Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
632 posty 11625 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Mam tego dość

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na jedynce króluje

notka tutejszego celebryty, Leszka Szymowskiego, "Zlikwidować PIT". Czysta manipulacja w stylu Michnika, mieszająca oczywistości z antypaństwową mową "umoralniającą". Takie mieszanie głupkom w głowach, aby podniósł się tumult.

Dyskusja dorównuje poziomem notce. I ten kiepski i szkodliwy pod każdym względem tekst okupuje godzinami najważniesze miejsce na okładce !!!!


Dosyć tego. Żegnaj niegdyś NOWY ekranie. Uprawiana tu propaganda wyrażająca się w promocji tekstów spadła poniżej poziomu mojej tolerancji.

KOMENTARZE

 • Szymowski ma rację.
  .
 • @circonstance 18:51:40
  w czym ma rację ?
 • @interesariusz z PL 20:18:45
  już pomijając fakt ile i na jakie głupoty wydaje pieniądze Państwo Polskie (LOT stadiony utrzymywanie tych że, różne fundusz wsparcia kurczaków, śledzi, mięsa wołowego, wieprzowego itd. itp. to pomysł na ściąganie podatku w ten sposób że ślusarz ma wypełniać jakiś kwestionariusz godny księgowego jest szczytem kretynizmu.
 • @prolet 21:37:27
  przecież w notce jest napisane czarno na białym
  "PIT czyli podatek dochodowy od osób fizycznych"

  a więc nie ściemniaj, że chodzi o kwestionariusz.

  Chodzi o podatek.
 • @interesariusz z PL 22:51:22
  Czy my się znamy?
  Ja ściemniam czy Ty? Ja ściemniam czy Pan? :)

  Czy można płacić ten podatek bez wypełniania PIT-a.

  I pewnie nie widzi Pan związku między tym kretyńskim sposobem pobierania podatku i doniesieniem do prokuratury przez jakiegoś osła/posła na Kaczyńskiego o nie wpisanie czegoś tam do deklaracji.

  Ale chciał bym by jednak miał rację bo Kaczyński pewnie też nie widzi tego związku i uważa za NORMALNE że miliony ludzi włóczy się po urzędach podatkowych i donosi na siebie. A urzędnicy zastanawiają się czy jak ktoś mnie poczęstuje kanapką to jest to darowizna i czy darować nie wpisania tego do deklaracji.

  Oczywiście, należy zlikwidować ten podatek jako szkodliwy (patrz ostatnia afera w USA z IRS). Jak już komuś brakuje szmalu i jeszcze nie dość nas okradł to lepszy jest VAT
 • @prolet 07:17:14
  W duskusji sieciowej zasady kurtuazji są inne.

  Podatek można płacić bez wypełniania PIT. PIT jest podsumowaniem należności z całego roku, a więc pomocny do zrobienia okresowej kontroli należności zarówno przez podatnika jak i US. Ze względu na progresywność podatku i tak takie podsumowanie trzeba zrobić.

  Nie można sprawozdawczości nazywać donoszeniem. Donieść to może sąsiad, że ma Pan nieujawnione dochody.

  Dla każdego, oprócz liberalnego oszołoma, jest jasne, że VAT jest zły, bo płacić go muszą i emeryci, i dzieci. Ponadto niech Pan wypełni deklarację VAT zamiast PITa, to wtedy Pan zobaczy, który podatek jest bardziej popaprany.
 • @interesariusz z PL 10:27:12
  Jakoś nie mogę się przekonać.

  Rozumiem że Panu się wydaje że to fajnie jak co roku ludzie kłębią się przed US (teraz będzie to powoli ukrywane przez PIT online.

  Cóż są tacy ludzie i trzeba żyć pomimo nich.

  Nie wiem co tam oszołomy, ale niektórzy "liberałowie" ( piszę " " bo każdy rozumie co innego pod tym słowem więc pewnie i Pan RG) np. Gwiazdowski słyszałem preferuje raczej podatek obrotowy, a VAT być może podałem niefortunnie tylko jako alternatywę i nie miałem na myśli tej wersji post PRL- owskiej skomplikowanej na maksa z setkami wyjątków i króczków na których się nie znam.

  Jeżeli o mnie chodzi wolałbym pogłówny.
 • @prolet 12:44:34
  Nietety, nie rozumie Pan,

  w ogóle mnie nie cieszy, że "ludzie się kłębią przed US", również, że muszą walczyć z MF (mi wysłanie PITa siecią zajęło parę godzin, bo procedura ciągle się wykładała).

  Ale progresywny podatek od indywidualnych dochodów to najrozsądniejszy z obowiązujących podatków.


  Podatek obrotowy zamiast VATu i CITu nie jest zły. Ale nie ma nic wspólnego z PITem.

  Jak wolałbyś pogłówny, to ja Ci życzę wielu głów, zostań hydrą.
 • @interesariusz z PL 19:53:11
  Ja TOBIE nie życzę tylu głów bo szpetnie byś wyglądał, ale sprawia Pan wrażenie jak by nie lubił pogłównego i pewnie wie dlaczego więc chętnie przeczytam?
  Dla mnie progresywny podatek jest niesprawiedliwy bo ja jestem trochę za nieróżnicowaniem obywateli prawnie. Nawet jedna stawka od dochodu jest podatkiem progresywnym, dlatego pogłówny wydaje mi się uczciwy rzecz tylko w jego wysokości bo na zbyt wygórowaną stawkę :) to i kilka głów było by mało. Ale jak napisałem jestem ciekaw powodu Pana niechęci? (poza oczywiście techniczną kwestią ustalenia wysokości takiego podatku; zresztą to powinien być prawie symboliczny podatek, reszta to obrotowy majątkowy ziemski i co tam jaśnie Pan Król wymyśli byle się dało żyć)
 • @prolet 21:04:14
  pogłówny oznacza, że tyle samo płaci idiota, co geniusz, człowiek uczciwy, i złodziej, osiłek i kaleka, a nawet Al Capone, bez sensu.
 • @interesariusz z PL 23:20:44
  I tak pierwszy raz doszedłem do końca w rozmowie na NE, ludzie na ogół kręcą i popisują się erudycją więc nie można dojść do sedna różnicy poglądów, dla mnie jest to satysfakcjonujące więc dziękuję za rozmowę.
  Dodam tylko że dla mnie właśnie to jest piękne w pogłównym (co Pana odrzuca) że każdy jest traktowany jednakowo, takie Biblijne że słońce świeci jednakowo dla grzeszników... To że Państwo nie interesuje się tym czy zapłaciłem synowi albo bratu za pomoc przy robocie lub ile kaw wypił pracownik uważam za super bonus i oszczędność zbędnej papierologii. A różnice w płatności powinny powstawać przy podatkach ziemskim, obrotowym i majątkowym.
 • @prolet 09:33:54
  Tak, a więc to dobrze, że państwo wypłacając emeryturę w wysokości X drugą ręką pobiera X za dach nad głową.

  Obrotowy jest bez sensu, a jego chwilowa potrzeba wynika tylko i wyłącznie z przewagi księgowych oszustów nad aparatem skarbowym. Bez sensu, bowiem zamraża wymianę.

  Majątkowy ? bez względu na to, jaki dochód przynosi majątek ? To jest wywłaszczenie. Największe zagrożenie dla Polaków, którzy obudzą się z ręką w nocniku.

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930