Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (26), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Igrali, igrali, i się doigrali

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Igrali, igrali, i się doigrali"

 

 

 
Niszczenie pomników upamiętniających "najazd" Sowietów w 1944 i 1945 r., wyzywanie czerwonoarmistów i żołnierzy LWP od najeźdźców, zrównywanie niedoli czasów okupacji niemieckiej z powojennymi czasami stalinowskimi, co nie mieści się w głowach ludziom jeszcze pamiętających wojnę, czczenie bandytów przeklętych, wszystko to było tolerowane. Jednakże rewizja wyników II wojny światowej i wyroków z Norymbergi, dokonana przez parlament europejski z polskiej inicjatywy, przepełniła puchar goryczy. Prezydent Rosji Władimir Putin skrytykował wrześniową rezolucję PE, twierdząc, iż prawdziwą przyczyną wybuchu 2WŚ był układ monachijski, a nie pakt Ribbentrop-Mołotow. Przypomniał, jak Polska wykorzystała układ monachijski do przyłączenia Zaolzia. Wyśmiał antysemickie żarty polskiego ambasadora, który proponował postawienie w Warszawie pomnika Hitlera, jeśli ten wysiedli Żydów.

Polacy uznali te słowa za skandaliczne, i .... w przypływie iście polskiej histerii dorzucili co nieco na "swoją korzyść"
do słów Putina. Cały świat usłyszał skomlenie, jak to Putin niesprawiedliwie pomówił ich o rozpętanie 2WŚ. Od rzemyczka, do koniczka. Eskalacja była do uniknięcia, ale najwyraźniej polscy politykierzy jej potrzebowali. Dlatego pociągnęli sprawę dalej, stawiając ją na forum sejmu. Wybrańcy narodu podjęli uchwałę o kłamstwach Putina. Izba potępiła "prowokacyjne i niezgodne z prawdą wypowiedzi przedstawicieli najwyższych władz Federacji Rosyjskiej próbujących obciążać Polskę odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej".

Na reakcję długo nie trzeba było czekać. Jeśli chcesz kogoś zniszczyć, nazwij go antysemitą. Teraz przedstawiciele władz rosyjskich nie mówią już o antysemityzmie naszego ambasadora, tylko o antysemityzmie naszych władz i narodu. Tak. Uważają za słuszne, aby "zażądać od obecnych władz Polski przeprosin za to, co wydarzyło się na terytorium Polski w latach przedwojennych i za to, co dzieje się teraz", ponieważ założeniu obozów zagłady na ziemiach polskich podczas II wojny światowej "sprzyjała przedwojenna atmosfera w Polsce i stanowisko władz kraju, które podsycały nastroje antysemickie w społeczeństwie i przygotowały grunt dla dalszego ludobójstwa i Holokaustu".

Polacy, zauważcie, że jeszcze się hamują. Nie żądają przeprosin za to, co się działo w czasie wojny, za Jedwabne, i inne formy kolaboracji jednostek, które można przecież rozdmuchać.

Zważcie, co robiliście, i na to, co oznajmił przewodniczący rosyjskiej Dumy Wiaczesław Wołodin "Zanim podejmie się decyzje oczerniające pamięć żołnierzy-wyzwolicieli II wojny światowej należałoby zapoznać się z oświadczeniem prezydenta USA Franklina Roosevelta" dotyczącymi udziału ZSRR w zwalczaniu niemieckiej, nazistowskiej machiny wojennej, między innymi "wojska rosyjskie zniszczyły i nadal niszczą więcej sił, samolotów, czołgów i armat naszego wspólnego nieprzyjaciela niż wszystkie inne państwa razem wzięte". Wołodin też oskarżył - "Tylko słabi i kłamliwi politycy nie mogą pogodzić się z rolą Związku Radzieckiego w zwycięstwie nad brunatną dżumą" ... "Próbują narzucić światu fałszywą wizję wydarzeń tamtych czasów, a inni tchórzliwie milczą i przy ich milczącej zgodzie neonaziści niszczą groby naszych żołnierzy".

A my, my cóż, nie świętujemy rocznicy wyzwolenia Warszawy, bo według nas to był najazd i zniewolenie, za to świętujemy rocznicę 1 września 1939 r. tak, jakby było to wybawienie. Tak to z nami jest, nieważne narodziny, ważny zgon, klęska, katastrofa. Rozpaczać tak dostojnie, po co się cieszyć? To niepoważne.

Dalsza eskalacja doprowadzi do tego, że nie tylko sami będziemy się prosili o możliwość spłaty żydowskich roszczeń z ustawy 447, ale i będziemy się tłumaczyć, dlaczego na urzędach w Polsce jest tak mało Żydów.

 

Z nowym rokiem wszystkim życzę ucywilizowania narodu mieszkającego między Odrą a Bugiem.

.

 

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

"Gadu, gadu, ale nie po strachu"

interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze

"gorycz bezsilności"

interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze

"Śmierć z powietrza"

interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

"Putin stracił cierpliwość"

interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • Masz MARUDO ode mnie 5*
  W tym co napisałeś coś jest
  Polacy od lat maja pi.... (pipy) nie polityków - tyle że kwestią dość sporną jest czy to aż takie durnie, czy w pełni świadomi zadaniowcy

  Co do Polskiego jojczenia to trafiłeś w punkt (zresztą sam często jesteś tego przykładem :)) )
  Polacy bardziej żyją czasami przeszłymi niż teraźniejszymi a tym bardziej myślą o przyszłości
  U nas jest jak w ciut starszej Ruskiej kinematografii: wciąż wajna wajna i wajna
  Nic tylko: nas to, nas tamto, nas sramto i lament lament i lament - zresztą do tego jojczenia przymusza też i KK który zamiast podnosić na duchu tych nieszczęsników którzy go słuchają to nic innego tylko jeszcze mocniej ich gnębi: przeproś za swoje grzechy, przeproś za grzechy sąsiada, za grzechy zmarłych i za cokolwiek zaś najlepszą "pokutą" jest jęczenie, skamlenie i oddanie tej niedobrej KASY :))
  Eeee szkoda gadać
 • @Autor
  5* . Salute .
 • 5*****
  Moj Link dołączam:

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152537,nie-dla-narracji-pis-i-po-i-ich-klamstw
 • @Monaco 21:13:39
  Obecnie jest film na TV4 BITWA o SEWASTOPOL
 • Hm.. tylko wajna, wajna , wajna...taaaki pryszcz i o tso im cały czas chodzi???
  Takie tam..pokazano tez i ukraińskie i polskie ofiary bestialstwa niemieckiego w czasie wojny!
  Robotnicy przymusowi wieszani za opieszałośc...
  http://artyushenkooleg.ru/wp-oleg/archives/8626

  https://0gnev.livejournal.com/407312.html
 • ""Igrali, igrali, i się doigrali""
  ------------
  To mi tak wygląda - jakby specjalnie igrali, igrali - aby się doigrać.
  Wniosek?
  Co by nie mówić - sieroty po Polsce w atrapie Polski są już grillowane od dawna - a Putin ostatnio tylko dołożył do pieca.
  Ponadto - okupant najbardziej się cieszy wtedy - kiedy okupowani niecne działania tegoż okupanta wobec okupowanych - składają na karb głupoty okupanta.
 • @demonkracja 21:51:56
  //To mi tak wygląda - jakby specjalnie igrali, igrali - aby się doigrać.//

  Od pewnego czasu mam pewność że tak właśnie jest.Nawet mnie trochę dziwi że Rosja odwinęła się dopiero teraz.Ale pewnie i to nie jest pozostawione przypadkowi a zsynchronizowane z jakimiś obocznymi,na razie niewidocznymi działaniami.
 • Słaba pamięć ???
  Słaba pamięć?
  Warto przypomnieć że obecnie nie byłoby żadnego z PIS czy z PO rusofoba nienawidzącego Rosjan ani ślepych na realia, gdyby ZSRR nie wyzwolił Polski i nie zniszczył niemieckiego nazizmu w zarodku w Berlinie. 

  Dziś w rewanżu i przeciwko faktom i logice neguje się w sposób haniebny zwycięską rolę ZSRR w wyzwoleniu już nie tylko Polski ale pół Europy. 
  Armia Czerwona oswobodziła Polskę, Czechosłowację, kraje bałtyckie, Finlandie, nawet część Norwegii, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Jugosławię, Austrię i same Niemcy od nazistowskiego imperium biologicznej zagłady narodów Europy oraz zrobienia z tych ludzi co pozostali przy życiu niewolników i podludzi.

  Na pomoc yankee's i brytyjczyków mogła by ludność Polski liczyć aż do zamordowanego ostatniego Polaka przez masowe niemieckie ludobójstwo bo taki był plan hitlera. A 1 wrzesień 1939 roku był jasnym tego dowodem i sygnałem, gdzie francusko-anglosaskie braterstwo z Polską miało nas Polaków w jakim miejsu, rzucając ulotki na niemieckie miasta. 

  Przykro że mamy takich przedstawicieli, którzy dla włażenia w tylną część ciała wyrachowanemu obecnemu " sojusznikowi " hańbą swoim postępowaniem naszą wspólną historię Polsko - Rosyjską, ponieważ o wyzwolenie Warszawy, Polski brali jak najbardziej uczciwi Rosjanie i inni wchodzący w skład Armii Czerwonej, oraz patryiotyczni mlodzi Polacy w Polskiej Armii im. Tadeusza Kosciuszki. 

  https://m.youtube.com/watch?v=WtOn6Ecq-fM

  https://m.youtube.com/watch?v=YGjS7zGu0gQ
 • @Alfax 22:26:15
  //Słaba pamięć?//

  Nie sądzę.Raczej zła wola rządzących którzy realizują jakiś obcy obstalunek.
 • @Hades 20:19:48
  Robią tak, bowiem jojczenie, o przeszłości, czy teraźniejszości, nic nie kosztuje, a konstruktywizm, albo miłość bliźniego, to wysiłek intelektualny i wyrzeczenia.

  Z konieczności, notka ta, jak i wszystkie inne moje notki, jest krótka, nie zajmuje się wszystkimi aspektami problemu. Czy trafia w sedno, sami osądźcie.

  Została napisana podczas ataku wstydu.
 • @ikulalibal 22:17:10
  To było uderzenie precyzyjne. Putin wie co robi, teraz jeszcze rosyjscy Żydzi będą sobie na Polskę pluć. Pod tak dużą żydowską presją Polską jeszcze bardziej będzie izolowana.
 • Taniec hoholi pisu
  Ten stwór zwany PiS to wynalazek samego szatana. Diabły w ludzkiej postaci tańczą na grobach Żołnierzy Radzieckich i Polskich którzy oddali swoje życie za Wolność Polski i nas Polaków.

  Niech tych pisowskich judaszy diabłów szlam trafi i piekło pochłonie.
 • Bardzo dobre podsumowanie polityki historycznej PISu.
  A cała zadyma zaczęła się od zorganizowania przez Europosłów z PIS uchwały Europarlamentu potępiającej Niemcy i Rosję za rozpętanie II wojny światowej.
  Na to zareagował Putin wyciągając z historii prawdziwą historię i Lipskiego i Zaolzia.
  a dalej już poleciało siłą rozpędu.

  Trzeba być PISowcem by oskarżać o rozpoczęcie wojny Naród który stracił 22 mln obywateli w tej wojnie walcząc z Nazizmem i wygrywając z nim ostatecznie.
  Tu PIS trafił w czułe miejsce Rosjan.
  Od czasów wojennych tożsamość Rosyjska budowana jest na bazie tej wielkiej wojny ojczyźnianej.

  PIS jest w oczywisty sposób spadkobiercą bandytów przeklętych... walczących o utrzymanie Polski oligarchicznej z oligarchią rodową i kościelną ale już bez oligarchii żydowskiej bo bandyci przeklęci oraz ich polityczni przodkowie z II RP (Endecja) byli bardzo antysemiccy.

  Putin ma całkowitą rację oskarżając PIS jako spadkobierców antysemitów o antysemityzm... to zwykła ciągłość ideologiczna jak się uważa za spadkobiercę antysemitów to się jest antysemitą... kult bandytów przeklętych jest tego dowodem.

  PIS to polityczny "idiota"...
  ale gospodarczo sobie radzi.. dużo lepiej niż PO czyli polityczny nie idiota ale sprzedawczyk wróg Polski suwerennej, zwolennik Polski jako kolonii zachodu..

  "Panie PIS" trzeba się z Ruskimi uczciwie dogadać.. oddać ruskim co im się należy (chwała za pokonanie nazizmu oraz wyzwolenie Polski)
  podziękować z pomoc odbudowie PRLu który wychował nowe wykształcone pokolenia Polaków (i nie chodzi tu i historyków i socjologów z KUL) i zmienił Polskę z zaścianka wiejskiego na kraj uprzemysłowiony.
  Trzeba pogonić mafię żydowską od władzy...
  i trzeba uwolnić się od sojuszu z globalnym bandytą bo on zabierze i KGHM i 300 miliardów w ramch 447 i pewnie jeszcze znacznie więcej...
  Z UE trzeba rozmawiać jak kraj suwerenny... tu PIS tak próbuje..

  Każda inna droga "panie PIS" prowadzi do kolejnego dramatu Narodowego...albo będą to kolejne rozbiory Polski albo grabież ze strony nienasyconego globalnego grabieżcy. Polska to za slaby ekonomicznie kraj by zaspokoić apetyt tego globalnego grabieżcy.
  Zabiorą wszystko i będą chcieli więcej...jak to mafia...
 • @Oscar 08:20:10
  "Putin ma całkowitą rację oskarżając PIS jako spadkobierców antysemitów o antysemityzm... to zwykła ciągłość ideologiczna jak się uważa za spadkobiercę antysemitów.."


  "Trzeba pogonić mafię żydowską od władzy..."


  -----------------------------------------------------------

  A to ci dopiero hochsztaplerka słowna. Dawno nie widziałam tak cynicznego komedianctwa w komentarzach - antysemita, gloryfikator Putina, potępia całą przedwojenną Polskę za antysemityzm.

  Tymczasem jest historyczną prawdą, że antysemityzm III Rzeszy, która mordowała w obozach Żydów, był zainspirowany antysemityzmem carskiej Rosji. Tam też wydano podróbkę zatytułowaną Protokoły Mędrców Syjonu.
 • @Oscar 08:20:10
  Najdelikatniej jak potrafię, czy pis to Polacy ?
 • @Leonardo da Vinci 01:36:16
  To nie jest przypadłość tylko PiSu. Tak wymagają zdobywcy Polski, którzy chcą pójść dalej na wschód. Każda partia po przewrocie solidaruchowym szkaluje Rosjan, a PiS od Smoleńska w tym tylko celuje. Jak ktoś wierzy, że to Ruskie rozmyślnie stąciły tutkę, to trudno się dziwić.
 • Do @Hades 20:19:48
  Jacy Polacy ? to polskojęzyczni żydzi którzy od 30 lat mają absolutną władze nad Polska z nadania bandyty Jaruzelskiego !

  Hades piszesz
  Polacy bardziej żyją czasami przeszłymi niż teraźniejszymi a tym bardziej myślą o przyszłości. koniec cytatu Hadesa .

  Polacy Słowianie ! od 30 lat żydzi w Polsce realizują politykę światowego żydostwa skłócania Słowian by ci własnym rękami rzucili sie do gardeł !

  30 Lat żydowskiej propagandy NIENAWIŚCI do Rosji ! skutek ? nie wielki do nakładu propagandy nienawiści ! ciemnota żydowska plus motłoch ogłupiały na żydowskich uczelniach [ bez Historii ] jest skłonny przyjąć żydowską propagandę nienawiści do Rosji ! Reszta narodu Polskiego milczy ! bo nie ma własnego ośrodka medialnego !

  SŁOWIANIE ŁĄCZMY SIĘ W WALCE z żydowskim szowinizmie !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Oscar 08:20:10
  Po działaniach PiSu w kwestii żydowskiej i reakcji Putina, tylko cud mógłby sprawić, abyśmy z Żydami ułożyli sobie stosunki jak równy z równym.
 • @provincjał 08:47:59
  Najdelikatniej jak potrafię, a gdzież Ci Polacy ?
 • Do @AgnieszkaS 08:44:17
  Antysemityzm jest pokłosiem żydowskiego szowinizmu ! dziękuje za uwagę

  Słowianie !
  Łączmy się !!! NEOSLAWIZM to odpowiedz na żydowską mafie !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:57:00
  Nie trzydzieści lat. Te 30 lat to tylko zmiana frontu władz, co jest bez większego znaczenia. Wcześniej, przez 45 lat nieustannie w umysły sączyła się propaganda pogardy dla ZSRR, jego władz, oraz .. władz PRLu, z radio, "wolnego radio", przygotowującego umysły na kolorową rewolucję w Polsce.
 • Degeneracja umysłowa wszystkich naszych politykierów postępuje
  jak donoszą mendia, Banasia chcą postawić przed TRYBUNAŁEM STANU !!!

  Za co? Za jakieś błędy w deklaracji majątkowej, niski czynsz, jaki pobierał ze swojej nieruchomości, i tego, że podobno w nieruchomości ktoś uprawiał figle-migle.

  A ludzie, którzy rozkradli polski majątek narodowy spokojnie żyją jak na wczasach.
 • @interesariusz z PL 09:02:13
  Porozstawiani po kątach.
 • @AgnieszkaS 08:44:17
  to pozorna sprzeczność.
  są żydzi uczciwi i jest globalna mafia żydowska...
  ja to rozróżniam...

  Mafia tak jak nazizm kala dobre imię dobrych żydów tak jak nazizm kalał dobre imię uczciwych Niemców.
  Mafia wciąga uczciwych bo oferuje karierę i pieniądze...tak jak nazizm..
  i tak jak solidaruchy wciągają ludzi dla kariery...

  tak to działa...
 • Wszystko wskazuje na to, że propaganda rosyjska przystąpiła do ofensywy
  czy się obronimy? Czym?
 • Jedyna nadzieja w tym, że w swojej zapalczywości ruska propaganda
  przesadzi, i popełni błędy, które obrócą się przeciw niej.
 • @AgnieszkaS 08:44:17
  "Protokoły" wydane w Rosji to podróbka? To gdzie jest oryginalny tekst?
  Ale w sumie całkiem udana ta "podróbka", wszystko się zgadza co do joty.
 • A tak przy okazji KTO nakręcił i sfinansował te wojny i zawieruchy w Europie, ??skutkujące setkami milionów zamordowanych,
  i okaleczonych fizycznie i psychicznie ludzi...Europa która wyhodowała sobie żmiję na własnym łonie, a ta żmija wyhodowała kolejną żmiję!I kto cały czas działa w kierunku rozwalenia i przejęcia,Europy szczególnie Wschodniej???
  Niemcy były tylko opłaconym cynglem, brudny paluch z czarnymi pazurami był gdzie indziej,za wodą...

  https://gloria.tv/post/jnesRFcGJsNn1NAERKvXtEoM4

  http://www.upadeknarodu.cba.pl/jude-przeciw-slowianom.html

  Metody naszej walki w gruncie rzeczy będą pokojowe. Będą one ideologiczne i ekonomiczne jednak w miarę potrzeby z zastosowaniem struktur siłowych. W pierwszym rzędzie dokonamy separacji narodów słowiańskich (jest ich ok. 300 mln. w tym połowa to Rosjanie) na małe państewka, nie utrzymujące między sobą dobrych relacji. Postaramy się, aby wciągnąć je w konflikty zbrojne w celu wzajemnego wyniszczania się. Ukrainiec będzie przekonany, że walczy o swoją niezależność, przeciwko ekspansji Rosji. Rosja natomiast będzie bronić swoich interesów narodowych, zmierzając do odzyskania utraconych ziem. Jednakże nie pozwolimy żadnej ze stron na samookreślenie się na bazie wartości narodowych i tradycji. W zmaganiach tych słowiańskie bydło będzie słabnąć. Do świadomości Słowian wprowadzimy takie stereotypy myślenia, przy których najbardziej strasznym określeniem, będzie słowo "antysemita" , a słowo Żyd będzie wymawiane szeptem. Oddziaływać będziemy za pośrednictwem radia i telewizji.

  Tępy słowiański umysł nie rozumie, że najbardziej przerażający faszyści to ci, którzy nigdy o tym nie mówią, a organizują wszystko na zasadach demokratycznych. Wiemy doskonale, że nacjonalizm umacnia nację. Przestarzałe hasło "internacjonalizm" zamienimy na hasło "wartości ogólnoludzkie", co oznacza to samo. Nie pozwolimy na odrodzenie się nacjonalizmu wśród Słowian. Zagwarantujemy natomiast pełny rozwój naszego nacjonalizmu - syjonizmu, a ściślej żydowskiego faszyzmu.

  Organizacja Narodów Zjednoczonych jest obecnie pod pełną naszą kontrolą i stanowi narzędzie do zdobycia przez nas władzy nad "wszystkimi narodami świata". Wielką populację Słowian pozbawimy elity narodowej, która określa rozwój poszczególnych krajów i w konsekwencji bieg historii. Dlatego postaramy się zdyskredytować ich wiedzę, na przestrzeni kilku lat zamkniemy połowę ich wyższych uczelni, a w pozostałych będą kształcić się tylko nasi. Wprowadzimy tam dodatkowo Ormian, Czeczenów, Cyganów itp. Będziemy walczyć aby we władzach słowiańskich państw było jak najmniej przedstawicieli narodów rdzennych, zamienimy ich naszą elitą żydowską. Zapewnimy, aby bydło podzielało nasz pogląd na historię. Wszystkimi środkami będziemy dążyć, aby przekonać narody, że cała ewolucja ludzkości zmierzała do uznania Żydów, jako wybranego przez Boga narodu, do panowania nad światem. Nie dopuścimy aby w krajach tych rozwijała się nauka. Rdzeń uczonych będzie stanowić nasza elita.

  Nie dopuścimy do zastosowania nowych technologii, aby doprowadzić przemysł do upadku. Z bezrobotnych utworzymy armię niewolników, wydobywających jedynie surowce na nasze potrzeby. Warunki życia w miastach ulegną pogorszeniu i znaczna część mieszkańców przeniesie się do wsi.

  Zdegenerujcie młodzież - i zwyciężycie naród. Hasło to dziś jest naszą dewizą. Zdemoralizujemy waszą młodzież po przez propagandę seksu, rocka, gwałtów, alkoholu, nikotyny i narkotyków, tj. pozbawimy was przyszłości. Uderzymy też w rodzinę, rozkładając ją, ograniczymy przyrost naturalny, będziemy popierać homoseksualizm. Zmniejszyć przyrost chociażby o połowę - oznacza likwidację 2 - 3 milionów bez jakichkolwiek strat fizycznych. Nie narodził się, nie ma i winnych. Dla przestępców stworzymy warunki lepsze niż dla bydła. Z więzień wypuścimy kryminalistów, aby zwiększyć ilość morderstw, napadów, niestabilności. Zasiejemy strach w narodach. Strach dotyczyć będzie obawy o bezpieczeństwo, utratę miejsca pracy, o przyszłość waszych dzieci … Strachem więc będziemy rządzić.


  Te wielkie cele będą osiągane etapami. Już dziś 85% szelfu Oceanu Północnego znajdują się w naszych rękach. Społeczeństwo Rosji nawet nie jest tego świadome. Na południu Rosji żyje obecnie 1,5 mln. Ormian - jest to nasz przyczółek. Na początek ogłosimy utworzenie na Kubani republiki ormiańskiej. Następnie, po wypędzeniu Kozaków, przekształcimy ją w Chazarię - Izrael. Ostatnią istotną przeszkodą w osiągnięciu naszego celu - jest Cerkiew Prawosławna. Poradzimy też i tym problemem. Zgodnie z zapisami Talmudu Żydzi mogą formalnie przyjmować inne wyznania pozostając nadal wiernymi judaizmowi. W ten sposób zamienimy ich duchowieństwo naszym. Pozostałych przekupimy, a niepokornych - zlikwidujemy.
  Wszystkich Rosjan odetniemy od Wschodu przy pomocy tzw. Wielkiego Kręgu. Utworzona zostanie konfederacja wolnych narodów "Itil - Ural", odcinająca Ural i Syberię od Rosji Centralnej (Republika Komi, Komi Piermiatska, Udmurtia, Wielki Tatarstan, Baszkortostan i, na podstawie sekretnych porozumień z Niemcami, Republika Niemców Nadwołżańskich. Następnie Krąg przejdzie przez Kałmykię, Dagiestan, Azerbajdżan, aż do Turcji. Za Uralem - sprawa prosta; uwolnione zostaną od Rosji - Sacha, Czukotka, Buratia. Stworzymy tam tak nieznośne warunki bytu, że narody te same poproszą Zachód by wyzwolić ich spod niewoli rosyjskiej. Jeśli w XIX w. Stany Zjednoczone zdołały kupić od Rosji Alaskę, to w XXI w. kupią całą Syberię. Ziemie te są dwukrotnie większe niż terytorium USA. Koszty do poniesienia szacuje się na 3 tryliony dolarów USA.


  W celu przeprowadzenia tak wielkich operacji, pod przykryciem "przekształceń demokratycznych", utworzymy Rosjanom monarchię, o której wielu z nich marzy. Rzecz jasna takim monarchą będzie nasz człowiek. Innym narodom damy marionetkowych prezydentów. Monarchia słynie z tego, że cała energia mas kierowana jest w gwizdek. To pozwala nam realizować naszą tajną misję według odgórnie wytyczonych celów. Prezydent - to atrapa. Pomimo iż wybierany jest przez naród, ale mamy w tym swój istotny udział. W ramach restrukturyzacji kadr, najwyższe stanowiska w państwie zostaną obsadzone naszą elitą. Najważniejsze służby podlegające prezydentowi, też będą obsadzone naszymi. W naszych rękach będą znajdować się przysłowiowe sznurki, prowadzące bezpośrednio do prezydenta. I na koniec - najważniejsze w tym wszystkim są pieniądze. Pieniądze to władza i siła. Pieniądze to środki masowego przekazu, ogłupiające miliardy ludzkiego bydła. Usuwające niepokornych, bombardujące sprzeciwiających się - wczoraj Irakijczyków, Serbów - jutro Rosjan. O wszystkim decyduje kapitał i władza. Nad przejęciem władzy i gromadzeniem kapitału naród nasz pracuje już od tysiącleci.
 • @trojanka 11:03:28
  Faktem jest, że historię napisali zwycięzcy 2WŚ. Nie sądzono tych, którzy pozwolili państwu wdeptanemu w ziemię rozwinąć się do potęgi gospodarczej i militarnej w 20 lat.

  3RP istnieje już 30 lat, podobno cieszy się sympatią i wsparciem całego świata, i co ?

  Porównajmy swój rozwój z rozwojem Niemiec w okresie międzywojennym.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:24:37
  Ale cóz. Co Amerykanin może wiedzieć o historii? Zwłaszcza Europy, w tym Polski. Jak tam w szkołach, mało o tym i tendencyjnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:24:37
  ""Protokoły" wydane w Rosji to podróbka? To gdzie jest oryginalny tekst?
  Ale w sumie całkiem udana ta "podróbka", wszystko się zgadza co do joty."

  "Protokoły" to jest apokryf polemiczny, czyli fantazja wymierzona w domniemanego wywrotowego przeciwnika, jakim byli rewolucjoniści 1903 i 1905 roku. Byli wśród nich także przedstawiciele innych mniejszości, np Polacy, ale ten apokryf koncentruje się na jednej grupie.

  Co do oryginalnego tekstu czy inspiracji, to jest nim paszkwil z elementami historiozoficznymi, napisany przez Maurica Joly, wymierzony w reżim Napoleona III - "Dialog w Piekle między Machiavellim a Monteskiuszem" (1864)

  Joly/Machiavelli wykazuje, że projekt konstytucyjnej republiki (dzisiaj to tzw liberalna demokracja) rozwinięty przez Monteskiusza musi skończyć się porażką, bo jakakolwiek zorganizowna mniejszość zawsze zatriumfuje na większościa i zaprowadzi tyranię. O Żydach nie ma tam żadnej wzmianki.

  https://www.amazon.com/Dialogue-Hell-between-Machiavelli-Montesquieu/dp/0739106996

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maurice_Joly
 • @Wican 11:18:50
  E no coś Ty, really??:)))
  https://youtu.be/hqy54fn4I9A
 • Autor
  Czyżby teoria spiskowa. Dużo zbieżności czasowych. W działaniach tych naszych matołków z rządu żadnej spójności i żadnego interesu Polski. Wszystko zaczyna się kręcić wokół jakiejś odpowiedzialności za holokaust, bo ten pakt Ribentrop Mołotow zszedł na 3 - 4 plan. Ciekawe kto tak podpuścił tych naszych tuzów dyplomacji ? No chyba że oni tak postępują z własnej nieprzymuszonej woli.
 • @Wican 11:18:50
  "Ale cóz. Co Amerykanin może wiedzieć o historii? Zwłaszcza Europy, w tym Polski. Jak tam w szkołach, mało o tym i tendencyjnie."

  Amerykanie studiują głownie historię i geografię Stanów Zjednoczonych. Każdy potrafi pokazać na mapie każdy stan i wymienić stolicę. Co do Polski a nawet Izraela czy Iranu, raczej nie bardzo.

  Wiedzę o świecie czerpią z hollywoodzkich filmów i opowiadań znajomych co byli w wojsku.

  Jednak trzeba przyznać, że amerykańskie filmy reprezentują dwa nurty, pierwszy - prezentujący optymistyczną i patriotyczną narrację, drugi antysystemowy przedstawiający ciemną stronę.
 • @Pedant 11:49:46
  "projekt konstytucyjnej republiki (dzisiaj to tzw liberalna demokracja) rozwinięty przez Monteskiusza musi skończyć się porażką, bo jakakolwiek zorganizowna mniejszość zawsze zatriumfuje na większościa i zaprowadzi tyranię."

  Lata minęły, czy wymyślił ktoś odporny na bRZydaków ustrój?
 • @Pedant 11:59:29
  Cikawi mnie, jak uczą Amerykanów o wojnie secesyjnej? Ile w tej nauce jest prawdy?
 • @interesariusz z PL 12:13:06
  "Ciekawi mnie, jak uczą Amerykanów o wojnie secesyjnej? Ile w tej nauce jest prawdy?"

  Różnie, zależy od dystryktu. Raczej się odchodzi od idealizacji Północy i toczą się zażarte spory między sprzecznymi narracjami. Południowcy mają coraz więcej wpływów, ale nie dominują.
 • @interesariusz z PL 12:11:27
  "Lata minęły, czy wymyślił ktoś odporny na bRZydaków ustrój?"

  Tu nie chodzi o "bRZydaków", ale o to że według Joly KAŻDA zorganizowana mniejszość może zagarnąć despotyczną władzę w systemie monteskiuszowskim, wrogowie "bRZydaków" też mogą.

  Nie da się wymyślić doskonałego systemu. Czytajcie Machiavellego, bardzo proszę.
 • @Pedant 11:49:46
  Od razu wiedziałem, że to jakaś lipa i antysemnickie kalunie :))))
 • @Pedant 12:33:47
  Oczywiście, przywołanie bRZydaków wynikało z oszczędności słów.

  To, że Machiavelli nie wymyślił, nie oznacza, że się nie da. Oczywiście, do każdego systemu trzeba dorosnąć i być może środkiem zaradczym jest adekwatne zorganizowanie się większości.
 • @Pedant 12:24:49
  Wątek taryfy celnej winien być nauczany za PRLu, może bylibyśmy bardziej odporni na liberalną propagandę, i całkiem nie otwarli granic.
 • Jak to tam było.
  silni w gębie
  zwarci przy korycie
  gotowi do ucieczki

  To są w tamtym stylu podskoki - sytuacja Polski już od jesieni 1938 była beznadziejna ( bez szans na ratunek ), jeden o guzikach pokrzykiwał, drugi o honorze, po czym zwiali.
  Obecna sytuacja Polski jest podła, to jest już podobna pułapka. Warto przypomnieć. Ryki na ruskiego i ostre zaczepianie Rosji zaczęły się gdy aresztowano Chodorkowskiego, rok 2003. Do tego czasu Rosja trzymała wyraźny dystans do Niemiec, a do Polski była obojętna. Zaczepki i prowokacje ze strony polskiej trwały przez kolejne lata, wtedy Rosja coraz bardziej zbliżała się do Niemiec, a Polskę wpisała na listę wrogów.
  Warto wskazać mało znany fakt, Anna Fotyga od lat jakby nieobecna, jakiś czas temu z dumą powiedziała że te rezolucje w PE przeciw Rosji to ona osobiście pisze jako przewodnicząca komisji bezpieczeństwa. Wyobrażam sobie że oni tam w PE już dawno mają jej dość, bo co chwilę molestuje ich aby poparli kolejną rezolucję przeciw Rosji, gdy ich rządy wyraźnie im zalecają nie wywoływać i nie eskalować konfliktów z Rosją.
  Gdy władza w Warszawie ruszyła zablokować Nordstream II wtedy nie tylko Rosję zaczepiliśmy, ale też kilka czołowych państw UE. Wysiłki te i tak nie miały szans powodzenia ( i nadal nie jest jasny prawdziwy ich powód, były podawane różne wersje, a prawdziwa przyczyna to zapewne zwykła małpia złośliwość ). Ale z pewnością w kilku ważnych gabinetach w UE wielokrotnie przeklinali na Polskę, bo Warszawa i tak nie zatrzymała, ale co im kłopotów narobiła, to narobiła . Mają dobry powód do zemsty. Sami jej nie muszą dokonywać, wystarczy że wyślą kilka sygnałów do Putina że nic nie mieliby przeciw wymierzeniu Polsce kilku potężnych kopniaków i wybiciu uzębienia.
  A jeszcze przyjaciele z USA. Trump chyba nie tak aż bardzo Polskę kocha, obiecywał się z wizytą, i nie dojechał. Wymowny znak, tam też mamy oziębienie. Chyba też już mają dość tych wybitnych strategów z Warszawy ( ironia, średnio rozgarnięty człowiek zauważa że ta ich polityka zagraniczna to czysty idiotyzm, psychiatryk i co tam jeszcze, oni na świecie robią za grupę niebezpiecznych wariatów po prostu ).
  Więc czas słodkiej zemsty nastał. Kwestia tylko, jak mocno nam dołożą.
 • @vortex 16:49:13
  Wyraziłem się nieprecyzyjnie.
  Prawdopodobnie już jakiś czas temu z kilku stolic Europy zachodniej zostały wysłane do Moskwy sygnały że z przyjemnością popatrzą jak Polska dostaje kolejne kopniaki, i nawet się dołączą.
 • @vortex 16:49:13
  A jakby ktoś nadal nie wiedział dlaczego wszyscy wolą unikać zatargów Rosją, nawet USA. Jest na Ukrainie dostępna do zwiedzania stara poradziecka baza międzykontynentalnych pocisków balistycznych. Film ktoś zrobił z takiej wycieczki. Tylko popatrzeć i wszystko jasne.
  Tytuł - Przycisk, który miał zniszczyć świat

  https://www.youtube.com/watch?v=L8ZrnffyXpU
 • Jedyny ratunek dla Polski
  Złóż najważniejszy podpis życia. To duchowy ratunek Polski.  PETYCJA

  w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski.


  https://www.petycjeonline.com/zo_najwaniejszy_podpis_ycia_to_duchowy_ratunek_polski

  (…)

  - Czeka was ucisk, gdy nie obierzecie Mnie Królem Polski.
  I ucisk będzie taki aż to zrobicie.
  Jeśli tego nie zrobicie – zginiecie.
  Może was zostać nawet mniej niż dziesięć procent.
  - Czyli tyle co teraz Ukraińców w Polsce?
  - Nawet mniej dziecko!

  http://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/10/22-24-x-2019-upomnienia-pouczenia-czeka.html
 • @vortex 16:58:11
  Nadchodzi czas skopania Polski.
 • Same "korzyści" płyną z "sojuszu".Z jednej strony i nie jest to nasza strona!!
  https://t.co/qD86a8fYyR
  Iran miał być perspektywicznym rynkiem dla Polski...

  Gdyby Polska była wolna , byłby dobrobyt,....gospodarka by gnała do przodu ..
 • @vortex 16:49:13
  Jednak próby zablokowania przez Polskę rury północnej nr 2 zakończyły się sukcesem ..... Ukrainy. Mają kontrakt gazowo-tranzytowy.
 • @Janisław 17:41:08
  "Jedyny ratunek dla Polski
  Złóż najważniejszy podpis życia. To duchowy ratunek Polski.
  PETYCJA
  w s. wystąpienia Episkopatu do władz państwowych Rzeczpospolitej Polskiej o koronację Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata na Króla Polski"

  Proponuję odwiedziny:

  http://www.mscz.pl/
 • Kolejna "hucpa" tym razem ze Wschodu
  "...zażądać od obecnych władz Polski przeprosin za to, co wydarzyło się na terytorium Polski w latach przedwojennych i za to, co dzieje się teraz", ponieważ założeniu obozów zagłady na ziemiach polskich podczas II wojny światowej "sprzyjała przedwojenna atmosfera".

  Kolejne bezczelne kłamstwa i równie bezczelne żądania od postsowieckich propagandzistów.

  A jak była wtedy "atmosfera? w ZSRR skoro czasach międzywojennych w Polsce osiedliło się nielegalnie ok. 600 tys. Żydów uciekinierów z ZSRR. Po 1926 r. na polecenie Piłsudskiego otrzymali obywatelstwo polskie. W 1938 przyjęliśmy też 15 tys. Żydów z hitlerowskich Niemiec. Pisze o tym Stefan Nowicki, w latach trzydziestych pełnomocnik rządu do spraw osiedlania Żydów w Polsce, w swojej książce pt. „Wielkie Nieporozumienie" (1970, Sydney, nakładem autora, str. 62). Żaden kraj na świecie nie miał tak licznej ludności żydowskiej.

  Ponadto gdyby nie wspólna napaść socjalistycznych Niemiec hitlerowskich i socjalistycznego Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku nie było by okupacji naszego kraju , a więc nie było by także niemieckich obozów koncentracyjnych ani warunków zarówno do wyniszczania ludności polskiej jak i późniejszego wyniszczania ludności żydowskiej . Do 1941 roku Związek Radziecki wspierał stale gospodarczo i militarnie hitlerowskie Niemcy. Zatem to Rosja ponosi współodpowiedzialność za to że zaistniały warunki do przeprowadzenia przez Niemcy tzw. "holokaustu".
 • "Atmosfera" w IIRP
  Jak była "atmosfera" w II Rp widać także po udziale osób pochodzenia żydowskiego w życiu politycznym i gospodarczym ówczesnej Polski

  http://www2.kki.pl/piojar/polemiki/jedwabne/dyskrym.html

  Według Małego rocznika statystycznego 1937, w Polsce w 1931 roku było 3.113.900 ludzi wyznania mojżeszowego, którzy stanowili 9,8% ogółu ludności Polski. Żydzi stanowili w tymże roku 9,1% ogółu uczniów szkół podstawowych (na Kresach dużo religijnych Żydów nie posyłało dzieci do „gojowskich" szkół), 18% uczniów szkół średnich, 16,2% szkół zawodowych i 14,8% szkół wyższych, z tym, że na Uniwersytecie Warszawskim stanowili 23,7% ogółu studentów, na Uniwersytecie Jagiellońskim 25,8%, Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie 29,7% i Uniwersytecie Jana Kazimierza we Lwowie 31,8% oraz na Politechnice Warszawskiej 10,1% i Politechnice Lwowskiej 12,2% studentów. Pan Grynberg zakochany w Stanach Zjednoczonych, w których mieszka („Wprost" 22.3.1992), powinien wiedzieć, że to w przedwojennej Ameryce wiele renomowanych uniwersytetów w ogóle nie przyjmowało na studia Żydów.

  Jak widać z powyższej statystyki, Żydzi na pewno nie byli w Polsce dyskryminowani. Jest faktem, że katolicy żydowskiego pochodzenia, jak i Polacy wyznania mojżeszowego a wiec Żydzi, którzy uważali się za patriotów polskich, mieli możność zajmowania najwyższych stanowisk w państwie polskim, l tak dla przykładu:

  — ministrami i wiceministrami byli: Henryk Floyar-Rajchman (Reichman) w latach 1933-34 wiceminister i w latach 1934-35 minister przemysłu i handlu, Hipolit Gliwic (Gliwitz) w roku 1926 minister przemysłu i handlu, Tadeusz Grodyński w latach 1927-31 i 1935-39 wiceminister skarbu, Ignacy Matuszewski w latach 1929-31 minister skarbu, Franciszek Sokal w latach 1924-25 minister pracy i opieki społecznej, Ignacy Wienfeld w latach 1920-22 wiceminister skarbu;

  — w ministerstwach na wysokich stanowiskach pracowali: Włodzimierz Adamkiewicz -naczelnik wydziału w Ministerstwie Spraw Zagraniczynych (MSZ), Stefan Frankenstein-Sieczkowski w Ministerstwie Sprawiedliwości, Tadeusz Gwiazdowski (Grostern) — w latach 1934-39 wicedyrektor departamentu politycznego w MSZ, Stefan Kramszytyk — w Ministerstwie Zdrowia, Adolf Langrod — w Ministerstwie Komunikacji, Witold Langrod w latach 1932-35 naczelnik w MSZ, Melania Łychowska (Bornstein) - w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej, Ignacy Matuszewski — dyrektor departamentu MSZ, Stanisław Pozner w latach 1919-20 naczelnik wydziału w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej, Alfred Rundo w latach 1937-39 kierownik Instytutu Hydrograficznego Ministerstwa Komunikacji, Wiktor Skiwski — do 1939 roku naczelnik wydziału w MSZ, Henryk Tennenbaum w latach 1920-25 dyrektor departamentu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu, Franciszek Wiedeń w latach 1936-39 dyrektor departamentu w Ministerstwie Komunikacji, Herman Wiesenberg — generalny inspektor Ministerstwa Skarbu, Helena Winawer — do 1932 roku w Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej;

  — Hipolit Gliwic (Gliwitz) był w latach 1928-30 wicemarszałkiem Senatu; dyplomatami byli: Jerzy Adamkiewicz, Szymon Askenazy, Karol Bader, Hipolit Gliwic, Leon Goldstand, Ignacy Matuszewski, Anatol Muhlstein, Władysław Neuman, Karol Poznański, Rudolf Rathaus, Franciszek Sokół, Leon Berenson był w latach 1920-23 radcą prawnym poselstwa polskiego w Waszyngtonie;

  — Wojsko Polskie: gen. Jakub Krzemieński był do 1930 roku prezesem Najwyższego Sądu Wojskowego, a w latach 19.30-39 prezesem Najwyższej Izby Kontroli; generałami Wojska Polskiego byli Bernard Mond, Juliusz Zulauf i Wilhelm Ruckeman; Mieczysław Birnbaum był szefem wydziału politycznego II Oddziału Ministerstwa Spraw Wojskowych, płk-lekarz Mieczysław Kowalski był podczas kampanii 1939 roku szefem służby zdrowia 10 Dywizji Piechoty, płk Feliks (Efraim) Kwiatek był szefem sztabu Dowództwa Okręgu Korpusu X w Przemysłu i następnie dowódcą 19. Dywizji Piechoty we Lwowie, Maksymilian Landau był pułkownikiem WP i brał udział w przygotowaniu zamachu majowego przez marsz. Józefa Piłsudskiego w 1926 roku Edmund Rosenhauch był w latach 1918-35 lekarzem-pułkownikiem WP;

  — Policja Polska: jedną z czołowych postaci w Komendzie Głównej Policji Państwowej od chwili jej założenia był insp. Ignacy Koral; nadinspektorem, czyli prawą reką komendanta głównego Policji Państwowej był do 1939 roku dr Leon Nagler, a Żydzi stanowili 7% kadry oficerskiej Policji Państwowej (Adam Hempel, Pogrobowcy klęski, Warszawa 1990);

  — Emil Rappaport był w latach 1924-32 sekretarzem generalnym Komisji Kodyfikacyjnej RP, a jej członkami prof Maurycy Allerhand i Henryk Etłinger; Jakub Krzemieński był w latach 1930-39 prezesem Najwyższej Izby Kontroli; Włodzimierz Orski był w latach 1924-34 prezesem Najwyższego Trybunału Administracyjnego;

  — w sądownictwie np.: Maurycy Karniol był w latach 1926-30 sędzią powiatowym w Drohobyczu i od 1930 do 1931 roku podprokuratorem Sądu Okręgowego w Piotrkowie i w Częstochowie, Jan Jakub Litauer był sedzią Sądu Najwyższego, Stanisław Lubodziecki-Libkind był w latach 1931-39 prokuratorem Sądu Najwyższego, Artur Miller był także prokuratorem Sądu Najwyższego;

  — Ignacy Wienfeid był w latach 1922-24 wicedyrektorem Głównego Urzędu Statystycznego; Jan Hołyński był wiceprezesem Komisji Kontroli Długów Państwa, Alfred Lauterbach był w latach 1928-37 dyrektorem Państwowych Zbiorów Sztuki, Ignacy Matuszewski był w latach 1932-36 redaktorem rządowej „Gazety Polskiej", Anatol Minkowski byt w latach 1937-39 dyrektorem Polskiego Instytutu Rozrachunkowego, Stanisław Muszkat był do 1939 roku wicedyrektorem Głównego Urzędu Miar, Ludwik Rajchman był w 1926 roku założycielem Państwowej Szkoły Higieny w Warszawie;

  — banki państwowe: Henryk Gruber był do 1939 roku prezesem Pocztowej Kasy Oszczędności (PKO) i Banku PKO; Piotr Minkowski był zastępcą dyrektora Banku Gospodarstwa Krajowego; Marcin Szarski był prezesem rady Banku Polskiego;

  — Stefan Drzewicki (Bernard Mandelbaum) był w latach 1934-36 wiceprezesem Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego, Mieczysław Ettinger był sekretarzem Naczelnej Rady Adwokackiej, Stefan Groitern byt w latach 1932-35 wiceprezesem Związku Dziennikarzy RP, Henryk Konie byt w latach 1919-32 prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej, Bolesław Leśmian (Lesman) był od 1933 do 1939 roku członkiem Polskiej Akademii Literatury, Mieczysław Maplicki był prezydentem Krakowa, Józef Sare był wiceprezydentem Krakowa;

  — czołowymi działaczami politycznymi w Polskiej Partii Socjalistycznej (PPS) byli m.in: Herman Diamand, Daniel Gross, Herman Lieberman, Feliks Perl, Adam Pragier, Eugenia Pragier;

  — czołowymi działaczami w Narodowej Demokracji (endecji) byli: Rudolf Gali (oboje rodzice byli Żydami) - w latach 1919-22 poseł na Sejm Ustawodawczy RP, Stanisław Stroński (matka z domu Lewi była wyznania mojżeszowego) - czołowy publicysta pism narodowych i w latach 1930-35 poseł na Sejm, Wojciech Wasiutyński (matka była córką neofity, malarza Józefa Buchbindera); od 1928 do 1933 roku działacz Obozu Wielkiej Polski, w roku 1934 działacz Obozu Narodowo-Radykalnego, a w latach 1935-38 jeden z przywódców Ruchu Narodowo-Radykalnego „Falanga" i kierownik propagandy. Po zerwaniu z „Falangą" zrewidował wiele swoich dotychczasowych zapatrywań i był działaczem Stronnictwa Narodowego; jeden z czołowych dziennikarzy i publicystów skrajnie prawicowych w międzywojennej Polsce: w latach 1930-37 redaktor „Akademika Polskiego", od 1933 do 1934 roku kierownik działu krajowego dziennika „ABC", w latach 1935-37 sekretarz redakcji tygodnika „Prosto z mostu", redaktor „Ruchu Młodych" (1935), dziennika „Jutro" (1936-37), „Wielkiej Polski", „Szczerbca" (1939), współpracownik „Gazety Warszawskiej" i „Wieczoru Warszawskiego".

  — Obóz Narodowo-Radykalny (ONR): Stanisław Piasecki (matka Gizela z domu Silberfeld, córka Izraela i Szajndli z Austerweilów, była Żydówką, która przeszła na katolicyzm); od 1930 roku w Warszawie związany ze Stronnictwem Narodowo-Demokratycznym, następnie z Obozem Narodowo-Radykalnym; w latach 1930-35 współpracownik dziennika „ABC" i „Wieczoru Warszawskiego", w latach 1935-39 założyciel i redaktor tygodnika społeczno-kulturalnego „Prosto z mostu".

  — Na każdym polskim państwowym uniwersytecie i w wielu innych uczelniach i instytucjach naukowych profesorami lub docentami byli Polacy pochodzenia żydowskiego lub Żydzi, jak np.:

  Ignacy Abramowicz, Maurycy Allerhand, Maurycy Altenberg, Szymon Askenazy, Herman Auerbach, Marian Auerbach, Majer Bałaban, Adolf Beck, Leon Biegeleisen, Ludwik Bruner, Leopold Caro, Leon Chwistek, Samuel Dickstein, Ludwik Ehrlich, Marian Eiger, Filip Eisenberg, Aleksander Elkner, Henryk Elzenberg, Feliks Erbrich, Adam Ettinger, Józef Feldman, Ludwik Finkel, Wilhelm Friedberg, Zygmunt Fuchs, Hipolit Gliwic, Tadeusz Grodyński, Leon Gruder, Alfred Halban, Henryk Halban, Leon Halban, Marceli Handelsman, leodor Heryng, Aleksander Hertz,Tadeusz Hilarowicz, Ludwik Hirszfeid, Henryk Hirszfinkel, Roman Ingarden, Marian Mojżesz Jacob, Juliusz Kleiner, Henryk Kuna, Kazimierz Kurnatowski, Jan Hilary Lachs, Ludwik Landau, Adolf Lindanbaum, Stanisław Loria, Joachim Metallmann, Władysław Natanson, Marian Nunberg, Wiktor Orlicki (Nusbaum), Jakub Parnas, Eleonora Reicher, Michał Reicher, Henryk Reinhold, Karolina Reisowa, Józef W. Reiss, Maksymilian Rose, Alfred Rosenblatt, Izaak Rosenzweig, Jakub Rostowski (Rothfeid), Zygmunt Rozen, Stanisław Saks, Julian Schauer, Mojżesz Schorr, Marian Serejski, Piotr Słonimski, Stefan Srebrny, Hugo Steinhaus, Leon Sternbach, Stanisław Stroński, Rafał Taubenschlag, Izaak Wajnberg, Ignacy Weinfeid, Ludwik Wertenstein, Zygmunt Zalcwasser, Juliusz Zweibaum, Ferdynand Zweig.
 • @Piotrx 22:25:57
  Dziękuję za faktograficzne uzupełnienie, w szczególności o naświetlenie antysemickiej atmosfery w ZSRR,

  ale trudno się zgodzić, że napaść socjalistycznych Niemiec hitlerowskich i socjalistycznego Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku była do końca wspólna, była różnica w czasie, ponadto z Niemcami walczyliśmy, z Sowietami, nie. Nasze władze traktowały te napaści odmiennie.

  Bez wątpienia pakt Ribbentrop-Mołotow umożliwił Niemcom napaść na Polskę, ponieważ gwarantował im ograniczenie wojny do wojny z Polakami. A polskie ziemie wschodnie były łapówką za pakt o nieagresji.

  Późniejszy mord w Katyniu, wywózki pokazały, że zabór sowiecki nie był sielanką. Jednakże taki był ówczesny ZSRR. W Katyniu pomordowano też Rosjan, o czym Putin rewanżystowskim Polakom zawsze przypomina.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031