Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
716 postów 15740 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (24), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gadu, gadu, ale nie po strachu

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Gadu, gadu, ale nie po strachu"

 

 

 
Neon24 nie wywyższa się zbytnio ponad społeczeństwo. Widać to po tym, jakie tematy są tu gorąco dyskutowane. Groza wojny i zapowiedź mocarza nad mocarzami, Donalda Trumpa, z wczoraj, nie wzbudziły zbytniego zainteresowania. Niemniej jednak parę słów dodatkowych.

Trump nie zapowiedział odwetu za atak rakietowy, natomiast zapowiedział "działania dyscyplinujące" bez ich precyzowania. Co USA zrobią, gdy dodatkowe sankcje nie pomogą? Mnie, wcześniejsza zapowiedź zaatakowania 52 celów w Iranie skojarzyła się z celami osobowymi. Uważam, że Trump otworzył nową kartę historii, tj. likwidację przywódców niepokornych państw przy użyciu sił militarnych. Nie podstępne skrytobójcze działania, tylko jawne akcje militarne na osoby. I tu zyska sympatię, ale i też nienawiść świata. Zyska sympatię, bo mniej ludzi będzie poszkodowanych. Część z nich będzie nawet zadowolona. Wystarczy sobie uświadomić reakcję społeczeństwa polskiego na rakietę likwidującą prezesa. Połowa społeczeństwa skakałaby z radości. Taki jest współczesny świat. Nienawiść będą wzbudzałyby wcześniejsze,
poprzedzające atak, żądania, wzbudzające emocje. Tak jak ustawa 447, czy wypowiedź Putina. Rozsądek nie ma tu nic do rzeczy. Prawdziwe zagrożenia, prawdziwa tyrania, niestety nie budzą ani nienawiści, ani nawet zainteresowania. Ot, chociażby druk dolarów, i ekonomiczne konsekwencje tego procederu.

Przypomnijmy, że jednak "wojna hybrydowa" trwa, w której nieustannie giną ludzie, w tym Amerykanie. Prezydent Trump wydał rozkaz zabicia jednego z najwyższych funkcjonariuszy innego państwa, rzekomo w odpowiedzi na drobny incydent wojenny, w którym zginął Amerykanin. Dla wszystkich jest oczywiste, że był to jedynie pretekst. W istocie chodziło o zastraszenie władz Iranu, i pokazanie całemu światu, do czego posuną się USA wobec państw, które nie chcą uczestniczyć w organizowanej przez USA orkiestrze. Zamiast wydawać biliony bugsów na operacje typu pustynna burza, będą likwidować władze "wrogich pokojowi" państw. Proste, skuteczne, i wielu ludzi na świecie przyjmie to z ulgą. Tyle że z amerykańskiej niewoli nikt się już nie wyzwoli, o ile nie opracuje technologii likwidacji władz USA.

Jakoś świat, w szczególności wasale USA, nie oburzają się na tyle skutecznie, aby przeciwstawić się bezprawności działań USA. Nie padł na wszystkich blady strach i nie powstał jakiś front sprzeciwiający się mordowaniu funkcjonariuszy państwowych. Widać, przywódcy tych państw "siedzą w kieszeni" drukarzy bugsów.

Gdyby cokolwiek działo się zgodnie z przyzwoitością, to pierwszym zlikwidowanym powinien być prezydent G. Bush. To był największy współczesny terrorysta, winny śmierci miliona Irakijczyków. Zlikwidowany z ferajną, między innymi polskimi oficjelami, winnymi wysłania tam naszych wojsk. Moralność kalego to nie tylko nasza polska przypadłość. Trump zastosował swoją definicję terroryzmu do uznania strażników rewolucji za organizację terrorystyczną. W odpowiedzi parlament Iranu przyjął ustawę uznającą armię amerykańską i Pentagon za organizację terrorystyczną. No i co my, Polska, na to? Ściśle współpracujemy z organizacją terrorystyczną. Nie wstyd nam?

Kasem Sulejmani był najważniejszym dowódcą wojny hybrydowej poza granicami Iranu, funkcjonariuszem irańskiego państwa. Zastąpią go inni, może mniej zdolni. Z punktu widzenia operacji wojskowych niewiele osiągnięto. Z punktu widzenia psychologii władz każdego państwa na świecie, bardzo dużo. Jest to nowy sposób prowadzenia wojny, wynikający z rozwoju technologii. Odpowiednie przygotowania rozwiną się na całym świecie. W każdym państwie służby będą musiały włączyć do swoich zadań ochronę funkcjonariuszy przed punktową napaścią militarną, a nie tylko przed "pieszym" zamachem.

Czekają nas ciekawe czasy, czasy różnych niespodziewanych katastrof i nalotów, nalotów wojny hybrydowej, które nie pociągną za sobą wojny na pełną skalę, tj. wojny z udziałem mięsa armatniego. To chyba dobrze. Szkoda tylko, że jedno, znane wszystkim państwo, ma miażdżącą przewagę. I tę przewagę wypracowali ludzie z całego świata, za bugsy bez pokrycia, drukowane przez spryciarzy.? 

Z nowym rokiem wszystkim życzę ucywilizowania narodu mieszkającego między Odrą a Bugiem.

.

 

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

"gorycz bezsilności"

interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze

"Śmierć z powietrza"

interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

"Putin stracił cierpliwość"

interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • Mike Pence:
  "Otrzymujemy zachęcające informacje wywiadowcze, że Iran wysyła wiadomości do sojuszniczych milicji, aby te nie atakowały amerykańskich celów i cywilów. Mamy nadzieję, że ta wiadomość zostanie potwierdzona"
 • Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht Rawanczi:
  "Iran już dokonał zemsty za zabicie generała Kasema Sulejmaniego i nie będzie podejmował nowych działań wojskowych, jeśli nie będzie agresji ze strony Stanów Zjednoczonych" "Wszystkie nasze wojskowe działania były proporcjonalne do zabicia Kasema Sulejmaniego. One zostały zakończone. Jeśli Stany Zjednoczone więcej nie będą podejmować wojskowych działań wobec Iranu, to z naszej strony też ich nie będzie".
 • Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow:
  Ukraińscy śledczy zamierzają szukać na miejscu katastrofy boeinga linii lotniczych UIA odłamków rosyjskiej rakiety Tor, którą maszyna mogła być zestrzelona.
 • @interesariusz z PL 12:51:07
  Oni juz "wiedzą". Banderowcy na pokładzie
 • Gorycz bezsilności...
  Nie przeciwstawiając się takim praktykom, stajemy się wspólnikami bandziora. Przystępujemy do jego bandy. Widząc swoją absolutna bezkarność, USA będą się posuwać do coraz bardziej bezczelnych akcji, a świat - czyli my! - będzie się temu przyglądać i klaskać.
  Popatrzmy na niezauważony przez świat incydent gdy władze USA odmawiają przyznania wizy szefowi MSZ Iranu Mohammadowi Dżawadowi Zarifowi, uniemożliwiając mu w ten sposób wystąpienie w ONZ w Nowym Jorku. Bagatela ? Nie sądzę. Pokazały w sposób dobitny kto rządzi w tym załganym świecie. Nie mamy waszego płaszcza i co nam zrobicie ?
  Dopóki ONZ jest na terenie USA, dopóty jest to organizacja z zerową wiarygodnością. Mało tego, jest wspólnikiem amerykanów.
  I choć nie zgadzam się z Huskim, to w jednym ma rację : wszyscy możemy amerykanom skoczyć...
  Pewnego razu uczeń zapytał mistrza: „Czy jeszcze długo trzeba czekać na to, by sprawy obróciły się na lepsze?“ Na co mistrz odrzekł: „Cóż, jeśli będziemy czekać, to bardzo długo...
 • @SZS 13:10:42
  Może nie bezkarność, bo właśnie .... musimy przetrawicz gorycz bezsilności, nie podskoczymy z dzidą.

  Wcześniej USA nie wpuściły ruskich, i co ? ONZ mógłby swoje najważniejsze spotkania przenieść do Genewy, ale tego nie robi. USA go finansuje.

  Nie czekajmy, pozbędźmy się bugsów.
 • cały zachód twierdzi, że ukraiński samolot mógł zostać przypadkiem zestrzelony przez irańską rakietę typu ziemia-powietrze,
  Ukraińcy twierdzą, że został zestrzelony rosyjską rakietą Tor.

  Irańczycy twierdzą, że okarżenia są fałszywe, i nielogiczne.
 • czy Waszyngton wcześniej wiedział, kiedy Irańczycy zaatakują amerykańskie bazy w Iraku
  Iracki generał Majed al Qaisi:
  Atak na Amerykanów został przeprowadzony w Iraku, bo irańskiego generała zamordowano w Iraku. Nie mamy podstaw, by twierdzić, że Waszyngton i Teheran wcześniej uzgodnili, kiedy amerykańskie bazy w Iraku zostaną zaatakowane.

  Iracki polityk Abdel Qader al Jamili:
  Oczywiste jest, że przeprowadzony atak rakietowy został skalkulowany przez obie strony. Celem było zachowanie twarzy przez irański rząd. Wszystko było wiadomo po wymianie pism między USA a Iranem za pośrednictwem szwajcarskiego ambasadora. Atak został przeprowadzony na wcześniej wyznaczonym obszarze, żadnych poważnych strat nie wyrządzono. Wersję tę potwierdza brak reakcji amerykańskiej.
 • Irakijczycy:
  „Nie jesteśmy polem bitwy. Walczcie i wyrównujcie rachunki gdzie indziej!”.

  tak jak napisałem wyżej, Iran został uznany przez Irakijczyków za agresora.


  Jakże inni są Irakijczycy od Polaków, którzy stają na głowie, aby Polska była poligonem utarczek amarykańsko-rosyjskich.
 • Sekretarz stanu USA Mike Pompeo:
  o znajomości planów zamordowanego generała Kasema Sulejmaniego

  „Nie ma żadnych wątpliwości, że była cała seria nadchodzącycych ataków, którą planował Kasem Sulejmani. Nie wiemy dokładnie kiedy, nie wiemy dokładnie gdzie. Ale to było realne"

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031