Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
734 posty 16531 komentarzy

interesariusz

interesariusz z PL - cóż to może znaczyć ? .

+ Quo vadis Vox populi (39++), Wojna o nasze dusze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To już koniec świata, jaki znamy - hucpa, ze śmierci"

 

 

 Interesariusz: Wojna o nasze dusze

 

 

 
"To już koniec świata, jaki znamy - hucpa, ze śmierci"

 

 

 
Są tacy, co twierdzą, że to, co robią rządy i mendia, to hucpa, rozdmuchiwanie jakiś tam zarażeń do rozmiarów pożogi. Podobno grypa szybciej się rozprzestrzenia, i zbiera większe żniwo. A w przypadku wirusa
  SARS-Cov-2 liczba zgonów doprawdy znikoma, a i zarazić się trudniej. Nie ma o co kruszyć kopii, no chyba, że cel hucpy jest całkiem inny. Nie jest ważny cel, tylko środki.

Nie będę polemizował na rzeczowe argumenty. Zadam jednak pytanie. W Polsce na drogach ginie rocznie około 3000 osób, powiedzmy 10 każdego dnia. A jednak wielu z Was jeździ, albo autem, albo autobusem. Dlaczego ? Dziesięciu ginie każdego dnia!?

 

Abrakadabra. Nie ma wypadków. Wcale. Za to lata dron, i uśmierca 10 kierowców na dzień, według własnego upodobania. Powtarzam, codziennie uśmierca 10 kierowców, wybranych według nieznanego algorytmu. Co wtedy? Ilu z Was chciałoby zasiąść za kółkiem?

Czy już rozumiecie, dlaczego wirus powoduje taką panikę przy takiej "nikłej" liczbie ofiar?

------------------------------------------------------------

Prof. Marcin Drąg z Politechniki Wrocławskiej z zespołem rozpracował enzym, którego działanie może być kluczowe dla walki z koronawirusem SARS-CoV-2 --- proteaza SARS-CoV-2 Mpro - który tnie białka obecne w wirusie. Zahamowanie działania tego enzymu powoduje, że wirus ginie.

 

 

------------------------------------------------------------- 12.3.2020

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn: "Należy się faktycznie spodziewać do 70 proc. zarażonych osób, chyba że wcześniej zostanie opracowana skuteczna szczepionka". 80 proc. zarażonych osób przejdzie chorobę bezobjawowo.

We Włoszech zmarło 44%, tylko 56% wyzdrowiało. Wyznacza to perspektywę szans dla chorych. Prawie co drugi umrze.

Nasz poddany kwarantannie generał Mika, czuje się dobrze, nie ma objawów choroby. Prawdopodobnie zaraził się w Niemczech od włoskiego generała Fariny, który też nie miał i nie ma żadnych objawów.

Pojawiły się doniesienia, iż koronawirus z Wuhan, SARS-CoV-2, jest zaraźliwy podczas bezobjawowego okresu inkubacji, który trwa do dwóch tygodni.

Tak więc zarażeni wirusem, zarówno ci, którzy zachorują z pełnymi objawami, jak i ci, którzy przejdą chorobę niezauważalnie i nieświadomie, są nosicielami infekcji, zarażającymi innych.

We Włoszech należy się obawiać każdego, nawet tych, co wyglądają na zdrowych i doskonale funkcjonują w populacji.

Nie jest znane powinowactwo krzyżowe wirusa z innymi czynnikami. Nie wiadomo, czy umierają ludzie o określonych genach, czy może pijący kawę, albo pijący herbatę.

Jeśli pełne objawy rozwijają się tylko u ludzi osłabionych, to paradoksalnie, najbezpieczniej jest się kontaktować z chorymi na inne choroby. Takie osoby są naturalnymi czujnikami wykrywającymi zarazę.

Możliwe więc, że wszyscy staniemy się nosicielami, mimo woli zabijającymi emerytów, chorych i osłabionych, z którymi się kontaktujemy. Pojawił się naturalny biologiczny wróg ludzkości, który dokona selekcji "naturalnej". Ciekawe jest, że ów selekcjoner działa zgodnie z "zasadami ekonomi". Ale nie cieszmy się nadmiernie, każde osłabienie jakimś czynnikiem będzie oznaczać również kłopoty dotąd beztroskiego nosiciela. Wygląda na to, że wirus uzdrowi system emerytalny..


Płuca Chińczyków, którzy zmarli w wyniku choroby COVID-19, wykazują znaczne zmiany, podobne do tych spowodowanych przez wirusy SARS i MERS, które sugerują, iż również płuca osób "wyleczonych" są nieodwracalnie uszkodzone. Peng Zhiyong stwierdził, iż "teraz najważniejsze jest podjęcie działań na wczesnym etapie choroby, aby chronić płuca pacjentów przed nieodwracalnym zwłóknieniem". Już wcześniej "The Lancet" donosił na podstawie badań skanów pacjentów z COVID-19, że w płucach pacjentów pojawiły się zmiany śródmiąższowe sugerujące rozwój zwłóknienia.

Coraz więcej wypuszczonych ze szpitali wyleczonych ponownie zapadło na chorobę. W Chinach około 14%. Lekarze podejrzewają wirusa o zdolność do pozostawiania w "stanie uśpienia". Stan uśpienia to ustąpienie objawów klinicznych i brak wirusów w wydzielinach. Potem objawy wracają, a badania znów wykazują obecność wirusa. Możliwe, że w organizmach wypisanych pacjentów wciąż są wirusy lub fragmenty ich materiału genetycznego.

Wirus zadaje się uszkadzać nie tylko płuca, ale i nerki, serce, a zwłaszcza układ moczowy i rozrodczy. Dla mężczyzn kończy się bezpłodnością. Tak więc ostra niewydolność płucna jest objawem maskującym wszelkie inne konsekwencje choroby. Zdaniem ekspertów winowajcą jest Angiotensin Converting Enzyme 2 (ACE2), jeden z głównych receptorów pośredniczących w przedostawaniu się koronawirusa do komórek. ACE2 wykazuje wysoką ekspresję w komórkach cewek nerkowych, komórkach Leydiga i komórkach w przewodach nasiennych w jądrach. Uszkodzenia potęgują stosowane środki przeciwwirusowe. Jak dotąd lekarze przede wszystkim starają się opanować u osób zainfekowanych ostrą niewydolność oddechową, pomijając jednocześnie pozostałe dolegliwości.

Do powikłań Dr Fu-Sheng Wang dolicza nieprawidłową pracę wątroby. W trakcie odnotowuje się nieprawidłowe poziomy aminotransferazy alaninowej (ALAT) i aminotransferazy asparaginianowej. Stopień trwałego uszkodzenia wątroby nie jest jeszcze znany.

Pozostaje pytanie o możliwość rozsiewania zarazy przez osoby przechodzące infekcję bezobjawowo, i czy rzeczywiście owa infekcja przebiega bezobjawowo, jakby tak dokładnie niedoszłych pacjentów przebadać. No i jeszcze jedno. Czy wirus pozostanie już w organizmach na stałe, i jakakolwiek inna infekcja, osłabienie, go zaktywizuje.

Takiej choroby dotąd nie znaliśmy. Pytanie, kto ją wylazł, natura, czy jakiś zdolny, a szalony, naukowiec.

Promyk nadziei daje zakwestionowanie specyficzności badania na obecność COVID-19, tj. wiele wyników badań jest fałszywie dodatnich. Osoby przechodzące bezobjawowo mogą więc w ogóle nie być zarażone, a więc nie zarażają innych.

 

Jednak przedmioty też zarażają, nie tylko ludzie. Wg badań Uniwersytu Princeton, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles i amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia: koronawirus na powierzchni miedzianej utrzymuje się przez cztery godziny, kartonowej przez dobę, a na plastikowej i stali nierdzewnej od dwóch do trzech dni. W powietrzu może unosić się do trzech godzin.
 
  Ostatecznie, mamy czasy ostateczne. Warto o tym pamiętać.


Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/news-konwencja-solidarnej-polski-w-sprawie-reformy-sadownictwa,nId,4315340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

.


 

 

 Z nowym rokiem wszystkim życzę, aby naród mieszkający między Odrą a Bugiem się ucywilizował.

.

+ przed tytułem oznacza uzupełnienie notki, każdy kolejny, kolejne

 i

interesariusz.neon24.pl/

 

Poprzednia notki:

"Doświadczenia medyczne na  Polakach"

interesariusz.neon24.pl/post/153500,quo-vadis-vox-populi-38-wojna-o-nasze-dusze

"Spełnione marzenie libertarian"

interesariusz.neon24.pl/post/153324,quo-vadis-vox-populi-37-wojna-o-nasze-dusze

"Karetka z licytacji"

interesariusz.neon24.pl/post/153194,quo-vadis-vox-populi-34-wojna-o-nasze-dusze

"POprawianie statystyk zamiast usprawniania ruchu"

interesariusz.neon24.pl/post/153142,quo-vadis-vox-populi-33-wojna-o-nasze-dusze

 "Już wiemy, po co nam Europa"

interesariusz.neon24.pl/post/153014,quo-vadis-vox-populi-32-wojna-o-nasze-dusze

"Czy aby na pewno zabijają nas zgodnie z procedurą?"

interesariusz.neon24.pl/post/152950,quo-vadis-vox-populi-31-wojna-o-nasze-dusze

"A prawa do życia brak"

interesariusz.neon24.pl/post/152925,quo-vadis-vox-populi-30-wojna-o-nasze-dusze

 "Wojna w Unii Europejskiej"

interesariusz.neon24.pl/post/152883,quo-vadis-vox-populi-29-wojna-o-nasze-dusze

"Hulaj dusza, władzy nie ma"

interesariusz.neon24.pl/post/152679,quo-vadis-vox-populi-27-wojna-o-nasze-dusze

 "Igrali, igrali, i się doigrali"

interesariusz.neon24.pl/post/152607,quo-vadis-vox-populi-26-wojna-o-nasze-dusze

"Gadu, gadu, ale nie po strachu"

interesariusz.neon24.pl/post/152501,quo-vadis-vox-populi-24-wojna-o-nasze-dusze

"gorycz bezsilności"

interesariusz.neon24.pl/post/152483,quo-vadis-vox-populi-23-wojna-o-nasze-dusze

"Śmierć z powietrza"

interesariusz.neon24.pl/post/152420,quo-vadis-vox-populi-22-wojna-o-nasze-dusze

"Putin stracił cierpliwość"

interesariusz.neon24.pl/post/152329,quo-vadis-vox-populi-21-wojna-o-nasze-dusze

"Cytaty na czasie - anarchia w domiarze niesprawiedliwości"

interesariusz.neon24.pl/post/152088,quo-vadis-vox-populi-20-wojna-o-nasze-dusze

"Vera Jourova nową wyrocznią zamiast Timmermansa"

interesariusz.neon24.pl/post/151799,quo-vadis-vox-populi-19-wojna-o-nasze-dusze

"pieszy wpadł pod auto"

interesariusz.neon24.pl/post/151796,quo-vadis-vox-populi-18-wojna-o-nasze-dusze

"Europejska tyrania => śmieciowy interes"

interesariusz.neon24.pl/post/151304,quo-vadis-vox-populi-17-wojna-o-nasze-dusze

"W du.ie mam Polskę"

interesariusz.neon24.pl/post/151136,quo-vadis-vox-populi-16-wojna-o-nasze-dusze

KOMENTARZE

 • @interesariusz z PL
  Dobry tekst. 5* . Dobrze że gamonie z dojnej zmiany już wymyślili lekarstwo . Salute . https://www.youtube.com/watch?v=VNJlzHhbV5M&feature=emb_logo
 • @Repsol 16:18:29
  Jeszcze nie lekartstwo, ale słabe miejsce wirusa.
 • @Autor
  No to Szanowny już nie ma szans. Wirus wykończy Szanownego bezobjawowo. Nawet nie będzie wiedział kiedy i dlaczego.
  Perfidne jest to, że taki wirus może udawać kogoś innego i atakować niewinnych pod pozorem, że chce ich tylko przetestować.
  Stąd samo testowanie jest groźne.

  Efektywnie - każdy w końcu na tego wirusa umrze i to bezobjawowo - w statystykach może to nawet nie być odnotowane. I to jest problem.
 • @interesariusz z PL 16:21:59
  Zobacz co ci panikarze wymyślili , jak to Kula Lis pisze przestańcie szerzyć panikę .Nie powielajcie kłamstw . No to mu jego idole odpowiedzieli . Szef KPRM poinformował, że nawet 100 tys. osób może być objętych kwarantanną w najbliższych godzinach. - Będziemy mieli bardzo znaczący wzrost osób, które są poddane kwarantannie. Wczoraj to było nieco ponad dwa tysiące, w tej chwili ta liczba szacujemy że dojdzie od kilkudziesięciu, a może nawet stu tysięcy. W związku z tym patrole policji będą też wzmocnione przez wojsko. Mówię zarówno o WOT, jak i wojskach operacyjnych. Po prostu czeska komedia . Salute :)))
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:50:05
  //każdy w końcu na tego wirusa umrze i to bezobjawowo - w statystykach może to nawet nie być odnotowane. I to jest problem.//

  Problemem jest to, że teraz to każdy zgon może (i pewnie wiele jest) podciągnięty pod koronnego świrusa.

  Hucpa, Panie, hucpa...

  https://treborok.files.wordpress.com/2016/09/01-kc2.jpg

  P.S. Gdy w czasie II WŚ zginął żyd-homoseksualista, to był liczony co najmniej dwa razy: raz jako żyd, a raz jako homoseksualista... I tak w hologramie ginęło dwóch żydów...
 • @Repsol 16:56:04
  Szanowny,

  moja notka jest w zasadzie odpowiedzią na słowa tego Pana gdzieś tam, w witrynie, Pana, którego lubię, ale który często, a zwłaszcza tą sytuację, widzi do góry nogami.

  Jak zgaduję, bo wyczytać mi co nieco trudno z twoich słów, jak nie wirus, to inny dopalacz szumi mi w głowie, podzielasz opinię, że tamci panikarze, ja panikarz, a w ogóle to nie warto reagować.

  Chińczycy też tak myśleli. Z początku. Po co łapać wściekłego psa. Ilu może pokąsać, no i ilu?
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:50:05
  SZanowny, zupełnie nie kumam uwagi, Pan mi wybaczy, że nie odpowiem.
 • @Kmieć 17:04:54
  Pozdrawiam trzeźwo myślącą osobę, w tym wypadku nieco może zbyt trzeźwą, oczywiście, można się śmiać z Telimeny, jak podskakuje i wydziwia, ale Panie, te mrówki, te mrówki, są doprawdy nieznośne.
 • @interesariusz z PL 19:59:34
  Ja tylko stwierdzam że procedury kiedyś były , natomiast obecnie gamonie tylko łokciami potrafią się witać . No i oczywiście państwo zdało egzamin . Podobno
 • @Repsol 20:16:43
  Moim zdaniem to zdanie egzaminu nie było celujące. Niestety, w przypadku takiej infekcji wszystkie tropy (zarażonych i ich kontakty), trzeba było śledzić publicznie i od początku, albo zamykać szlaki ich przemieszczania się.

  We Wrocławiu "złapano" dwóch, co chodzili do centrum handlowego. Nie wiem, czy centrum będzie zamknięte, ale ogłoszenia dla wszystkich klientów tego sklepu nie ma. Ogłoszenia typu, mogliście mieć kontakt z wirusem, nie lekceważcie ewentualnych objawów.

  Mój znajomy miał jakby atak wirusa, wszystkie objawy, które na razie ustąpiły w ciągu doby. Nie wiadomo co to było, ale nigdzie nie poszedł, nie zgłosił się. Patrzy na sytuację ze swojej perspektywy i swojej woli życia. Nie pomyślał, że inni, których "uściskał" mogą zdechnąć, gdy on żyje.

  A rząd. Co wymyślił? Monopol na środki do dezynfekcji. Zakaz handlu nimi w sieci, aby ukrucić zyski spekulantów. Gdyby tu była jeszcze komuna, to każdy miałby te środki, mydło, płyny, rękawiczki, maseczki, w skromnych ilościach "na kartki". To są działania pozorne.

  Gdzie jest zorganizowana opieka nad seniorami i półkalekami, którzy o opiekę społeczną nigdy się nie prosili, ale w tej sytuacji ich potrzebują?

  Doprawdy, rząd tylko bryluje w TV, przepisy zaostrza, ale mało co pomaga. Płyn do "mycia" rąk co prawda zwolniony z akcyzy, ale i tak na tyle drogi, że nie stoi na każdym przystanku, i na każdym rogu, w każdym sklepie, do bezpłatnego korzystania. Idę o zakład, że jak nikt nie wymyśli, jak go uzdatnić na pitny, to będzie zalegał.
 • @interesariusz z PL 20:29:59
  Nawet tu zadbano żeby ostrzyc baranów . Salute . https://www.wiesci24.pl/2020/03/14/pis-zarabia-straszeniu-polakow-panstwowa-spolka-zostala-monopolista-i-sprzedaje-plyn-do-dezynfekcji-rak-dwa-razy-drozej/
 • Wirus uwolniony przez wirusa
  ponieważ wirus - o którym mówił kiedyś sam Jezus Chrystus - że po owocach... i tak dalej - też się uczy.
 • @Repsol 20:44:20
  czy ja dobrze słyszałem? Premier funduje dzianym młodym wykszstałconym lotnicze powroty z wojaży po kanarach i berumudach z pieniędzy zabieranych w podatkach przemierającym z głodu emerytom, oferując przeloty do zamkniętej dla samolotów rejsowych Polski.

  O co tu chodzi?
 • @Repsol 20:44:20
  Cena ceną, ale po co komu baniak 5 litrów?

  Powinien być mały psikacz noszony ze sobą, albo stojaki do użytku publicznego.
 • @interesariusz z PL 21:22:30
  Bo są teraz równi i równiejsi . Przypominam że maturzysta M.M. to były doradca Tfu ska , to na co Amigo niby mamy liczyć ?. Salute .
 • Podtytuł ostatnich notek jest wart zapamiętania
  ---------- "To już koniec świata, jaki znamy" ----------

  coraz więcej "panikarzy" tak uważa.

  Członek Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca włoskiego ministra zdrowia, profesor Walter Ricciardi:

  Ta pandemia zmieni świat, chorują wszyscy i wiele osób umiera.

  Niestety, docenić celność tego stwiedzenia będą mogli tylko ci, co przeżyją.
 • @interesariusz z PL 21:33:13
  Podobnie sądzę po przeczytaniu W.Ricciardi .Depopulacja staje się faktem , takie są skutki globalizacji . Salut .
 • @interesariusz z PL 21:22:30
  Już mówię: ,,im gorzej tym lepiej".
 • @Oracz 21:38:27
  12 000 już zadeklarowało chęć przylotu do Polski na nasz koszt.

  Biedni polscy emeryci mają utrzymywać w Polsce służbę zdrowia dla angoli.

  Nie ma to jak "Londyńczycy". Ci to potrafią się ustawić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031