierasz bezpowrotne niszczenie stworzonych przez innych treści (uwag),

  czy nie przypomina Ci to palenia książek i niszczenia korespondencji ?
 • @ wszystkich, ponieważ zdarzyło się drugi raz, informuję,
  że owe dziwne przepadki moich uwag, jak również uwag skierowanych do mnie, zdarzają się pod

  "Bezsensowinie napastliwym nierzetelnym dziennikarsko artykułem."

  nijakiego Pińskiego,
  http://aleksanderpinski.nowyekran.pl/post/83080,w-zus-gremialnie-jada-na-narty
 • @interesariusz z PL 17:59:47
  Nie popieram żadnego niszczenia. Wszystko jest świadectwem czegoś.

  Kwestia tego, co kto robi na swoim blogu, jest jednak wpisana w charakter wolności, jaką nam NE obiecał.

  Ja u siebie tylko raz wykasowałam wypowiedź powtarzaną na wielu blogach , nie tylko, że nie na temat, ale i niemożebnie długą, oraz jedną z linkiem, który zawierał wirusa.

  Wykasowałabym sporo swoich postów, jako nieudane i nieaktualne, jednak z szacunku dla moich komentatorów nie zrobiłam tego. Moja nieudolność w tamtych postach, jest świadectwem mojej nieudolności i taką chcę mieć w pamięci, gdybym chciała się poprawić;-)

  Wiem, że nawoływanie do świadomości jest wołaniem daremnym, jednak zawołajmy o świadomość autorów, którzy usuwają czyjeś wypowiedzi.
 • przy okazji o prawdziwej cenzurze na NE
  Dzisiaj w nocy napisałem pod notką 72 letniego Drhumora komentarz poparcia, który pasuje jak ulał do tytułu "Dość tej cenzury na nE !!!".

  **************************************
  Kondolencje dla tego, który polecił dziś zbanować mego bloga. Pomijam więc część A. i publikuję B. i C
  http://drhumor.nowyekran.pl/post/83085,kondolencje-dla-tego-ktory-polecil-dzis-zbanowac-mego-bloga-pomijam-wiec-czesc-a-i-publikuje-b-i-c#comment_707014
  **************************************
  Mój komentarz:
  WYDMUSZKI NA CHOINCE NE

  Witam panie Krzysiak. Może pan sobie wyobrazić jak mi podchodzi do gardła ta cenzura i działanie Ł.Ł.

  Redakcja widzi, że może robić wszystko, gdyż blogerzy są niezorganizowani i niesolidarni, po prostu słabi.

  Gdy anonimowi redaktorzy NE ukradli mi moją karykaturę, pomysł i temat, a moje ważne treści chowane były do piwnicy NE, to też nikt nie otworzył buźki.

  Jak tematy demokracji bezpośredniej oraz demokracji płynnej też były wklejane tylko na prawy pasek SG to każdy myślał, oprócz jednej osoby ( niestety zapomniałem jej skrót), że tak musi być, że to dopust profesjonalnej redakcji NE.

  Dzięki panu, widzę sytuacja przedstawiana przez Jaśnie Pana Jedynego i Wyłącznego Prezydenta wszystkich blogerów w Internecie nie jest jasna.

  Sam o tej porze zostałem przed rokiem poproszony o zbieranie składek na NE: przedstawiłem, dlaczego i na co, podałem konto, podałem adres zamieszkania, przedstawiłem zdjęcia sytuacji.

  Takie minimalne dane o sytuacji, o zakresie pomocy, potrzebuje każdy odpowiedzialny darczyńca, jeżeli nie chce uważać się za naciąganego i chce faktycznie pomóc, może nawet mieszkanie udostępnić.

  Popieram pana pozycję, ale nie trzeba na Ł.Ł. bluzgać, gdy się wie, że jego poprawność społeczno-polityczna, jest jak bombka na choince wydmuchana, podobnie jak wiele życiorysów i sytuacji na NE.

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  Krzysztof Puzyna

  *******************
  *******************

  Wszystkich i wszystko won wyzwoli nas od KORUPCJI!!!
  Ustrój bez korupcji wyzwoli Naród Polski.

  Czego Naród Polski faktycznie chce, ukażą w przyszłości wyniki referendów narodowych, ogólnopolskich i lokalnych, w rewolucyjnej technice szybkich referendów już w nowym ustroju Demokracji Bezpośredniej.

  Budujemy Nowy Dom
  Wszystkich i wszystko won!
  We własnym interesie
  I bez strzelania.
  AKT WOLI NARODU
  http://www.petycjeonline.com/akt
 • @adevo 20:55:38
  Czego Krzysiu nie rozumiesz?
 • @adevo 20:55:38
  Dziwię się, że stały bywalec NE może napisać jako ZARZUT:
  „Jak tematy demokracji bezpośredniej oraz demokracji płynnej też były wklejane tylko na prawy pasek SG”.

  Przecież każdy z naszych postów trafia ‘z licznika’ na prawy pasek SG.
 • @Prezydent RzBiK 20:59:03 - Panie Parol oddaj notkę panu Krzysiakowi!
  Jak można wycinać całą notkę starszego, doświadczonego człowieka i utrzymywać, że to nie jest cenzura? Jak można jak Ł. Ł. jeszcze bezczelnie utrzymywać, że on wie lepiej, niż pan Krzysiak (drHumor)?

  Właściwie blogosfera NE powinna zrobić strajk tygodniowy, aż red. naczelny, czyli Parol, opublikuje wyciętą notkę drHumora, do tego z przeprosinami.

  Poprawić się może, gdy blogerzy zrozumieją, że to oni napuszczają Parolowi kasę. Ich strajk publikacji nowych notek sprowadzi Parola do rzeczywistości.

  Nawiasem mówiąc tu jest aktualne wyliczenie dziennych przychodów NE: 444 $ tendencja jest przy tym w porównaniu 2 miesięcznym o 67 $ spadkowa, więc niech on nie podskakuje, bo będzie jeszcze mniej do podziału. Panie Parol oddaj wyciętą notkę pana Krzysiaka! Człowiek mający 72 lata potrafi sam za siebie decydować i odpowiadać.

  nowyekran.pl is worth $ 319,680.00

  nowyekran.pl has a global traffic ranking of 24,513 in the world. This site is estimated worth of US Dollar $ 319,680.00 and have a daily income of around $ 444.00 US Dollar. As no active threats were reported recently by users, nowyekran.pl is SAFE to browse.
 • @InaMina 22:04:38
  W tym zdaniu to najważniejsze słowo nazywa się "tylko".
 • @adevo 22:39:30
  "Nawiasem mówiąc tu jest aktualne wyliczenie dziennych przychodów NE: 444 $ tendencja jest przy tym w porównaniu 2 miesięcznym o 67 $ spadkowa"

  Idź z tym do Opary, bo on twierdzi, że nic z tego nie ma i tylko dopłaca do interesu. Być może tak by było, jak piszesz, gdyby to był zwykły portal w Ameryce z przeciętnie działającym działem reklamy (którego NE nie ma).


  Blogosfera czyli kto? Nie znam czegoś takiego. Znam RzBiK-a, znam KRBiK-a, ale Blogosfery nie znam.


  Poczytaj sobie "notki" "pana doktora" na mój temat - Tomek nie reagował, bo ja nie reagowałem, bo mi zwisa jego bredzenie. Obstawiam zatem, że to Ciri musiała poprosić o interwencję, a Tomek wziął to na klatę. Uzasadnił, jak uzasadnił:

  "Dlatego, że uznaliśmy za niedopuszczalne publikowanie postów robiących wiwiswkcję kłopotów Agnieszki. Jeden pomocowy wystarczy, to co zrobił autor było kopaniem dziewczyny i ładowaniem się z butami w jej życie. Będziemy Agnieszkę chronić przed działaniami bez wyobraźni i z urąganiem delikatności"
  http://drhumor.nowyekran.pl/post/83085,kondolencje-dla-tego-ktory-polecil-dzis-zbanowac-mego-bloga-pomijam-wiec-czesc-a-i-publikuje-b-i-c#comment_706319
 • @Prezydent RzBiK 23:42:27- ŚWIĄTECZNY STRAJK BLOGERÓW NE?
  Przede wszystkim nie było kontaktu z autorem notki. Najpierw wyciąć, następnie się tłumaczyć, to są zwyczaje chuligana ze wsi- wsioka.
  tu statement DrHumora:

  http://drhumor.nowyekran.pl/post/83085,kondolencje-dla-tego-ktory-polecil-dzis-zbanowac-mego-bloga-pomijam-wiec-czesc-a-i-publikuje-b-i-c#comment_706313

  "Ja wiem, kto wyciął. Ale zrobił to z braku kultury i strachu ponieważ:
  1. Mógł do mnie zadzwonić i porozmawiać, to nawet mógłbym to przeredagawać zgodnie z jego życzeniem
  2. Zrobił głupio, bo ja w pewnej ważnej sprawie pomagam i strach jest bezusadniony.
  3. W jedności siła i należy szanować tych , którzy pomagają."

  Ten brak stylu, jest obrzydliwy. Red. Nacz. i blogera obowiązuje przynajmniej podstawowy szacunek do starszych blogerów - jego chlebodawców.
  Mogę się założyć, udałoby się zorganizować ŚWIĄTECZNY
  STRAJK BLOGERÓW NE to Parol będzie miodem smarował swoje przeprosiny.
 • @adevo 00:17:52 Chlebo...co?
  Styl jak styl. Faktycznie - brak procedur i potem są zarzuty o arbitralność. Strajk w prosektorium? Wyjdzie z tego co najwyżej zombiak. Nie sądzę, by "Parol" przepraszał za cokolwiek takie kuriozum jak drhumor.
 • @Prezydent RzBiK 08:25:36
  Lepsze takie kuriozum niż takie chamstwo jak Twoje "Prezydencie RzBiK-a!" Nie dziwię się: on w rozmowie ze mną bronił Ciebie, Ty bronisz teraz jego!

  Swoją drogą wystawianie swojej dupy na tyle dni publicznie, to jest szczególne kuriozum, albo swego rodzaju oferta homoseksualna...
 • @drhumor 08:40:41 i reszta
  no, jak widzę, żeszcie sobie polecieli,

  tymczasem poruszana sprawa jest prosta,

  NIE NIESZCZYĆ treści, które ktoś pracowicie wklepał.

  To, co się dzieje na nE i w sieci, to jest po prostu wandalizm, który, mam nadzieję, zostanie w przyszłości zabroniony, i takie osoby jak ŁŁ i Pan Opara, jeśli nie zmienią poglądów, w przyszłości powędrują za kraty.

  Nawet, jeśli autor notki ma mieć możliwość usuwania komentarzy pod swoją notką, to to usuwanie spod notki nie może się wiązać z całkowitym usunięciem treści, która dla jej autora powinna pozostać dostępna.

  no i BASTA.
 • @interesariusz z PL 10:01:31
  Nie bardzo rozumiem. Skoro wg. autora notki umieszczono pod jego notką treść nie pasującą do notki, to *on* ją może usunąć. Więcej, jeśli treści pod notkami danej kategorii (zakładki) poddawane są atakowi czerwonej hołoty, to już administracja *winna* jest je ciąć bez litości. I dalej - z likwidacją kont takich "kurtuazjatonistów" włącznie, jeśli łamią regulamin, prawo, obyczaje.
 • @interesariusz z PL 10:01:31
  Za kratki to nie trafią, ale zawsze moga skomtaktować się z autorem i poduskutować tel., mailem, poczta wewn.
  Chyba dlatego wrogom ŁŁ powiedzail "całujcie mnie w d...", a pozostałych chyba ma w d....., a to nie ładnie!

  Przecież on nas wszystlich łączyć, dla dobra większści Polaków, ale tak szeroko to on nie myśli, a szkoda - kiedyś przez to straci!
  Pozdrawiam.
 • @DelfInn 10:24:43
  Rzeczywiście nie rozumiesz.

  Nawet przyjmując twoje poglądy, tj. prawo do cenzury (chociaż moim zdaniem tacy autorzy notek powinni być oznaczeni flagą "cenzor", aby się do nich z uwagami nie pchać),

  niech se autor notki, cenzor, usuwa spod niej uwagi, które mu się nie podobają,

  ale na koncie autora uwagi/komentarza, wpisany przez niego komentarz ma zostać, tam jest, a pod notką go nie ma.

  Jednakże wpis/notka dotyczy innego problemu. Ja wpisuję uwagą pod cudzą notką, ktoś inny na nią odpowiada, i tą odpowiedź usuwa autor notki, czyli ja nie mam możliwości zapoznania się z nią. W tym wypadku ten wpisany w odpowiedzi na mój, czyli adresowany do mnie komentrarz, powienien być mi przekazany pocztą.
 • @interesariusz z PL 10:36:29
  Po pierwsze, zupełnie niepotrzebnie, imo, uciekasz w rejony etykietowania, uogólniania, stygmatyzacji. Pomyśl co chcesz załatwić.
  Po drugie - o to, co chciałeś usłyszeć, a wykasowano, zwróć się do autora usuniętego komentarza, via PW, dowolnie.
  Rozumiem, że idzie Ci o to, by *pomimo* usunięcia czyjegoś komentarza i tak dawał on się przeczytać na liście komentarzy tego kogoś. Pojęcia nie mam czy to technicznie możliwe. Załóżmy jednak, że byłoby możliwe. Pod czyją jednak notką wówczas kontynuowałbyś dyskusję?
 • @DelfInn 10:50:22
  moim zdaniem etykietowanie jest potrzebne, chyba coś na ten temat już pisałem, ale może trzeba jeszcze raz.

  Ja nie czytam ani cenzorów, ani milczków. I wolałbym nie przekonywać się o tych cechach na własnej skórze.

  Jak mam się zwrócić do autora, skoro nie mam pojęcia, że do mnie napisał ?

  A jeśli chodzi o sprawę ukrycia komentarzy pod notką, z równoczesnym pozostawieniem ich w bazie danych i pokazywaniu ich w koncie autora, to jest to obecnie zadanie dla nierozgarniętego licealisty.

  Odpowiedź jest możliwa za pomocą poczty, a jeśli temat tego wart, można napisać notkę.
 • @interesariusz z PL 10:57:12
  1)dawaj,
  2)brak rozeznania i otwartości,
  3)wcale, wszak nie wiesz, że napisał,
  4)nie wiem, nie znam się,
  5)brawo! wygrał Pan termos z kawą :)
 • Bezsprzecznie blog jest własnością, zaś komentatorzy jego gośćmi
  Jednak niezależnym blogerem jest tylko i wyłącznie człowiek pozwalający na swobodną dyskusję. Człowiek cenzurujący wypowiedzi, blokujący osoby inaczej myślące jest zwykłym POLITRUKIEM i manipulantem, nie mającym nic wspólnego z wolnością wypowiedzi.

  Rozumiem, że powinny być usuwane komentarze obrażające, komentarze zawierające słowa niecenzuralne, ale w żadnym przypadku nie powinno się usuwać komentarzy w dyskusji, nawet jeżeli akurat ja nie zgadzam się z treścią danej wypowiedzi. Nikt z nas nie ma 100% pewności tego co mówi, a każdy ma prawo do wypowiedzenia się zarówno na temat wpisu jak i prowadzenia dyskusji z innym komentatorem.

  Ale to wszystko jest kwestią kultury człowieka, po prostu banujących politruków należy omijać. W mojej ocenie najwięcej takich osób spotkałem wśród blogerów katolickich oraz w tematach Smoleńska, gdzie niektórym blogerom zależy na wpajanie ich idei i idee niezgodne z nimi psują ich robotę.

  Zaś co do pomysłu przesyłania komentarzy przez pocztę uważam, że generuje niepotrzebny ruch, dubluje funkcję komentarzy, usunięcie komentarza jest rzeczą raczej sporadyczną i trzeba cenzorów eliminować (nie karmić jego bloga) w nie tworzyć dodatkowe narzędzia.
 • @DelfInn 11:18:13
  3) nie rozumiem, skąd Ty wiesz, że list nie doszedł ? Nadawca musi się skontaktować z Tobą po raz drugi, abyś miał szansę się dowiedzieć.

  5) to szyderstwo jest chyba nie na miejscu, zobacz co napisałeś wcześniej.

  no i nie podzielam opinii 2)
 • @interesariusz z PL 10:01:31
  Być może problem by rozwiązało przyznanie właścicielowi bloga prawa jedynie do bana, nie zaś do usuwania treści oraz prawo do ukrywania komentarzy. Ale to wszystko dodatkowe funkcjonalności, za które trzeba zapłacić.
 • @Prezydent RzBiK 11:32:41
  nie rób sobie jaj,

  prymitywne funkcje, które w stosunku do całości są groszowe,
 • @Zawisza 11:18:37
  Nawoływania do kulturalnego zachowania to jedno,

  a pies ogrodnika to drugie.

  Tobie nie pasi, aby komentarz przychodził też pocztą, a mnie tak.

  No to opcja w nastawach konta, i już.

  a propos poczta wewnętrzna nie generuje żadnego ruchu.

  No i oczywiście, moim zdaniem lepsze jest wrogiem dobrego, a to z kolei byle jakiego, itd.

  Dlatego trzeba tworzyć funkcje, które są dla kogoś przydatne.

  Oczywiście, ta propozycja to jedynie namiastka. Znacznie lepiej by było, aby można było odpowiadać za pomocą poczty. Tj. twoją uwagę odebrałbym w poczcie, w poczcie bym odpowiedział, a odpowiedź ukazałaby się pod notką.
 • @night rat 12:15:36
  jakbyś śledził moją obrazoburczą dzałalność, to byś może zauważył, że w początkach nE proponowałem kreację wątków.

  Niestety, wszystkie te moje pomysły padły. I tak dobrze, że są te automatyczne czasy przy odpowiadaniu. Tylko tyle udało mi się wtedy uwalczyć. Czy wiesz, ile musiałem się za tym napluć ?
 • @interesariusz z PL 11:23:08
  Ad 3) więc się ów skontaktuje, w czym problem? Jaki znowu list? Mówimy o komentarzach i notkach (postach). Aha, skoro już o tym, to o pomstę do nieba woła ignorancja, tak użytkowników nE, jak i administracji, że nawzajem sobie dozwalają na dowolną nomenklaturę. W wielu wpisach użytkownicy *nadal* mając na myśli komentarz, z uporem godnym lepszej sprawy, piszą o nim 'post'. Post w polskim języku ma jedno znaczenie - niezależnie od środowiska, w jakim się to słowo pojawia. Automagiczne, bezrefleksyjne, nie mające żadnego szacunku do ojczystego języka przenoszenie obcych zwrotów, słów, wyrażeń jest najlepszym świadectwem indolencji umysłowej Polaków i uwiądu polskiego języka oraz świadectwem Ich oddalania się od pojmowania rzeczy(wistości) na sposób narodowy. Jak chcecie budować Polskę, jak nawet mówić przyzwoicie nie potraficie? Jak się nawzajem jeden drugiego, choćby właśnie w tej prostej, elementarnej kwestii, życzliwie nie poprawiacie? Jak zamierzacie się zatem dla Polski dogadać, skoro każdy z Was innymi pojęciami - dowolnie przez siebie rozumianymi - operuje? Nie słyszę!!!

  Ad 5) to nie szyderstwo, lecz wyraz sympatii. Mój znajomy, chemik, parzył kawę na palniku Bunsena i pijaliśmy ją z metalowych kubasków. Wcale nie odbierałem tego jako szyderstwo.

  Ad 2) w takim razie, pokaż ścieżkę Twego rozumowania, która doprowadziła Cię do punktu, do którego odnosi się moja wypowiedź. Może inaczej wędrujemy, po prostu. Prostujcie ścieżki... :)

  Pozdrawiam
 • @Zawisza 11:18:37
  ZAWISZA!
  Nic dodać Nic ująć. Sa, bym tego lepiej nie sformułował.Popieram Twoje stanowisko w Pełni i zgoda z każdym Twoim niewatpliwie wyważonym wnioskiem!
  Tak Trzymaj! i Pisz Dalej!
 • @DelfInn 12:36:10
  och, te słowa o ojczystym języku to jak balsam na moje serce,

  bo tu to nawet rednacz musi co jakiś czas wtrącić jakiś anglicyzm, zapewne aby powalić na kolana czytelników swoją erudycją. Nie wypominąc stronie głownej.

  Jak to w czym problem. A jakby admin skanował twoją uwagę DelfInn17.12.2012 12:36:10 to co, ja bym jej nie przeczytał, a Ty byś monitorował i ją powtórzył ? Chciałoby Ci się ?

  Ta uwaga, pisana przeze mnie, adresowana do Ciebie, jest naszą wspólną własnością (jest to specyfika forum, bo w zasadzie powinna być bardziej twoją, niż moją własnością), i jeśli admin ją by usunął, to zniszczyłby naszą własność.

  Oczywiście barbarzyńcy, czyli właściciele nE zastrzegają sobie, że nasze teksty są ICH własnością. I autorzy powinni wreszcie zacząć walczyć o prawa autorskie w sieci. Swoje prawa.

  A co to zmienia, jeśli by ta nasza wymiana zdań była pod notką osoby trzeciej. Czy ona jest również, obok właścicieli nE, właścicielem naszych uwag, i może sobie je do woli kasować ?

  Autor notki powinien mieć możliwość jedynie usunięcia uwagi spod notki, czyli jej ukrycia pod notką, a nie całkowitego unicestwienia.

  Jest to rzecz dyskusyjna. Ja nie usuwam nieczego, żeby nie wiem co w uwagach się znajdowało.

  5) przyjumuję wyjaśnienia, interpretowałem w swojej świadomości i tak mi wyszło.

  2) nie wiem, co z tym

  ja "Ja nie czytam ani cenzorów, ani milczków. I wolałbym nie przekonywać się o tych cechach na własnej skórze."
  Ty "brak rozeznania i otwartości,"

  do kogo się twoja uwaga odnosi, do mnie, czy do cenzorów i milczków ?
 • @interesariusz z PL 12:24:07
  Nic nie Szkodzi aby sobie Pogadać Pocztą po za dyskusją i w sprawach
  nie koniecznie związanych z Blogiem.
  Natomiast nasuwa się takie rozwiązanie , jeśli możliwe;
  Komentarz lub kontrkomentarz czy odpowiedż winna być sygnalizowana
  autorowi lub powinna zapisywać się tuż pod (post) czego dotyczy,tak jak
  jest na stronie; www.Niezalezna .pl,
  W tym przypadku mój komentarz tu wpisany zapisze się na końcu listy
  bo nie temat a czas wpisu decyduje o jego kolejności.
 • @interesariusz z PL 12:17:24
  Tak, ale grosik do grosika i kasa umyka :))
 • @interesariusz z PL 13:20:03
  Przepraszam, lecz odnoszę wrażenie, że chcesz załatwić swoje sprawy cudzymi rękami. Tymczasem, jeśli chcesz mieć kram - musisz być Pan. Określasz rodzaj towaru, warunki jego sprzedaży i kryteria, jakie mają spełniać Twoi klienci. No, chyba że bawisz się w hurtownika, ale to wtedy nie ma mowy o Państwie, po prostu trwa w Twej jatce permanentna wyprzedaż dóbr wszelakich, przy czym niekoniecznie własnych. Otwartość na dyskusję nie polega na tym, że pozwalasz u siebie rozmawiać każdemu z każdym w dowolny sposób i na dowolny temat, ale na tym, że ten ma coś do powiedzenia, na Twoich warunkach i w określonym przez Ciebie temacie, kto znajduje u Ciebie partnera do tejże dyskusji i na tychże warunkach. Stąd powiedziałem Ci o Twoim braku rozeznania i otwartości.

  Pozdrawiam
 • @Prezydent RzBiK 08:25:36
  >Chlebo...co?
  Chlebodawcy- bez blogerów, nie ma treści, bez treści nie ma odwiedzin, bez odwiedzin nie ma reklam, bez reklam nie ma zysku, nie ma zysku to żaden wsi-ok z redakcji nie ma chleba ani Parol ani inni.

  Tak, Jaśnie Panie Prezydencie,
  może był to za duży skrót umysłowy dla Ciebie i Twojego naukawego dworu i Twojej szlachty, ale teraz widzisz czarno na białym drHumor ma udział w pensji red. naczelnego Parola. Podobnie ma się z każdym innym blogerem.

  Tylko dzięki różnym darmowym treściom blogerów ten portal jeszcze żyje, a redakcja może wykarmić swoje rodziny.

  Redakcja NE powinna zrezygnować z chamstwa i cenzury.
  Może trzeba napisać apel blogerów do redakcji i właścicieli NE.

  Prosimy właścicieli i redakcję Nowego Ekranu o rezygnację ze stosowania w stosunku do blogerów - waszych CHLEBODAWCÓW chamstwa i cenzury.
 • @interesariusz z PL 10:01:31 niesamowite chamstwo Tomasza Parola
  >NIE NIESZCZYĆ treści, które ktoś pracowicie wklepał.
  >To, co się dzieje na nE i w sieci, to jest po prostu wandalizm, który,
  > mam nadzieję, zostanie w przyszłości zabroniony, i takie osoby jak ŁŁ i
  > Pan Opara, jeśli nie zmienią poglądów, w przyszłości powędrują za kraty.

  **************************
  TO KOLEJNE NIESAMOWITE CHAMSTWO TOMASZA PAROLA
  **************************

  Przecież pisanie treści to sprawa czasu. Nawet, gdy notki zawierają wypożyczone treści, trzeba je najpierw znaleźć i przygotować. To zabiera czas. Czas poświęcony NE za darmo. Dlatego niszczenie treści, bez dyskusji, bez zgody, bez ostrzeżenia jest wyrazem niesamowitego, podłego chamstwa wyżej wymienionego wsi-oka.

  Potrzebujemy alternatyw.
  Chyba już każdy z nE został zaproszony przez Mariovana do powstającego nowego bloga narodowego:
  http://www.mpolska24.pl/
  Może się wszyscy tam przeniesiemy?

  Potrzebujemy związku blogerów lub pospolitego ruszenia
  by takich chamów jak Parol trzymać krótko za płotem.

  Uważam, że potrzebujemy strajku okołoświątecznego.
  Niech każdy sobie odpocznie, zamiast pisać dla nE.
  Parol pokazał nam dobitnie, że to nie jest nasz portal.

  To typowe w kapitalizmie - ludzi wycyckać z czasu i wartości w imię "idei ratować Polskę", nic im nie zapłacić, a sobie zbudować pałac.
 • @adevo 18:02:58
  też tam króluje polorykański zamiast polskiego,

  bajery graficzne nie zastąpią treści, która wygląda jak w normalnej gazecie, czyli czysta indoktrynacja,

  na dodatek w blugach znajduje się często co prawią eksperci,

  na razie im dziękuję.
 • @interesariusz z PL 21:20:17
  Ja przedstawiłem Mariovanowi moje zainteresowania. Napisałem, że jak zrobi mechanizmy podobne do tych na wykopie to się chętnie przeniosę. Wtedy będzie można wygodniej głosować i dyskutować. Tylko ja się pytam, z kim?
  Ale wszyscy zainteresowani DB na pewno wtedy się z nE wyniosą.
 • @adevo 17:30:45
  Chlebodawcą Redakcji jest Opara - nie żadni blogerzy i komentatorzy. Wiesz czemu? Bo czy by było nas tylu ilu jest czy 5 razy więcej to byłoby jeden i ten sam... deficyt.
 • @adevo 22:34:54
  Tak, Mariovan zna moją koncepcję NOWEJ KULTURY. Tworząc skrypt nie zaprosił mnie jednak do współpracy. Robi swoje.
 • @Prezydent RzBiK 23:25:54
  Miał rację!
 • @drhumor 23:49:25
  Miał,

  po prostu nie chciał się dielić autorskimi prawami,

  ciekawe, czy i kto wykorzysta moje pomysły złaszane kiedyś ku pożytkowi nE.
 • @interesariusz z PL 09:36:38
  Jeżeli chodzi o koncepcje dotyczące Demokracji Bezpośredniej to nie miałby powodu. Polacy na ten temat już od roku 2003 dyskutowali ze mną na stronie
  http://iddd.de/ppppl.htm#nowa
  a następnie w grupie dyskusyjnej Googla
  https://groups.google.com/forum/?hl=pl&fromgroups#!forum/stop-politykierstwu

  Nie ma żadnej koncepcji, o której Prezydent RzBiK mógłby powiedzieć, że sam ją wymyślił, czy ma prawa autorskie. Wszystko już w tej dziedzinie było omawiane, oprócz poważnych rozwiązań infrastruktury dla DB, których w Polsce szczegółowo nie poruszam, tak długo jak nie ma szans ich realizacji.

  Chętnie bym popierał Mariovana, ale ludzie już zrozumieli, że samo publikowanie tekstów do Internetu to za mało. Konieczne są elementy współudziału poważne i niepoważne. On jednak pomimo informatycznych możliwości, pozostaje przy starych, nieatrakcyjnych rozwiązaniach.

  Radosnych Świąt Bożego Narodzenia
  K. P.
 • @adevo 15:11:39
  nawzajem, zwłaszcza, że będzie to już w nowym świecie, tuż po końcu starego.
 • @adevo 18:02:58
  polecam uwadze ustanowiony zamordyzm u Mariovana

  4.Zabronione jest publikowanie treści i materiałów w Serwisie, których jakimkolwiek elementem byłyby, w szczególności:
  d. treści będące pośrednią lub bezpośrednią reklamą/działaniem marketingowym dla jakichkolwiek produktów, usług lub innych, w tym konkurencyjnych serwisów internetowych, a także będące spamem lub niezamówioną informacją handlową, chyba, że opublikowane za zgodą administracji serwisu;
  e. treści godzące w interesy lub dobre imię Serwisu lub Administratora i podmiotów z nim powiązanych.
  f. treści o niskiej jakości mające charakter spamu, publikowane częściej niż 2 razy dziennie, treści stanowiące powielenie treści już istniejących.

  5.W przypadku gdy treść publikacji narusza lub istnieje podejrzenie, że narusza postanowienia niniejszego regulaminu, Serwis może natychmiast usunąć taką publikację bez powiadomienia o tym fakcie Użytkownika.
 • @interesariusz z PL 18:19:21
  > Serwis może natychmiast usunąć taką publikację bez powiadomienia o tym fakcie Użytkownika.

  W sprawie manipulacji, kradzieży, bojkotów moich artykułów, gdy nie ma jawności, to ja mogę podejrzewać wszystkich z kierownictwa nE. Wg mnie M. to epigon, taki co kopiuje, ale nie czuje grafiki. Bez ducha wolności to mnie ludzie i ich portale nie interesują. Poza tym, mam więcej propozycji z Polski, przynajmniej 1-ą na miesiąc. :)
 • @interesariusz z PL 18:19:21
  wycinek ze strony
  http://www.mpolska24.pl/blogi/post/182/strategia-mpolski

  Finansowanie

  Portal jest finansowany z wpływów z reklam i innych form przychodów. Około połowa przychodów będzie dzielona wśród blogerów i ekspertów jako tantiemy za twórczość. Podział budżetu na tantiemy będzie zależał od udziału w ruchu na stronach blogów. Będzie tym większy im będzie większy ruch na portalu oraz im względnie liczniejsze będzie grono czytelników danego autora. Powstanie sprzężenie zwrotne pomiędzy nakładem i jakością zaangażowania autora, a jego osobistym powodzeniem i sukcesem portalu.
  Think tank mPolska

  Bank pomysłów

  Think tank gromadzi projekty realizujące misję zgodnie z celami taktycznymi. Projekty zmian w Polsce są analizowane z punktu widzenia wykonalności w szczególności pod względem finansowym. Przeanalizowane projekty wchodzą do zasobu think tanku pokazując istnienie nawet wielu sposobów rozwiązania danego problemu. Zasoby think tanku służą do przygotowania autorskich programów pokazujących realną możliwość wdrożenia całej grupy projektów, które z założenia służą powstaniu kompleksowego planu przebudowy Polski.

  Wdrożenia

  Projekty są wykorzystywane do przygotowania założeń do aktów normatywnych, a następnie projektów tych aktów wraz z uzasadnieniem. Think tank publikuje zestawienie projektów mPolski, w tym wykorzystanych również przez inne podmioty życia publicznego.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031