Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16532 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (20), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

 

 

 
Działacze opozycji demokratycznej z czasów PRL (między innymi: Seweryn Blumsztajn, Jan Dworak, Władysław Frasyniuk, Barbara Labuda, Józef Lassota, Bogdan Lis, Jan Lityński, Leszek Moczulski,  Henryk i Ludwika Wujec):

"Prawo i Sprawiedliwość zwalcza te wartości i zasady, które stały u podstaw powstania Solidarności i budowy państwa wolnego i demokratycznego. Nie wydaje się przypadkiem, że inicjatywa posłów PiS, wprowadzająca kaganiec na polskich sędziów została zgłoszona 13 grudnia w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez komunistyczne władze. Przywódcom partii rządzącej marzy się system PRL-owski, kiedy jedynie słuszna partia mogła sterować wszystkimi dziedzinami życia społecznego. A przynajmniej tak się tej władzy wydawało. Skończyło to się katastrofą gospodarczą i upadkiem systemu".

"... samowola rządzących zawsze odbywa się kosztem rządzonych. I tak polityczna twórczość panów Kaczyńskiego, Morawieckiego, Ziobry, Glińskiego czy Terleckiego już dzisiaj powoduje, że Polska znajduje się na marginesie decyzji podejmowanych przez Unię Europejską. Obecny zdumiewający swą bezczelnością projekt pogłębi tylko izolację Polski na arenie międzynarodowej"

"My działacze struktur opozycyjnych w okresie PRL-u słyszymy rozpaczliwy okrzyk dochodzący z ław poselskich PIS-u - Komuno, wróć"

 


Jarosław Kaczyński:

"Mam nadzieję, że tym projektem powstrzymamy wysadzenie w powietrze wymiaru sprawiedliwości. W Polsce stworzono w sposób całkowicie bezrozumny system, w którym sędziowie właściwie nie ponoszą konsekwencji nawet swoich całkowicie bezprawnych i szkodliwych działań. To jest system chory z natury rzeczy i wiadomo, że on nie może dobrze działać. Władza musi się łączyć z odpowiedzialnością, jeśli tak nie jest, to musi być zła."

"To w dalszym ciągu jest dalekie od rozwiązań, które istnieją w niektórych państwach Unii Europejskiej. Np. w Niemczech istnieje odpowiedzialność karna za to, za co w Polsce wprowadza się dopiero w tej chwili odpowiedzialność dyscyplinarną."

"Trzeba sobie jasno powiedzieć: sędzia jest niezawisły, ale jest tak samo funkcjonariuszem państwowym jak wszyscy inni i musi odpowiadać za swoje działania i musi przestrzegać ustaw."

"Niektórzy próbują wysuwać władzę sądowniczą, jako tę, która ma dominować, ma być władzą najwyższą, która w istocie sama określa swoje prawa. W Polsce chce się stworzyć coś w rodzaju systemu trybunalskiego, bo on najlepiej służy tym interesom, które zostały ostatnio tak bardzo zagrożone. Ale to są interesy patologiczne, to jest wynik zdominowania polskiego życia publicznego i gospodarczego przez grupę, która ma bardzo wiele cech negatywnych."

"Nie widzę żadnego powodu, aby Polacy przyjmowali taką zasadę, że Niemcy mogą, Francuzi mogą, inni mogą, a my nie możemy. Nam się próbuje wmówić coś takiego, że nam nie wolno, albo wolno mniej."

"Projektem noweli ws. ustroju sądów chcemy powstrzymać "wysadzenie w powietrze" wymiaru sprawiedliwości, bo to, co zaczęło się dziać w wymiarze sprawiedliwości, to już właściwie jest anarchia"

 
 
 

i

interesariusz.neon24.pl/

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

Poprzednia notki:

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • Żadnych uwag
  i dobrze, cytaty mówią same za siebie, i chyba każdy widzi, kto sobie naszą historią gębę wyciera.
 • Za to Donald Tusk skomentował
  "zagranica i ulica to bardzo dobre metody, żeby powstrzymać rządzących od tego typu rzeczy".

  "Niepotrzebne są tu przesady ani hiperbole. Nie będę mówił - uważam, że to jest przesada - o masowych represjach. Nie musimy używać przesadnych słów. To, co oni robią, jest wystarczająco złe i niebezpieczne w sposób tak oczywisty, tak dotykalny, że nie trzeba żadnych kolorów tutaj dodawać".

  "Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice (...) nie tylko dlatego, że się sam stęskniłem za tego typu akcjami - choć oczywiście też - ale obserwowałem, w jaki sposób uruchamia się instytucje międzynarodowe, międzynarodową opinię publiczną, ale przede wszystkim emocje tutaj, w kraju, kiedy jest się aktywnym i kiedy się protestuje"
 • Również Lech Wałęsa
  "Nie można pozwolić na zniszczenie niezależnego sądownictwa; jeśli PiS uruchomi proces likwidacji sądownictwa, wzywam do ponad milionowego marszu na Warszawę i zrobienia porządku, będę na czele"
 • Brak istotnej wypowiedzi Gebelsa
  o usuwaniu sędziów jako urzędników państwowych narodowego państwa.
 • Demokracja to dla elity sędziowskiej trudna sprawa
  Cyfryzacja sądownictwa (cyfrowe rejestrowanie i udostępnianie zainteresowanym dokumentów i zdarzeń z postępowań) otwiera dla Polaków nowy wymiar ustroju sprawiedliwości. Trzeba by w tej transformacji ustrojowej uczestniczyli zawodowcy (prawnicy), ale pod warunkiem respektowania przez nich i ducha demokracji i zapisów Polskiej Konstytucji.

  Pani Prezes SN i jej polityczni patroni, mają dla demokracji podobnie głupawy stosunek jak wczoraj londyńska ulica: "Borys. To nie nasz rząd !!!".

  Pani Prezes MG już dziękujemy !!!!
 • @telewidzacy 20:36:07
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Goebbels jadł śniadania. Zawsze przy śniadaniu rozmyślam o tym, że jestem taki jak Goebbels, bo jem śniadanie. W gardle mi z tego powodu staje.
 • @Andrzej Madej 20:49:37
  Nie mam bladego pojęcia, czym jest cyfryzacja sądownictwa,

  podobnie, mam nadzieję, że ja osobiście nie zostanę zcyfrowany,
  mimo wielu filmów SF na ten temat, tj. przeniesienia bytu fizycznego do przestrzeni informacji,

  Tak więc w owych filmach, termin "cyfryzacja" miał całkowicie inne znaczenie, niż Pan mu przypisuje.

  rejestrowanie przez urządzenia dokumentów i nagrań audiowizualnych z wykorzystaniem zapisu binarnego nie można nazwać cyfryzacją sądownictwa, tj. przeniesieniem sądownictwa do przestrzeni niematerialnej, jest to po prostu wykorzystanie technik informatycznych z użyciem komputerów, czyli procesorów cyfrowych. Procesory cyfrowe NIE SĄ jednak zcyfrowanymi procesorami analogowymi.

  Proponuję, aby się Pan wycofał z tej nowomowy. To, że elity polityczne plotą trzy po trzy, nie oznacza, że mamy za nimi powtarzać. Chyba nie muszę Panu przypominać przysłowia o powtarzaniu.

  Nowy wymiar "domiaru niesprawiedliwości" może być stymulowany użyciem współczesnych urządzeń do rejestrowania, ale jest zależny przede wszystkim od obowiązującego prawa.

  Transformacja ustrojowa nie polega na upowszechnieniu absurdalnych wyroków w celu znieważania sędziów, tylko na takim umiejętnym ograniczeniu niezawisłości sądów, aby owych absurdalnych wyroków nie mogły wydawać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031