Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
789 postów 20005 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 7.11.2014r

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Notka przyrastająca

Minister Energetyki Alexis Granowski oświadczył, że ukraińskie ostrzały obiektów cywilnych, w tym ostrzał szkoły, nie pozwalają prowadzić negocjacji w sprawie sprzdaży donbaskiego węgla i innych paliw Ukrainie, rozmowy zostają zawieszone do czasu zaprzestania działań wojennych.


„Jest niedopuszczalne, abyśmy sprzedawali cokolwiek ludziom, którzy zabijają nasze rodziny"

Wczoraj Ukraińcy wzowili ostrzał okolic dworca kolejowego, uszkadzając linie gazowe, kilka domów. Trafione zostały dwie szkoły, Uniwersytet Transportu Kolejowego, hostel , sklep spożywczy.


Ukraińska Gwardia Narodowa strzelała też w ulicę Partyzancką, Kopalnię Trudowskaja w dzielnicy Petrowskiej, Most Putiłowski, dziecięce place zabaw, przystanek autobusowy Tochmash, ulice Świetlową i Kremlowską..

--------------------------------------------

a tymczasem

Kongres USA po raz kolejny wezwał NATO do wykupienia zbudowanych dla Rosji Mistrali.

Będziemy potężniejsi, może mały desancik na Królewiec ?

--------------------------------------------

Dzisiaj w rejonie kujbyszewskim miał miejsce pogrzeb dwóch młodych chłopaków zabitych przez ukraińskie moździerze w szkole nr 63.

Niech odpowczywają w pokoju.

--------------------------------------------

Ludzie, którym artyleria ukraińska zburzyła domy, otrzymują miejsca w hotelach i pensjonatach.

 

KOMENTARZE

 • @interesariusz
  "nie pozwalają prowadzić negocjacji " już dawno takie restrykcje powinny dotknąć USA, odechciałoby im się wojen
 • @Zez 10:21:46
  lepiej pilnuj Polski gdzie parlament i episkopat to praktycznie kneset
 • @szuwarek14 10:25:23
  "Na południowym wschodzie Ukrainy sytuacja nadal jest napięta


  Według danych powstańców, na południowym wschodzie Ukrainy kontrolowane przez Kijów siły zbrojne w ciągu ostatnich 24 godzin naruszyły rozejm co najmniej 14-krotnie.

  Większość ataków - 11 ostrzałów artyleryjskich z wykorzystaniem wyrzutni Grad - przeprowadzono na donieckim kierunku. Zginęło pięciu cywilów, ponad 10 zostało rannych. Zostały uszkodzone domy, rozdzielnie elektryczne oraz linie energetyczne.
  Powstańcy oznajmili, że odparli atak pancerny na przedmieścia Doniecka.
  Ukraińska armia przeprowadziła ostrzały, pomimo że w mieście ogłoszono żałobę po poległych uczniach."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Na-poludniowym-wschodzie-Ukrainy-sytuacja-nadal-jest-napieta-6919/
 • @szuwarek14 10:29:31
  "Żydowsko-ukraińska Powstańcza Armia.
  KWESTIA ŻYDOWSKA W OUN - UPA
  W listopadzie 2007 roku podczas oficjalnej wizyty Prezydenta Ukrainy w Izraelu Wiktor Juszczenko nieoczekiwanie obwieścił, że OUN i UPA w żaden sposób nie prowadziły antysemickiej działalności i że statutowe dokumenty tych organizacji nie zawierają żadnych antysemickich ustaleń.
  “Żadne archiwum nie potwierdza dzisiaj ani jednej akcji typu egzekucyjnego (karnego) przeciwko Żydom, w której braliby udział bojownicy UPA lub inne podobne organizacje” – oznajmił szef państwa ukraińskiego.
  „Rozumiem, że wiele działań propagandy sowieckiej nabrało siły stereotypu, ale my mamy prawo mówić, że prawda jest inna.”
  Przyczyny tak kategorycznego stwierdzenia ukraińskiego prezydenta są zrozumiałe. Na Ukrainie obecnie dokonuje się proces konstruowania nowej świadomości narodowej, w ramach którego członkowie OUN i UPA zostali ogłoszeni bohaterami narodowymi. Przecież bohaterowie narodowi nie mogą być zamieszani w przestępstwa przeciwko ludzkości.
  Nic dziwnego, że oskarżenia OUN – UPA o udział w likwidowaniu Żydów są gniewnie odrzucane przez pro banderowsko nastawionych historyków ukraińskich.
  „Rozpatrując zagadnienie stosunków ukraińsko – żydowskich w XX wieku, jakikolwiek badacz styka się z problemem stosunku Żydów do narodowo-wyzwoleńczego ruchu ukraińskiego. Zazwyczaj obraz tego zagadnienia budowany jest na fundamencie stereotypów propagandy sowieckiej: pogromy, ukraińscy nacjonaliści to antysemici, udział ukraińskich policjantów w Holokauście i t. d.
  „Jednak obiektywny badacz nie może nie zauważyć, że takie przedstawienie problemu jest zupełnie nie uprawnione” – twierdzą na przykład Aleksander Gołun i Aleksander Wołk. (Gołun А., Wołk А. „Żydzi w walce o niepodległą Ukrainę” // Korzenie (Kijów - Moskwa). 2005. N25. s. 133.)
  Jest to oświadczenie wystarczające mocne.
  Spróbujemy rozpatrzyć zagadnienie o stosunku nacjonalistów ukraińskich do Żydów i o uczestnictwie Żydów w Ukraińskiej Powstańczej Armii.
  WSPÓLNICY ZBRODNIARZY NIEMIECKICH
  Związek ukraińskich nacjonalistów z niemieckimi organami wywiadu nie jest dla nikogo tajemnicą od czasów procesu w Norymberdze. Co najmniej od 1938 roku służby specjalne III Rzeszy zasilały ukraińskie nacjonalistyczne ugrupowania, mając nadzieję wykorzystać je do destrukcyjnej działalności najpierw przeciwko Polsce, a potem przeciwko ZSRS.
  Przed kampanią przeciwko Polsce Abwehra otrzymała jednoznaczne zadanie: wykorzystać ukraińskich nacjonalistów do wywołania powstania w Polsce, “mającego na celu zniszczenie Polaków (chodziło o polską inteligencję) i Żydów w Polsce. O tym osobiście mówił Ribbentrop Canarisowi”.
  (Wilhelm Franz Canaris (ur. 1 stycznia 1887 w Aplerbeck - obecnie dzielnica Dortmundu) – zm. 9 kwietnia 1945 we Flossenbürgu) – admirał niemiecki, szef wywiadu i kontrwywiadu wojskowego Abwehry od 1935 do 1944 roku, wysoki dygnitarz III Rzeszy, wieloletni członek tajnej organizacji „Czarna Orkiestra”).
  Kierownictwo NSDAP nie miało żadnych wątpliwości co do gotowości podlegających im ukraińskich nacjonalistów do realizowania przez nich antyżydowskich pogromów. I kierownictwo Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, i szeregowi jej członkowie wyznawali zdecydowanie antysemickie poglądy.
  W maju 1941 roku, bezpośrednio przed niemieckim wtargnięciem w granice Związku Sowieckiego, OUN (b) opracowała nowy plan powstania – instrukcję “Walka i działalność OUN w czasie wojny”.
  Zgodnie z 16 punktem rozdziału “Wytyczne na pierwsze dni organizowania państwa”, pryncypia polityki OUN co do stosunku do mniejszości narodowych przedstawiały się następująco:
  “Mniejszości narodowe dzielą się na:
  - Przyjazne nam, to znaczy członkowie wszystkich ujarzmionych narodów.
  - Wrogie nam, Moskale, Polacy, Żydzi; mające jednakowe prawa z Ukraińcami, oni mogą wrócić do swojej ojczyzny.
  - Niszczone w walce, oprócz tych którzy przestrzegają porządku ; przesiedlenie na ich ziemie, niszczyć przede wszystkim inteligencję, której nie wolno dopuszczać do jakichkolwiek państwowych instytucji, w ogóle należy uczynić niemożliwym pojawienie się inteligencji, to jest uniemożliwić dostęp do szkół i t. d. Na przykład tak zwanych polskich rolników należy asymilować, uświadamiając ich, tym bardziej w te gorące, przepełnione fanatyzmem czasy, że są Ukraińcami, tylko obrządku łacińskiego, przymusowo spolonizowani.
  - Przywódców niszczyć. Żydów izolować, usuwać z państwowych instytucji, aby uniknąć sabotażu, tym bardziej Moskali i Polaków. Gdyby zaszła absolutna konieczność pozostawić w aparacie gospodarczym Żyda, postawić przy nim naszego milicjanta i likwidować za najmniejszą przewinę.
  - Kierownikami poszczególnych urzędów mogą być tylko Ukraińcy, a nie obcokrajowcy – wrogowie. Asymilacja Żydów jest wykluczona.”
  Te antysemickie plany nacjonaliści ukraińscy zaczęli wcielać w życie od pierwszych dni agresji Niemiec na Związek Sowiecki.
  Już wczesnym rankiem 30 czerwca 1941 roku do opuszczonego przez sowieckie wojska Lwowa wkroczył sformowany przez Abwehrę pododdział niemiecko - ukraiński – rozpoznawczo- dywersyjny batalion “Nachtigal” („Słowiki”).
  Niemcy i nacjonaliści ukraińscy zorganizowali w mieście okrutną rzeź żydowskiej i polskiej ludności.
  Dzisiaj historycy ukraińscy i niektórzy pro banderowscy polscy jak Grzegorz Motyka, czy Ewa Kurek próbują zanegować ten fakt, obwiniając o organizację pogromu postępującą za wojskami „spec - grupę S”. Jednak badania niemieckich specjalistów wykazały, że ugrupowania tej „spec - grupy S” weszły do Lwowa dopiero 2 lipca.
  Szczególne perfidne kłamstwa wygłasza „naukowiec” Ewa Kurek, na łamach „Warszawskiej Gazety” i w swoich „naukowych” wykładach w USA, jakoby Ukraińcy z Niemcami oszczędzali w swoich masowych lwowskich mordach Żydów, kierując swe zbrodnie wyłącznie na Polaków, przez co zmuszali Polaków do noszenia opasek żydowskich z gwiazdą Dawida, co miało ratować im życie...."Aleksander Szumański
  http://aleszuma.neon24.pl/post/114879,zydowsko-ukrainska-powstancza-armia
 • @szuwarek14 10:35:53
  "Uśmiechnij się! Jesteś w niezabezpieczonej kamerze.
  Ludzie są podglądaczami, a akcje z ujawnianiem prywatnych zdjęć gwiazd typu The Fappening i zainteresowanie, które wzbudzają (przy okazji nakazując celebrytom spalać się ze wstydu), tylko to potwierdzają. Bardzo często to, co wycieka do sieci, nie jest wcale efektem zmasowanego ataku hakerów, lecz najzwyczajniej w świecie wynika ze złego zabezpieczenia systemów czy kamer podpiętych do globalnej infrastruktury. Strona insecam.com jasno i dobitnie to pokazuje, prezentując obraz z tysięcy kamer z całego globu.[...]
  Jeżeli o Polskę chodzi, w bazie jest blisko 700 kanałów telewizyjnych, przy czym liczba ta jest zapewne nieco większa, ponieważ nie w każdym przypadku twórcom strony udało się ustalić dokładną lokalizację kamer. Tam, gdzie było to możliwe, wraz z podglądem obrazu otrzymuje się również przybliżone położenie systemu, ile kanałów dany lokalnie obsługuje (niekiedy nawet 11 zestawów CCTV w jednym miejscu), a do tego nazwę producenta urządzeń. Chodzi nie tylko o rzuty na sklep z systemu monitoringu założonego do walki ze złodziejami czy wgląd na czyjś parking przed prywatną posesją, ale również kamery domowe (sypialnie dzieci, rodziców, szwalnie w piwnicy)..."
  http://wolnemedia.net/swiat-komputerow/usmiechnij-sie-jestes-w-niezabezpieczonej-kamerze/
 • @szuwarek14 10:38:53
  "Debilizm na WP.PL: Zderzenie z wieloma obiektami oznacza trafienie rakietą...
  Cieżko jednoznacznie wskazać, kto dokładnie wykazał się taką erudycją aby dojść do następującego stwierdzenia:
  "Wstępny raport sporządzony we wrześniu przez holenderskich śledczych mówi o uderzeniu w samolot wielu obiektów lecących z dużą prędkością, co jest w istocie potwierdzeniem hipotezy, że maszyna została trafiona rakietą." (cytat za wp.pl)
  Podejrzani są: holenderscy śledczy oraz portal wp.pl
  W każdym razie zupełny laik jest w stanie zauważyć, że coś tutaj nie pasuje zwłaszcza oglądając poszatkowany pociskami wrak samolotu.
  Zwłaszcza, że relacja z CNN zamieszczona z polskim tłumaczeniem przez wp.pl tuż pod informacją mówi o tym, że jedna z ofiar miała nałożoną maskę tlenową co w sposób oczywisty również wyklucza trafienie rakietą.
  Jakim więc sposobem nadal uważa się, że separatyści trafili samolot rakietą? ..."
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1969:debilizm-na-wppl-zderzenie-z-wieloma-obiektami-oznacza-trafienie-rakiet
 • @szuwarek14 10:43:30
  od Noworosji Walczącej
  "Wczoraj zmasowany atak ustał (w moim odczuciu) około godziny 20.00. Z tego co słyszałem to się zapędzili na nasze tereny (Jasinowata?) i marnie skończyli-widziałem, że nasza artyleria zrobiła im niezły pogrom, więc dostali za swoje.
  Osobiście uważam, że był to ostrzał próbny, a te grupki samobójców to zwiad jaką mamy obronę."
  https://www.facebook.com/NoworosjaWalczaca
 • @szuwarek14 10:26:49
  W sejmie, senacie i episkopacie znajduje się wielu Polaków pochodzenia żydowskiego, ale to nie znaczy stały się knesetem. W knesecie jakby co 43 parlamentariuszy ma jakby co pochodzenie polskie.
 • @szuwarek14 10:45:21
  mieszkańcy Mariupola wyganiają ukraińskie służby i obrzydzają im życie, ustawili blokadę na ulicy Taganrogskiej
  http://cs620525.vk.me/v620525176/1fae0/UURd5b87zOI.jpg
 • @szuwarek14 10:35:53
  Żeby było jasne część naszych narodowców przed II WŚ i wcześniej miało dwa podstawowe zarzuty do polskich żydów: po pierwsze, że część żydów asymiluje się z Polakami i po drugie, że większość żydów nie asymiluje się z Polakami. Czyli i tak źle i tak niedobrze.
 • @szuwarek14 10:43:30
  Bo nikt nic nie wie na pewno więc wszyscy "eksperci" mówią cokolwiek, aby tylko coś powiedzieć.
 • @Płachtycz 10:48:12
  kneset w rozumieniu władzy ustawodawczej jak najbardziej u nas istnieje, jest rażąca dysproporcja pomiędzy stanowionym korzystnym prawem dla Polaków a dla interesów wyżej wymienionych, wystarczy śledzić poważne media żeby to się rzuciło w oczy
 • @Płachtycz 10:53:46
  Nie mieszajmy do polityki zwykłych ludzi za wyjątkiem uwagi że sami często znakomicie pomagają rządzącym się oszukać i wkręcić.
  Kapitał żydowski był, jest i długo będzie miał ogromne znaczenie w polityce światowej . Większość konfliktów wywołał ten właśnie kapitał dla swoich interesów, eksperymentował i eksperymentuje też z systemami politycznymi, jest autorem najbardziej zbrodniczych systemów.
  Oczywiście bardzo im pasuje naiwna wersja że skoro ginęli Żydzi to nie oni winni, wiec pompują bajkę o holocauście i inne zdarzenia historyczne mające odwrócić uwagę.
  Równie dobrze można powiedzieć że Niemcy byli ofiarami wojny, niemożliwe żeby oni w tym maczali łapy skoro tyle ich zginęło, Amerykanom wojnę secesyjną zgotowali Indianie bo przecież nie Amerykanin - Amerykaninowi, itd.
 • @szuwarek14 10:57:53
  "W Doniecku zginęło 15 ludzi. Rejony - Kijowski, Kujbyszewski i Piotrowski ciasno otoczone."
  http://cs618430.vk.me/v618430176/1c9bf/wLrsn855cG0.jpg
 • @szuwarek14 11:08:59
  Saur Mogiła, rok temu i obecnie
  http://cs540109.vk.me/c7008/v7008864/21347/OcRmykgXnps.jpg
  http://vk.com/novorossia_su?z=photo-39008864_344261834%2Fwall-39008864_14052
 • @szuwarek14 11:11:01
  "USA wezwały NATO do wykupienia wyprodukowanych dla Rosji Mistrali.
  Kongres USA po raz kolejny wezwał NATO do wykupienia zmontowanych dla Rosji Mistrali lub ich wynajmu - czytamy w komunikacie kongresmenów do sekretarza generalnego sojuszu Jensa Stoltenberga.
  Pod koniec maja zwracali się już z odpowiednią prośbą do poprzedniego szefa NATO Andersa Fogha Rasmussena.
  Wczoraj premier Francji Manuel Valls oznajmił, że warunki do przekazania Rosji pierwszego helikopterowca typu Mistral na razie nie zostały spełnione.
  Kontrakt na budowę Mistrali Francja i Rosja podpisały w czerwcu 2011 roku. Jego łączna wartość wynosi 1,2 mld euro. W przypadku niewywiązania się z umowy Francja będzie musiała zapłacić Rosji odszkodowanie.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/USA-wezwaly-NATO-do-wykupienia-wyprodukowanych-dla-Rosji-Mistrali-4355/
 • @szuwarek14 11:16:04
  "Działacz mniejszości ukraińskiej - II Rzeczpospolita przyczyniła się do wołyńskiego ludobójstwa.
  W rozmowie z Gazetą Wyborczą Bogdan Huk - przemyski dziennikarz pisma mniejszości ukraińskiej w Polsce "Nasze Słowo" twierdzi, że "bez II Rzeczpospolitej nikt by Polaków na Wołyniu nie rżnął".
  Gazeta Wyborcza opublikowała dziś obszerny artykuł "Zła flaga" na kanwie skandalicznego postępku ukraińskich studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, którzy fotografowali się z flagą OUN-UPA. Jednym z rozmówców autora artykułu był działacz mniejszości ukraińśkiej i współpracownik jej pisma "Nasze Słowo" Bogdan Huk. "Odżywa tamta II Rzeczpospolita, bez której nikt by Polaków na Wołyniu nie rżnął" - brzmią pierwsze cytowane przez GW słowa Huka.

  Następnie Huk sugeruje, że wbrew wydanemu oświadczeniu ukraińscy studenci dobrze zdawali sobie sprawę, że flaga jest symbolem OUN-UPA. Jednak na pytanie dziennikarza "Nie powinni mówić prawdy?", Huk odpowiada "Absolutnie nie powinni mówić prawdy. Po takim ataku? Co mają jeszcze robić Ukraińcy, żeby przypodobać się Polakom? Jaką mieć ideologię, literaturę i bohaterów? Jak się o to zapyta Polaków, to się okaże, że Ukraina jest niemożliwa, że każde ukraińskie dążenie państwotwórcze jest potępiane, bo Polacy widzą w tym faszyzm. Jak się szuka wroga, to się go znajdzie. Ulica Kocyłowskiego? Odprawił jakąś mszę, co w tym złego?". Przypomnimy, że grecko-katolicki kapłan Jozofat Kocyłowski 10 lipca 1944 r. oficjalnie witał w mieście Wehrmacht a także odprawiał Mszę Świętą dla ochotników do ukraińskiej 14 Dywizji SS Galizien.
  Nota bene słowa Huka pozostają w sprzeczności z oświadczeniem Związku Ukraińców w Polsce, który uznał zachowanie studentów za prowokację. Krytycyzm wobec ich działań Huk skwitował stwierdzeniem, iż "polska prawica zaczyna mówić językiem Rosji".
  Pismo "Nasze Słowo" jest dotowane przez instycje państwowe RP."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/dzialacz-mniejszosci-ukrainskiej-ii-rzeczpospolita-przyczynila-sie-do-wolynskiego-ludobojstwa
 • @szuwarek14 11:06:11
  "Nie mieszajmy do polityki zwykłych ludzi", ale rozumiem że nie dotyczy to zwykłych Żydów, czy tak ?
 • @Płachtycz 11:18:09
  Dotyczy, oni też są ofiarami swoich polityków, jak ktoś nie ma odwagi uderzyć we władze to chętnie posługuje się pojęciem narodu, to nie narody są winne tylko garstki cwaniaków ze ścisłej elity polityczno-finansowej. Tak było i tak jest, od czasu do czasu wojna zmiata stare elity i zastępuje nowymi które nie upilnowane przez narody znów zwyrodnieją. I tak w kółko. Teraz jest taki moment przesilenia.
 • @Płachtycz 11:18:09
  ciągle aktualne, Kochanowski, Pieśń XIV:
  "Wy, którzy Pospolitą Rzeczą władacie,
  A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie;
  Wy, mówię, którym ludzi paść poruczono
  I zwierzchności nad stadem Bożym zwierzono,
  Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi,
  Żeście miejsca zasiedli Boże na ziemi,
  Z którego macie nie tak swe własne rzeczy
  Jako wszytek ludzki mieć rodzaj na pieczy.
  A wam więc nad mniejszemi zwierzchność jest dana,
  Ale i sami macie nad sobą Pana..."
 • @szuwarek14 11:27:42
  "Ukraina gnębi ekonomicznie ludność powstańczych regionów?
  Można powiedzieć taka jest cena niepodległości i tą cenę będą musieli zapłacić bohaterscy mieszkańcy Ługańskiej i Donieckiej – Republik Ludowych. Nowi władcy w Kijowie zorientowali się bowiem, że tamtejsza ludność pobiera renty, emerytury i wsparcie socjalne – finansowane przez budżet w Kijowie. Banalnie postanowiono to finansowanie wstrzymać, chociaż mieszkańcy musieli przekraczać kordon, żeby po stronie ukraińskiej móc pobrać świadczenie.
  Jest to akt wyjątkowego politycznego cynizmu, w zasadzie ostatnia pępowina, którą nowi władcy Kijowa zdecydowali się odciąć – mieszkańcy Ługańska i Doniecka mają swoją upragnioną wolność, jednakże pozostali bez środków do życia, oczywiście nie ma znaczenia to, że przez całe życie płacili podatki i składki. Liczy się tu i teraz, a obecnie interesem państwa ukraińskiego, jest odcięcie tej ludności od należącego się jej finansowania, ponieważ te pieniądze rzekomo trafiłyby do terrorystów! Mniej więcej w ten sposób twierdzi oficjalna retoryka ukraińskich publicystów zbliżonych do władz państwowych – szczegóły możemy sobie podarować.
  Niestety to wszystko bardzo komplikuje relacje i funkcjonowanie, ponieważ automatycznie kończy się także finansowanie placówek służby zdrowia i innych niezbędnych elementów infrastruktury, których funkcjonowanie jest niezbędne dla bezpiecznego życia społeczności lokalnych.
  Dla mieszkańców oznacza to pogłębienie katastrofy humanitarnej. Władze obu zbuntowanych republik nie mogą mieć już żadnych złudzeń, jak również nawet marzyć o „handlu węglem” – Kijów z obecnymi władzami zrobi wszystko, żeby tylko pogorszyć ich położenie, jak można się domyślać nawet kosztem ludności cywilnej, którą raczej uznają w Kijowie za wrogą..."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27173
 • @szuwarek14 11:23:25
  Zadzam się
  @ szuwarek14 11:17:53
  W historii polsko-rusińskiej mieliśmy różne zaszłości o których należy pamiętać o tyle że tłumaczą różnice w tendencjach narodowo-wyzwoleńczych obu grup etnicznych, tłumaczą genezę konfliktu, ale nie stanowią żadnego uzasadnienia dla ludobójstwa.
 • @szuwarek14 11:30:01
  " Pod Donieckiem przez cała noc trwały walki. Zniszczono 4 czołgi, 3 BTRy, zginęło 10 oficerów sił ukraińskich."
  http://novorossia.su/ru/node/9147
  http://cs618430.vk.me/v618430176/1c9a0/loE-Lczx7PM.jpg
 • @Płachtycz 11:32:23
  Politycy bardzo by chcieli żeby ludzie ludziom rzucali się do gardeł a oni tylko by wybierali kasztany z ogniska.
  Do tego służy cała ta machina propagandowa ale NIE, my wam punkt po punkcie udowodnimy że to od początku do końca wasz perfidny plan.
 • @szuwarek14 11:36:21
  Donbas nie da węgla dzieciobójcom. Zarobek nie jest najważniejszy.
  Hmm, no fakt, na zachodzie już dawno ludziom wybito z głowy moralne oceny sytuacji. Zaczęliśmy akceptować najbardziej brudne metody jako coś oczywistego - bo to przynosi dochód, taka swoista filozofia usprawiedliwiania przemocy zyskiem. Zysk podstawowym wyznacznikiem bytu? Od kiedy nam się to stało ?
  http://cs618430.vk.me/v618430176/1c999/ee1cxrKYjHs.jpg
 • @szuwarek14 11:42:47
  jest i Psaki " Przedstawicielka Departamentu Stanu powiedziała że potępia" a wie chociaż co potępia czy jak zwykle ?
  http://cs618430.vk.me/v618430176/1c97b/oslSy6n_oBY.jpg
 • @szuwarek14 11:30:01
  UPAina od początku się nastawiała na takie rozwiązanie; zachodzą pewne analogie do relacji Arcach-Azerbejdzan. Obawiam się że relacje rosyjsko-ukraińskie przekroczyły już punt bez powrotu.
 • @szuwarek14 11:46:21
  w ŁNR niewybuch w ogrodzie zabił kobietę
  http://cs618430.vk.me/v618430176/1c96d/-xGKpJarwPM.jpg
 • @Płachtycz 11:49:05
  W sumie schemat jest od wieków ten sam, zmodyfikowano tylko broń. Masz rację że to poszło za daleko a naród rosyjski nie jest tak przesiąknięty obcymi agenturami jak nasz, urwie głowę rządzącym jeśli tylko zechcą im nakazać pokochanie banderowca. Zachód wiedział co robi nakazując Poroszence i reszcie takie a nie inne działania. Oderwano zachodnią Ukrainę od Rosji na długie lata.
 • @szuwarek14 11:56:18
  "SBU inwigiluje mieszkańców w Wołnowachie i Ugledarze"
  demokraturę czas zacząć !
  http://cs625218.vk.me/v625218455/89eb/0ae-Oj3oYq0.jpg
 • @szuwarek14 11:59:44
  Bez komentarza.:)
  https://pp.vk.me/c617317/v617317334/22616/FNTA5AqnzbM.jpg
 • @adalbert05 12:02:43
  " Dla kogo wojna dla kogo ... Zakład zbrojeniowy kupił u Achmetowa stal za 182 mln."
  Oczywiście bez przetargu bo wszyscy wiedzą ze tylko stal od Achmetowa ma odpowiednie parametry.
  Zresztą spróbowaliby nie kupić, Achmetow ma własną armię.
  http://dnr-news.com/dnr/7241-komu-voyna-a-komu-tankovyy-zavod-kupil-u-ahmetova-specstali-na-182-mln.html
  http://cs625218.vk.me/v625218455/89e4/b-IFZ3ZZydU.jpg
 • @Zez 12:06:02
  eee nie pękaj, ja im regularnie psuję dobre samopoczucie dając do zrozumienia - hejka chłopaki JA WIEM !
 • @szuwarek14 11:42:47
  Według "Niezależnej Od Rosji"
  Rosja kradnie węgiel
  Rosyjskie ciężarówki wywożą węgiel z terytorium Ukrainy. Takie informację przekazali przedstawiciele specjalnej misji obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

  Obserwatorzy OBWE, którzy stacjonują w okolicy miejscowości Gukowo na wschodniej Ukrainie stwierdzili, że kolumny z węglem wyjeżdżają z obwodu Ługańskiego do Rosji. „Byliśmy świadkami dużej liczby samochodów, które kontynuują wywóz węgla z Ukrainy” – napisali w cotygodniowym raporcie obserwatorzy.

  OBWE podaje również, że rosyjscy celnicy na granicy sprawdzają towar w ciężarówkach.

  Wcześniej agencja UNIAN informowała, że rosyjskie pojazdy z tzw. „konwoju humanitarnego” w drodze powrotnej do Rosji wywożą sprzęt oraz węgiel z ukraińskich kopalni.
  http://niezalezna.pl/61178-rosja-kradnie-wegiel
 • @szuwarek14 12:12:50
  O tyle ma do zaoferowania polski kneset Polakom. Śmieją nam się w twarz a my płacimy emerytury jednym i drugim. Z nich taka opozycja jak ze mnie balerina,dotyczy partii, środowisk żydowskich we władzy i środowisk żydowskich we władzy kościoła, to już spełnia kryteria regularnej mafii.
  jeden z licznych przykładów zabawy ciemnym ludem:
  "Członkami i Wiplerem zasłonić Schetynę, czyli tematy zastępcze w praktyce! Fajne członki mają zwolennicy poszczególnych partii prawda? Wiecie państwo, w której opcji mają najdłuższe? Nie wiecie? Proszę uzupełnić wiedzę! Przecież to są fakty, my tego nie wymyślamy, taka jest rzeczywistość medialna w naszych publicznych mediach w ostatnich dniach. Tak proszę państwa, do tego doszliśmy. Już nawet stary poczciwy Rekin grenlandzki nie chwyta, trzeba puszczać newsa o męskich przyrodzeniach, dokładnie tym nas w szczycie tych wyborów media uraczyły. .."
  http://obserwatorpolityczny.pl/?p=27185
 • @Płachtycz 12:15:18
  Niezależna to szmatławiec, a może Unia kupi polski czy donbaski węgiel, da ludziom zarobić ?
  Coś poszło nie po myśli hasbary bo te ich propagandowe gnioty są coraz gorszej jakości, do jakiego to odbiorcy, dla gimbusów ?
 • @Płachtycz 12:15:18
  "Moskwa nie spodziewa się poprawy stosunków Rosji i USA po wyborach do Kongresu.
  Wyniki wyborów do Kongresu USA nie napawają optymizmem, nie ma się co spodziewać przełomu w stosunkach rosyjsko-amerykańskich - oznajmił wiceszef MSZ Rosji Siergiej Riabkow.
  Na podstawie głosowania 4 listopada kontrolę nad obu izbami kongresu po raz pierwszy od 8 lat otrzymali republikanie."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Moskwa-nie-spodziewa-sie-poprawy-stosunkow-Rosji-i-USA-po-wyborach-do-Kongresu-3654/
  - no i słusznie, natomiast u nas podejrzanie cicho na ten temat a Obama przy kowbojach z partii Republikańskiej to wersja soft. Ci dopiero przebierają nogami za wojną, byle jaka byleby była.
 • interesariusz -> szuwarek14 @11:23:25
  "nie narody są winne tylko garstki cwaniaków ze ścisłej elity polityczno-finansowej"

  i tak, i nie. Brak reakcji narodu na zło jest przyzwoleniem, i zarazem głupotą, wszak pożar najlepiej gasić w zarodku.

  Ale rzeczywiście, w obecnym stanie rzeczy, gdy naród toleruje zło, skazuje się na rewolucję, gdy czara już się przeleje.

  Dlaczego nam, Polakom, ciągle przelać się nie chce ?
 • @szuwarek14 12:24:14
  Sytuacja z wczoraj : Odnotowano intensywne walki w wielu regionach. Szczególnie trudna sytuacja była w Doniecku gdzie ostrzał trwał cały dzień i noc. Wydaje się ze Ukraińcy koncentrują się na północnych obrzeżach miasta. Ukraiński oddział składający się z 4 czołgów i 1 BTR próbował dokonać rozpoznania walką w rejonie Jasinowatej. Wojska powstańców odparły atak niszcząc całe uzbrojenie.
  Nastąpiła intensyfikacja walk na północ od Ługańska i wokół Szczastie. Na tym obszarze są znaczne siły przygotowanych powstańców. Priorytetowe cele dla armii ŁNR to atak na trasę Bachmutka [ od Frunze do Lisiczańska]"
  - tłumaczenie "z buta" szczegółowo wczorajszy dzień jest opisany tu - plus mapy:
  http://dnr-news.com/svodki/7240-svodka-voennyh-sobytiy-v-novorossii-za-06112014.html
 • interesariusz -> szuwarek14 @11:56:18
  tylko czemu chcą tę zachodnią Ukrainę podłączyć do Polski ?

  od 20 lat grabi nas UE, a teraz mamy jeszcze wyżywić banderowców ?
 • @szuwarek14 12:24:14
  Informacji bez propagandy brzmi węgiel jest sprzedawany do Rosji; trzeba tylko wyłowić informację z propagandy.
 • @interesariusz z PL 12:39:00
  No tak, to jest odwieczny problem, czy naród który przyzwolił i poparł zło ma odpowiadać za to ?
  W świetle prawa nieznajomość nie pozbawia odpowiedzialności.
  W praktyce i tak naród zapłaci i tak. Elity sobie poradzą a jak wrócą na gotowe to jeszcze każą sobie stawiać pomniki za to że rozpętali wojnę i tłukli się między sobą o koryto.
  Myślę że narodowi należy dać spokój dopóki się nie ma jaj żeby rozliczyć władzę, jak na razie nie widzę żeby po którejkolwiek wojnie byli rozliczeni jej sprawcy, gdy zaczyna się rozliczanie to drą się że "odpowiedzialność zbiorową " się wobec nich stosuje, a miliony trupów na polach to jaka odpowiedzialność, indywidualna ?
  Czy to takie trudne zaprowadzić prawo że w wypadku wojny rządy wszystkich państwa uczestników wojny wyskakują z majątku prywatnego - na rzecz odbudowy po wojnie ? no tak ale to już było i nazwano ich dyktatorami i zgładzono.
  Do końca nie znamy prawdy i nie wiemy na ile byli winni i czy na pewno ich represje dotyczyły niewinnych ?
 • @interesariusz z PL 12:43:31
  "zachodnią Ukrainę podłączyć do Polski", miedzy bajki takie pomysły, oprócz chciejstwa są jeszcze precedensy prawa międzynarodowego, po czymś takim świat zacząłby się przyłączać i odłączać aż do finiszu w postaci wybuchu wojny jądrowej
 • @Płachtycz 12:44:12
  zła Rosja kupuje węgiel i płaci, no nie wiem zbombardować czy co ?
 • @szuwarek14 12:53:24
  Polecam - "Aby pokonać Putina trzeba malować ogrodzenia"
  - u nas jakiś szwagier miał produkcję ekranów akustycznych to upstrzyli całą Polskę ekranami, kto tam z rodziny Poroszenki ma fabrykę farb i lakierów ?
  - pod linkiem zdjęcia, taa Ukraina wolna i oczoj..na
  http://dnr-news.com/dnr/7226-tarasyuk-chtoby-pobedit-putina-nuzhno-krasit-zabory.html
 • @szuwarek14 12:59:19
  "weźcie mnie ze sobą żeby faszystów bić"
  http://f.mypage.ru/58c13b6b85cc94124edf08db4419844c_59bc1b596c4a67ab60e4f7d1fc5120f5.jpg
 • @szuwarek14 czy to prawda? z niezalezna od rozumu.
  Terrorysta „Bies” nie żyje. Rosjanie zlikwidowali go, bo za dużo wiedział? Z relacji ukraińskich mediów wynika, że jeden z dowódców prorosyjskich terrorystów, pułkownik rosyjskich służb specjalnych Igor Bezler ps. „Bies” został zamordowany. Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nie potwierdza oficjalnie informacji o śmierci terrorysty.

  Jak informuje agencja Unian, wszystkie wersje zakładają, że „Biesa” zlikwidowali Rosjanie. Według jednej wersji wydarzeń terrorysta miał odmówić podporządkowania się rozkazom Kremla, natomiast inna wersja mówi o karze za domniemaną dezercję Bezlera.

  Igor Bezler, pseudonim „Bies”, w ostatnim czasie wielokrotnie dawał o sobie znać. Jego nazwisko pojawiło się w związku z uprowadzeniem legitymującego się ukraińskim paszportem polskiego księdza Wiktora Wąsowicza, który jadąc sprawować Mszę św. został uprowadzony w miejscowości Gorłówka. Nie było to jednak pierwsze uprowadzenie koordynowane przez „Biesa”, który wiele razy głośno mówił, że będzie zabijał zakładników, jeżeli druga strona nie spełni jego żądań, na przykład nie wypuści uwięzionych rosyjskich żołnierzy na Ukrainie.

  „Bies” to emerytowany podpułkownikiem rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU oraz prawa ręka kierującego działaniami prorosyjskich terrorystów oficera GRU Igora Girkina.

  Jak informuje RMF FM Igor Bezler, pseudonim „Bies” bardzo często wymieniany jest w kontekście zestrzelenia malezyjskiego boeinga. Z opublikowanego przez SBU nagrania wynika, że to właśnie „Bies” rozkazał poinformować „górę” o nadlatującym samolocie malezyjskich linii lotniczych. Z relacji ukraińskich mediów wynika również, że to właśnie „Bies” osobiście odpowiadał za próbę przejęcia i przewiezienia do Rosji czarnych skrzynek samolotu.
 • @Płachtycz 12:15:18
  Należy sprostować gościu-węgiel z byłych ukraińskich kopalń.
 • @Płachtycz 12:44:12 z niezalezna od rozumu.
  Rosja kradnie węgiel. Rosyjskie ciężarówki wywożą węgiel z terytorium Ukrainy. Takie informację przekazali przedstawiciele specjalnej misji obserwacyjnej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

  Obserwatorzy OBWE, którzy stacjonują w okolicy miejscowości Gukowo na wschodniej Ukrainie stwierdzili, że kolumny z węglem wyjeżdżają z obwodu Ługańskiego do Rosji. „Byliśmy świadkami dużej liczby samochodów, które kontynuują wywóz węgla z Ukrainy” – napisali w cotygodniowym raporcie obserwatorzy.

  OBWE podaje również, że rosyjscy celnicy na granicy sprawdzają towar w ciężarówkach.

  Wcześniej agencja UNIAN informowała, że rosyjskie pojazdy z tzw. „konwoju humanitarnego” w drodze powrotnej do Rosji wywożą sprzęt oraz węgiel z ukraińskich kopalni.
 • @szuwarek14 12:59:19
  komentarze pod artykułem też polecam eksplozja inwencji internautów
  http://dnr-news.com/dnr/7226-tarasyuk-chtoby-pobedit-putina-nuzhno-krasit-zabory.html
  - a w ogóle ta niefortunna kolorystyka ...
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1431/7065/original.jpg
 • @wujal 13:02:55
  na to samo wychodzi - z obecnych donbaskich kopalń i niech Ukry nie prowokują bo od pół roku nie płacą ludziom w Donbasie rent, emerytur i innych świadczeń a Rosjan wyrzucono z pracy też nie przestrzegając praw pracowniczych
 • @Kula Lis 62 13:02:02
  właśnie miałem czytać co tam z Biesem, nie mam zdania bo zbyt mało wiemy a to co podaje strona ukraińska jest z pewnością propagandowym ujęciem zagadnienia, trzeba szukać dalej
 • @Kula Lis 62 13:04:06
  komuś się wydaje że węgiel leży tak sobie w gabinecie dyrektora kopalni, podjeżdżają rosyjskie ciężarówki i przez okno wiadrami wybierają ?
 • @szuwarek14 13:11:38
  " Ukraińcy masowo uciekają ze swojego europejskiego kraju"
  http://vk.com/dnrnews?z=photo-71730125_346868321%2Falbum-71730125_00%2Frev
 • @szuwarek14 12:54:34
  Nie pisałem że zła Rosja :) I nic nie nie pisałem o jej bombardowaniu ! a jedynie o czytaniu ze zrozumieniem informacji.
 • @Płachtycz 13:17:00
  Ja nie adresowałem do ciebie, po prostu moja własna reakcja na tę informację.
  Nas 25 lat uszczęśliwiają radosnymi newsami o prywatyzacji i zmuszają żeby się z tego faktu cieszyć.
  Kto wie jak wygląda wycena przedsiębiorstw ten wie o co chodzi.
  W takim razie może Rosja prywatyzuje nierentowny donbaski węgiel ?
 • @Płachtycz 13:17:00
  jakaś informacja na forum że ze Sławiańska w stronę Doniecka jedzie kolumna 20 jednostek - 3 Urale ciągną haubice, 3 autobusy z wojskiem, 4 BTRy ...
 • @szuwarek14 13:28:40
  jakieś "patriotyczne siły " z Ukrainy dostarczają pomoc mieszkańcom Doniecka, brawo
  http://www.youtube.com/watch?v=qi3yLtcqgmA
 • @Płachtycz 12:15:18
  O ile mnie pamięć nie myli, to Krym KUPUJE donbaski węgiel.
 • @szuwarek14 13:31:30
  "mięso je... ęło" w mięso" tak skomentowane wjechanie wojskowego pojazdu Ukropów w ciężarówkę z kurczakami
  http://www.youtube.com/watch?v=8N01-P8-Fjs
 • @interesariusz z PL 12:39:00
  W Izraelu 2/3 Izraelczyków popiera powstanie państwa Palestyna i... może sobie popierać, bo co to resztę obchodzi?
 • @lorenco 13:34:09
  Wszyscy w Polsce zazombieni terminem kradzież, tak naród wytresowali "Pierwsi Złodzieje III RP" żeby przywyknął ale przede wszystkim żeby miał wypaczone rozumienie jak się kradnie.
  Nie tak się kradnie jak to sobie ludzie wyobrażają. Kradnie się cicho, elegancko, kto by tam sobie jakimiś brudnymi ciężarówkami tyłek zawracał, sami podatnicy wpłacą na konto ile trzeba.
 • Jaka jest sytuacja na lotniskowcu w Doniecku
  Może ktoś wie jak naprawdę wygląda sytuacja na lotnisku. Według oficjalnych mediów lotnisko jest pod kontrolą ukraińców i bronią się tam zawzięcie (cyborgi). Inne znowu, że w rękach powstańców a ukraińcy atakują i chcą odzyskać. Jak jest naprawdę?
 • @szuwarek14 13:28:40
  Kochany,nie panikuj!Lost Armour podało na początku listopada,że do obrony Doniecka tylko w dniach 28-29.10 dostarczono 60 czołgów,nie licząc transporterów opancerzonych.Więc zapewne miasta broni około setki czołgów,pewnie większa liczba transporterów i duża liczba artylerii,głównie rakietowej.Filmy i zdjęcia tego wsparcia były,więc jestem absolutnie spokojny,jeżeli chodzi o wynik starcia.Pzdr.
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=tBnPr-5zTO4
 • @lorenco 13:38:03
  Na całym świecie Żydzi się burzą przeciwko syjonistom ale są na przegranej pozycji bo władza dobrała im się do młodzieży.
  Trudno bronić swojego dobrego imienia mając przeciwko sobie władzę i pokolenie wytresowanych lemingów i fanatyków, często własne dzieci.
  Co znamienne ci ludzi też liczą na Rosję, bo tylko mocarstwo może się przeciwstawić zachodniemu systemowi którym kręci żydowska finansjera.
 • @Kula Lis 62 13:02:02
  Z wiadomości nam dostępnych wynika, że Bies odszedł, bo jak powiedział, nie interesuje go polityka. Jednak postanowił wrócić bo jest potrzebny w Garłówce. Czy to prawda to nie wiem.
 • @Zez 13:49:35
  Ludzie w USA burzą się przeciwko wydobywaniu gazu łupkowego, zatem koncernom specjalizujacym się w owej technice nie jest łatwo.
  Plan prosty: wyludnić okolice zasobne w gaz łupkowy tj. Słowiańsk, Kramatorsk - jak widać, jak na razie plan się powiódł, oba miasta prawie wyludnione, zrujnowane. Stolzman ma krew na swoich opuchniętych od wódy łapach.
 • @szuwarek14 13:08:39
  http://dnr-news.com/stati/7244-pro-ubiystvo-bezlera.html
 • interesariusz -> adalbert05 @13:42:42
  a co z cywilnymi mieszkańcami Doniecka ?

  Ukry mogą sobie strzelać, gdzie popadnie. Zawsze w coś trafią.
 • interesariusz -> lorenco @13:38:03
  Nie tylko my pozwoliliśmy, aby demokracja się całkowicie zdegenerowała.
 • @jurox 13:41:45
  nic się chyba nie dzieje
  https://www.youtube.com/watch?v=BHaaI0rRKw0
  https://www.youtube.com/watch?v=GCLGhrnGzJ0
 • @error 14:00:52
  Tu też na temat Biesa:
  http://set-info.ru/news/ukrainskie_smi_zayavili_o_gibeli_quot;besaquot;_ot_ruk_rossiyskih_specsluzhb_2014-11-07
 • @jurox 13:41:45
  lotnisko - każda strona twierdzi że wygrywa, z tym że na pewno powstańcy są bliscy całkowitego zdobycia lotniska, z map wynika że bitwa trwa
 • @adalbert05 13:42:42
  to jest bardzo dobra wiadomość, nie panikuję ale się martwię
 • @interesariusz z PL 12:39:00
  cyt. :"....Brak reakcji narodu na zło jest przyzwoleniem..."

  My, naród ...... reagujemy na tym forum ..... na ile przeciwnik ...... czyli zamordyzm medialny .....pozwala

  Nawet Bronek uwierzył w swoją „misję” na tyle, że robi za intelektualistę i forpocztę postępowej myśli. I nie pamięta o tym, że na stanowisku prezydenta jest tylko „artykułem zastępczym z łapanki”. Zero pokory, ale za to zapiekłość w pustocie myśli żywcem jak u Breżniewa.
 • @error 14:00:52
  ale to w dalszym ciągu oparte na źródłach kijowskich, niewiarygodne
 • interesariusz -> szuwarek14 @12:53:24
  Nie zwróciłeś uwagi, że napisałem "podłączyć", a nie "przyłączyć",

  to podłączanie nieustannie trwa, choćby pomysły, aby ukraińskim przedsiębiorcom ułatwić osiedlanie się w Polsce, import siły roboczej, wreszczie nasza publiczna kasa wydawana na nich, i w związku z nimi.
 • @interesariusz z PL 14:05:58
  I tu jest jedyny problem tej zastanej obecnie sytuacji.Ale najprawdopodobniej po kolejnym banderowskim ataku dojdzie do kontrofensywy Powstańców i odrzucenia ukrów na "przyzwoitą" odległość.
  Zastanawia mnie także rozmieszczenie 6 wyrzutni Iskanderów przy granicy i zapowiedzi płynące z Rosji o możliwym ostrzale oddziałów bombardujących Donieck,do których to oficjalnie banderowcy się nie przyznają.
 • @interesariusz z PL 14:07:30
  To jest właściwe określenie sytuacji, żyjemy w rzeczywistość zdegenerowanej, nie mniej niż poprzednie -izmy, niewinnych ofiar jest tyle samo. Nie nastąpiła żadna poprawa cywilizacyjna, Afryka głoduje jak głodowała, choroby są coraz ciekawszego pochodzenia - laboratoryjnego.
  System sieje śmierć i depopulację.
 • @szuwarek14 14:11:11
  Tu masz jeszcze jeden film z Voentorga,co prawda z września,ale przecież ten sprzęt wojskowy jest w Noworosji i służy Powstańcom,samych czołgów w kolumnie jest kilkadziesiąt,nie licząc innego sprzętu bojowego.Dlatego twierdzę,że Powstańcy są nie tylko gotowi odeprzeć atak banderowców,ale przede wszystkim z sukcesem kontratakować.O morale nie piszę,nie ma sensu.Pzdr.

  https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kXGWv_-Kp08
 • @interesariusz z PL 14:14:01
  a rzeczywiście nie zauważyłem, "podłączyć" to tak, oczywiście, w zamyśle reżyserów tego spektaklu jest taka sieć skolonizowanych państewek z których duży Izrael i Londyn ciągną zyski a te małe państewka wyglądają jak - prowadził ślepy głuchego na początku mieli jeszcze buty a potem już goło i na bosaka
 • @adalbert05 14:24:03
  a dzięki, no i oby im służył, sprzętu im potrzeba, morale mają
 • @adalbert05 14:24:03
  He, he:)
  http://youtu.be/tK4QdR2slTE
 • @szuwarek14 14:29:49
  Sprzętu to chyba już im wystarczy,bo ile go potrzeba do obrony terenu wielkości naszego województwa?Problem w specjalistach do jego obsługi,ochotnicy z Rosji to za mało,dlatego są prowadzone intensywne szkolenia miejscowych żołnierzy.Szkolą ich od kilku miesięcy,więc najwyższy czas "zacząć poloneza" z ukropami.Pzdr.
 • @lorenco 14:32:20
  są jeszcze ludzie z fantazją nie tylko zaprogramowani na kreatywność według szablonu, wyzłośliwiam się w tym momencie
 • @adalbert05 14:36:00
  mówisz że sprzętu starczy ? no to gitara a jak wyszkolonej kadry braknie to niech Rosja wprowadzi siły pokojowe, "misję stabilizacyjną" i ustabilizuje Ukropów 2 metry pod ziemia, wtargnęli teraz na cudzy teren
 • @szuwarek14 14:36:52
  Widać na MM,że chyba banderowcy przegięli zabijając te dzieci na boisku.Powstańcy wala po banderowcach na całym froncie,że aż miło patrzeć,widać też próbę ostatecznego zamknięcia kotła pod Diebalcewo.
 • @adalbert05 14:47:33
  Właśnie mi MM przeciążył kompa, musiałem restartować, za dużo otwarte było. Pięknie, niech leją agresora, wybory pokazały czego chcą mieszkańcy, banderowskie wojsko jest agresorem i żadna propaganda tego nie odkręci.
 • @adalbert05 14:47:33
  Dzieje się oj dzieje! Lać banderowców ile wlezie!
 • @lorenco 14:54:43
  kolejny raz czytam że na Ukrainie planują sieć obozów hmm odosobnienia, jeden był już pokazywany, zanim to się zaczęło przyszło mi na myśl że Ukraina doskonale się nadaje na europejskie Guantanamo
 • @szuwarek14 14:56:34
  http://cs625827.vk.me/v625827484/810b/7gkEKdwCU3g.jpg
 • @szuwarek14 14:57:03
  "Polscy obserwatorzy na wyborach w Donbasie przygotowują pozew przeciwko Kijowowi.
  Polscy obserwatorzy na wyborach w proklamowanej w trybie jednostronnym Donieckiej Republice Ludowej przygotowują pozew przeciwko ukraińskim władzom w związku z zamiarem uznania ich za persony non grata na Ukrainie, - powiedział we czwartek dyrektor Moskiewskiego Biura Praw Człowieka, członek Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej Aleksander Brod.
  Wcześniej MSW Ukrainy opublikowało listę 18 obcokrajowców, którzy uczestniczyli w wyborach w DRL w charakterze obserwatorów, i poprosiło MSZ o uznanie ich za persony non grata. MSW oświadczyło, że niedopuszczalny jest udział obcokrajowców w procesach zachodzących na kontrolowanych przez powstańców terytoriach na wschodzie kraju. Resort uznał takie działania ze niezgodne z prawem i przekazał odpowiednie materiały Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy.
  „Oczywiście, to uraziło mnie i moich kolegów. Wiem, że nasi koledzy z Polski, w tym (sekretarz generalny Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych) Mateusz Piskorski, obecnie prowadzą rozmowy z ukraińskimi adwokatami odnośnie przygotowania pozwu w sprawie zniesławienia adwokatów, obrońców praw człowieka, ekspertów i dziennikarzy”, - powiedział Aleksander Brod, który uczestniczył w wyborach w DRL w charakterze obserwatora."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Polscy-obserwatorzy-na-wyborach-w-Donbasie-przygotowuja-pozew-przeciwko-Kijowowi-4549/
 • @szuwarek14 14:52:31
  Tu jeszcze aktualny film z Ługańska,pokazujący nowy kamuflaż wojsk Noworosji.Jakby mieli za mało broni,nie targali by jej do miasta by ja pokazywać w nowym malowaniu.Pzdr.

  https://www.youtube.com/watch?v=fpBaq1s9VC4&list=UUozTNWrw41RC5P447d2nuKw&feature=player_embedded
 • @adalbert05 15:00:36
  widać że powstańcy czują się dość pewnie, żeby nie powiedzieć buńczucznie sobie poczynają, oby im się udało
 • @adalbert05 15:00:36
  " Ja żem leciał samolotem, nie było czym oddychać a jeszcze okna przez całą drogę zamknięte"
  http://cs619225.vk.me/v619225484/1e875/pcHUhWLwjSc.jpg
 • @szuwarek14 15:05:49
  a to "czelabińska sztanga"
  http://cs618231.vk.me/v618231505/1f8c2/GGgMEwZw4C8.jpg
 • @szuwarek14 15:07:32
  to "czelabiński pendrive"
  http://cs306611.vk.me/v306611986/9ff6/yT1SEXfUydg.jpg
 • @szuwarek14 15:08:54
  pogrzeb chłopców z Doniecka
  http://www.youtube.com/watch?v=d9ssc6bO0jI
 • @szuwarek14 15:05:49
  Hahaha, mógł sobie sam otworzyć, pięścią:)
 • @lorenco 15:19:59
  cześć lorenco - albo mógł walnąć łbem, przecież do niczego mu nie potrzebny
 • @lorenco 15:19:59
  "ODKB: Koniec dialogu z NATO. 6 listopada Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) ogłosiła zakończenie dialogu z NATO. Wygaszone zostaną wszelkie formy współpracy między oboma organizacjami, m.in. wymiana wizyt.
  Informację tę podał w Moskwie do wiadomości publicznej sekretarz generalny ODKB, Nikołaj Bordiuża. Wyjaśniając powody zerwania kontaktów z zachodnim blokiem militarnym, stwierdził, że „dialog nie ma sensu, bo Unia Europejska i NATO podejmują kontrproduktywne i otwarcie wrogie inicjatywy przeciwko Rosji i ODKB”.
  Tego samego dnia rosyjski prezydent Władimir Putin na spotkaniu Rady Zgromadzenia Parlamentarnego ODKB oświadczył, że Organizacja jest gotowa udzielić pomocy władzom Afganistanu w wypadku, gdyby doszło w nim do destabilizacji po wycofaniu z niego przez Amerykę podległych jej sił okupacyjnych ISAF.
  ODKB zaczęła działać 7 października 2002 r. Prawną podstawę jej istnienia stanowi Układ o Bezpieczeństwie Zbiorowym, podpisany 15 maja 1992 r. w Taszkiencie przez władze dziewięciu państw obszaru postsowieckiego. Obecnie do ODKB należą w charakterze normalnych członków: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Rosja i Tadżykistan. W 1999 r. układ taszkiencki wypowiedziały trzy z państw-sygnatariuszy: Azerbejdżan, Gruzja i Uzbekistan, co było wyrazem zmiany przez nie orientacji w polityce zagranicznej na prozachodnią (Uzbekistan wstąpił potem do Organizacji w 2006 r., po czym opuścił ją w 2012 r.). Zgodnie z zasadami ODKB atak na dowolne państwo członkowskie potraktowany zostanie jako atak na całą Organizację.
  Współpraca w ramach ODKB stopniowo zacieśnia się; m.in. w ubiegłym roku państwa członkowskie podjęły decyzję o utworzeniu wspólnej Akademii Bezpieczeństwa, a w 2011 r. scedowały na Organizację prawo decydowania o tworzeniu na ich terytoriach obcych bez wojskowych. ODKB nawiązała też bliższe kontakty z państwami, które padły ofiarą agresji wojskowych Zachodu, wprowadzając ich przedstawicieli jako obserwatorów do swojego Zgromadzenia Parlamentarnego."
  http://xportal.pl/?p=17263
 • @szuwarek14 15:26:29
  w Doniecku policzono że zrujnowanych zostało ok. 2 tysięcy domów
 • @szuwarek14 15:29:11
  film z blokpostu Ukropów na drodze do Debalcewa, ostrzelanego przez powstańców, są też zachodni najemnicy i tak sobie biwakują
  https://www.youtube.com/watch?v=OWUWl98C6Iw&feature=youtu.be
 • @szuwarek14 15:33:29
  krajobraz po bitwie
  http://cs620525.vk.me/v620525176/1faf5/InLL1w78ix4.jpg
 • @Zez 14:45:30
  Teraz ty promujesz tego Obywatela Europy (obywatelstwo ukraińsko-izraelsko-cypryjskie); no ile można ?
 • @Płachtycz 15:41:55
  "Wstać, sąd idzie"
  http://cs540109.vk.me/c622020/v622020325/8318/hss-tL-2EDE.jpg
 • @szuwarek14 15:33:29
  Czy oni muszą tak kląć ? Płacą im za to czy co.
 • @Płachtycz 15:48:49
  to zawołania plemienne
 • @Płachtycz 15:48:49
  pokojowy nobel
  http://cs619323.vk.me/v619323531/1b713/eixuvu9qwDc.jpg
 • @Płachtycz 15:48:49
  http://cs622431.vk.me/v622431194/7086/oMj2qT5o-NY.jpg
 • @szuwarek14 15:56:06
  Donieck, rejon Kijowski
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103174/1e735/OIAV8RI93H4.jpg
 • @szuwarek14 16:03:12
  j.w.
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103174/1e762/heLqU266J4o.jpg
  http://cs540109.vk.me/c540103/v540103174/1e774/Xq-olZyaQtc.jpg
 • @szuwarek14 16:05:13
  "USA wywierają presję na Węgry z powodu kontaktów energetycznych z Rosją. USA próbują wpływać na Węgry z powodu kontaktów energetycznych kraju z Rosją - oznajmił węgierski premier Viktor Orbán po spotkaniu z premierem Bawarii Horstem Seehoferem w Monachium.
  W środę Orbán potwierdził swoje zdecydowanie, aby zrealizować projekt budowy Gazociągu Południowego, przeciwko któremu jest UE. Zdaniem Orbána, USA rozpatrują tę decyzję jako „zbliżenie Węgier z Rosją”.
  Wcześniej szef węgierskiego MSZ Péter Szijjártó oświadczył, że sankcje Zachodu wobec Rosji nie przyniosły pożądanych rezultatów, a najbardziej wskutek nich cierpią kraje Europy Środkowej."
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/USA-wywieraja-presje-na-Wegry-z-powodu-kontaktow-energetycznych-z-Rosja-5149/
 • @szuwarek14 16:09:37
  w Melitopolu to nawet patrioci patriotów leją tak im się spodobało
  http://www.youtube.com/watch?v=hNTE26B3thA
 • Ks. Tadeusz o wypocinach Wójcickiego
  http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=10063
 • @jazmig 16:49:54
  dobry tekst, ja tylko zapytam czy jest jakaś instytucja czy jakiś środek masowego przekazu w Polsce który sprzyjałby Polsce i Polakom, bo mam wrażenie że muszę się we własnym kraju bronić jako Polak przed nieustannymi atakami tychże
 • UPA, Polska i rosyjski imperializm
  http://mysl-polska.pl/node/256
 • @jazmig 16:49:54
  Wywiad ze Striełkowem, niestety brzmi jak tysiące wywiadów z politykami.
  Panie Streiłkow za dużo tych wywiadów, sam pan niszczy swoją legendę a teraz ludzie potrzebują autorytetów nie polityków okładających się po łbach i pompujących hasła polityczne.
  Tego mają po dziurki w nosie. Ludzie cały czas giną od strzałów, nie wypada w tej sytuacji rozsiadać się w gabinetach i sączyć w ich uszy wątpliwości co do słuszności tej ofiary.
  http://www.youtube.com/watch?v=kxBDqtM2Fto&list=UUQ5C9Um8EHfNBlTFdgVpOlQ
 • @jazmig 17:09:44
  nic dodać, Uchwałę z 1990 r. znam, nie wiem natomiast co wypocili teraz, przypuszczam że grubo
 • @szuwarek14 17:17:46
  Czekam na ciąg dalszy pracy propagandowej hasbary w Polsce bo widzę że tak im dobrze idzie że stracili czujność. Jeszcze więcej takich wygibasów historycznych i dociekliwi ludzi zbadają wreszcie okres międzywojenny i co im wyjdzie ? Obawiam się że im głębiej drążyć tym wygrywa Stalin. Ilu tych bandziorów, sadystów, faszystów on miał do posprzątania to głowa mała. A przecież to nie Rosja wywołała obie wojny ale po obu sprzątała, nie Rosja wyprodukowała idee komunistyczne, ani też zamykanie ludzi w obozach ...i wiele takich myśli przemknie przez głowę jeśli lud zaciekawiony zacznie czytać książki.
  - "tylko w nieznacznym stopniu była skierowana przeciwko Polsce" a przeciw komu, z kim oni walczyli pacyfikując polskie wsie, ze Stalinem?
  posłużę się Wiki: "Położenie Polaków w ZURL
  Zachodnioukraińska Republika Ludowa traktowała Polaków mieszkających na jej terytorium jako obywateli drugiej kategorii[9]. Nowo powołana władza ukraińska na terenie obszaru Galicji Wschodniej nakazała zdejmowanie polskich napisów i szyldów i zastępowanie ich ukraińskimi. Zamykano polskie szkoły, a od dotychczasowych urzędników Monarchii Austro-Węgierskiej narodowości polskiej wymagano złożenia przysięgi na wierność Zachodnioukraińskiej Republice Ludowej, czego konsekwentnie odmawiali, w związku z czym zostali pozbawieni swoich stanowisk[10][11].
  Państwo zachodnioukraińskie utworzyło liczne[9] obozy internowania dla polskich jeńców wojennych, a także dla ludności cywilnej[9]. Panowały w nich fatalne warunki bytowe – były to nieogrzewane zimą drewniane baraki, bez łóżek, pościeli i opieki lekarskiej. Jeńców głodzono, zdarzały się przypadki okradania, bicia, torturowania i rozstrzeliwania jeńców polskich. Internowanych wykorzystywano także do prac ponad siłę, w warunkach niskich temperatur bez odpowiedniej odzieży przy robotach kolejowo-torowych, drogowych i innych. W obozach notowano wysoką zachorowalność i śmiertelność wskutek chorób zakaźnych, zwłaszcza tyfusu[12].
  Z zasady zawsze chorych mieszano ze zdrowymi i nowo przybyłymi, stąd szybkie rozprzestrzenianie choroby. W tej sytuacji nietrudno obwiniać organizatorów tych obozów o rozmyślne dążenie do wyniszczenia jak największej liczby Polaków[11].
  W obozie w Kosowie zmarło prawie 900 osób (na 1500), w Mikulińcach według różnych źródeł od 300 do 600 (na tyfus plamisty) , w Kołomyi 100, w Brzeżanach, wskutek przetrzymywania w nieogrzewanych barakach przy temp. do -20 stopni, 16 (na 40)[13]. Inne obozy dla Polaków utworzono m.in. w Żółkwi, Złoczowie, Tarnopolu, Strusowie, czy Jazłowcu, były one głównie znane ze względu na okrucieństwo stosowanych tam metod[14][11].
  Ludność cywilna Galicji Wschodniej, niezależnie od narodowości, cierpiała z powodu powszechnych rekwizycji przeprowadzanych przez Ukraińską Halicką Armię; dwory polskie były niszczone przez chłopów, żołnierze UHA przeprowadzali liczne rekwizycje również we wsiach "ruskich", co wywoływało protesty chłopów ukraińskich[15]. Żołnierze ukraińscy bezcześcili kościoły rzymskokatolickie (niszczono figury świętych, urządzano tańce), szykanowano duchowieństwo[14].
  Duchowieństwo greckokatolickie narodowości ukraińskiej poparło czynnie utworzenie Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, zajmując również stanowiska świeckie, m.in. w radach narodowych, komisariatach powiatowych i gminnych ZURL, czy komisariatach poborowych UHA[16]. Ukraińscy duchowni nawoływali do wstępowania do Ukraińskiej Armii Halickiej, zdarzały się z ich strony przypadki organizacji antypolskich wieców i agitacji do walki z Polską. O wrogiej postawie wobec narodu polskiego kleru ukraińskiego pisał m.in. w swoim liście z dnia 31 marca 1920 roku arcybiskup lwowski obrządku łacińskiego Józef Bilczewski, oraz dowódca wojsk polskich w Małopolsce Wschodniej gen. Tadeusz Rozwadowski, który zapisał: W czasie trwania walk zbrojnych duchowni greckokatoliccy całkowicie solidaryzowali się zarówno z organizatorami życia politycznego, jak i z ludem dokonującym mordów i rabunków na ludności i mieniu polskim. Ze strony duchowieństwa unickiego nie padł ani jeden głos protestu przeciwko gwałtom i okrucieństwom, nie został podjęty ani jeden krok zmierzający do położenia kresu bezmyślnemu pastwieniu się nad cywilną ludnością polską i polskimi jeńcami.[11].
  W czasie walk o Lwów, 16 listopada 1918 arcybiskupi lwowscy obrządku rzymskokatolickiego Józef Bilczewski i greckokatolickiego Andrzej Szeptycki we wspólnym liście wezwali polityków polskich i ukraińskich do wzajemnych ustępstw, aby zakończyć bratobójcze walki[17]. Mediacja arcybiskupów doprowadziła do zawarcia 17 listopada we Lwowie zawieszenia broni, które po przedłużeniu obowiązywało do 21 listopada. 22 listopada 1918 wojska UHA, pomimo przewagi liczebnej, nieoczekiwanie wycofały się z granic Lwowa[18].
  Wiosną 1919 w miastach na terenach pozostających pod władzą ZURL (Tarnopol, Stanisławów) ludność polska była dyskryminowana przy rozdziale artykułów żywnościowych w stosunku do Ukraińców i Żydów. W miastach i powiatach Polaków zmuszono do samodzielnego zapewnienia sobie wyżywienia, ponieważ administracja ZURL odmówiła zaopatrzenia w żywność ludności polskiej[19]. Wszystkie polskie organizacje charytatywne i opiekuńcze zostały zamknięte, a ich majątek skonfiskowany pod pretekstem zdrady stanu[20].
  Doniesienia o zbrodniach dokonywanych na Polakach pod rządami ZURL[14] wstrząsały polską opinią publiczną. Szczególnie bulwersowały przypadki okrutnych tortur[14], oraz zbrodni wojennych na polskiej ludności cywilnej, jak spalenie podlwowskiej wsi Sokolniki, gdzie podczas akcji pacyfikacyjnej żołnierze UHA spalili ok. 500 gospodarstw i zabili ponad 50 osób[21], Biłki Szlacheckiej (spalono 96 gospodarstw, zginęło 28 osób)[22], czy też dokonanie licznych morderstw polskich mieszkańców Złoczowa, Dawidowa, Biłki Królewskiej i spalenie ich zabudowań..."
 • @szuwarek14 17:36:16
  kolumna Ukropskich Gradów jedzie ale nie wiem dokąd
  http://www.youtube.com/watch?v=a3N2MV9OD7M&list=UUZmM68KIn4Nwd37BfFmqsxA
 • @szuwarek14 17:42:30
  15 kursantów z Noworosji pojechało do Rosji żeby się szkolić do obsługi
  "Strieły10"
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f4/Strela_10.jpg/1280px-Strela_10.jpg
 • @szuwarek14 17:51:22
  "Krymu nie ma, gazu nie ma, Donbasu nie ma... Sława Ukrainie"
  http://cs617321.vk.me/v617321787/21247/RVVkfgxmwiY.jpg
 • @szuwarek14 17:10:19
  No właśnie! Pan Striełkow coś jakby nie był sobą jak poprzednio!
 • @szuwarek14 17:42:30
  Dobrze by było jakby pojechali w stronę Kijowa:)
 • @lorenco 18:28:46
  pojazdem gąsiennicowym ?
 • @szuwarek14 17:53:23
  http://youtu.be/6ptJQ2Ohpro
  Prawy sektor napadł na milicję i stronników komnistów, czy jakos tak
 • @szuwarek14 18:32:01
  jeszcze Orban:
  "Viktor Orban: nie prowadzimy polityki prorosyjskiej, a prowęgierską.
  Stany Zjednoczone wywierają presję na Węgry z powodu współpracy tego kraju z Rosją w sferze energetycznej - twierdzi premier Węgier Viktor Orban. Zaznacza on, że jego rząd nie prowadzi polityki prorosyjskiej, lecz prowęgierską.Stany Zjednoczone wywierają silną presję na Węgry - powiedział Orban, zaznaczając, że USA mają zastrzeżenia do gazociągu Soth Stream, jak i rozbudowania elektrowni atomowej w węgierskim Paks. W inwestycji bierze udział rosyjski koncern Rosatom.
  Wg Stanów Zjednoczonych kroki te są zbliżeniem do Rosji, jednak Węgry "nie mają zamiaru zbliżać się do nikogo, jak i nie chcą oddalać się od nikogo", jak zapewnia Orban. Dodaje on, że jego rząd prowadzi politykę prowęgierską, a nie prorosyjską.
  "Budowa South Stream i rozbudowa elektrowni w Paks są w węgierskim interesie narodowym" - powiedział Orban, który zaznaczył, że elektrownia atomowa to jedyny sposób "na zmniejszenie zależności kraju od zewnętrznych źródeł energii". Wg Orbana "jest oczywiste", że w projekcie biorą udział Rosjanie, gdyż sama elektrownia została zbudowana w technologii radzieckiej.
  Orban podkreslił, że w interesie Węgier leży stabilna i demokratyczna Ukraina. "Węgry już sąsiadowały w przeszłości z Rosją i nie chcą znaleźć się znowu w podobnej sytuacji" - powiedział węgierski premier. Jednocześnie zaznaczył, że sankcje na Rosję uderzają w interesy krajów Europy Środkowo-Wschodniej."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/viktor-orban-nie-prowadzimy-polityki-prorosyjskiej-a-prowegierska
  - USA niech się interesuje Meksykiem nie Węgrami
 • @lorenco 18:44:06
  na jakichś staruszków komunistów, głupie, bezkarne, zdziczałe tałatajstwo
 • @szuwarek14 18:45:55
  http://youtu.be/Vk-FYSt9pkk
  "Jesteśmy gotowi przyjść do obrony i ofensywy" - Podsumowanie lotniska Givi 11.07.2014
 • @lorenco 18:52:46
  kolejna dobra wiadomość, chyba szykuje się kontrofensywa powstańców, przynajmniej taka jest atmosfera-ciszy przed burzą
 • Repsol do Interesariusz z PL
  Witaj, proszę pamiętać że najlepiej wychodzi taki manewr na terenach pustynnych , a więc banderopiteki je właśnie starają się stworzyć .Ave i 5*. http://gazlupkowy.pl/jkx-oil-gas-chce-dalej-poszukiwac-gazu-lupkowego-na-ukrainie/
 • @szuwarek14 19:01:52
  hiperpatriotka ukraińska
  http://www.youtube.com/watch?v=wZ-0KE7NlnE
  a tu komentarz:"Nigdy nie będziemy rozumnymi..."
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1432/3556/original.jpg
 • a według ATO sytuacja przedstawia się tak
  "Bojownicy, którzy prowadzili wczoraj (w czwartek) ostrzał pozycji ukraińskich żołnierzy w donieckim porcie lotniczym, zostali zlikwidowani ogniem oddziałów artyleryjskich sił operacji antyterrorystycznej" - ogłosiło dowództwo na Facebooku.

  "Według zweryfikowanych informacji na skutek ataku zniszczone zostały cztery czołgi separatystów, dwa transportery opancerzone, dwie haubice D-30, jeden bojowy wóz piechoty; zginęło do 200 bojowników" - podano.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-200-separatystow-zginelo-w-ataku-na-lotnisko-w-doniecku,nId,1549174#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Repsol do Interesariusz z PL 19:10:29
  Tu aktualizacja z frontu. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=weRrrWFJ8zg&list=UUqzNRtPb5EbNYZ2JQpOSM2Q
 • @interesariusz z PL 19:10:29
  aaa według ATO, jasne
 • @interesariusz z PL 19:10:29
  Nie jest źle,w wiadomościach TVN nie mówiono już o terrorystach w kontekście wojny na Wschodzie,ale o wojskach Noworosji.Pzdr.
 • @szuwarek14 19:01:52
  Ja tego nie zauważyłem, jednak moja Małżonka to zauwazyła: Giwi mocno posiwiał.
  Oby ten koszmar wreszcie się skończył a ludzie Noworosji mogli zyć w spokoju tak jak im pasuje!
  A Orbana tylko pozazdrościć Węgrom!
  Na pohybel USA!
 • @lorenco 19:19:02
  Należy im się spokojne życie, wywalczyli to.
  Jak tam coś ciekawego wyczytasz to wrzucaj, jutro powinien wrócić szczurobronny, żebyśmy go nie zawiedli, niech ma co poczytać, zawsze taki kawał roboty wykonuje.
 • @trojanka 19:18:49
  super -psisko !
 • @szuwarek14 19:25:17
  ja też mam psa,tylko nie wiem który kot teraz na nim leży, nie widzę stworzenia
 • @trojanka 19:29:42
  powaga, najmniejszy kot jest większy od mojego psa ale weterynarz mówi że to pies jest, kotom wszystko jedno na czym leżą
 • @trojanka 19:29:09
  Za antimajdan:
  РФ поставила в ОБСЕ вопрос о невыполнении Киевом минских соглашений

  Россия поставила в четверг на заседании Постоянного совета ОБСЕ вопрос о нарушении Киевом минских и женевских договоренностей в связи с эскалацией конфликта на востоке Украины, сообщил постпред РФ при ОБСЕ Андрей Келин.

  "Мы поставили вопрос о наступлении танковой колонны в районе (населенного пункта) Ясиноватая в контексте невыполнения киевскими властями минских договоренностей, а также женевского заявления от 17 апреля", — сказал Келин.

  "Мы показали ясно и на конкретных фактах, что Киевом нарушаются практически все положения Минского протокола", — добавил он. "Это касается непринятия закона об амнистии, это касается отказа от закона об особом статусе отдельных регионов Донецкой и Луганской областей, который сейчас хотят забрать назад. Это касается эскалации конфликта. Никакой программы восстановления Донбасса нет. Вместо этого происходит отказ от выплаты зарплат, пенсий и социальных пособий", — сообщил постпред РФ при ОБСЕ.

  Келин сказал, что вопрос о выполнении женевских договоренностей возник в связи с попытками постпреда США Данэля Баера обвинить Россию в невыполнении апрельских договоренностей, заключенных в Женеве.

  "В связи с этим мы объяснили, что одним из центральных пунктов женевских договоренностей были всеобщий инклюзивный национальный диалог и выработка на его основе конституционной реформы. Диалога не происходит, а что касается конституционной реформы, то вместо того, чтобы вырабатывать ее в контакте с ополченцами, были произведены лишь какие-то кулуарные движения и все", — заявил постпред РФ.
 • @trojanka 19:29:09
  Od naszego Przyjaciela. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=bvFkXWUSbKA
 • @Repsol 19:37:14
  Fajna poduszka:)
  http://cs618331.vk.me/v618331783/d71a/g_5XMCzWyfc.jpg
 • @lorenco 19:35:14
  Rosja dysponuje ogromnym zbiorem dokumentów na zachodnich polityków i instytucje a teraz jak weszli na jej obszar w pływów to ona będzie dyktowała warunki. Z Malezją i Trybunałem w Kuala Lumpur się nie liczyli ale Rosja ma telewizje, radia, media na każdym kontynencie, internet i GLONASS. Zobaczymy jak to będzie.
 • @Repsol 19:37:14
  bardzo dobry klip
 • @szuwarek14 19:45:40
  - do poczytania "Kto uratuje Unię Europejską?"
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/2014_11_07/Kto-uratuje-Unie-Europejska-4348/
  - ale ten fragment chciałem pokazać:
  "Co charakterystyczne, przyjmując ustawę o Gazociągu Południowym węgierscy deputowani mieli do czynienia nie tylko z opozycją we własnych szeregach, ale i z żywiołem ulicznym. Dziwnym zbiegiem okoliczności popierane z Brukseli przy pomocy portali społecznościowych demonstracje przeciwko opłacie za internet szybko zmieniły się w wystąpienia przeciwko gabinetowi Orbana właśnie wtedy, kiedy w rządzie omawiano dalsze losy Gazociągu Południowego i plany państwowej kompanii energetycznej MVM odnośnie wyposażenia węgierskiego odcinka gazociągu."
  - już tu pisałem po przeczytaniu kilku artykułów z różnych źródeł że z tymi opłatami za internet na Węgrzech to nie tak jak ludziom przedstawiono, podobnie jak w Polsce z tym podatkiem katastralnym to zupełnie nie tak,on uderza w mafię rządzącą dlatego mafia robi co może żeby nie wprowadzić albo straszy wysokimi stawkami a to najbardziej sprawiedliwy podatek - oczywiście dobrze opracowany nie pod siebie
 • @trojanka 19:53:35
  "Jadźka pomóc ci?"
  http://www.youtube.com/watch?v=7qcg6cLkfzY
 • @trojanka 19:55:23
  Dadzą radę. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=G2RqG7yL7h0
 • @szuwarek14 19:58:11
  Pozdrawiam.https://www.youtube.com/watch?v=ksYGfd1U6uc
 • @Repsol 20:00:59
  " Chochły pomyślcie sobie - Janukowycz, Ukraina, Krym- jeszcze wszyscy żyją. Rosja pożycza 15 miliardów "
 • @szuwarek14 20:08:07
  http://cs619225.vk.me/v619225484/1e950/kZapMnRzye8.jpg
 • @szuwarek14 20:09:12
  "Wiecie co ... a z resztą ...j z wami"
  http://vk.com/politkach?z=photo-9957744_344544876%2Fwall-9957744_78539
 • @szuwarek14 20:11:17
  http://cs619117.vk.me/v619117006/1bbcd/XGZN4Ri0OcM.jpg
 • @szuwarek14 20:13:08
  "Dzień dobry Gejropo ! Ukraińcu czy ty już zapisałeś się do gejów, lesbijek, transgenderów i pedofili z zoofilami ..."
  http://cs623318.vk.me/v623318644/7593/q6ou7MNlXsY.jpg
 • @szuwarek14 20:17:00
  lotnisko dzisiaj
  https://www.youtube.com/watch?v=A_Z9vPT95GA
 • @trojanka 20:07:33
  Kraków sponsoruje Kijów?????A co w tych transportach wysyła????
 • @lorenco 20:28:37
  wysyła, przysyła rannych tak że nie tylko Krakusy ale wszyscy podatnicy finansują amerykańską rewolucję na Ukrainie
 • @lorenco 20:28:37
  http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/11696?t=Kolejny-transport-rannych-z-Ukrainy
 • @trojanka 20:36:32
  jaka tam ukryta, płaciłem 60 zł płacę 90 zł a guzik gotuję na kuchence
 • @trojanka 20:38:01
  tak wrócą jak wróciło uzbrojenie z tych niby manewrów NATO przy granicy z Ukrainą, same przeszły przez granicę pozwiedzać Ukrainę
 • @trojanka 20:48:56
  "zarząd województwa śląskiego przeznaczył 414,5 tys. zł"
  - czyli tak Caritas za pieniądze województwa śląskiego ubija swoje interesy na Ukrainie [ znaczy teren na razie]
  "Pomoc będzie skierowana do rodzin, głównie kobiet z dziećmi, które zostały wysiedlone z rejonu Doniecka i obecnie mieszkają na terenie diecezji drohobyckiej. To około 400 rodzin. Ponadto organizujemy pomoc dla dzieci niepełnosprawnych - z zespołem Downa, które są pod opieką jednej z tamtejszych organizacji. Tych dzieci jest blisko 200 - powiedział ks. Bator. " - pomoc dla wybrańców, jasne, szalom
 • @szuwarek14 21:00:21
  informacje o działaniach od Cassada
  http://cassad.net/tv/videos/2637/informacionnyy-vypusk-novostey-novorossii-za-6-7-noyabrya/
 • @szuwarek14 21:02:04
  reszta z dzisiejszego dnia od Cassada
  http://colonelcassad.livejournal.com/1886198.html
 • @szuwarek14 21:05:00
  O co tu chodzi co Szarij wykrył, martwe dusze czy zwyczajne fałszerstwo?
  http://www.youtube.com/watch?v=1FqdgQ7t51M
 • @szuwarek14 21:13:58
  Semenczenko potrzebuje 31 asystentów dogodnego sprawowania swojego urzędu - on to nie był na szkoleniu w Polsce, sam na to wpadł jak się doi podatnika ?'
  http://dnr-news.com/dnr/7274-semenchenko-nuzhen-31-pomoschnik-chtoby-spravitsya-s-rabotoy-deputata.html
  - komentarze - wiadomo
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1432/5576/original.jpg
  - może na zwór batalionu Ljaszki ?
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1432/4211/original.jpg
 • @szuwarek14 21:20:15
  odnaleziono brata Semenczenki
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1432/5041/original.jpg
 • @szuwarek14 21:20:15
  i nadal paćkają wszystko
  http://cs625218.vk.me/v625218455/8b0c/CMVF25QLIWs.jpg
 • @szuwarek14 21:23:15
  nagranie z kamery na lotnisku z maja 2014, uzbrojeni banderowcy wyłażą
  http://www.youtube.com/watch?v=-3raTHNdxN0
 • @szuwarek14 21:28:09
  migawki z wojny
  http://dnr-news.com/foto/7269-mgnoveniya-voyny.html
  http://cs625218.vk.me/v625218455/8af7/4pWn_PfwP7o.jpg
 • @trojanka 20:48:56
  Zrozumiałbym, jakby była jakaś zbiórka ze strony ludzi ale z budżetu województwa? Kto ich upoważnił? A czy województwo, powiat i miasto nie są przypadkiem mocno zadłużone?
  Przeciez to jest horror co się w tej naszej Ojczyźnie dzieje! Robią co chcą!
  Podwyżka gazu juz była i jak pisałem kilka dni temu, w moim mieście jest elektrociepłownia na gaz i pilnie podnieśli cenę od m2 centralne ogrzewanie! Teraz wcale nie grzeją a wczesniej jak było zimno, to kaloryfery były ledwie letnie!
 • @szuwarek14 21:21:44
  Dobrze piszesz ,trzymaj nutę. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=V0RBhzApRk0&list=PLvxKFw_56_jeT99hk5rhX3ouOPLt2W7em
 • @lorenco 21:31:11
  kolonia służy do dostarczania rządzącym pieniędzy aby mogli realizować swoje polityczne interesy
 • @Repsol 21:31:42
  porównanie starych i nowych rządów wyrażone w liczbach
  http://cs625218.vk.me/v625218078/6a87/LEV5yL79wM4.jpg
 • @szuwarek14 21:13:58
  Zwyczajna ustawka. Ave.
 • @trojanka 21:39:28
  Wstajesz i łżesz po ukraińsku
  http://www.youtube.com/watch?v=sCcKeX-8Vyc#t=40
  komentarz- ""My łgawe dziwki
  http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/1432/6005/original.jpg
 • @trojanka 21:39:28
  "Chcieli zmienić władzę zmienili tyłek na złotym sedesie"
  http://cs625218.vk.me/v625218078/6a80/VmIIgwwz9xo.jpg
 • @szuwarek14 21:43:27
  "Stop Ukrop"
  http://cs620829.vk.me/v620829928/d423/yxyamNwwnds.jpg
 • @trojanka 21:46:58
  Siostro.Ave.https://www.youtube.com/watch?v=26zBO7HMJ90
 • @szuwarek14 21:48:52
  "Gdzie chcesz polecieć na wakacje
  - do Ameryki chciałbym"
  http://cs617431.vk.me/v617431756/d757/Aeh0O39OSRk.jpg
 • @trojanka 21:46:58
  chytrość, a jak im się plan nie udaje to gotowi zabić bo żyd to uda że żadnego planu nie miał
 • @szuwarek14 21:52:00
  " Południowy-zachód Ukrainy może chcieć oddzielenia tak jak Donbas"
  - już chce tylko na razie władza mocno ich trzyma za twarz
  http://ria.ru/world/20141103/1031549224.html?utm_source=smi2&utm_medium=banner&utm_campaign=rian_partners
 • @szuwarek14 21:59:16
  Trzymaj nutę. Ave.https://www.youtube.com/watch?v=qX8XRfmhCsg&index=2&list=PLsrdjcuLhbs5Acrj4ymbWSrgzPJ_oPVGA
 • @szuwarek14 21:59:16
  wywiad z atamanem kozackiej gwardii
  http://www.youtube.com/watch?v=8DOiCQBtZBs
  Kozacy: "Banderlogi nie przejdą"
  http://cs620525.vk.me/v620525176/1fbc2/PiBURGUanl0.jpg
 • @szuwarek14 22:12:38
  Tu nuta dla +18 . Ave. https://www.youtube.com/watch?v=F8g1YV25SiU
 • @szuwarek14 22:12:38
  w Geniczestku ukropskie uzbrojone żołdactwo biegało pijane po mieście. Ludzie pochowali się w domach.
  http://cs620525.vk.me/v620525176/1fbb8/M3wUp8yoZGk.jpg
 • @szuwarek14 22:12:38
  http://youtu.be/T22ORputd7s
  O co tu chodzi?
 • @szuwarek14 22:12:38
  Banderowcy na Chersońszczyźnie rabują bydło i drób. Zabierają kurczaki,świnie, gęsi, krowy. Mieszkańcy przestali zamykać kurniki obory na noc ponieważ tym którzy pozamykali na zamki spalono zabudowania.
  http://novorossia.su/ru/node/9156
 • @lorenco 22:25:10
  " ukraiński woluntariusz który przyjechał z lotniska mówił ze przez 5 m-cy bojów na lotnisku "cyborgi" nie widzieli swojego przeciwnika z bliska, chociaż twierdzili że był tam specnaz z Rosji" no i dalej opowiada że tam były specyficzne warunki, ciemno,przeciwnika nie widziało się oko w oko, w ogóle dokładna lokalizacja niemożliwa. ze względu na te warunki i nasze trwanie w tych warunkach nazwali nas "cyborgami". A Givi że to nie cyborgi tylko Pi-borgi. Jeszcze nazywani terminatorami , ze zahibernowane organizmy w tych warunkach.
  - sorry tłumaczenie "z buta" ile dosłyszałem
 • @ All
  Może ktoś z cojones skomentuje .Ave.http://brukowiec.neon24.pl/post/114903,noworosja-polska-7-11
 • @trojanka 22:45:24
  on jest potencjalnym kandydatem do Nobla, pasuje do menażerii
 • @Repsol 22:47:55
  ok
 • @trojanka 22:55:21
  Miła wiadomość:
  http://nahnews.com.ua/100787-shaxtery-dnr-v-pervyj-den-raboty-1250-tonn-uglya/
  I życie i gospodarka powoli kształtuje się w Noworosji, jeszcze trzeba przegonić ukrów daleko!
 • @szuwarek14 23:20:04
  "Putin: Rosja słusznie dostąpiła zaszczytu przeprowadzenia MŚ w szachach. Prezydent Rosji Władimir Putin powitał uczestników i gości meczu o tytuł mistrza świata w szachach 2014, który rozpoczął się 7 listopada w Soczi.
  „Zaszczyt przeprowadzenia tak ważnego spotkania spotkał Rosję słusznie. Nasz kraj zasłużenie słynie ze swojej szkoły szachowej i posiada duże doświadczenie w przeprowadzaniu tak prestiżowych zawodów” – takie słowa zawarł w swoim powitaniu prezydent.
  Putin wyraził również przekonanie, „że rozwinięta infrastruktura sportowa, transportowa, turystyczna i tradycyjna gościnność mieszkańców Soczi pozwolą na przeprowadzenie pojedynków szachowych na najwyższym poziomie”.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Putin-Rosja-slusznie-dostapila-zaszczytu-przeprowadzenia-MS-w-szachach-0160/
  - jedna sprawa to ze polskie dzieci nie mogą nawet liczyć na propagowanie szachów, a kiedyś nie było problemu
  - druga Soczi - tak chętnie wyszydzana inwestycja przez tych tam na Wiejskiej i ich przydupasów. Cały czas międzynarodowe imprezy, jak nie imprezy to baza treningowa ale do rzeczy - 239 tys. stałych nowych miejsc pracy !!!
  - skala inwestycji :
  11 obiektów olimpijskich, łącznie na 88,2 tys. miejsc;
  4 uzdrowiska z narciarstwem zjazdowym, obliczone na 42 tys. turystów, o ogólnej długości tras zjazdowych ponad 150 km;
  ponad 367,3 km dróg i mostów, ponad 201 km linii kolejowych, 22 tunele;
  480 km gazociągów niskociśnieniowych oraz wysokociśnieniowy gazociąg Dżubga–Soczi o długości 174 km, w tym 151 km na dnie morza;
  4 elektrociepłownie i 1 centrala ciepłownicza, 18 podstacji o mocy całkowitej ponad 1208 MW; ponad 550 km elektroenergetycznych linii przesyłowych wysokiego napięcia;
  ponad 690 km sieci infrastruktury komunalnej, oczyszczalnie ścieków gospodarczych i komunalnych, o wydajności 255 tys. m3 na dobę;
  ponad 100 hoteli i obiektów do zakwaterowania gości olimpiady, a w nich ponad 27,1 tys. pokoi.
  74 obiektów edukacyjnych, zdrowotnych, kulturalnych, kultury fizycznej i sportu;
  566 domów i 967,4 tys. m2 nawierzchni drogowych i chodników dla pieszych, 33 parkingi, w tym również wielopoziomowe.
  W celu realizacji wielkich programów partnerstwa prywatno-państwowego, dotyczących budowy obiektów olimpijskich i infrastruktury oraz innowacyjnego rozwoju Soczi jako całosezonowego uzdrowiska z klimatem górskim, utworzono szereg korporacji państwowych i samodzielnych organizacji niedochodowych.
  - niektórzy partnerzy inwestycji [ głupki jakieś hłehłe że włożyli pieniądze w Soczi, polski wyborca POPiSu jest mondry i nie włożył]
  "„Aeroflot”, „MegaFon”, „Rostelekom”, „Rosneft”, „Rosyjskie Koleje”, Sbierbank Rosji, „VOLKSWAGEN Group Rus” oraz „BOSCO Sport”. Jako partnerzy Komitetu Organizacyjnego „Soczi 2014” występują „Ingosstrach” i PwC. Oficjalni dostawcy „Soczi 2014” – to „Bałtika”, „Oficyna Wydawnicza Kommersant”, AVAYA i EF EnglishFirst. Dostawcy Igrzysk 2014 roku – to „Abrau Diurso”, „Adecco Group”, „Exect Business Training”, „Detech”, „Kelly Services”, „Microsoft Rus”, „Russkije awtobusy – Gruppa GAZ”, oraz „Scania-Rus”.[...] Coca-Cola, Atos, DowChemical, General Electric, McDonalds, OMEGA, Panasonic, Procter & Gamble, Samsung oraz Visa."
 • @trojanka 23:27:13
  dobranoc, do jutra
 • @szuwarek14 23:36:11
  "Cenzura na żywo w ukraińskiej telewizji . Obserwatorzy OBWE potwierdzili, że ostrzał donieckiej szkoły położonej niedaleko lotniska, do jakiego doszło przedwczoraj został dokonany z pozycji zajmowanych przez żołnierzy ukraińskich. Prawda ta okazała się zbyt niewygodna dla jednej z ukraińskich telewizji.
  Do swoistej cenzury doszło w telewizji 112.ua. Na pytanie prowadzącej program informacyjny prezenterki "Co miejscowi mówią o tym kto ostrzelał". Jak odpowiada korepondent telewizji w Doniecku "Byłem w Szkole nr 63. Tam bardzo dobrze widać skąd przyleciał posisk. Tam widać, że on przyleciał ze strony lotniska i zza niego. W tym przypadku można niestety stwierdzić, mniej więcej z Awdiejewki [z pozycji ukraińskich]".
  Na pytanie prowdzącej o nastroje mieszkańców Doniecka, odpowiedział "Udało mi się porozmawiać z mieszkańcami kijowskiego i kujbyszewskiego rejonu [Doniecka]", według niego pytali oni głównie "kiedy Putin wprowadzi wojska aby nas obronić". Jeden z redaktorów w studio natychmiast zaczął rozpytywać korepondenta czy on także chce aby Putin wprowadził wojska na co ten odpowiedział, że opowiada się za zawieszeniem broni, aby "przestali ginąć ludzie". Redaktor w studio powtórzył jednak swoje pytanie, na które korespondent jednak nie mógł już odpowiedzieć, bo nagle zaniknął głos jego transmisji. Redaktor w studio dezawuował relację korespondenta z Doniecka mówiąc "jednych mieszkańców Donbasu zapytał, a dlaczego nie zapytał innych mieszkańców". Gdy korespondent odzyskał głos i zaczął mówić znów słowa nie pasujące to poglądów władz w Kijowie, transmisja nagle urwała się."
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/cenzura-na-zywo-w-ukrainskiej-telewizji-
  http://www.youtube.com/watch?v=-KGAOEp1Yfw
 • @szuwarek14 23:42:23
  Ave. https://www.youtube.com/watch?v=3uulaJ26riw
 • @szuwarek14 23:35:09
  Typowy dzień seperatysty w/g ukropskich mediów ( i nie tylko)

  Обычный день сепаратиста (по мнению укр.СМИ)

  Встал. Обстрелял свой дом из ГРАДа.
  Добил жену из СВД.
  Не ​забирая дочь с детсада,
  Пальнул по нём из БМД.

  Взорвал завод, где сам работал,
  И шахту батьки разбомбил.
  Аэродром из миномёта
  Прицельным залпом обложил.

  Пульнул по кондиционеру
  Из своего ПЗРК.
  Соседей и пенсионеров
  Поджечь не дрогнула рука.

  Достав с подвала БУК российский,
  Что Путин давеча дарил,
  Прямой наводкой малайзийский,
  К обеду Боинг подстрелил.

  Распяв родных в аллее быстро,
  Колоться и бухать пошёл.
  У ДНР-сепаратиста,
  Вот так обычный день прошёл...

  С той "дэзы" кот мой, даже, Тёма,
  От смеха обоссал углы.
  Хочу вопрос задать "свидомым":
  ВЫ ЧЁ ТАМ КУРИТЕ, ХОХЛЫ???

  Szuwarku czy mógłbyś ten tekst ładnie przetłumaczyć, bo google i inne to śmiech na sali:) A dobrze by było miec ten tekst w walce z zombie.
  Oczywiście jak masz czas i ochotę:)
 • @lorenco 23:45:34
  Dwaj po polsku .Ave.
 • @Repsol 23:44:56
  świetne, dzięki
 • @szuwarek14 23:49:55
  A cóż to jest? Rosja tchórz?
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Kreml-o-wyborach-w-Donbasie-szanujemy-nie-oznacza-ze-uznajemy-7726/
 • @lorenco 23:45:34
  sprecyzuj " ładnie przetłumaczyć" wyszło jak wyszło na ..j drążyć jak mawia klasyk Putin
  "Typowy dzień separatysty".
  Wstał, Ostrzelał swój dom z Grada
  Dobił żonę z SWD
  Nie odebrał córki z przedszkola
  Strzelił do niej z BMD.
  Wysadził fabrykę w której pracował
  I kopalnię zbombardował
  Lotnisko celną serią
  artylerii pokrył.
  Walnął w klimatyzator
  ze swojego PZRK
  Sąsiadów i emerytów spalić
  ręka mu nie zadrżała.
  Złapał z piwnicy rosyjskiego BUKa
  Co Putin kiedyś jemu dał
  Prostym ogniem - do obiadu
  Malezyjski samolot zbił.
  Ukrzyżowawszy krewnych w alei
  poszedł zajarać i pogrzeszyć
  I DNR-owskiemu separatyście
  tak zwykły dzień przeminął.
  Z tej tezy kot mój Tioma
  Ze śmiechu olał wszystkie kąty
  Chcę tu zapytać tych "przytomnych"
  CO WY TAM JARACIE , CHACHŁY ?
 • @lorenco 00:17:50
  to jest dyplomacja i zastrzeżenie dla siebie prawa do oceny sytuacji, a co tylko USA może ? teraz Rosja ma króliczka i trzyma za uszy żeby nie zrobił Majdanu
 • @szuwarek14 00:21:07
  Bardzo ładnie wyszło:))
  Nie wiem co sądzić o postępowaniu Rosji w sprawie uznania wyborów w Noworosji i jeszcze to:
  http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Nowy-senat-USA-bedzie-naciskac-na-Obame-6652/
 • @lorenco 00:28:20
  Rosja musi się bardzo pilnować jest kilka punktów zapalnych wokół niej podlewanych przez USA, nie ma że boli musi mieć sąsiadów na krótkiej smyczy, za drogo to naród rosyjski kosztuje. Przecież to oni będą odbudowywali Donbas. A jeśli chodzi o republikanów to małpy z brzytwą, sami przedstawiciele koncernów i naftowych biznesów, tylke krajów zrujnowali a z jakąś Ukrainą im nie wychodzi ? gotowi rozpętać wojnę, trzeba śledzić czy Niemcom mięknie rura bo powinna, wojna w tej części spadnie na nich, Cameron jedna sitwa z Waszyngtonem wycofa Anglię z Unii i wojny. Republikanie to źle wróży. Obama to idiota ale konflikty łagodził jak mógł.
 • @szuwarek14 00:25:51
  Ludzie w Noworosji i ich Opołczeńcy potrzebują wsparcia: wydawałoby się, że Rosja twardo będzie stała za nimi a tu ple, ple!
  Polityka polityką, lecz kiedy ludność Donbasu dowie się o tym, że szanują to nie znaczy, że uznają, to jak ci ludzie będą się czuli? Tyle ofiar i co? Na darmo?
  Wkurzyłem się!
 • @szuwarek14 00:37:41
  - Poszedł, można wychodzić ?
  - Złapałem ...nego !. Teraz za wszystko odpowiesz cioto !
  http://cs619329.vk.me/v619329484/146a4/J6jLNZEVCWI.jpg
 • @lorenco 00:39:34
  Ludzie w Noworosji mogli tylko pomarzyć o takiej sytuacji że teraz ich oligarchów będzie pilnował sam Putin. Chyba nie sądzimy że sami święci będą tam chcieli stanowić władzę?
  Sam bym chciał wynająć Putin na jakiś rok, aj jaj jaj czujesz jaki popłoch na Wiejskiej, na te kliki tylko twarda ręka i Syberia.
  Noworosja ma więcej szczęścia niż rozumu, bo to pierwsza rewolucja która kończy się gorzej niż się zaczęła a tu będą pilnowani przynajmniej od strony gospodarki, same plusy.
 • @szuwarek14 00:46:36
  - Halo proszę mówić
  - ...
  - Halo kto tam ?
  - Halo, proszę głośniej. Nie widzę pana.
  http://cs540109.vk.me/c622722/v622722484/94b8/k8DhcLHoCfc.jpg
 • @szuwarek14 00:46:36
  Tak czy siak, Noworosja będzie musiała oficjalnie sama sobie radzić. Prezydent Putin jak było widać, kiedy zapalał świece w cerkwi za NOWOROSJĘ, uznał osobiście samostanowienie Donbasu.
  W Rosji jest nie tylko Putin i nie rządzi on sam Rosją jak to się nam wmawia.
 • @lorenco 00:39:34
  o widzisz wykrakałem, może Gorbaczow z Merkel coś sensownego dla Europy wymyślą, raczej Gorbaczow przypomni jej jaka była umowa i ile to może ją i jej kumpli kosztować jeśli nie przestaną realizować polityki USA w Europie. Już tam Rosja pełne teczki na nich ma.
  Natomiast Noworosja będzie miała te wszystkie problemy które zwyczajowo są po rewolucji w dodatku zaszłości i oligarchów na usługach USA, przecież nie wyparują, już przy następnych wyborach będą chcieli przejąć władzę. Rosja im daje ograniczone zaufanie, zaczną od nowa szabrować a ludzie protestować to dla Rosji będzie kompromitacja a dla nich ostateczna klęska i wrócą pod widły banderowców. Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba jej pilnować.
  "Gorbaczow zamierza spotkać się z Merkel"
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_11_07/Gorbaczow-zamierza-spotkac-sie-z-Merkel-2488/
 • @szuwarek14 00:50:00
  Dodam jeszcze, że nagonka na prezydenta Putina jest bezsensowna. Jeśli Putin odejdzie z jakiś powodów, to prezydentem zostanie ponownie Miedwiediew, Striełkow na pewno nie!
 • @szuwarek14 01:11:24
  Chodorkowski też NIE!
 • @lorenco 01:07:49
  no właśnie dlatego że ma wrogów nie może sobie pozwolić ani Putin ani Rosja na wieczne niańczenie tego co odpadło od ZSRR albo wchodzą w kooperacją jako zdrowe państwa albo Rosja setki razy nie będzie ich wyciągała z bagna. Samostanowienie Donbasu uznała Rosja i Rosja spowoduje ze uzna ją cały blok związany z Rosją nie dziś to jutro. Ale jeśli tam już się biją o władzę to dobrze że jest Rosja która szybko im wybije z głowy kolejną rewolucję o koryto. Ludzie cierpią a ludzie to krewni wyborców Putina. Pół świata nienawidzącego USA patrzy na Putina i na Rosję,nie może tego zniweczyć jakiś świeżo upieczony dowódca powstańców niewyrobiony politycznie,potencjalny wyrobnik u oligarchów jeśli się w porę nie połapie.
 • @lorenco 01:12:48
  w Rosji musi być stabilna władza, o mały włos się całe imperium nie rozleciało i nie stało kolonią degeneratów która przywaliłaby Europę ale USA by zarobiło, jasne że tak. To samo było na Białorusi, demokracja o mały włos nie zamieniła ich w bantustan, dopiero znalazł się Łukaszenka i opanował oligarchów. To samo próbuje zrobić Orban, koniec baletów zachodu kosztem Węgrów, najpierw interes Węgrów a potem można mówić o biznesie z zachodu. Analogicznie Czesi i Słowacy, Polska jest wyjątkowo uzależniona politycznie od zachodu, skolonizowana.
 • @szuwarek14 01:11:24
  Właśnie Noworosja walczy o wolność, oligarchów można w każdej chwili sprawiedliwie osądzić.
  Jeśli ktoś tam knuł: jeden, że wybije i wysiedli Donbas, drugi, że Donbas będzie częścią Rosji, trzeci, że Donbas uzna banderowskie państwo i będzie uzytecznym idiotą dla zachodu i wtedy kopalnie zostaną zamknięte i ludzie na bruk, że Donbasianie będą jeździć na zachód podmywac tyłki starym Niemcom czy zmywać gary w Mcdonaldzie, to im to wszystko nie pasuje!
  Dziwne, nie?
 • @szuwarek14 01:26:37
  http://cs625125.vk.me/v625125099/8090/EaNqT4mcEAo.jpg
 • @lorenco 01:31:30
  Zwykli ludzie nic nie mogą. Bez wygłupów z tymi wyborami itd. W tej rzeczywistości geopolitycznej trzeba wylądować w dobrej strefie wpływów, korzystnej dla siebie albo w miarę neutralnej. Na pewno nie jako poligon USA jak Polska czy Ukraina. Oligarchów należy bardzo skrępować przepisami prawa żeby sobie poszli na innym kraju żerować inaczej kupią cały rząd, Brukselę, Waszyngton, City i tyle im mogą zwykli ludzie zrobić. Dzieci oligarchów ze wschodu chodzą do tej samej klasy co dzieci Cameronów, Aston i reszty. To biznes międzynarodowy. Mała Noworosja jest do połkniecia na jeden raz i Rosja o tym wie i nie ma ochoty na ciągłe ukraińskie rewolucje a NATO coraz bliżej jej granic. Rosja pomoże uporać się z prącymi do koryta w Noworosji bo to jest w jej interesie. Na wschodzie nie ma jeszcze tak bezwzględnego kapitalizmu korporacyjnego jak na zachodzie.
 • @lorenco 01:31:30
  Dobranoc
 • @szuwarek14 01:33:02
  Interesująca jest jeszcze taka sprawa: mamy dwie republiki: DRL i LRL. Obie wybrały swoje parlamenty i premierów. Na jakiej zasadzie ma prosperowac Noworosja, skoro jest dwuwładza? Jeden premier ważny i drugi też.
  Co dalej? Jak będą rządzić w takiej sytuacji? Przecież znów powinny być wybory tym razem prezydenckie, aby prezydent rządził federacją tych obu republik, a tu nic nie słychać w tym temacie.
 • @szuwarek14 01:45:20
  Dobranoc:)
 • @lorenco 01:49:33
  Dobranoc. http://youtu.be/Wkm258q_qxo
 • @szuwarek14 01:45:20
  No pasaran .Ave. http://www.youtube.com/watch?v=Vsh3Uy9U0KI

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031