Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

Quo vadis Vox populi (27), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Hulaj dusza, władzy nie ma

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"Hulaj dusza, władzy nie ma"

 

 

 
Polacy mogą być z siebie dumni. Ostatnie wybory praktycznie zlikwidowały władzę ustawodawczą. Zlikwidowały, bo przy polskich charakterach brak możliwości samodzielnego uchwalania ustaw przez partię wygrywającą oznacza zablokowanie ścieżki legislacyjnej, czyli uwiąd ustawodawcy, pogrążenie w bezskutecznych dyskusjach, nieprzynoszących żadnych zmian, ani na gorsze, ani na lepsze. Zastój.

Ostatnie sondaże pokazują spadek poparcia dla PiSu. Prastytutki wsparte przez naukawców wmawiają, że spadek poparcia wynika z wojny wypowiedzianej domiarowi niesprawiedliwości. Społeczeństwo murem stoi za niezależnością sądów i niezawisłością sędziów, które to przymioty gwarantują mu sprawiedliwe rozsądzanie sporów i wymierzanie kar krnąbrnym sąsiadom. Zmiany wywołujące oburzenie prominentnych sędziów wywołują również gniew społeczeństwa, które odwraca się od rządzących, i szuka wsparcia swoich racji za granicą, jak to już nie raz w historii Polski bywało.

Za to antyrosyjskie pieniactwo władz podobno cieczy się społecznym poparciem. Nie podobno, z całą pewnością, widać to nawet na niszowym neonie. Nawiedzeni mądrale głoszą wszem wobec, że stalinizm był równy hitleryzmowi, i te dwa zbrodnicze, podobne do siebie reżimy, wspólnie, w zmowie, wywołały II wojnę światową. Reżimy były warte siebie, i oba jednako zbrodnicze. Wmawiają to w czasach, gdy jeszcze nie pomarli wszyscy, którzy przeżyli wojnę, i wiedzą, jak było naprawdę. Wmawiają to ich dzieciom, zrodzonym w ponurych czasach stalinizmu, przez ludzi tak zniewolonych przez Armię Czerwoną, iż z braku lepszego zajęcia rozmnażali się jak króliki, nie bacząc na czarną przyszłość swoich dzieci. Wykazali się skrajną nieodpowiedzialnością. Jaką przyszłość mogli zapewnić dzieciom w PRLu? Co innego, teraz gdy jutrzenka dobrobytu przyświeca.

Włodarze narodu uchwalili, że ZSRR wywołał II Wojnę Światową wspólnie z Niemcami. Tym samym zakwestionowali wyroki Norymberskie. A co, przecież słusznie i korzystnie jest zrobić rewizję dawniej ustalonych wyników wojny, przecież ZSRR był sędzią we własnej sprawie. Po tej samej stronie stołu siedzieli ci, co sfinansowali wzrost potęgi gospodarczej i militarnej Niemiec, umożliwiając im wszczęcie wojny przeciwko reszcie świata, ale ich rolę się przemilcza. Znowu przeszliśmy na stronę "zachodnich aliantów" przeciwko sąsiadowi, który zagarnął tyle naszych ziem! Włącznie z Litwą, naszą ojczyzną, jak głosił wieszcz!

Rosyjscy politycy nie wytrzymali, i odpłacili równie pięknymi, co prawdziwymi oskarżeniami. Wynik tej pyskówki, obserwowanej przez cały świat jest mocno niepewny, i nie wiadomo, do czego doprowadzi. Może do rewizji granic, oby pokojowej, bez stosów trupów. Dla mnie jedno jest pewne, nasze władze
  niczym nie różnią się w swojej głupiej zapalczywości od banderowskich. Jedni wmawiają, że Bandera to bohater, któremu Ukraina zawdzięcza istnienie, i nieważne, że szedł do celu po polskich trupach. Konieczność dziejowa. Jeden naród musi wykończyć drugi, aby opanować terytorium dla siebie. Tak robili przecież Żydzi, szukając ziemi obiecanej, a ostatnio Amerykanie, czy Australijczycy. Drudzy twierdzą, że reżim, w którym urodziło się najwięcej Polaków, który zbudował 1000 szkół, nie wspominając o fabrykach, był tak zamordystyczny i zbrodniczy, jak okupacja niemiecka z obozami zagłady. To się musi źle skończyć, bez względu na wynik pyskówki, w której obie strony nie przebierają w bredniach. Ludzie przestaną odróżniać dobro od zła, i prawdę od fałszu.
 

Z nowym rokiem wszystkim życzę ucywilizowania narodu mieszkającego między Odrą a Bugiem.

.

 

 

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

 "Igrali, igrali, i się doigrali"

interesariusz.neon24.pl/post/152607,quo-vadis-vox-populi-26-wojna-o-nasze-dusze

"Gadu, gadu, ale nie po strachu"

interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze

"gorycz bezsilności"

interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze

"Śmierć z powietrza"

interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

"Putin stracił cierpliwość"

interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • @Autor
  "Z nowym rokiem wszystkim życzę ucywilizowania narodu mieszkającego między Odrą a Bugiem."

  A zgodnie z jaką cywilizacją?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:03:27
  Z taką jaka będzie reprezentować silniejszy etnos który mieszka lub zamieszka "między Odrą a Bugiem".
 • 5*
  Nic dodać, nic ująć.
  Ja także pamiętam tamte czasy, zadbane szkoły z obowiązkowym gabinetem dentystycznym gdzie leczono wszystkim dzieciom zęby za darmo. I po co to robiono skoro wszyscy podobno chodzili głodni?
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:03:27
  Obojętnie, w każdej jest kryterium skuteczności i efektywności.
 • @ikulalibal 11:07:53
  Znaczy Żydzi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:02:15
  //Znaczy Żydzi?//

  :))) Nie wiem,nie wiem,nie wiem.
  A swoją drogą czy rozpatrywał pan wariant cywilizacji wynikłej ze zderzenia "starych" czyli już istniejących.Jakże by to mogło wyglądać .A choćby na poziomie estetyki.Pan to sobie wyobraża?
  Dajmy na to przekaz:w wizualnym odbiorze wyraźnie wpływy indyjskie i pólnocno afrykańskie,akustycznie ewidentnie bałkany zaś werbalnie niezaprzeczalnie słowiański.
  https://www.youtube.com/watch?v=QSM8s05zTsU

  Co pan na to? myśli pan że z "hej przeleciał ptaszek" też daliby radę? :)))
 • 5*
  No cóż, wklejam tu to co napisałem pod komentarzem " PiS i spadek wzrostu gospodarczego, konsekwencje" .

  " @interesariusz z PL 11:13:02

  Wszystko się zgadza, tak PO czy PIS czy PIS czy PO to to samo złodziejskie, niszczycielskie Polskę probanderowskie zło. 

  Obie partie bez różnicy są antypolskie, wspierają bez krytycznie banderowców i amerykańską agresję i okupację w Afganistanie, Iraku. 
  Obie milardami wspierają junte banderowską na ukrainie.
  Obie mają w swoich szeregach Żydów i ukraińskich anty Polaków. 

  A brak szacunku dla tych którzy oddali życie, polegli zostali ranni Żołnierzy Armii Czerwonej i Armii Polskiej wyzwolicieli Polski od nazi, brunatnej zarazy niemieckiej oraz wychwalanie bandytów przeklętych z NSZ czyni PO i PIS zdrajcami i wrogami Polski nas Polaków. 

  Żaden uczciwy mający honor Polak nie stanie obok banderowskiej hołoty na Majdanie i nie będzie darł ryja - slava upadlinu !!! -. I nie będzie finansowo kosztem nas Polaków wspierać bandytów Azov, ukraińską armie, tych którzy mordują ludność w Donbasie. 

  A to że pis rzuci biedakom ich (czytaj biedaków) własne pieniądze 500 to niczego nie zmienia, bo by byc w korycie i móc dakej okradać i niszczyć Polski Naród to pisuary kupili sobie naiwnych, biedaków, ogłupionych propagandą TVPis sporą część społeczeństwa. 
  Niestety. 

  Tylko wszystko do czasu. Śmietnik historii już na pisuar czeka".

  Oraz: NIE DLA NARRACJI - PiS i PO i ich KŁAMSTW.

  Nie ma zgody dla ogłupiania młodego pokolenia przez posługiwanie się kłamstwami i manipulacją dokonywaną przez wrogów Polski, czyli przez PiS i PO.

  Już trochę czasu upłynęło od beznadziejnej uchwały w polskim sejmie  dotyczącej wypowiedzi prezydenta Rosji.

  Zapewne już u sporej części pisowskich trroli opadły emocje. Ale konkluzje nasuwają się też po pewnym czasie. A odmienne opinie mogą być dla zaklamanych zwolennikow PiS i PO kontrowersyjne,  więc zaatakują jak zwykle toksycznym jadem broniąc - żydo-banderowską koalicje.

  Przytoczę tu dwie wypowiedzi Korwin-Mikke umieszczone (przez inne portale pl ).

  " III RP zrobiła Mu drobne świństwo - ale zabolało; uuuch, jak zabolało!). Były to jednak wypowiedzi z konferencyj prasowych p.Putina, a nie jakieś oficjalne oświadczenia - więc polskiemu prezydentowi i premierowi NIE WOLNO było w tej sprawie zabierac oficjalnie głosu."  

  " Nasi durni politycy wpadli w tę pułapkę - napisał Janusz Korwin-Mikke. Poseł Konfederacji tłumaczy na Facebooku swoje zachowanie w Sejmie, kiedy to jako jedyny z posłów nie oklaskiwał uchwały potępiającej wypowiedzi prezydenta Władimira Putina. Jego zdaniem Sejm "nie powinien zajmować się głupotami prezydenta Rosji".

  Poruszam ten temat jednak nie ze względu na reakcję Korwin-Mikke, a na zupełnie innych ważny aspekt.  Piszę o tym by zwrócić uwagę na istotny szczegół, a mianowicie  jak zachowała się w sejmie Lewica.

  Lewica która po raz kolejny okazała się wasalska, uległa i bez charakteru. Ponieważ dostosowała się do narracji już od wielu lat zakłamanego rusofobicznego PISu i PO, partii w których w skład wchodzą zakłamani polskojęzyczni nie żadni patrioci Polski a tak naprawdę to wrogowie Polski. PiS i PO od 1989 roku, podobnie jak na banderowskiej Ukrainie fałszują fakty, prawdę historyczną, wynoszą na piedestały tych którzy strzelali Polakom w plecy i palili ich domostwa, stawiają im pomniki, nazywają ulice, place, a byli to przecież bandyci przeklęci a nie żołnierze, walczyli o Polskę wyzysku w której elita taplała sie w bogactwie a parobek, chłop bez ziemi, robotnik był skazany na nędzę i pozbawiony równych praw z jaśniepaństwem. Żołdacy przeklęci walczyli o Polskę w której policja strzelala do demonstrantów żądających pracy i chleba. Manipulują faktami i posługując się jawnymi kłamstwami, dopasowują wszystko tak by pasowało to do pisowsko-peowskiej narracji. Niestety osiągnęli swój haniebny cel, bo mając do swojej dyspozycji wszelkie środki przekazu jak propagandowe, większość w sejmie, własne media, IPN, i wpływ na edukację oraz pożytecznych idiotów, doprowadzili do zniszczenia w świadomości milionów Polaków PRAWDĘ historyczną opartą wyłącznie na dokonanych czynach na faktach.

  A fakty są takie, że niczym Rosja nawiązała pakt o nieagresji (z tajną klauzulą) z Niemcami by zyskać na czasie i oddalić Niemców od granic Moskwy, to był:  DYKTAT MONACHIJSKI: 

  Reszta tekstu jest :

  http://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/152537,nie-dla-narracji-pis-i-po-i-ich-klamstw
 • 5☆
  To ZSRR byl gwarantem zachodniej granicy Polski.

  Z chwilą gdy PiS domaga się rewizji rezultatów zakończenia 2 Wojny Światowej. To PiS zdradza jawnie interesy NARODU POLSKIEGO bo rewizja rezultatów wiąże się z roszczeniami terytorialnymi Niemiec do Polski i utraconych na skutek przegranej wojny ziem na rzecz Polski.

  PiS igra z ogniem, kosztem naszego bezpieczeństwa !

  Przypomnieć należy, ze Niemcy jeszcze 35 lat po wojnie w telewizyjnych oficjalnych programach jak "Tages TV " TV täglich" zawsze mieli gdy była mowa o Niemczech czy Polsce mapy z " niemieckimi wschodnimi terytoriami czasowo znajdującymi się pod okupacją Polski.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a9/Germany_occupation_zones_with_border.jpg/290px-Germany_occupation_zones_with_border.jpg

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/52/Oder-neisse-line_border.gif
 • @Monaco 13:12:19
  Z pierwszą częścią wypowiedzi pełna zgoda,

  jednakże co ma 500+ do wspierania banderyzmu ?
 • @Monaco 13:12:19
  Może i biedacy zostali kupieni, ale też dostali szancę przeżycia,
  ja znam informatyków pracujących w stanach, którzy te 500+ też biorą, a do biednych raczej nie należą.
 • @Monaco 13:12:19
  "A fakty są takie, że niczym Rosja nawiązała pakt o nieagresji (z tajną klauzulą) z Niemcami by zyskać na czasie i oddalić Niemców od granic Moskwy, to był: DYKTAT MONACHIJSKI"

  Ja myślę, że powód wojny był wcześniej - złe potraktowanie Niemiec po pierwszej wojnie światowej. Duży i energiczny naród, prędzej czy później musiał się zbuntować. Mocarstwa zachodnie zrozumiały swój błąd za późno, Monachium to była desperacka próba ugłaskania i uspokojenia rozjątrzonego narodu dowodzonego przez maniakalnych przywódców.

  Aby poskromić Niemcy, potrzebny był wysiłek całego świata, po zakończeniu drugiej wojny światowej, wybrano inny kurs, z jednej strony zezwolono Niemcom na odbudowanie swojego dobrobytu, z drugiej strony podzielono ten kraj na strefy okupacyjne, na dziesięciolecia.
 • @Alfax 13:49:07
  Ludziom wydaje się to zupełną abstrakcją i nawet nie podejrzewają że jest to bliżej jak nigdy dotąd.
  http://www.miasta.pl/aktualnosci/warszawa-pakt-wolnych-miast
 • @Pedant 14:57:41
  //Ja myślę, że powód wojny był wcześniej - złe potraktowanie Niemiec //

  Wszyscy o tym wiedzą ale co szkodzi wypchnąć Polaków do samobójczej rewizji historii.
 • można sobie spojrzeć
  i sprawdzić przebieg przedwojennych granic. Będzie wiadomo jaki będzie język urzędowy w miejscu zamieszkania w najbliższym czasie
  http://www.mapa-google.pl/2-blog/78-mapa-ii-rzeczpospolitej
 • @Monaco 13:12:19
  czasem Korwin nie palnie całkowitej głupoty,
  w tej sprawie ma rację,

  a lewica ? Po pierwsze, to żadna lewica, nigdy lewicą nie była, zbieranina karierowiczów, po drugie, walczą o głosy, a że bez zachowania twarzy, to może nikt nie zauważy.
 • @Alfax 13:49:07
  PiS rzeczywiście igra z ogniem, bowiem antagonizuje nas z krajami ościennymi. Dobrze, że Austro-Węgier już nie ma.
 • @Pedant 14:57:41
  Jaja sobie robisz ?

  Złe potraktowanie Niemców po I wojnie światowej ???!!!

  Po pierwszej wojnie światowej ktoś sfinansował rozwój Niemiec, w 20 lat osiągnęli tyle, co my w warunkach 3 RP nie osiągnięmy za 1000!

  Ponadto, skoro wynaleziono sposób produkowania materiałów wybuchowych z powietrza, to trzeba było jakoś zarobić na tym wynalazku, stąd pomysł zrobienia wielkiej wojny.
 • @ikulalibal 15:04:41
  A na czym polegało owo złe potraktowanie Niemiec?

  Po pierwszej, i po drugiej ?

  Sami chcieli eksterminować inne narody. Złym traktowaniem byłaby eksterminacja narodu niemieckiego.
 • @interesariusz z PL 15:14:31
  //Austro-Węgier już nie ma//

  Jesteś pewien? ja myślę że są.W wspomnieniach i sentymentach.Zaś temperatura tych wspomnień podwyższa się z każdym dniem PIS-owskich rządów.
  Stawiam brylanty przeciwko orzechom że jeśliby na terenach dawnego zaboru austriackiego przeprowadzić referendum z pytaniem :chcesz stolicy aby wtoja stolica była w:
  a) Wiedniu
  b) Warszawie
  to jego wynik dla nie jest oczywisty.
 • @interesariusz z PL 15:20:10
  //Sami chcieli eksterminować inne narody//

  Mówimy o I WŚ

  //A na czym polegało owo złe potraktowanie Niemiec?//

  Na tym że warunki podyktowane aktem kapitulacji obliczone byly na zagładę i zniszczenie niemieckiego narodu.Rozmiar i jakość sankcji nie miał precedensu w nowożytnej historii.
 • @ikulalibal 15:01:44
  Właśnie dlatego krytyczna infrastruktura powinna być poza zasięgiem władz miejskich.
 • @zadziwiony 15:07:04
  Już Polska się zgodziła, aby europejskie patenty były po niemiecku, a nie po polsku.

  Jak w Polsce mają obowiązywać patenty, które nie są po polsku ????

  Już język urzędowy jest inny niż polski.
 • @interesariusz z PL 15:18:23
  "Złe potraktowanie Niemców po I wojnie światowej ???!!!
  Po pierwszej wojnie światowej ktoś sfinansował rozwój Niemiec, w 20 lat osiągnęli tyle, co my w warunkach 3 RP nie osiągnięmy za 1000!"

  Ogromne kontrybucje, potem krótki okres rozwoju za cenę głebokiego zadłużenia, który został przerwany przez Wielką Depresję. No i Niemcom odbiło.

  Porównania z dzisiejszą Polską nie mają sensu. Zresztą lepiej byłoby porównywać z Albanią ;)

  Nie jest moim celem spieranie się ani promowanie niemieckicj narracji historycznej. Po prostu tak tę kwestię widzę. Jak kogoś to uraża to przepraszam, mogę zamilczeć.
 • @ikulalibal 15:23:11
  Na złość mamie odmrożę sobie uszy.

  Mentalność ludu nad Wisłą.
 • @ikulalibal 15:28:09
  Doprawdy ? I przy tych sankcjach byli zdolni, mały naród, wypowiedzieć wojnę całemu światu !!!!!

  Dżyngis-chan podbił "cały świat", ale nie ekstrminował, tylko podporządkował. Dopuszczał się zbrodni wojennych w celach siania terroru, ale 2% Mongołów rządziło światem.

  Niemcy naprawdę wojowali z całym światem.
 • @Pedant 15:31:36
  My mamy 30 letni okres rozwoju, nie od zera, tylko od PRLu, w rzekomo cieplarnianych warunkach, gdy cały świat nam "pomaga".

  I co ?

  Latamy na księżyc ? Bo adekwatnie do czasów, Niemcy tyle osiągnęli.
 • @interesariusz z PL 15:38:19
  powinienem dodać

  ci źle potraktowani po I WŚ Niemcy tyle osiągnęli. Oj, jak przeraźliwie źle zostali potraktowani. Gorzej niż Żydzi w Majdanku.
 • @interesariusz z PL 15:35:54
  //Doprawdy ? I przy tych sankcjach byli zdolni, mały naród, wypowiedzieć wojnę całemu światu !!!!!//

  To jest zupełnie inne zagadnienie.Być może dlatego zostali potraktowani jak nikt w historii żeby wszystkie "gołębie pokoju" miały już absolutną pewność że kiedy nadarzy się okazja Niemcy będą usiłowali zrzucić narzucone im brzemiona
  Wszak marszałek Foch z jakiś znanych sobie powodów już w 1919 roku prorokował "To nie pokój lecz zawieszenie broni na dwadzieścia lat".
 • @ Autor - 5*
  "stalinizm był równy hitleryzmowi"
  "oba jednako zbrodnicze"

  "Wmawiają to ich dzieciom, zrodzonym w ponurych czasach stalinizmu, przez ludzi tak zniewolonych przez Armię Czerwoną, iż z braku lepszego zajęcia rozmnażali się jak króliki, nie bacząc na czarną przyszłość swoich dzieci."

  "Jaką przyszłość mogli zapewnić dzieciom w PRLu? Co innego, teraz gdy jutrzenka dobrobytu przyświeca."

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2020/01/3d5b85a4b0859aea8728c34d2482d9e4f14c69eb-1.png

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/05/40388b4f-2629-41de-b1b7-eb2d813d0468.jpg?

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2018/09/screen-shot-2014-10-07-at-08-18-22.png
  Dzietność na wschód od Renu
 • @Rzeczpospolita 16:02:57
  30 lat IIIRP – 30 lat syjonistycznych zbrodni na polskim narodzie

  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/149082,30-lat-iiirp-30-lat-zbrodni-na-polskim-narodzie
 • 5*
  Ci zdrajcy i idioci, którzy tak głośno krzyczą, że PRL była państwem nielegalnym tak naprawdę grają dla Niemiec. Nie zdziwił bym się gdyby Niemcy zarządzali zwrotu naszych Ziem Odzyskanych. Tym razem "legalnie".
  Przyłączam się do życzeń Autora.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:16:17
  //Ci zdrajcy i idioci, którzy tak głośno krzyczą, że PRL była państwem nielegalnym//

  Ja nie sądzę żeby oni robili to z głupoty.Robią to z premedytacją.

  //. Nie zdziwił bym się gdyby Niemcy zarządzali zwrotu naszych Ziem Odzyskanych. //

  Od kiedy jesteśmy w UE jest to dziecinnie łatwe.Wystarczy stworzyć "euroregion".Stosując ten klucz można odebrać od nas śląsk,pomorze i prusy wschodnie.
  Myślę że wedle tego samego klucza podzielą Ukrainę.Hohlandie (czyli banderowski zachód) połączą z częścią małopolski w ....powiedzmy region "galicyjski".
 • @ikulalibal 16:31:17
  Większość to jednak zwykli idioci. Myślą, że jak będą powtarzać takie bzdury za ewidentnymi agentami/prowokatorami to będą największymi "patryjotami".
 • Dzień Dobry Wieczór
  Ja tu ośmielam się po raz pierwszy.
  Dość dużo tu udzielających się osób znam z innych miejsc w internecie. A być może i mnie ktoś kojarzy...

  Ale do rzeczy. Zarejestrowałem się w końcu, bo Państwo tu tak ładnie dywagujecie - prawie jak experci w TelAvizji - o przyczynach II WŚ i jak to się stało, że Niemcy za III Rzeszy takie mocarne się stały.

  Stały się, bo musiały. Cywilizowany świat nie miał wyjścia. Musiał "wystrugać" z $zekli (jak to pisywał gdzieś mój ulubiony tamże ChłopJag) towarzysza Hitlera, bo wraz dojściem do władzy Józefa Stalina projekt "Komunizm" wziął i upadł był. A w ten projekt włożono mnóstwo wysiłku, o $zeklach nie wspominając.

  Gdyby u władzy pozostał "dobrotliwy" dziadzio-filozof Lejba Bronsztajn (znany pod pseudonimem operacyjnym "Trocki"), nota bene zbrodniarz kryminalista jakiego świat chyba przed nim nie widział, a po nim to tylko USA dorównało, to towarzysz Hitler nie byłby potrzebny, co za tym idzie, nie byłoby II WŚ no i nie byłoby już narodów słowiańskich.
  Nikogo z nas by tu nie było. Mam na myśli rdzennych Polaków...

  Pozdrawiam serdecznie, szczególnie PP Ikulalibala, Ruszkiewicza, Oscara, Demonkrację(! ti-ti mój ulubiony Jagu) i jeszcze parę osób, których miana teraz nie pamiętam.
 • @Kmieć 17:43:26
  To prawda co piszesz.Projekt " swiatowa rewolucja" zakończył się w 1929 r
  Wiedziałeś że Trocki otrzymał tytuł "honorowego aryjczyja"?
  To on Trocki a nie Heydrich miał organizować nazistowską machinę zbrodni.Heydrich okazał się niekiepski ale Trocki był w tym rzemiośle niedościgniony.
  Ostatecznie nie wiem co spowodowało że wybrano Heydricha ale Trocki jest na liście honorowych aryjczyków.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Honorary_Aryan

  samej listy niestety nie udało mi się obejrzeć.Szkoda bo lubię mieć pewność
 • @ikulalibal 18:11:46
  Może dlatego, że animatorzy "Komunizmu" wiedzieli (a i sam "Trocki" takoż), że na Lejbusia czyha karząca ręka sprawiedliwości?
  Był dla mocodawców cenniejszy żywy, jako mózg, jako wirtuoz zbrodni, na zapleczu, jakim jawiła się kraina wszelkiej postępackiej (nie mylić z postępową) wolności i Coca-Coli (film "Frida).
  W Jewropie było mu zbyt "gorąco".
  Tak czy inaczej, skończył z czymś na podobieństwo czekana w plecach.
  (Choć ja to bym go po milimetrze do kwasu solnego wpuszczał, wyciągał, cucił, i tak do skutku...)

  P.S. Czy to nie Pan, Szanowny Ikulalibalu, pisał gdzieś o metafizyce likwidacji tego "filantropa" Człowieków? Mam na myśli narzędzie i sposób?
 • ""Hulaj dusza, władzy nie ma""
  ----------
  Nic podobnego - my - czyli sieroty po Polsce jesteśmy króciutko chwyceni za przysłowiowy pysk - natomiast ta niby anarchia - to taki tyjater fundowany nam przez okupanta - bo jest mu tak najwygodniej robić swoje.
  Wniosek?
  O powyższym - każdy by się natychmiast przekonał - gdyby tak tubylcy jakimś cudem - usiłowali sięgnąć po ster atrapy Polski - lub zagrozili w istotny sposób planom czarciego pomiotu w przerabianiu sierot po Polsce w atrapie Polski na szatańskie odchody.
  Na koniec - ostatnie, zapamiętałe pałowanie sierot po Polsce się kłania w Białymstoku i Wrocławiu.

  Ps
  Pozdrawiam Pana @Kmieć
 • @Kmieć 18:24:34
  //(Choć ja to bym go po milimetrze do kwasu solnego wpuszczał, wyciągał, cucił, i tak do skutku...) //

  I być może popełnił byś niewybaczalny błąd.
  Pewności nie ma ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują że użycie czekana było nieprzypadkowe a nawet celowe.
  "Były seminarzysta" postrzegał Trockiego jako absolutne zło .A z nauk w tyfliskim seminarium pamiętał że mistyczne zło zabija się czekanem.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/04/St.Marina_the_Martyr_hammering_a_devil.jpg/260px-St.Marina_the_Martyr_hammering_a_devil.jpg

  http://www.sofija.ru/upload/iblock/448/448799f42566a5d365f65cba463c63dd.jpg
 • Jeszcze dodam...
  Jeszcze dodam, że twórcy "Światowej Rewolucji" jak to ujął pan Ikulalibal (ja wolę nazywać to przedsięwzięcie Komunizmem - odkłamując talmudyczną nowomowę) mają talent do wyszukiwania odpowiednich "marionetek". Co by nie mówić, to towarzysz Hitler im się dość udał - z kaprala, pokojowego malarza wylazła bestia całkiem zdolna, na miarę największych strategów w historii świata.
  Gdyby się im nie zerwał ze smyczy i posłusznie wykonywał wytyczne, to kto wie? Może marzenie Lejbusia "Trockiego" by się ziściło?...
  A tak? Tow. Hitler upasł się na dobroci filantropów zza Wielkiej Kałuży, smycz przegryzł (jako że był bez kagańca) i nie dał rady stworzyć/odzyskać projektu "Lebensraum" i "Generalplan ost", czyli postawić na koła przewrócony pociąg "Światowej (koszernej) Rewolucji".

  P.S. Jak już mowa o talencie wybierania "Liderów" to akurat, na nieszczęście i zgubę Narodu Polskiego - udał się castingowcom NWO Bolek zwany Lechem, i Kremófkożerca zwany największym Polakiem.
  Tyle że tu to w zasadzie wyzwania nie mieli. Naród Polski na samozagładę podatny...

  P.S.2 Czy ewentualnie zgodzi się Pan, Ikulalibalu, ze mną, że w krajach RWPG mieliśmy narodowy socjalizm? Bo przecież III Rzesza tow. Hitlera obok niego nawet nie stała. Bo nie mogła. Toż tam zwykły prymitywny faszyzm był, czyli zawirowanie demokracji na drodze do światowego komunizmu...
 • @Kmieć 18:56:34
  //Czy ewentualnie zgodzi się Pan, Ikulalibalu, ze mną, że w krajach RWPG mieliśmy narodowy socjalizm//

  Bez wątpienia.I nigdy nie mielibyśmy co do tego pewności gdyby po 89r nie stało się to co stało.Ale że się stało to dopiero teraz pewne "dawne zarzuty" nabierają prawdziwej treści.
  PRL walczył z Kościołem? a jak się nazywa to co dzieje się obecnie?
  w PRL-u była cenzura ? a to co dzieje w ramach wali z mową nienawiści to co to jest?
  w PRL ktoś dyktował nam wzorce estetyczne czy kulturowe? a obecnie nie dyktuje?
  Bez dwu zdań,zakres niegdysiejszej wolności był kudy większy od obecnego.
 • @ikulalibal 12:41:40
  No wyraźnie Panu "już przeleciał ptaszek". Teraz nielot zupełny.

  PS. Nie zna Pan podstaw? Toż z miksu cywilizacyjnego powstają potworki o najgorszych cechach dziedziczonych.
 • @ikulalibal 19:14:00
  Zauważył Pan jak - wiadomo kto - umilkli?
  Czuje Pan jakie poruszenie jest? "Who's that damn Kmieć".
  Łącza smart-phonów się zagotowały. Tabuny pożytecznych przekopują internet.
  Szukają. Węszą.
  Nie odzywają się, bo jeszcze nie wiedzą, czy zacząć kąsać.

  Ale zaczną. Noc długa. Znajdą, wywęszą.
  Od jutra każdy mój wpis będzie świecił się na (nomen omen) czerwono :D :D :D

  Pozdrawiam.

  P.S. Nie wiem, czy dziś jeszcze coś napiszę, bo zwykle o tej porze to już zalegam w łożu. Ale dziś jakoś mam ochotę posiedzieć. Może coś spożyję w płynie, wyjątkowo. Kto wie, kto wie?...

  Na wszelki wypadek proszę Pana, Panie Ikulalibalu, zapamietać mój tzw. nick. Miałbym do Pana kilka pytań, na które, jak sądzę, tylko Pan mógłby mi odpowiedzieć. A wiążą się one z osobą "byłego seminarzysty", któremu Polacy - moim zdaniem - powinni najpiękniejsze we świecie całym stawiać pomniki z wdzięczności za jedyną kanikułę w tysiącletniej oficjalnej historii.
 • @
  W kwestii zmiany rządu w Rosji panuje jakaś medialna cisza i już wiem dlaczego. Waszyngton śledzi za tym, co dzieje się w Moskwie i „próbuje zrozumieć”.
  Wytycznych jeszcze nie dostarczono.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:57:33
  "Toż z miksu cywilizacyjnego powstają potworki o najgorszych cechach dziedziczonych."

  Takie potworki jak Józef Conrad Korzeniowski albo Leśmian?
 • @fretka 20:40:29
  "Wytycznych jeszcze nie dostarczono."

  "Czuję straszne zagubienie
  To przecież nie jest już więzienie
  To jakby przez małe przeziębienie
  Wpuścić w siebie zakażenie

  Kradnące życia uwielbienie
  Proszę więc o odnalezienie
  Albo z tej choroby wyleczenie
  Niech zostanie po mnie więcej niż westchnienie..."
 • Wytycznych jeszcze nie dostarczono
  Dostarczono.

  Tylko polskich DEMOKRATÓW wytyczne oślepiły.
  Mnie w pierwszej chwili też.
  Jedno jest pewne: Polski, jako Państwa Polaków (rdzennych słowiańskich) już nie ma.
  Polacy demokratycznie od 30 lat wybierali zagładę polskiej państwowości.
  Dobrowolnie! Kwestia jest taka, czy jeszcze nam, Polakom, będą polskojęzyczni "patrioci" upuszczać krwi na macę?
  Moim zdaniem będą. Bo pragnienie ich dusi od 1980 roku...

  Tych kilka dni temu W.W.Putin powiedział, co powiedział.
  W pierwszych 48 godzinach, powodowany emocjami, stwierdziłem, że Jego Ekscelencja W.W. Putin po prostu umył ręce. Że nie mówił do Polaków, tylko do okupantów: "A róbcie z Polską i Polakami, co wam się żywnie podoba. My, Rosja nie będziemy się wtrącać".

  Aż wczoraj zrozumiałem... Tym wystąpieniem Szanowny Gospodin Putin wytrącił parchate oręże, które miało wywołać bratobójczy przelew krwi między Rosjanami a Polakami.
  Po tym wystąpieniu Gospodina Putina nie ma sensu, żeby Kalksztajny, Szechtery, Sakievtce, wysyłały Polaków na front wojny z "ruskim ludem".
  Przecież Putin żydom "oddał" Polskę!
  Tym samym wytrącił polskojęzycznym parchom ostatni argument.

  Tylko czy Polacy zrozumieją?

  NIE. NIE ZROZUMIEJĄ.
 • @Pedant 21:27:17
  Ale masz Pan skojarzenia.
  Chociaż nawet w tym - jest "smuga cienia".
 • @Kmieć 21:59:40
  -------------
  "Przecież Putin żydom "oddał" Polskę!"
  -------------
  Jeżeli Polskę światowy, czarci pomiot wcisnął kiedyś po II WŚ w objęcia ZSRR - a wcisnął - to potem ją z tych objęć zabrał aby ją wcisnąć tym razem - w objęcia "Brukseli" - z deszczu pod rynnę - gdzie rynną leje się nie deszczówka - a tym razem - siarka ze smołą.
  Nie widzę w tym żadnej roli Putaina. Żadnej!
  Wniosek?
  Owszem - światowy czarci pomiot zaprzągł ostatnio Putina - aby ten dołożył do pieca na którym od dawna grillowane są sieroty po Polsce w atrapie Polski - bo chodzi o jakieś nowe sku**ysyństwo, które chce się wyrządzić w/w sierotom po Polsce - może nawet większego kalibru - niż ten złowieszczy ciąg cyferek - 447.
 • WPS
  Miło od czasu do czasu przeczytać głos rozsądku - coraz rzadszy na tym portalu.
 • @ikulalibal 15:28:09
  Dokładnie. Amerykanie to szybko zrozumieli.
 • @Wican 14:49:48
  Amerykanie to szybko zrozumieli, to, czyli krzywdę Niemców, i co? Postanowili odbudować Niemcy, aby mogły się zrewanżować?

  Ile na tym zarobili ?

  No więc kto jest winien wybuchu 2WŚ?
 • @demonkracja 09:09:25
  "Polskę światowy, czarci pomiot wcisnął kiedyś po II WŚ w objęcia ZSRR"

  To nie żaden "czarci pomiot" wcisnął, tylko geografia. Polska była na drodze do Berlina.

  Jak mi Pan nie wierzy, proszę popatrzeć się na mapę.
 • @interesariusz z PL 19:59:00
  "No więc kto jest winien wybuchu 2WŚ?"

  Jak kto kto? Francja!

  W 1919 Francuzi (wbrew Anglikom i Amerykanom)wymogli nałożenie na Niemcy zbyt wielkich i rujnujących reparacji.To zaczęło spiralę konfliktów i chaosu.
 • @Pedant 20:11:46
  Tak spirala mogła się nakręcić tylko w przypadku zewnętrznego wsparcia Niemiec. Do tego zmierzało moje pytanie.
 • @interesariusz z PL 20:23:01
  "Tak spirala mogła się nakręcić tylko w przypadku zewnętrznego wsparcia Niemiec."

  Wcale nie tylko. Niemcy potrafią się sami nakręcać. Nie zawsze musi być tajemniczy magik za zasłoną pociągający sznurki.
 • @Pedant 20:27:08
  Powiem tak, nie jestem historykiem, ani szczególnie pilnym uczniem historii,
  nie chce mi się studiować tych spraw teraz, tylko po to, aby udzielić odpowiedzi,

  tym niemniej, każdy dostrzega absurdalność sytucji, w której przegrane państwo pod kontrolą wrogów, ze zobowiązaniami płatniczymi z tytułu repracji wojennych, bez sojuszników, bo Austrowęgier już nie ma, w ciągu 20 lat potrafi zdobyć wystarczającą siłę, aby się odegrać na przeciwnikach, których jest wielu, którzy wspaniale się rozwijają, bo panują nad całym światem, między innymi nad zagarniętymi niemieckimi koloniami.

  Ktoś im wyraźnie sprzyjał.
 • bardzo mnie niepokoi,
  że utalanie porządku w Libii odbywa się w Berlinie, jakby znowu Niemcy zamierzały przejąć północną Afrykę, i to z udziałem Turcji.
 • @interesariusz z PL 19:59:00
  Nie chodzi o krzywdę, ale o realne podejście. Zresztą, ja piszę o I wojnie i okresie po niej. Niemcy upokorzono, ale nie dobito. Choć poważnie okaleczono. Jednak nie dobito. Można było to zrobić, choćby przekazując całe Warmię i Mazury Polsce, a wysiedlając stamtąd Niemców.
  Niemcy to zbyt duże państwo europejskie, aby zrobić tak jak zrobiono. Dla każdego przeciętnego obserwatora, było oczywistym, że wkrótce będzie dogrywka I wojny.
 • @interesariusz z PL 20:23:01
  Wcale nie. Niemcy mają i mieli wysarczający potencjał, aby samemu rozpocząć nową wojnę, choć na mniejszą skalę. Z Czechosłowacją i Polską. I na tym kończąc
 • @Wican 21:09:01
  I co przekazanie jezior zmieniłoby?

  Przemysł niemiecki byłby tak samo odbudowany.
 • @interesariusz z PL 20:37:39
  "każdy dostrzega absurdalność sytucji, w której przegrane państwo pod kontrolą wrogów, ze zobowiązaniami płatniczymi z tytułu repracji wojennych, bez sojuszników, bo Austrowęgier już nie ma, w ciągu 20 lat potrafi zdobyć wystarczającą siłę"

  Ja nie dostrzegam tej "absurdalności". Niemcy to potężny utalentowany naród a nie jakieś Burkina Faso za przeproszeniem.

  Ja bym ich tak nie lekceważył. Ale to tylko moja skromna opinia.

  https://www.youtube.com/watch?v=cT3ozaNvA-k
 • @interesariusz z PL 21:17:00
  Ale gdy Niemcy były rozdzielone, to oczywistym było, że będą dążyć do połączenia terenów z niemiecką ludnością. W XVIII wieku przez to, motorem napędowym rozbiorów Polski, były Prusy.
  Bo należy tutaj patrzęć przez ogólny stan równowagi w Europie., a nie przez pryzmat mniejszych państw. Tak po prostu jest.
  Niemcy należy przyjąć, tak jak Rosję. One po prostu istnieją i są silne. Należy się z tym pogodzić i próbować dostosować do rzeczywistości.
 • @Pedant 21:20:18
  "Niemcy to potężny utalentowany naród" nadludzi. Nadludzi, których garstka może się przeciwstawić całemu światu nieudaczników, czyli podludzi.
 • @Wican 21:35:19
  Nie neguję istnienia Niemiec,

  neguję tylko, że za czasów Hitlera odbudowali państwo samodzielnie.
 • @interesariusz z PL 22:00:55
  "neguję tylko, że za czasów Hitlera odbudowali państwo samodzielnie."

  A kto miał siłę aby im pomóc? Amerykanie za oceanem, wygrzebujący się z Wielkiej Depresji? Francuzi? Anglicy?

  Wzięli się do roboty.
 • @Pedant 22:19:22
  Pewnie byli tacy, co na owej "depresji za oceanem" nieźle się dorabiali,

  ponadto wojna to bardzo lukratywny interes, warto było w Niemcy zainwestować.
 • @interesariusz z PL 22:49:28
  "Pewnie byli tacy, co na owej "depresji za oceanem" nieźle się dorabiali,
  ponadto wojna to bardzo lukratywny interes, warto było w Niemcy zainwestować."

  Wracam do tematu, bo nasuwa się tu ciekawy aspekt. Tak, byli bogacze za oceanem, ale wypisanie czeku czy otwarcie kredytu w banku nie zastąpi millionów rąk chętnych do pracy.

  Most robotnicy z inzynierami mogą postawić bez bankiera, jeśli rząd ich zorganizuje. Bankier bez rządu i pracowników może nic.

  Pieniądz jest tylko symbolem organizującym wymianę realnych dóbr. I to niemieccy faszyści zrozumieli.
 • @Pedant 10:01:35
  "Most robotnicy z inzynierami mogą postawić bez bankiera, jeśli rząd ich zorganizuje. Bankier bez rządu i pracowników może nic.
  Pieniądz jest tylko symbolem organizującym wymianę realnych dóbr."

  Są dwa rodzaje inwestycyjnej pomocy. Pierwsza to dostarczenie pieniądza na procent aby przejąć część wypracowanej nadwyżki. Druga to wysłanie sprzętu, materiałów i pracowników, tak jak robią to teraz Chinczycy w Afryce.
 • @interesariusz z PL 22:00:55
  Ale to zrobili bo byli atrakcyjni dla inwestorów. I obce inwestycje starali się wykorzystać we własnym interesie.
 • @Pedant 10:01:35
  Zbytnie filozofowanie,

  tak było kiedyś, tysiąclecia temu,

  w obecnych czasach, kiedy każdy jest wart tyle, ile ma pieniędzy, a człowiek nic nie wart, nie ma prawa do życia, rozsupłanie mieszka z piniędzmi kreuje rzesze chętne do wszystkiego, a nie tylko pracy, tylko aby coś z tej życiodajnej siły, mamony, uszczknąć.

  Jeśli robotnicy z inżynierami są w statnie postawić most bez bankiera, to każdy z tych robotników powinien sobie postawić własny dom bez bankiera.

  I tak było kiedyś, stawiało się lepiankę, albo iglo, teraz nie da rady.

  Bankier może wszystko, tj. zarządzać i rządem, i pracownikami. To on rozdaje prawo do życia.

  Nie wiem, co niemieccy faszyści, czy też naziści, zrozumieli. Jedno jest pewne. Nie daliby rady bez cichego wsparcia.
 • @Pedant 10:19:40
  Najważniejszym wsparciem jest przedkupno produktu.
 • @Wican 12:43:58
  To właśnie napominałem, inwestycja w wojnę jest lukratywna.

  Warto się przyjrzeć, kto inwestuje w trzecią.

  Obawiam się tylko, że inwestują również ci, co nie mają szans wygrać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031