Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16533 komentarze

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis Vox populi (39+), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To już koniec świata, jaki znamy"

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"To już koniec świata, jaki znamy"

 

 

 
Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn: "Należy się faktycznie spodziewać do 70 proc. zarażonych osób, chyba że wcześniej zostanie opracowana skuteczna szczepionka". 80 proc. zarażonych osób przejdzie chorobę bezobjawowo.

We Włoszech zmarło 44%, tylko 56% wyzdrowiało. Wyznacza to perspektywę szans dla chorych. Prawie co drugi umrze.

Nasz poddany kwarantannie generał Mika, czuje się dobrze, nie ma objawów choroby. Prawdopodobnie zaraził się w Niemczech od włoskiego generała Fariny, który też nie miał i nie ma żadnych objawów.

Pojawiły się doniesienia, iż koronawirus z Wuhan, SARS-CoV-2, jest zaraźliwy podczas bezobjawowego okresu inkubacji, który trwa do dwóch tygodni.

Tak więc zarażeni wirusem, zarówno ci, którzy zachorują z pełnymi objawami, jak i ci, którzy przejdą chorobę niezauważalnie i nieświadomie, są nosicielami infekcji, zarażającymi innych.

We Włoszech należy się obawiać każdego, nawet tych, co wyglądają na zdrowych i doskonale funkcjonują w populacji.

Nie jest znane powinowactwo krzyżowe wirusa z innymi czynnikami. Nie wiadomo, czy umierają ludzie o określonych genach, czy może pijący kawę, albo pijący herbatę.

Jeśli pełne objawy rozwijają się tylko u ludzi osłabionych, to paradoksalnie, najbezpieczniej jest się kontaktować z chorymi na inne choroby. Takie osoby są naturalnymi czujnikami wykrywającymi zarazę.

Możliwe więc, że wszyscy staniemy się nosicielami, mimo woli zabijającymi emerytów, chorych i osłabionych, z którymi się kontaktujemy. Pojawił się naturalny biologiczny wróg ludzkości, który dokona selekcji "naturalnej". Ciekawe jest, że ów selekcjoner działa zgodnie z "zasadami ekonomi". Ale nie cieszmy się nadmiernie, każde osłabienie jakimś czynnikiem będzie oznaczać również kłopoty dotąd beztroskiego nosiciela. Wygląda na to, że wirus uzdrowi system emerytalny..


Płuca Chińczyków, którzy zmarli w wyniku choroby COVID-19, wykazują znaczne zmiany, podobne do tych spowodowanych przez wirusy SARS i MERS, które sugerują, iż również płuca osób "wyleczonych" są nieodwracalnie uszkodzone. Peng Zhiyong stwierdził, iż "teraz najważniejsze jest podjęcie działań na wczesnym etapie choroby, aby chronić płuca pacjentów przed nieodwracalnym zwłóknieniem". Już wcześniej "The Lancet" donosił na podstawie badań skanów pacjentów z COVID-19, że w płucach pacjentów pojawiły się zmiany śródmiąższowe sugerujące rozwój zwłóknienia.

Coraz więcej wypuszczonych ze szpitali wyleczonych ponownie zapadło na chorobę. W Chinach około 14%. Lekarze podejrzewają wirusa o zdolność do pozostawiania w "stanie uśpienia". Stan uśpienia to ustąpienie objawów klinicznych i brak wirusów w wydzielinach. Potem objawy wracają, a badania znów wykazują obecność wirusa. Możliwe, że w organizmach wypisanych pacjentów wciąż są wirusy lub fragmenty ich materiału genetycznego.

Wirus zadaje się uszkadzać nie tylko płuca, ale i nerki, serce, a zwłaszcza układ moczowy i rozrodczy. Dla mężczyzn kończy się bezpłodnością. Tak więc ostra niewydolność płucna jest objawem maskującym wszelkie inne konsekwencje choroby. Zdaniem ekspertów winowajcą jest Angiotensin Converting Enzyme 2 (ACE2), jeden z głównych receptorów pośredniczących w przedostawaniu się koronawirusa do komórek. ACE2 wykazuje wysoką ekspresję w komórkach cewek nerkowych, komórkach Leydiga i komórkach w przewodach nasiennych w jądrach. Uszkodzenia potęgują stosowane środki przeciwwirusowe. Jak dotąd lekarze przede wszystkim starają się opanować u osób zainfekowanych ostrą niewydolność oddechową, pomijając jednocześnie pozostałe dolegliwości.

Pozostaje pytanie o możliwość rozsiewania zarazy przez osoby przechodzące infekcję bezobjawowo, i czy rzeczywiście owa infekcja przebiega bezobjawowo, jakby tak dokładnie niedoszłych pacjentów przebadać. No i jeszcze jedno. Czy wirus pozostanie już w organizmach na stałe, i jakakolwiek inna infekcja, osłabienie, go zaktywizuje.

Takiej choroby dotąd nie znaliśmy. Pytanie, kto ją wylazł, natura, czy jakiś zdolny, a szalony, naukowiec.

Promyk nadziei daje zakwestionowanie specyficzności badania na obecność COVID-19, tj. wiele wyników badań jest fałszywie dodatnich. Osoby przechodzące bezobjawowo mogą więc w ogóle nie być zarażone, a więc nie zarażają innych.

 

Jednak przedmioty też zarażają, nie tylko ludzie. Wg badań Uniwersytu Princeton, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia: koronawirus na powierzchni miedzianej utrzymuje się przez cztery godziny, kartonowej przez dobę, a na plastikowej i stali nierdzewnej od dwóch do trzech dni. W powietrzu może unosić się do trzech godzin.
 
  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

.


 

 

 Z nowym rokiem wszystkim życzę, aby naród mieszkający między Odrą a Bugiem się ucywilizował.

.

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

"Doświadczenia medyczne na  Polakach"

interesariusz.neon24.pl/post/153500,quo-vadis-vox-populi-38-wojna-o-nasze-dusze

"Spełnione marzenie libertarian"

interesariusz.neon24.pl/post/153324,quo-vadis-vox-populi-37-wojna-o-nasze-dusze

"Karetka z licytacji"

interesariusz.neon24.pl/post/153194,quo-vadis-vox-populi-34-wojna-o-nasze-dusze

"POprawianie statystyk zamiast usprawniania ruchu"

interesariusz.neon24.pl/post/153142,quo-vadis-vox-populi-33-wojna-o-nasze-dusze

 "Już wiemy, po co nam Europa"

interesariusz.neon24.pl/post/153014,quo-vadis-vox-populi-32-wojna-o-nasze-dusze

"Czy aby na pewno zabijają nas zgodnie z procedurą?"

interesariusz.neon24.pl/post/152950,quo-vadis-vox-populi-31-wojna-o-nasze-dusze

"A prawa do życia brak"

interesariusz.neon24.pl/post/152925,quo-vadis-vox-populi-30-wojna-o-nasze-dusze

 "Wojna w Unii Europejskiej"

interesariusz.neon24.pl/post/152883,quo-vadis-vox-populi-29-wojna-o-nasze-dusze

"Hulaj dusza, władzy nie ma"

interesariusz.neon24.pl/post/152679,quo-vadis-vox-populi-27-wojna-o-nasze-dusze

 "Igrali, igrali, i się doigrali"

interesariusz.neon24.pl/post/152607,quo-vadis-vox-populi-26-wojna-o-nasze-dusze

"Gadu, gadu, ale nie po strachu"

interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze

"gorycz bezsilności"

interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze

"Śmierć z powietrza"

interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

"Putin stracił cierpliwość"

interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • @Autor
  Panikarz
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:49:56
  Trumpek chyba też dał w beret.
 • Czechy nas wyprzedziły, tam się można zebrać w co najwyżej 30 osób
  i jest stan wyjątkowy.

  Kiedy nasze władze zaniechają działań na pół gwizdka. Mojej znajomej z Berlina nawet nie mierzyli temperatury na granicy. Nie zamknęli granic, jak we włoszech między poszczególnymi regionami. Nie produkują wszystkiego pełną parą, jak podczas wojny, a posiadający zapasy środków odkażających robią fortuny.

  To jest wojna. Nawet gdyby nie było prawdą, że wirus jest sztucznie wytworzony jako agresywna broń biologiczna.

  WOJNA. Władzom brakuje odwagi, by to przyznać, dlatego nie podejmują wszystkich możliwych, opresyjnych działań, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

  To jest zaraza !!! Dawniej izolowano i zabijano chorych. Oczwiście, w naszych czasach nikt do zabijania nie namawia, ale izolacja w cywilizowanych warunkach, jak najbardziej.

  Na całym świecie brakuje środków opatrunkowych, dezynfekujących, kombinezonów. W internecie są Polacy, którzy importowali takie środki z Polski do Chin. Co teraz, gdy w Polsce wirus zaczyna zbierać żniwo?

  Natychmiast należy zwolnić zapasy wojenne oraz rozpocząć wszelkimi siłami produkcję wszystkiego, co pomoże opanować sytuację. Dlaczego na każdym przystanku nie ma stojaka z płynem do dezynfekcji? Dlaczego na pętlach tramwaje nie są sterylizowane? Dlaczego nie powstają z pańtwowej inicjatywy służby dostarczające żywność tym, którzy chcą się odizolować we własnych mieszkaniach?

  Dlaczego przesyłki polecone są nadal podpisywane przez odbiorcę? Winny być dostarczane pod drzwi, po upewnieniu się, że odbiorca jest za nimi, i sobie podniesie. A w ogóle to zawiesić na jakiś czas terminy i dostarczanie wezwań do tego, czy owego. Przedłużyć termin odbioru na poczcie.

  Zamknąć wszystko, co niepotrzebne do życia. "Tylko świnie siedzą w kinie." Pamiętacie?

  Ilość badań na koronawirusa jest znikoma. Nie jesteśmy w stanie wyłuskać chorych i zarażonych.

  Rząd nie staje na wysokości zadania. Sami musimy o siebie zadbać, sami się odizolować od innych. Zaprzestać spotkań towarzyskich i rodzinnych. Kontakt przez telefon lub internet.

  Podzieleni na małe grupy po dwóch tygodniach będziemy już wiedzieli, które grupy podłapały infekcję, pozostali będą mogli wrócić do życia.

  Można wytypować i zbadać jedną osobę w każdej samowyizolowanej rodzinie. W ten sposób szybciej wyłowi się ogniska zarazy.
 • Zasadnicze pytnie
  to ile utrzymuje się na chlebie ?
 • dr n. med. Jerzy Miłkowski
  "Wirus Covid-19 atakuje końcowy odcinek drzewa oddechowego, zwłaszcza pneumocyty typu II - ważne komórki pęcherzyków płucnych. Skutkuje to niedoborami surfaktanta, pęcherzyki zapadają się, nie ma wymiany gazowej z krwią, efekt końcowy jakby komuś zabrać jedno płuco. Tlen jako lekarstwo nie wystarcza, gaz do oddychania musi być podawany pod ciśnieniem, aby rozprężyć zapadnięte pęcherzyki. Zwykle w polskim szpitalu powiatowym mamy tylko kilka respiratorów na OIOMie. "
 • we Włoszech nadal umiera 45% osób, które przeszły chorobę
  1258 osób wypisanych
  1016 zmarło
 • Chiny wyprzedzają wszystkich
  oficjalnie zmarło tam tylko 5% !!! dane z całej epidemi, która trwa trzy misiące,

  dla porównania, początek epidemi w USA, to 57% zgonów !!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031