Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
697 postów 14883 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Wojna domowa na Ukrainie 15.09.2015r - Quo vadis

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cicha eutanazja emerytów

 

Wojna o Ukrainę – 3 WŚ już trwa

 

Cicha eutanazja emerytów

 

Amerykanie widzą już ruskie czołgi nie tylko na Ukrainie, ale i w Syrii, jak podaje Reuters.

 

Unia Europejska, która w czerwcu powołała europejskie siły morskie EU NavFor Med na morzu śródziemnym w celu rozpoznawania, przechwytywania i likwidacji środków przerzutu wykorzystywanych przez szmuglerów uchodźców, teraz pozwoliła na zatrzymywanie podejrzanych o przewożenie nielegalnych imigrantów łódek i ich niszczenie. Na razie będzie się to odbywało na wodach międzynarodowych, ale planuje się też akcję na wodach terytorialnych Libii. Będzie to miało tę zaletę, że szmuglowani "uchodźcy" pozostaną w Libii.

 

Słowo też jest bronią. W "Die Welt" Jan Tomasz Gross: "Polacy w czasie II wojny światowej zabili więcej Żydów niż Niemców". Dzisiejsza niechęć do imigrantów to "ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich". Jak się mamy obronić przed takimi, cytowanymi na całym świecie, amerykańskim naukawcami?

 

W wojnie przeciwko PiS w Hajnówce Ewa Kopacz odkryła, że Polacy wciąż nie mają jeszcze zachodnich pensji. Mają je wkrótce mieć. Emerytury przemilczała. Wszystkie "polskie" rządy planowały cichą eutanazję emerytów.

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Witaj brachu , z tego co gamonie wypisują wynika że ich system satelitarny został zneutralizowany ,bo żadnych zdjęć nie ma . No ale głuPOle niech opowiadają dalej. Ave. : http://www.voltairenet.org/article185443.html
 • @partyzant 22:31:49
  Naszym zadaniem jest edukować . Ave Amigo .
 • @partyzant 22:51:59
  Pierdolicie Hipolicie . :}}}
 • @partyzant 23:43:49
  Witaj. Fajnie że jesteś. Tak wiele tu ciekawych informacji przedstawiasz.

  Rosjanie walczą z islamistami w Syrii. Bronią biednych ludzi, uciskane mniejszości.
  https://pbs.twimg.com/media/COjzvNRUYAAjLA5.jpg
 • Państwo Islamskie w Kijowie
  8 września grupa bandytów z Państwa Islamskiego, którzy walczą za reżim junty w Kijowie, podeptało flagę Rosji przed ambasadą rosyjską. Jak widać, nikt z policji nie pojawił się tam, nie aresztowano tych osób.
  Można tu zobaczyć, jak bandyci islamistyczni machają flagą prawego sektora i "Iczkerii" - fałszywego państwa islamskiego w czasie wojny czeczeńskiej. Gangsterzy krzyczą na filmie: "Allah Akbar" "chwała gierojom!", itd. W rzeczywistości, jest to kolejny dowód, że ISIS i banderowcy, zostali stworzeni przez tych samych mistrzów z USA i międzynarodowej lichwy.

  https://youtu.be/8dGuyYSypgk
 • Bezczelność Saudów. Korumpują polityków w USA - twierdzi amerykański publicysta Webster Griffin Tarpley
  Arabia Saudyjska wspiera reżim marionetek z Jemenu. Odmawia negocjacji z rebeliantami Huti, wpieranymi przez prezydenta Salaha. Siły lotnicze tego feudalnego królestwa masakrują cywilów. Gdzie są USA rzekomo broniące praw człowieka? Odsłaniają swoje podwójne standardy i hipokryzję. Arabia Saudów - monarchia średniowieczna jest największym donatorem terroryzmu na świecie. Wielu amerykańskich polityków jest przekupionych przez reżim w Rijadzie. Bernie Sanders (jedyny deklarujący się jako socjalista w parlamencie USA) nadal nie potępia Arabii, jej agresji i wsparcia ISIS.

  https://youtu.be/0RL61k4938Y
 • Libia: nowa ludowa pieśń
  Śpiewają o dobrobycie i bezpieczeństwie, które było za Kaddafiego, a dziś go zabrakło. O tym, iż trzeba odbić kraj z rąk szczurów. Tylko Sajf al-Islam al-Kaddafi może zjednoczyć Dżamahiriję i wypędzić okupantów.

  https://youtu.be/UZXuwROhN5g
 • @partyzant 22:30:05
  Matematycznie rzecz biorąc to Gross ma rację.
  Zresztą zawsze dotychczas miał rację w sensie ścisłym.
  Problem w tym że te jego racje są baaardzo niepolityczne, zaczepne agresywne...
  Podobnie jak sprawa Katynia w stosunku do Rosji...też niby w sensie ścisłym racja ale ... bardzo upolityczniona ... nieścisła o tyle że Katyń to sprawa żydów sowieckich ale żydów którzy ją Stalinowi podpowiedzieli którzy byli wykonawcami na szczeblu dowodzenia a decyzja była Stalina
  który podpisał propozycję żydów czyli NKWD.

  Ten Gross celnie strzela i odbrązawia różne kłamstwa propagandowe tuszujące rzeczywistość i prawdę historyczną.
  Prawda boli ale warto pocierpieć by na prawdzie budować.

  Co do uchodźców to jestem zdecydowanie przeciwny.
  To wyraźnie zorganizowana akcja wprowadzenia do Europy armii islamistów. Ci faceci w wieku poborowym to wprost bojownicy którzy walczyli przeciw Asadowi i przeciw Kaddafiemu. Za nimi jedzie do Europy broń (już znaleziono taki transport w Grecji).
  Ta "spontaniczna emigracja" to mina podłożona pod Europę.
  I wiadomo kto podkłada. Wystarczy podsumować czyje media gromko zachęcają do przyjmowania "uchodźców"
  To te same media które gromko popierały napady NATO na Irak, Libię, Afganistan, zamach na Majdanie, rozwalanie Jugosławii, rewoltę w Czeczenii, napad Gruzji na Osetię południową itp.
  I wszystko jasne.
  Dla mnie nie jasne jest tylko to po co im ta mina pod Europą którą i tak rządzą ?
  Chyba że Europa się buntuje a my nic o tym nie wiemy bo to oni mają media a nie my.
 • kampanię PO-PIS-PSL-Petru
  Zobaczcie w jaki sposób PiS,PO,Petru,PSL zbierało podpisy
  Bardzo Was proszę o zweryfikowanie czy jesteście w tym spisie jeśli tak, to oznacza,że użyto waszych danych do fałszowania list poparcia.Wówczas należy udać się do swojego sądu i zakwestionować podpis na liście poparcia.
  https://www.facebook.com/zbigniewstonogaoficjalne
  pobranie
  http://www.supershare.pl/?d=0B60AA9A2
 • @partyzant 10:44:07
  Nie kwestionuje naciągania liczby 6 mln ale warto wiedzieć że spora część żydów znalazła śmierć w obozach i "od reki" dzięki "patriotycznej" i "praworządnej" części polaków którzy z radością , ochotą denuncjowali żydów na masową skalę czasem tylko ich mordując osobiście.
  "Patriotyzm" wynikał z nauki kościoła a "praworządność" z dekretów okupanta który nakazywał zabijać lub denuncjować żydów i za tą "praworządną" postawę sowicie nagradzał albo finansowo albo majątkami zadenuncjowanych żydów. Nie wspominam już o żydowskich ofiarach szmalcowników.

  Jak policzyć to dokładnie to Gross ma rację.
  Bo ilu Niemców zabili Polacy ? Trochę partyzantka, trochę w powstaniu a najwięcej w ramach Armii Czerwonej podczas wyzwalania Polski.
  Razem może 100 może 200 tys Niemców.
  A ilu żydów zostało zamordowanych po denuncjacji czyli przy udziale polskich "patriotów" i "praworządnych" obywateli ?
  Nie twierdze że 6 mln (to grubo zawyżona liczba) ale na pewno dużo więcej niż 200 tys szacuje że ok 1 - 2 mln.

  Dodam że jestem ostrym krytykiem mafii żydowskiej która zniewala świat w tym Polskę.
  A też jestem zwolennikiem prawdy nawet tej trudnej i bolesnej czy wstydliwej.
 • prawda wygląda tak, nawet jeszcze gorzej. A niejaki Gros to kłamca
  http://3obieg.pl/dramatyczna-prawda-o-zagladzie-zydow-podczas-ii-wojny-swiatowej-rekoma-zydow-zadano-smierc-zydom-bezbronnym-zydom

  Jeśli mamy wątpliwości, czy teza głoszona przez historyka znajduje uzasadnienie w faktach i zdarzeniach z przeszłości, jedyną drogą ustalenia prawdy historycznej jest sięgnięcie do źródeł historycznych epoki, o której historyk mówi lub pisze. W wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie prof. Krzysztof Jasiewicz powiedział, że holocaust: nie byłby możliwy bez aktywnego udziału Żydów w mordowaniu swojego narodu. Skala niemieckiej zbrodni była możliwa nie dzięki temu, „co się działo na obrzeżach zagłady”, lecz tylko dzięki aktywnemu udziałowi Żydów w procesie mordowania swojego narodu.


  http://s1.postimg.org/jmgkvphmn/medal_dla_yd_w_za_wsp_prac_z_niemcami.jpg
 • @jaszczyk8 11:33:29 miło, że jesteś
  bardzo cenię sobie Twoje wsparcie.
  Pozdrawiam serdecznie!
 • Partyzant, w nocniku tv ogłosili, że Polacy mają teraz nawet więcej czołgów niż Niemcy
  tyle to nam Niemcy nadawali, tacy rozdawni są teraz. Więc wypada się zastanowić, jaki mają w tym cel.
  Jako pierwsze można przyjąć za pewnik, że czołgi te mają odpowiednio zaprogramowaną elektronikę. Mówiąc obrazowo: do działań wyłącznie na Wschodzie.
  Jako drugie, to należy zastanowić się nad liczebnością polskiej armii. Ma ona ponoć 80. 000 żołnierza.

  [ Dla porównania taka bundeswera jawna i tajna jest wielokrotnie liczebniejsza. Dlaczego piszę " i tajna"? Ponieważ od lat w Niemczech realizowany jest program dla chętnych Niemców w wieku od 18 do 40 lat. Ci ochotnicy zgłaszają się w czymś w rodzaju jednostek wojskowych, a gdy są przyjęci, przechodzą regularne szkolenie wojskowe a także nabywają umiejętności w prowadzeniu dywersji i sabotażu. Skąd wiem? No to w niemieckiej tv o tym niegdyś mówili. Ci ochotnicy dostają pensję regularną, ich czas szkolenia - dwuletniego - wliczany jest do emerytury, państwo niemieckie opłaca też za nich w tym czasie składkę emerytalną i ubezpieczenie zdrowotne. Werbują rocznie takich ochotników 30.000. Co przez lat dziesięć daje tajną armię w sile 300.000 osób, w lat dwadzieścia jest ich tysięcy 600, a w trzydzieści lat mają takich przeszkolonych ludzi niemal milion. Plus naturalnie rezerwiści regularnego wojska. Czyli Niemcy na pewno nie są tacy bezbronni, jak to niektórzy naiwni sądzą. ]

  Jeżeli więc te czołgi są tak liczne, a polskie wojsko tak nieliczne, i jeżeli te czołgi mają lufy wyspawane tak, że strzelać będą tylko na wschód, to ślepy widzi, o co w tym chodzi.
  Wyobraźmy sobie, jak to polskie wojsko dzielnie dosiada tych niemieckich czołgów z demobilu i jak jedzie nimi na rzeź z rąk Braci Słowian prowokując wojnę!
  I jak potem Niemcy zagospodarują teren zalany krwią Polaków ku chwale własnej ojczyzny i potrzeb przemysłu zbrojeniowego.
  Można rozpatrzeć i taki wariant, że Polacy z polskiej armii tych czołgów nie dosiadają, ponieważ te czołgi są przeznaczone dla kogoś innego, mianowicie Polaków będących obecnie na emigracji.
  Jakie to byłoby proste pozbawić Polaków z dnia na dzień środków do życia i wymusić na nich powrót do Polski. I jakie oczywiste byłoby, gdyby jedyna możliwość znalezienia środków do życia to byłoby zaciągnięcie się do wojska. Ciach trach i już jest milion chętnych Polaków chcących "służyć ojczyźnie"! Ale nie ma nic za darmo. Na to wojsko to "unia" "wyłożyła by środki". A więc musiało by to wojsko spełniać zadania wyznaczone przez unię.
  Jaką to politykę prowadzi unia? Prowadzi ona politykę permanentnego napadania na Rosję, a niegdyś na ZSRR.
  Iwo Cyprian Pogonowski pisał, że Hitler liczył na polskie wojsko, na ileś tam batalionów czy czegoś tam, czego mu zabrakło i dlatego dostał baty od Rosjan.
  Jestem skłonna w to wierzyć, bo przecież była przymiarka ze strony polskiej, gdy Polacy razem z Hitlerem dobrali się do Czechosłowacji i prowadzili czystki na Zaolziu.
  Widać Słowianina może pokonać tylko Słowianin. Żaden zachodni barachło tego zrobić nie może. Nie ma potencjału.
  Chciwość i pazerność oraz żądza władzy to nie to samo co bohaterstwo, szlachetność i poświęcenie.
  Na zachodzie nie ma takich cech jak bohaterstwo, szlachetność i poświęcenie. Są natomiast wszechwładne:chciwość, pazerność żądza władzy.
  Chcieć to sobie można, ale co z tego, jeżeli nie ma się możliwości przeprowadzenia własnych zamiarów?
  Dlatego od wieków Polacy są opracowywani pod kątem zrobienia z nich zdrajców, zaprzańców, osób bez czci i wiary.
  Jak do tej pory to słowiańska krew brała górę i Polacy potrafili się jednoczyć przeciw wrogowi.
  Teraz mają Polacy wkodowane w głowy, że wróg to nie wróg, lecz przyjaciel, natomiast że przyjaciel to wróg.
  Czyli totalne odwrócenie wartości.
  Rozwój i wolność Polacy nazywają "sowiecką okupacją".
  Natomiast stagnację gospodarczą i wyludnianie Polski Polacy uważają za wielką zdobycz i sukces.

  Jeżeli więc Niemcy, czy też dla zmyły "unia" dają Polakom czołgi, to znaczy, że Polacy przeznaczeni są do wysłania na pierwszą linię frontu, którą to linię wyznaczy dla nas zachód.

  Mówili w nocniku tv i jeszcze jedną ciekawą rzecz. Mianowicie jeden pryszczyl piał z zachwytu, bo Polacy walczyli o Anglię.

  DLACZEGO ANGLICY NIE WALCZYLI O POLSKĘ??????????

  W tym czasie, co Polacy walczyli o Anglię, Niemcy masowo mordowali Polaków w Polsce, robili na Polaków łapanki, aresztowali Polaków w środku nocy i torturowali Polaków na Pawiaku albo na gestapo w Alei Szucha. Polacy z Polski byli wywożeni masowo na roboty do Niemiec albo do obozów zagłady, a Polacy w Anglii walczyli z wielkim poświęceniem o Anglię!
  Angole wysyłali Polaków na śmierć i mamili ich tym, że lada dzień będą pomagać Polsce. I tak do końca wojny, którą zakończył Stalin i Bohaterska Armia Czerwona, płacąc daninę krwi 30.000.000 swoich obywateli.
  W tym czasie, co Armia Czerwona goniła germańców, polski żołnierz "walczył o Anglię". Co robił w tym czasie żołnierz angielski???/
  Dlaczego anglicy wysyłali Polaków na śmierć ale oszczędzali własnych ludzi?
  Normalne byłoby, gdyby anglicy walczyli z Niemcami, oszczędzali Polaków po to, żeby Polacy mogli potem odbudować i zaludnić własną Ojczyznę.
  Polacy szczycą się tym, że walczyli o Anglię.
  Ale anglicy wcale nie wstydzą się tego, że do walk wykorzystywali Polaków sami siedząc bezpiecznie w bazach.
  Jak zaślepionym musi być Polak że poklepywanie po plecach uważa za jakąś nobilitację i gotów jest dla tego nawet na śmierć?!?
  I czy nie zastanowi się Polak, komu to pozwala się on po tych plecach klepać?
  Ile może być warte klepanie zdrajcy i tchórza? Oszusta i kłamcy?

  Niemcy podali w tv, że enigmę Niemcy mieli do spółki z "aliantami", służyła ona głównie do tego, by szyfrować meldunki tak, by Stalin i ZSRR nie miał do nich dostępu. Ale między sobą zarówno Hitler jak i "alianci" porozumiewali się przy pomocy tej "enigmy" bez problemu. Polacy upierają się, że to oni jako pierwsi złamali szyfr enigmy. Ale czy nie dziwi nikogo, dlaczego "alianci" byli tym faktem tak mało zainteresowani? Dlaczego raczej przemilczali tą sprawę niż odznaczali medalami Polaków?
  I dlaczego "alianci" przyglądali się tyle lat temu, co robił w Europie Hitler? I dopiero, gdy Stalin poderwał do boju Bohaterski Naród Związku Radzieckiego i zaczął odnosić zwycięstwa, to nagle "alianci" do wojny przystąpili?
  Można więc przyjąć, że gdyby Hitler nie poniósł klęski pod Stalingradem, to udział "aliantów" w wojnie byłby podobny to ich udziału w "rewolucji październikowej", czyli "oddziały interwencyjne" prowadziły by rabunek Związku Radzieckiego, a Hitler mordował by Słowian zgodnie z planem.

  Co my widzimy obecnie? Odsłonę tego samego dramatu choć w innej nieco obsadzie. Ale kierunek działań ten sam i środki też te same. Jedyne, co się zmieniło, to to, że Słowianie zrozumieli intencje zachodu i potrafią im przeciwdziałać.
  Rosjanie nie uważają już Polaków za Słowian. Co to dla nas oznacza?
  Z jednej strony, tej zachodniej, jesteśmy przeznaczeni na zagładę biologiczną; raz - przez biedę i rodzącą się coraz słabszą i chorowitszą populację, dwa przez wynarodowienie emigracją.
  Z drugiej strony, tej wschodniej - jesteśmy postrzegani, i słusznie! jako zdrajcy.
  Polacy szczycą się tym, że rozwalili Blok Wschodni. Konsekwencją tego jest nędza w wielu krajach, masowe migracje zarobkowe, zanik więzi socjalnych, rozprężenie moralne i rozpad rodziny.
  W Rosji dźwignęli się z tego, ale Polacy idą w zaparte.
  No to Polakom Niemcy dostarczyli czołgów z demobilu i szykują Polaków do wojny z Rosją.
  Ale niedoczekanie ich!!!!!!!!!!!!!!
  My, Polacy, pamiętamy kto nas mordował. My, Polacy, pamiętamy kto chciał nas unicestwić i uczynić niewolnikami dla niemieckiej rasy panów.
  My, POLACY, pamiętamy także, z kim ramię w ramię walczyliśmy przeciw Niemcom o wyzwolenie naszego kraju.

  WIECZNA CHWAŁA BOHATERSKIM ŻOŁNIERZOM ARMII CZERWONEJ!

  CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
 • @partyzant 15:51:23
  Witaj Partyzant!
 • @partyzant 15:52:52
  Pan Domański naiwnie chce wierzyć, że ussa miało dobre zamiary. Nie miało i nie ma także i dziś. To, co się stało w Afryce było działaniem celowym, nie przypadkowym.
  Jeżeli ZSRR w ramach współpracy z Blokiem Wschodnim chciał odbudować Europę z wojennych zniszczeń, to w lat dziesięć nie było niemal śladu wojny. Ludzie chodzili do pracy, po pracy mieli czas wolny dla siebie na odpoczynek albo pójście do kina czy teatru. Dlaczego to było możliwe? Dlatego, że takie właśnie działanie prowadziła władza ludowa. Gdyby PZPR w Polsce robił coś innego, to i efekty byłyby inne. Ale widzieliśmy na własne oczy, że celem nadrzędnym było urządzenie kraju pod kątem dobrego życia dla obywateli.
  Jeżeli potem stało się inaczej, nie było to wynikiem działania władz, lecz samych ludzi. Jeżeli ludzie dobrowolnie sabotowali własny kraj, jeżeli pracowali byle jak, to na rynku były byle jakie rzeczy albo było ich za mało. Polacy zamiast zrozumieć skutki swojego działania, woleli słuchać propagandy zachodniej via radio wolna europa (ha ha ha!) i twierdzili, że to władza źle rządzi a nie oni źle pracują.
  Ludzie wykrzykiwali, że chcą wszystkich wolnych sobót. No i teraz nie mają ani wolnych sobót, ani często nawet wolnej niedzieli.
  Wolne soboty i niedziele mają osoby bezrobotne.
  Widać, że zachód oszukał Polaków, zakpił sobie z nich, ale Polacy idą w zaparte i nikt im nie udowodni, że "białe jest białe a czarne jest czarne". No to jak tu można coś zmienić?
  Natomiast ussa prowadzi konsekwentną politykę niszczenia i rujnowania upatrzonych krajów i to już od dziesięcioleci.
  Obecnie większość naocznych świadków II. wojny światowej już nie żyje i zachód przystąpił do intensywnego zakłamywania historii.
  Polacy powinni rozumieć, z czym to się dla nich wiąże i jaki będzie tego efekt końcowy.
  Jednak Polacy są bardziej zainteresowani trupami smoleńskimi czy katyńskimi, niż przyszłością własnych dzieci.
 • @partyzant 15:54:21 ich prawo ajwajać, to co będziemy im bronić?
  tyle ich, co sobie poajwajają.
 • Muslim vs. Holenderka
  https://www.youtube.com/watch?v=lQFgo2IA9PY

  jak Muzułmanin uciszył Holenderską dziewczynę

  https://www.youtube.com/watch?v=iWaz-A_FIRg

  Dzieciak pierdoła bity przez mniejszego od niego muzułmanina w Niemczech
 • @partyzant 16:05:34 dwa razy sobie posłuchałam tej syryjskiej pieśni
  i przyszło mi do głowy, że to jest zawsze tak samo: napadnięty nie ma wyjścia i jeśli chce przeżyć, musi się bronić.
  Więc to, co opowiadają durnie z zachodu, jakoby Baszszar al-Asad powinien (był) "rozmawiać" to zwykły chwyt socjotechniczny pod publikę. Asad nie ma żadnego innego wyjścia niż się zbroić i pogonić agresorów.
  Tak samo ma się sprawa w Donbasie.
  Tamci ludzie też nie mają żadnego wyboru.
  Nawet, gdyby się podporządkowali tzw. władzy ukraińskiej, nie byłby to koniec ich kłopotów, ale dopiero początek.
  Nie chodzi wcale o to, co robią ludzie w Noworosji, lecz jedynie o to, co robi samozwańczy rząd na Ukrainie.
  Jest takie mądre powiedzenie, że "nie będziesz żył w spokoju jeśli się twojemu sąsiadowi zechce kłócić".
  Słowne przepychanki to jeszcze nic. Tu można ewentualnie pertraktować i iść na kompromisy.
  Ale w sytuacji, gdy do ciebie strzelają na żadne kompromisy miejsca nie ma, bo albo dasz się im zabić albo zabijesz ich i będziesz żyć.
  Dlatego zabicie kogoś w obronie własnej nie jest równoznaczne z morderstwem.
  Napastnik ma wybór - może ale nie musi atakować.
  Natomiast napadnięty nie ma żadnego wyboru i musi zastosować takie środki obrony, które pozwolą mu przetrwać. I jeżeli tym środkami jest zabicie wroga, to konieczne jest zrobienie tego.
  Na zachodzie kiedyś uczyli ludzi/dzieci stawiać opór, mówić "nie". Obecnie wpaja się dzieciom postawę spolegliwą, odbiera im się prawo do obrony i sugeruje oczekiwanie, że się bandyta zlituje. Bandycie obca jest litość, w przeciwnym razie nie byłby bandytą. Więc należy bandytę traktować jak bandytę i wobec niego nie obowiązują jakieś normy etyczne tak długo, jak długo stanowi on zagrożenie. Wobec unieszkodliwionego można być wspaniałomyślnym, ale nie wcześniej, bo to groziło by śmiercią własną. To są twarde ale jasne reguły postępowania adekwatnego do sytuacji.
  Noworosja się broni. Dlatego jestem sercem i duszą po stronie Noworosji.
  Noworosja nie ma wyboru, musi się bronić, jeśli chce przeżyć.
  Piętnować należy napastnika. Nam mówi się, że działanie uzurpatorów z Kijowa należy także rozumieć. Tam nie ma nic do rozumienia. Należy ich pozamykać w więzieniu i odizolować od społeczeństwa, bo są dla ludzi niebezpieczni.
 • @partyzant 16:43:27 no nie wiem, czy to dobra wiadomość z tym strajkiem w Indiach
  jeżeli Indie się zdestabilizują, to będą bezwartościowe dla Rosji jako sojusznik. Tam jest jednak naprawdę masa luda.
  Czasem trafiam w niemieckiej tv na reportaże z Indii. Jest to kraj tak wielopłaszczyznowy, że trudny dla mnie do zrozumienia. Na przykład ludzie w slamsach mieszkają całymi rodzinami w szopie np. 2x3m, poziom "podłogi" jest poniżej "trotuaru" i w czasie monsunu oni mają w "domu" jezioro przepływowe. Ale dziwnym trafem Hinduski mają zawsze na sobie czyste sari, są uczesane i takie kobiece, wiotkie, zgrabne. Ich mężczyźni także są czysto ubrani. Nie wiem, na czym polega tam higiena, ale naczynia mają też czyste, choć wszystko robią na podłodze.
  Władze Indii mają program mieszkań komunalnych, ale Hindusi są indywidualistami. Pokazywali scenę, że jeden biedak nalegał, by pomóc mu tak, jak on tego chce, ale nie godził się na pomoc proponowaną przez urzędników. Podobało mi się to rzecz jasna, bo świadczy, iż Hindusi mają wysoki poziom świadomości.
  Poza tym z tego co wiem, to on tam wierzą, że nikt nie rodzi się w danym miejscu i z danych rodziców przypadkowo, lecz że jest to następstwem "karmy", czyli wynikiem postępowania w poprzednich wcieleniach. Reinkarnacja jest u nich uważana za sprawę naturalną jak samo życie. Więc godzą się tez i na to, żeby w danej postaci "wypracować" błędy z poprzedniego wcielenia.
  W jednym z takich reportaży pokazywali Hindusa, który pracował w firmie udrażniającej kanalizację w czasie monsunu. Więc ten człowiek zdejmował pokrywę zatkanego kanału, przez którą płynęła rzeka wody deszczowej, wchodził to całkowicie wypełnionej wodą studzienki i tam nurkując w pionie odtykał co trzeba. Reporter zapytał go, dlaczego to robi. Na co ten Hindus odpowiedział, że za to dobrze płacą a on chce kupić swojej żonie nowe, piękne sari.
  W tym momencie zabrakło mi wyobraźni, bo ja nie wysłałabym Starego by nurkował w czasie monsunu po to, żebym ja mogła szykownie wyglądać. Ale widać u nich w Indiach obowiązują jakieś inne kryteria. I wcale nie musi to oznaczać, że są one gorsze niż te europejskie.
  Pisałeś, że jestem szybka. Zależy w czym. Już od dłuższego czasu usiłuję upolować naprawdę niemrawą muchę przy pomocy takiej rakietki na baterie, która to rakietka taką muchę poraża i częściowo smaży. I co Ty na to? Ona dalej mu to lata, siada na klawiaturze i nawet na mojej ręce, a ja zanim sięgnę, to po rakietkę to jej już nie ma. Liczę więc na to, że muchy nie są długowieczne i któregoś dnia ona po prostu zdechnie.
 • @partyzant 17:13:11 widać dobre fluidy mi przesyłasz :)
  ale teraz to ja muszę iść rwać zielsko dla drobiu. I psy też domagają się wyjścia.
  No to na razie!
 • @partyzant 17:13:11 dzięki za miłe słowa. Ale wiesz co?
  ta mucha, co to mi przeszkadzała i przeszkadza, to zemsta mojego Starego. On mi położył na podorędziu tą rakietkę, żebym mogła w razie co przed muchami się bronić. Pod jesień muchy chętnie wchodzą do domu. Ale ta rakietka jest rozładowana! więc mucha przechodzi przez siatkę bez żadnej szkody a ja jak ta głupia wymachuję, przyczajam się i zamieram w bezruchu. Idę po packę i sprawę załatwię co prawda bardziej prymitywnie, ale na pewno skutecznie.
 • @nana 15:50:49
  Jak zwykle 5+. Szkoda tylko, że po tak długiej przerwie mam przyjemnść czytać Pani komentarz.
 • @partyzant 18:49:00 to też warte przeczytania
  Nadeem F. Paracha: Socjalizm islamski (część I)

  on 24 lipca 2015 14:32

  Pomiędzy końcówką lat czterdziestych a latami siedemdziesiątymi, w świecie muzułmańskim pojawiły się potężne nurty łączące marksizm i socjalizm z islamem. Ich korzenie odnaleźć można w pracach myślicieli i ideologów muzułmańskich z Azji Południowej i Wschodniej, Afryki i krajów Bliskiego Wschodu. Od kiedy zaadaptowali je przywódcy i ugrupowania polityczne, znane były pod rozmaitymi nazwami.

  Korzenie (1906-52 r.)

  Historycy i intelektualiści tacy jak Sami A. Hanna czy Hanif Ramay są zdania, że jedne z pierwszych wyrazów fuzji islamskich koncepcji egalitaryzmu z socjalizmem odnaleźć można w Rosji przełomu XIX i XX stulecia.


  Ruch muzułmańskich rolników, chłopów i drobnomieszczan z rosyjskiego Tatarstanu przeciwstawił się monarchii rosyjskiej, został jednak brutalnie stłumiony.

  W początkach XX wieku, ruch zszedł do podziemia i rozpoczął współpracę z komunistami, socjalistami i socjaldemokratami działającymi w Rosji na rzecz obalenia monarchii. Przywódcy ruchu muzułmańskiego znanego pod nazwą Wäisi zaczęli nazywać się „islamskimi socjalistami”, kiedy na ich tereny dotarła w 1906 r. wymierzona przeciwko caratowi rewolucja. Podczas rewolucji bolszewickiej 1917 r., która w ostatecznie zlikwidowała monarchię i zaprowadziła w kraju komunizm, Wäisi sprzymierzyli się z bolszewikami i poparli program polityczny Lenina. Jednak po jego śmierci w 1924 r., Wäisi zaczęli propagować stanowisko, wedle którego społeczność muzułmańska i jej socjalizm w Tatarstanie, są istotowo odrębne od bolszewickiego komunizmu. Ruch, który tworzył własne komuny padł ofiarą radykalnych czystek czasów Stalina i ostatecznie został wyeliminowany w latach trzydziestych. Trudno stwierdzić, w jaki sposób Wäisi określali swój socjalizm w kraju, gdzie od 1917 r. państwo siłą narzucało ateizm.

  Zadanie wypracowania spójnej doktryny rodzącej się fuzji ideologicznej przypadło wpływowym ideologom i myślicielom z Azji Południowej i Bliskiego Wschodu. Uczony islamski Ubaidullah Sindhi, urodzony w rodzinie sikhijskiej konwertyta na islam, był znanym w Indiach agitatorem antybrytyjskim. Ścigany przez władze podczas I wojny światowej, Sindhi zbiegł do Kabulu, stamtąd udał się do Rosji gdzie był świadkiem rewolucji 1917 r. Pozostał w Rosji do 1923 r., spędzając większość czasu na studiowaniu socjalizmu i dyskusjach politycznych i ideologicznych z rewolucjonistami komunistycznymi. Chociaż obietnice zaprowadzenia równości ekonomicznej i sprawiedliwości społecznej wywarły na nim duże wrażenie, Sindhi zdecydowanie odrzucał podkreślane przez marksistów odrzucenie religii. Z Rosji Sindhi udał się do Turcji. To właśnie w Stambule zaczął nadawać kształt swojej idei połączenia socjalizmu i islamu, propagowanej w tekstach adresowanych do indyjskich muzułmanów. Nalegał, by muzułmanie „wypracowali dla siebie bazę religijną w celu osiągnięcia sprawiedliwych stosunków gospodarczych, które komunizm obiecuje, ale nie jest ich w stanie osiągnąć”. Sindhi uważał, że mimo podobieństwa gospodarczych koncepcji islamu i komunizmu – podkreślających sprawiedliwy podział dóbr, socjalizm musi zostać wzmocniony przez wymiar religijny i duchowy, dzięki czemu będzie lepiej realizował interesy chłopów i robotników niż ateistyczny komunizm.

  W tym samym czasie (lata dwudzieste i trzydzieste) inny islamski uczony z Indii wyciągnął wnioski z rewolucji 1917 r. Był nim Hafiz Rahman Sihwarwl. Widział on cztery wspólne elementy marksizmu i islamu:

  Zakaz gromadzenia bogactwa przez klasy uprzywilejowane
  Organizacja struktur gospodarczych przez państwo dla zapewnienia dobrobytu społeczeństwu
  Równe możliwości dla wszystkich ludzi
  Wyższość interesu wspólnotowego nad indywidualnym uprzywilejowaniem


  W dużym skrócie, można uznać, że zarówno Sindhi jak i Rahman wychodząc od islamu wypracowali koncepcje nowoczesnego państwa dobrobytu. Swoje wnioski Rahman oparł na Koranie, który według niego wyraża dążenie do ustanowienia porządku gospodarczego w którym bogaci dzielą się zyskami poprzez świadczenia (zakat) w celu zmniejszenia różnicy w poziomie życia. Głównymi różnicami były, według Rahmana, sankcjonowanie przez islam własności prywatnej w ramach określonych granic i niezgoda na uznanie całkowitej bezklasowości społeczeństwa. Sugerował, że islam ze swoim zakazem gromadzenia bogactwa, jest w stanie kontrolować strukturę społeczną poprzez zapewnienie równych możliwości.

  Na fundamentach położonych przez Sindhiego i Rahmana, budowali najbardziej żarliwi i wymowni teoretycy fuzji islamu i socjalizmu z Azji Południowej: Ghulam Ahmed Parvez i dr Khalifa Abdul Hakim.

  Parvez był słynnym „koranistą” tj, uczonym muzułmańskim głoszącym, że aby muzułmanie mogli dokonać postępu w nowoczesnym świecie, islamska myśl i prawa winny być całkowicie oparte na nowoczesnych interpretacjach Koranu. Po przestudiowaniu licznych tekstów tradycyjnych i sufickich, Parvez ogłosił, że wiele religijnych dzieł islamskich napisanych zostało przez ulemów służących dawnym monarchom, którzy wykorzystali je by nadać swoim tyrańskim rządom boską legitymizację. Parvez głosił również, że muzułmanie powinni więcej uwagi poświęcać zgłębianiu nowoczesnych nauk, zamiast marnować siły na toczenie archaicznych konfliktów wyznaniowych i ignorując egalitarnego ducha Koranu poprzez angażowanie się w dziesiątki rytuałów przekazywanych przez dawnych ulemów. Oczywiście, poglądy Parveza natychmiast wywołały ataki konserwatywnych uczonych i polityków islamskich. Nie przeszkodziło to jednak słynnemu filozofowi i poecie Muhammadowi Iqbalowi w zaprzyjaźnieniu się z młodym uczonym i przedstawieniu go przyszłemu twórcy państwa pakistańskiego Muhammadowi Alemu Jinnahowi. Jinnah powierzył Parvezowi zadanie redagowania magazynu Talu-e-Islam. Celem pisma było propagowanie koncepcji utworzenia odrębnego państwa muzułmańskiego w Azji Południowej. Oprócz pisania książek i komentarzy do Koranu, Parvez stworzył serię artykułów w Talu-e-Islam, w których propagował bardziej socjalistyczne odczytanie wiary.

  W serii esejów na łamach magazynu, korzystał z wersetów Koranu, wydarzeń z historii islamu i cytatów z pism Iqbala, by głosić następujące tezy:

  Duchowni i konserwatywni ulemowie wypaczyli islam.
  Są oni agentami bogaczy i głosicielami niekontrolowanego kapitalizmu
  Socjalizm najlepiej realizuje nakazane przez Koran postawy względem własności, sprawiedliwości i podziału dóbr
  Głównym zadaniem islamu jest eliminacja wszelkiej niesprawiedliwości i okrucieństwa w stosunkach społecznych. Był on ruchem społeczno-ekonomicznym, a Prorok był przywódcą dążącym do eliminacji kapitalistycznego wyzysku kupców kurajszyckich i skorumpowanych biurokracji Bizancjum i Persji.
  Zgodnie z Koranem, muzułmanie mają trzy główne zadania: widzenie, słuchanie i odczuwanie za pośrednictwem rozumu. Wynika z tego, że prawdziwa wiedza oparta jest na weryfikowalnej obserwacji empirycznej tj. na nauce.
  Ubóstwo jest karą od Boga na którą zasłużyli ci, którzy ignorują naukę.
  W społeczeństwach islamskich, nauka i reformy rolne winny odgrywać kluczową rolę w rozwijaniu gospodarki.
  Socjalizm stanowi korektę średniowiecznych wypaczeń islamu.

  Innym ówczesnym uczonym, który korzystał z pism Iqbala na temat islamu i Koranu by sformułować socjalizm islamski w Azji Południowej był dr Khalifa Abdul Hakim. Filozof, pisarz i wielki zwolennik Iqbala, Khalifa później niż Ghulam Parvez skierował się w stronę islamsko-socjalistycznej syntezy. Khalifa był badaczem islamu (zwłaszcza sufizmu) i po uzyskaniu doktoratu na uniwersytecie w Heidelbergu wydał liczne książki na temat filozofii Iqbala, myśli islamskiej, Dżalaluddina Rumiego (sufickiego poety). Był również autorem tłumaczenia Bhagavad Gity na język urdu. Po powstaniu Pakistanu w 1947 r., Khalifa rozpoczął studia nad marksizmem i jego znaczeniem dla młodych krajów „Trzeciego Świata”. W wydanych w 1951 r. książkach „Islam i komunizm” i „Iqbal i mułła”, Khalifa przedstawił syntezę islamu i socjalizmu, jako koncepcję łączącą wolność myśli, działania i przedsiębiorczości charakterystyczną dla demokracji zachodnich i tworzących dla wszystkich równe możliwości. Jego koncepcje można scharakteryzować, jako mariaż duchowości i religii z ideami socjaldemokratycznego państwa dobrobytu. W „Islamie i komunizmie” Khalifa przedstawia ziemię jako główne źródło bogactwa ekonomicznego, co wiąże się z moralnym uzasadnianiem potrzeby przeprowadzenia w Pakistanie reformy rolnej.

  Parvez wyraźnie sugerował, że społeczeństwo islamsko-socjalistyczne rządzone według praw i system gospodarczego opartego na racjonalnych interpretacjach Koranu i nauce, nie od razu stanie się odpowiedzialne, praworządne, egalitarne i oświecone. Potrzebne mu będzie państwo odgrywające rolę moralnego przewodnika. Innymi słowy, polityka islamsko-socjalistyczna jest gwarantem dążenia do postępowego i nie teokratycznego (lub wręcz całkowicie świeckiego) państwa z większością muzułmańską, którego obywatele są zdolni do podejmowania własnych wyborów moralnych. Państwo zaś ogranicza się do czuwania nad interesami ekonomicznymi obywateli i ich potrzebami, oraz wymierzania sprawiedliwości. Parvez sugeruje, że to właśnie na tych obszarach państwo może wprowadzić nowoczesne interpretacje Koranu, szczególnie odnośnie wersetów dotyczących prawa własności, zakatu, sprawiedliwości i praw kobiet.Jednak, większość przedstawionych powyżej myślicieli, bardzo niewiele miejsca poświęciła roli, jaką władze i państwo winny odgrywać w kwestiach wiary w społeczeństwie opartym na ideologii i systemie ekonomicznym łączącym zasady islamu i socjalizm.

  Na Bliskim Wschodzie, synteza islamsko-socjalistyczna wypracowała kształt bardziej nacjonalistyczny i rewolucyjny, głównie z powodu utworzenia Izraela (1948 r.) i wypędzenia tysięcy mieszkańców z Palestyny. Za głównego twórcę bliskowschodniej odmiany tego nurtu, zwanej socjalizmem arabskim lub baasizmem, uznawany jest chrześcijański filozof z Syrii Michel Aflaq. Aflaq podczas studiów związał się z ruchem komunistycznym, z którym zerwał by (wespół z innym młodym Syryjczykiem, Salah ad-Dinem al-Bitarem) sformułować nową, radykalną ideę arabskiego nacjonalizmu. Po przestudiowaniu gospodarczego i politycznego upadku Arabów, Aflaq i Bitar zaczęli głosić potrzebę utworzenia zjednoczonego państwa arabskiego. Przeformułowali nacjonalizm arabski dodając do niego liczne elementy socjalistycznych idei gospodarczych, postępowe spojrzenie na sprawy społeczeństwa i kultury i przywołując „rewolucyjnego ducha Koranu” w walce z niesprawiedliwością i nierównością. Zdaniem Aflaqa i Bitara, miało to umożliwić odrodzenie świata arabskiego i uczynienie z niego potęgi gospodarczej i politycznej. Ich nacisk na słowo „odrodzenie” (ar. al-ba’as) zrodził termin “socjalizm baasistowski”, który został szczegółowo zdefiniowany przez Aflaqa i Bitara. Odwoływał się od do jedności wszystkich Arabów na bazie języka i kultury, oraz religii wyznawanej przez większość z nich (islamu). Narody arabskie znajdowały się w złym położeniu, w wyniku działań pięciu sił:

  Europejskiego kolonializmu (z kapitalizmem jako siłą przewodnią)
  Radzieckiego komunizmu
  Dekadenckich monarchii w krajach arabskich
  Religijnego konserwatyzmu społeczeństw arabskich
  Duchowieństwa i ulemów, którzy utrzymywali społeczeństwa w zacofaniu.

  Dla Aflaqa i Bitara, socjalizm baasistowski był trzecią drogą między zachodnim kapitalizmem, a radzieckim komunizmem. Głosił potrzebę zjednoczenia wszystkich narodów arabskich w jednym państwie pod przewodnictwem jednej „partii awangardy” złożonej z nacjonalistów arabskich, którzy poprzez socjalistyczną politykę gospodarczą unowocześnią społeczeństwo dzięki edukacji, nauce i kulturze. Religi, choć oddzielona od państwa, dalej dostarczałaby inspiracji dzięki egalitarnym koncepcjom islamu, który pozostawałby wiarą większości obywateli zjednoczonego państwa arabskiego. Mimo swej zdecydowanej świeckości, socjalizm baasistowski chwalił islam, jako „dowód geniuszu arabskiego” i świadectwo arabskiej kultury, myśli i wartości.

  Tłumaczenie: Redakcja Xportal.pl
  http://xportal.pl/?p=21797
  Źródło: dawn.com
 • Dobranoc wszystkim osobom życzliwym
  http://s14.postimg.org/4v0h2hcbl/Me_And_My_Teddy.jpg
 • @Oscar 14:31:06
  ani nie znam nikogo, kto zadenuncjował Żyda, ani nigdy o takim nie słyszałem,

  a to oznacza, że nie jest to wstydliwa prawda, tylko po prostu nieprawda.
 • @partyzant 15:52:52
  nie powtarzajmy propagandy Putina,
  jakoby amerykańska demokracja nie pasowała w krajach wschodu,

  ona nigdzie nie pasuje, w stanach też,
 • @partyzant 15:58:03
  raczej wysuniętej reduty,
 • @Oscar 14:31:06
  a kim ty jesteś że szacujesz ... w Hollywoodskich ( tzn. żydowskich ) widziałeś prawdę o tamtych czasach ? A wiesz jak wyglądała okupacja sowiecka i co wtedy ta wybrana przez boga nacja wyprawiała by się przypodobać swoim braciom w obrzezaniu z NKWD ? Czy wiesz że getta nie były Niemieckim wynalazkiem a wielowiekową tradycją narodu wybranego i pejsaci chętnie tam zamieszkiwali bo chcieli mieć opiekę Judenratów. Czy w końcu wiesz że nasi obecni bracia i najlepsi przyjaciele tzn. Litwini, Łotysze i przede wszystkim Ukraińcy chętnie wspomagali Niemców w tej czystce etnicznej która w 20 lat po wojnie została nazwana Holokaustem w celu wielokrotnego wymuszania odszkodowań za rzekome winy. I jak to się stało skoro żydzi zostali wymordowani to nacja ta w ramach okrągłego stołu występując z obu stron objęła władzę nad tym nieszczęsnym krajem łupiąc go do dziś ? Ale dla ciebie ważne są liczby podane przez żyda Grossa zapewne w celu kolejnego wymuszenia kolejnego odszkodowania ...
 • @Drab61 23:36:13 o! a Ty na podstawie czego tak się wypowiadasz? czyżbyś to wszystko widział na własne oczy?
  nie szukasz prawdy tylko usiłujesz przebić argumentem, że to co Ty czytałeś to akurat prawda, a inni czytali nieprawdę. Czy nie wydaje Ci się to niepoważne podejście?
 • @nana 11:37:35
  Uwaga moja dotyczyła następujących słów "A ilu żydów zostało zamordowanych po denuncjacji czyli przy udziale polskich "patriotów" i "praworządnych" obywateli ?
  Nie twierdze że 6 mln (to grubo zawyżona liczba) ale na pewno dużo więcej niż 200 tys szacuje że ok 1 - 2 mln." - te słowa mógł napisać wyłącznie polakożerczy żyd !!! i będę się tego trzymał bo jest to wierutne kłamstwo, i naprawdę nie rozumiem jak Pani może popierać takie fałszowanie historii !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031